FUTSAL FIFA

Jokerit s Tornádem se vrátili do boje o play off!

Oba dva loňští finalisté na tom nebyli nejlépe, nicméně v 8. kole dokázalo Tornádo překvapit na palubovce Roubu, kde vyhrálo 6:3 a to nastoupilo Tornádo v brance s Lukášem Polónyim a pouze 5 hráči v poli! Jokerit rovněž překvapivě dovezl všechny tři body z palubovky Amatéru Komárovice.

Boj o vítězství v základní části dostal po domácí prohře Beach Boysu Odry novou zápletku. Nyní jsou na čele dva týmy s 18 body a to Beach Boys a Medvědi Malé Hoštice. Na třetí příčce je FU Kopřivnice se 17 body a dále už je větší bodová propast a právě mezi těmito týmy by měl vzejít vítěz základní části a rovněž tak nejvýhodnější pozice pro PLAY OFF!

Play off se letos opět nebude týkat Krmelína, který v dosavadních 8 kolech získal překvapivě pouze jeden bod a je prvním týmem, který bude hrát o záchranu.

Jinak je tabulka opět velmi vyrovnaná a mezi čtvrtým a jedenáctým týmem je rozdíl pouze čtyř bodů a nikdo nemá nic jistého.

FU Kopřivnice - USK Ostrava   13:1 (4:1)

Branky: Bednář Jiří 3, Tomášek Filip 3, Bartoš Roman 2, Střelec Pavel 2, Petráš Radek, Juřena Tomáš, Bartoň Martin - Zbavitel Tomáš

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „K poslednímu mači v roce jsme přivítali nováčka z Ostravy a jelikož se blíží Vánoční svátky tak se u nás nadělovalo. Mladý ostravský celek má určitě potenciál do budoucna, ale dnes jsme nedopustili žádné drama a soupeři jsme dali od začátku najevo, že všechny body zůstanou v Kopřivnici. Výsledek je krásný, naše hra jde nahoru, ale zda sezóna bude úspěšná rozhodne až playoff, na které se už těšíme! Závěrem bych chtěl všem soupeřům, ale hlavně naším věrným FU fans popřát krásné svátky a poděkovat za podporu v roce 2019. FU FU FU!

KFV Roub Vítkovice - 1. FC Tornádo Nový Jičín   3:6 (3:3)

Branky: Šmíd Roman, Jiřičný Jakub, Rodek Marcel - Repa Martin 3, Staněk Marek 2, Hanzelka Jakub

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „Proti běhavým soupeřům nám to moc nejde. Dokázali jsme se sice v první půli dostat do vedení na 3:2, ale do poločasu Tornádo i ve skromné sestavě vyrovnalo. Ve druhé půli se na gól čekalo velmi dlouho, ovšem během závěrečných 5 minut jsme si to pěkně podělali a od soupeře obdrželi tři branky. Drhne nám to drhne a tak před vánočními svátky jsme si dárek v podobě bodů nedali a naopak dárek pod stromeček dostal náš soupeř. Máme tak co zlepšovat a hlavně napravovat, abychom si v této sezóně zahráli alespoň nějaký zápas play off.“

Amatér Komárovice - Jokerit Kopřivnice   4:7 (2:5)

Branky: Lasovský Martin 2, Hrdlička Adam, Kuchař Michal - Kružliak Petr 3, Hajník Přemysl, Březina Radek, Jiříček Jan, Prchal Karel

Tomáš Foukal (Amatér Komárovice): „Tato ztráta bodů nás bude asi hodně mrzet. Byli jsme aktivnějším týmem, ale Jokerit byl produktivnější. V prvním poločase jsme soupeři doslova darovali 3 góly. Ve druhém poločase to z naší strany už nebylo ono, byli jsme trošku v křeči a naopak Jokerit výborně bránil. Ještě nic nebalíme, ve hře je stále dost bodů.“

Radek Březina (Jokerit Kopřivnice): „Byli jsme si vědomi důležitosti utkání s Komárovicemi a naštěstí se nám podařilo se dobře koncentrovat a hlavně zachytit začátek utkání, když jdeme do dvoubrankového vedení. Nicméně za chvíli jsme se přesvědčili o tom, jak je futsal rychlý a domácí hned srovnávají na 2:2. Nicméně do poločasu se nám daří strhnout vedení na svou stranu, proměňujeme své šance a do kabin jdeme se solidním náskokem tří branek. Druhý poločas domácí přidávají na tempu a odměnou je jim snížení na 5:3. Tempo a tlak sílí a Peťa Martinovský v naší brance musí tasit jeden zákrok za druhým, abychom udrželi vedení. Zřejmě zlomový moment utkání přichází při obrovské šanci domácích, kdy míč jen o pár centimetrů míjí naší prázdnou bránu a z následného protiútoku zvyšujeme na 6:3. Domácím se nedaří korigovat výsledek ani z nařízené desítky a my tedy odvážíme velmi důležité body z horké půdy z Hustopečí. Konečně se nám střelecky chytl Pepe, který připsal hattrick, všichni bojovali a dřeli a byli spokojení i naši dva věrní „venkovní“ fanoušci! :-)“

Top Dogs Nový Jičín - SK Krmelín   7:5 (6:1)

Branky: Bátrla Tomáš 2, Bajger Martin, Kremzer Petr, Tobola Jakub, Kocmich Lukáš, Vavřík Michael - Blahut Jan 2, Niemczyk Jiří 2, Kroupa David

G.T. Trojanovice - Medvědi Malé Hoštice   4:6 (2:3)

Branky: Klimpar Pavel 3, Špaček Radim - Dřizgevič Patrik 2, Vrečka Tomáš, Brunclík Daniel, Wedlich Martin, Bořucký Denis;

Beach Boys Odry - FC Oskarol Orlová   3:6 (3:5)

Branky: Rybařík David, Chovanec Denis, Zagol Pavel - Gorovič Michal 3, Stachel Petr, Derík Nikolas, Kondziolka Filip