FUTSAL FIFA

Po druhých zápasech je v SEMIFINÁLE FU Kopřivnice a Beach Boys!

FU Kopřivnice s Beach Boysem dokázaly rozhodnout o svém postupu ve dvou zápasech a mají tak před začátkem semifinálové série týden pauzu.

FU po úvodní domácí výhře hrálo v neděli s Komárovicemi v Hustopečích a celý zápas bylo FU minimálně o gól popředu nad svým soupeřem. Komárovice ovšem hrály podstatně lépe než v úvodním zápase a v závěru se jim podařilo snížit na rozdíl jediné branky a vyrovnaní vyselo ve vzduchu. FU si nicméně již nenechalo druhou výhru vzít a gólem na 8:6 stvrdilo svoje vítězství a potup do dalšího kola.

To série mezi Beach Boysem a Orlovou byla překvapivě jednoznačná v obou dvou zápasech. Domácí Beach Boys si do první půle vybudoval pětigólový náskok a ve druhém poločase už Orlová neměla sílu s výsledkem a celou sérií něco udělat. Beach Boys tak oplatil svému soupeři vyřazení z loňského ročníku a může se pomalu připravovat na semifinále.

Série mezi Roubem Vítkovice a Top Dogsem se rozhodne ve třetím zápase. Roub po úvodní domácí porážce zabral a nad svým soupeřem vyhrál 5:2 a vynutil si tak třetí zápas. I když výsledek vypadá jasně, tak se hrál velmi vyrovnaný zápas ve kterém čaroval v bráně Vítkovic Musiol, který svou bránu zavřel a domácí střelci si na něm vylámali zuby.

G.T. Trojanovice si v domácím prostředí poradil s Medvědy a rovněž tento zápas rozhodne třetí rozhodující zápas. Výhru Trojanovic režíroval Jakub Malý, který prvních pět gólů svého týmu připravil a šestý už vstřelil sám. Medvědi i přes poločasové vedení 4:3 nakonec ve druhé půli o své vedení přišly a budou se opět spoléhat na domácí prostředí.

G.T. Trojanovice - AFC Medvědi Malé Hoštice   8:5 (3:4)

Branky: Klimpar Pavel 3, Vaverka Roman 2, Košelík Radim, Malý Jakub, Žídek Patrik - Brunclík Daniel, Kuděla Radek, Vrečka Tomáš, Wedlich Martin, Šafarčík Ondřej

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „První vítězství v play off Trojanovic. Jsme za něj moc hrdí a v Opavě se bude hrát kdo z koho. S Medvědy to není jednoduché, hráči jsou chytří, dobře řeší přečíslení a ve svých řadách mají minimálně čtyři velice solidní střelce. Zápas se vyvíjel v opačném gardu než v Opavě. V první půli jsme po většinu času jen dotahovali. Důležitý byl začátek druhé půle, kdy se parádně prosadil Pavel Klimpar, rychle jsme se dostali zpět do hry. Rozhodující trefa pak přišla ze sálovek Romana Vaverky, který se perfektně zorientoval a trefil při Power play soupeře prázdnou branku. Pro diváky to byl opět velmi pohledný zápas s výborným soupeřem a uznáváme i velice dobře zvládnutý zápas z pozice obou rozhodčí.“

Top Dogs Nový Jičín - KFV Roub Vítkovice   2:5 (0:1)

Branky: Vavřík Michael 2 - Telnar Mário 2, Holáň David, Rodek Marcel, Šmíd Roman

Zdeněk Tomčal (Roub Vítkovice): „Úkol zněl ve druhém čtvrtfinálovém utkání jasně, zabojovat, zvítězit a vrátit tak sérii zpět do Ostravy. A to se nakonec podařilo!!! Top Dogs byli ale výborní na míči a velmi nám zatápěli, ovšem naši borci makali výtečně od zadu, navíc gólman Musiol měl dnes fantastickou formu! Ve velmi těžkém zápase jsme dokázali ve druhé půli odskočit na 0:3 a soupeř pak již dost znervózněl. Zkusil sice ještě powerplay, dal gól, ale my jsme dvěma góly znovu odskočili na 1:5. V závěru již došlo jen ke snížení na 2:5 a to znamená, že se v pátek 7.února od 20:15 utkáme s Dogs do třetice opět na Sareze v Ostravě – Přívoze.“

