FUTSAL FIFA

Před posledním kolem základní části má již účast v PLAY OFF jistou pět týmů!

Zásadní změna se udála na čele tabulky, kde Beach Boys Odry vystřídala FU Kopřivnice na prvním místě. FU doma porazila v pátek vítkovický Roub 7:2 a jelikož doma Beach Boys velmi nečekaně podlehl Tornádu, tak před posledním kolem vede tabulky o 2 body před Beach Boysem a Medvědy právě FU Kopřivnice.

Play off má jisté Top Dogs Nový Jičín, který v pátek zvládl zápas s Jokeritem a navíc v neděli v dohrávce porazil Orlovou. Top Dogs má nyní 16 bodů a nemůže se už dostat mimo příčky pro PLAY OFF. Stejnou jistotu má rovněž Roub Vítkovice, který ovšem bude v posledním kole bojovat o čtvrtou příčku pro čtvrtfinále a výhra s Komárovicemi jim bude stačit.

G.T. Trojanovice zvládli důležitý zápas s Orlovou, ve kterém střelecky zářil Pavel Klimpar, který vstřelil 5 gólů. Důležité body si připsali do tabulky i Komárovice, které porazili USK 8:4. USK je tak druhým týmem po Krmelínu, který v letošním PLAY OFF neuvidíme.

Největší vzestup ovšem zaznamenalo Tornádo, které po překvapivé výhře v Odrách ještě porazilo v dohrávce USK a má nyní 15 bodů a je tak velmi blízko PLAY OFF a rovněž, tak nemusí vzdávat obhajobu titulu.

FU Kopřivnice - KFV Roub Vítkovice   7:2 (2:1)

Branky: Bartoš Roman 3, Bednář Jiří, Závodný Jiří, Okřesík Petr, Střelec Pavel - Křižák Jan, Rodek Marcel

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „Čekal nás poslední domácí zápas v základní části, ve kterém jsme přivítali ostravský Roub a cíl byl potvrdit vzestupnou formu, získat tři body a zabojovat o první místo v tabulce. Od začátku jsme byli aktivnější a škoda jen že poločasové vedení 2:1 nebylo výraznější. Začátek druhé půle byl aktivnější soupeř a výsledek byla vyrovnávací branka. To nás ale nerozhodilo a krásnými góly jsme soupeři opět odskočili. Hosté zkusili ještě hru bez brankáře, ale i to jsme zvládli a zápas zaslouženě vyhráli. Roub je kvalitní a takticky vyspělé mužstvo a třech bodů si vážíme. Poslední zápas základní časti nás čeká v Krmelíně, kde uděláme maximum pro vítězství jak v zápase tak v základní části soutěže“

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): "Cílem dnešního zápasu mělo být zabojovat o lepší umístění pro play off a přivézt z Kopřivnice nějaký bod. První půle byla hrána z naší strany od obrany, ale prohráli jsme ji těsně 1:2. Ve druhé půli jsme začali svižněji a po zásluze vyrovnali. Ovšem pak i jiné než herní vlivy nám poněkud zamotávali hlavu a místo soustředění se na hru, jsme až moc diskutovali, ovšem ani se není čemu divit. Soupeř si však počínal zkušeněji, navíc byl rychlejší na míči a nám se to čím dál víc začalo zvrtávat. Ani naše powerplay nebyla sehrána ideálně a tak na body to dnes nebylo."

Top Dogs Nový Jičín - Jokerit Kopřivnice   7:4 (2:1)

Branky: Jachník Jiří 2, Bialek Daniel 2, Bajger Martin, Kremzer Petr, Hykel Tomáš - Prchal Karel 2, Holub Jonáš, Macíček Jakub

Radek Březina (Jokerit Kopřivnice): „Páteční zápas na „domácí“ palubovce jsme začali dobře, kdy jsme poměrně pohodlně otevřeli skóre zápasu na 1:0. Naším nedůrazem v obraně však dovolujeme Top Dogs skóre otočit v jejich prospěch na poločasových 2:1. Po změně stran se naše hra nelepší a nemáme žádnou mezihru a kombinaci, ze které bychom mohli soupeře překvapit. Top dogs navyšuje skóre a ani závěrečná power play nic nemění na tom, že postup do playoff už není na našich futsalkách. Bohužel nepomohl ani návrat legendy – Michala Bučka. Naše mizerná produktivita nás opět dohnala, každopádně celkový herní projev není dobrý. Nezbývá než doufat a čekat na příznivé výsledky pro Jokerit v posledním kole, které bychom navíc museli podpořit výhrou v domácím zápase proti G.T. ..... pak by nám opět vyšel náš plán jít na první FUčko a zopakovat scénář minulého roku.“

G.T. Trojanovice - FC Oskarol Orlová   11:7 (5:4)

Branky: Klimpar Pavel 5, Košelík Radim 2, Malý Jakub 2, Žídek Patrik, Špaček Radim - Renta Dominik 4, Nowinski Jan 2, Sobocik Roman

Beach Boys Odry - 1. FC Tornádo Nový Jičín   4:8 (3:3)

Branky: Chovanec Denis 2, Zagol Pavel, Maléř Lubomír - Repa Martin 3, Plešek Jan 2, Novotný Daniel, Heřmánek David, Staněk Marek

Miroslav Murin (Beach Boys Odry): „Nehodnotí se mi to snadno. Po začátku zápasu jsme soupeře přehrávali. Brzo se nám podařilo dát gól a následně zvýšit na 3:0.To, co jsme předvedli potom, bylo něco hrozného a pro mě nepochopitelného. Začali jsme prohrávat souboje, chybovat. Trestuhodně jsem zahazovali vyložené šance. Místo abychom šance proměnili, dali jsme možnost soupeři, který toho využil. Mrzí mě, že každý vidí chyby na druhých a ne u sebe. Jestli chceme vyhrávat, musíme hrát jako tým. Neustále se koncentrovat a hrát přesně. V závěru jsme působili odevzdaně a to mě zklamalo. Brzo začne playoff a tam si to nemůžeme dovolit. Věřím, že tahle facka pro nás přišla v pravou chvíli. Děkuji Dacanům ,kteří opět přišli ve velkém počtu a vytvářeli po celý zápas skvělou atmosféru.“

Amatér Komárovice - USK Ostrava   8:4 (5:1)

Branky: Křenek Pavel 5, Bezděk David 2, Žingor Radim - Chlopek Patrik 2, Papadopulos Nikolas, Plesník Radim

Tomáš Foukal (Amatér Komárovice): „Základní část se chýlí ke konci a v posledním domácím zápase jsme přivítali USK Ostrava. Soupeře, až na pár vyjímek, jsme neznali. Začali jsme zápas odzadu, po chvilce oťukávání jsme začali být aktivnějším týmem. Nejprve jsme orazítkovali tyče a břevno. Přece jen se nám daří překonat gólmana, to nás uklidňuje. Následně zahrozila i Ostravská univerzita nastřelenou tyčí. Poločas končí 5:1, začátek druhého poločasu patří USK, když snižují na rozdíl jedné branky. Bereme timeout, vracíme se ke hře jako v prvním poločase a daří se nám navýšit skóre. Připisujeme tři důležité body do tabulky.“

Medvědi Malé Hoštice - SK Krmelín   9:3 (4:3)

Branky: Dřizgevič Patrik 4, Lavrovič Stanislav 4, Bořucký Denis - Blahut Jan 2, Niemczyk Jiří

1. FC Tornádo Nový Jičín - USK Ostrava   12:4 (4:3)

Branky: Repa Martin 5, Bartoň Filip 2, Hanzelka Jakub 2, Polónyi Lukáš, Novotný Daniel, Horák Patrik - Klejnot Jan 2, Žyla Martin, Chlopek Patrik