Beach Boys Odry - Oskarol Orlová   11:4 (5:0)

Branky: Chovanec Denis 4, Repta Jaroslav 3, Maléř Lubomír 2, Rybařík David, Zagol Pavel - Ergi David 2, Regec Lukáš 2

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Zápas se nám povedlo otevřít rychlými brankami po chybách soupeře a další důležitý okamžik přišel před koncem, kdy Mališ zneškodnil desítku a mohli jsme tak jít do šaten za stavu 5-0. Po přestávce se obraz hry moc nezměnil a pro hosty bylo náročné dohánět toto gólové manko. My naopak opět navyšovali a nic na tom nezměnili ani desítky za naše zbytečné fauly, které v podstatě zkorigovali zápas. Vypadalo to jednoduše, ale myslím, že zápas byl náročný hlavně kvůli pozornosti při bránění. To se nám povedlo a z následných brejků jsme se dokázali prosazovat. Vše se asi rozhodlo v první půlce. Ve druhé nám taky pomohlo vyloučení, kdy Orlové značně začali ubývat síly a to se pak projevovalo v samotné hře. Kluci si hrábli hodně na limity svých výkonů, ale v takové atmosféře, která byla místy až vražedná, to nešlo vynechat. Nyní tedy čekáme na vývin dalších zápasů, abychom mohli opět po týdnu jít zase na věc a v semifinále si je taky pořádně užít. Play-off už je značně jiná soutěž a taky náročnost těchto zápasů se zvedá až za maximum. Děkujeme všem co přišli zkouknout zápas a naplnit tak halu po střechu a Dacanům za nový díl Vřískotu 6,bo tam nešlo fakt slyšet nikoho jiného. Beach boys olééé...!!!“

Amatér Komárovice - FU Kopřivnice   6:8 (2:3)

Branky: Kuchař Michal 2, Bezděk David, Jiříček Roman, Lasovský Martin, Nehyba Jan - Bartoň Martin 2, Juřena Tomáš 2, Petráš Radek 2, Bartoš Roman, Bednář Jiří

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „Odveta s Komárovicemi nás čekala v Hustopečích kde jsme si jeli pro postup do semifinále, i když bylo jasné že to bude velice těžký zápas, což se potvrdilo. První půle vyzněla sice lépe pro nás, ale díky řadě neproměněným šancím a vlastnímu gólu je poločasový výsledek jen 3:2 v náš prospěch. Druhou půli začali lépe domácí kdy se jim podařilo vyrovnat, ale na to jsme dokázali rychle reagovat a oskočit až na rozdíl tří branek. Vypadalo to že už nepřipustíme žádné drama, ale Komárovice se nevzdali a relativně v krátkém čase snižuji na rozdíl jednoho gólu a dokonce sahali i po vyrovnávací brance. V této časti zapasu nás podržel jak gólman, tak i potřebné štěstíčko. V závěru jdeme do klidnějšího dvoubrankového vedení které jsme si uz pohlídali a můžeme se zaslouženě radovat z postupu do semifinále. Chtěl bych pochválit jak tým Komárovic, který má velkou kvalitu, tak i oba rozhodčí.“

Tomáš Foukal (Amatér Komárovice): „Chtěli jsme čtvrtfinálovou sérii protáhnout do třetího zápasu. Docela snadno jsme inkasovali první branku, ale poté jsme se dostali do zápasu. Poločas 2:3 znamenal, že je vše otevřené. Daří se nám ve druhém poločase srovnat, ale pak nám FU odskakuje na 3:6. Zvýšili jsme aktivitu, na což soupeř nasbíral 5 akumulovaných faulů. Odměnou nám je snížení na 5:6. Měli jsme několik šancí na srovnání, ale nepodařilo se nám. Většinou rozhodčí nechválím ani nekritizuji, ovšem asi 4 minuty před koncem hrací doby ovlivnili utkání, řekl bych dost necitlivě. V domnění útočného faulu na našeho obránce, který ale nebyl rozhodčími odpískán, jsme na chviličku přestali hrát a této situace dokázal soupeř využít na navýšení rozdílu ve skóre. Poté se utkání víceméně jen dohrávalo. Gratulace patří FU k postupu.“