Páté kolo divize F nabídlo futsalovou podívanou, jaká se nevidí každý týden. Kanonáda v Hošticích, dva nerozhodné výsledky, výkony brankářů, které držely své týmy nad vodou, a také utkání, které se rozhodlo pouhou jednou desetinou sekundy před koncem.
Hlavní pozornost však patřila derby mezi Baracudou Jakubčovice a Beach Boys Odry, které sledovala zaplněná hala – 450 diváků vytvořilo atmosféru, která v divizi nemá obdoby. Po celý zápas hnali dopředu oba týmy a proměnili utkání v skutečný futsalový svátek.
AFC Medvědi Malé Hoštice – Amatér Komárovice 3 : 10
Amatér Komárovice zvládl utkání s přehledem a domácím Medvědům uštědřil tvrdou lekci z produktivity. Už první půle naznačila, jakým směrem se bude zápas ubírat, a ve druhé části hosté náskok navyšovali.
Komentář Františka Foukala (Amatér Komárovice):
„Medvědi vstoupili do sezony s omlazeným kádrem. Byli běhaví, draví, uměli i s míčem, ale my jsme byli zkušenější. V poločase jsme vedli 0:3. Postupně jsme navyšovali skóre a bylo to jednoznačné utkání. I domácí měli svoje šance, ale Kňura je pochytal nebo jsme se stihli vrátit.“
Komentář Dominika Klingera (Medvědi Malé Hoštice):
„V dalším utkání jsme nenavázali na výborný výkon a zaslouženě prohráli. Soupeř nám dal lekci z produktivity a trestal naše ztráty.
Co bych chtěl zmínit je výkon rozhodčích. Už v minulé sezoně byl jejich výkon slabý, ale tento ročník je zase o kus dál… nechci si stěžovat, že pískají proti nám, ale oni to pískají na obě strany špatně. Každý zápas jiné posuzování zákroků a hra se tím přiostří a vše je pak vyhrocené… v prvním poločase to bylo na fauly 1:2 a přitom to mělo skončit 8:8… výsledek u nás – jeden má poraněné koleno, druhý nalomený zub. Druhý poločas na fauly 7:4 a zase mohlo skončit 10:10… výsledek – u soupeře jeden hráč na hrazení, červená karta domácích, urážky ze strany hráčů tak i rozhodčího…“
VŠB TU Ostrava – G.T. Trojanovice 5 : 6
Drama kola. VŠB ještě sedm minut před koncem vedla 5:3, ale Trojanovice dokázaly zápas otočit powerplay a rozhodly v čase 39:59.
Komentář Dalibora Petrželky (G.T. Trojanovice):
„Zápas na VŠB je pro nás vždy speciální, vždy jde o velmi dobrého soupeře a v pátek tomu nebylo jinak. Zápas měl od začátku dobré tempo a z řady šancí na obou stranách jsme do šaten vytěžili jednobrankový náskok.
Druhá půle se nesla ve stejném duchu, jen s tím rozdílem, že soupeř byl produktivní a my vůbec. Zápas otočil a 12 minut před koncem vedl již 5:3. Nám nezbývalo než jít do powerplay, kde už se nám dařilo lépe. Dvě minuty před koncem jsme srovnali skóre a z powerplay, ve které jsme pokračovali až do konce, jsme zhruba vteřinu před koncem vstřelili vítězný gól. VŠB hrálo velmi dobře a zvítězil nakonec ten šťastnější.“
Komentář Martina Kapsy (VŠB-TUO):
„Do zápasu jsme vstoupili špatně a rychle jsme inkasovali a prohrávali 2:0, zápas jsme nicméně dokázali otočit a 7 minut před koncem jsme vedli 5:3. Poté jsme neuhlídali soupeřovu powerplay, ve které pokračoval i za vyrovnaného stavu, a v úplně poslední desetině sekundy ze závaru před brankou strhl vítězství na svou stranu.
Zápas to byl kvalitní a vyhecovaný, ale to k takovým zápasům patří. Víme, co musíme změnit, abychom takové zápasy už neztráceli.“
KFV ROUB Vítkovice – Fénix Budišov 1 : 2
Vyrovnaný duel, v němž opět zářili brankáři. ROUB nedal penaltu, Fénix trestal a odváží si cenné tři body.
Komentář Zdeňka Tomčala (ROUB Vítkovice):
„V pátek odehrál A tým mužů smolné divizní utkání s Budišovem nad Budišovkou. I přes kostrbatý výkon si naši hráči vytvářeli zejména v první půli řadu šancí, ovšem nic nám tam spadnout nechtělo. A když to nešlo našim borcům, 15 vteřin před koncem první půle trestal soupeř.
Ve druhé půli jsme mohli vyrovnat z penalty, ale gólman byl připraven. Vyrovnat se nám přece jen podařilo, Mario našel před šestkou nabíhajícího hrajícího trenéra Honzu a ten gólmana dokázal propálit. Jenže soupeř po závaru v naší šestce šel opět do vedení.
V závěru zápasu jsme zkoušeli hru s brankářem v poli, ale vyrovnání to nepřineslo. Nakonec tedy těsná prohra 1:2, ale hlavy vzhůru!“
Komentář Martina Pražáka (Fénix Budišov):
„Věděli jsme, že to nebude lehké utkání. První poločas s námi Vítkovice ještě držely krok, naštěstí se nám podařilo dát těsně před pauzou branku, což nás trošku uklidnilo. Druhý poločas jsme byli lepším týmem, za což děkujeme našemu gólmanovi, když chytil pokutový kop.
Pak sice Vítkovice vyrovnaly, ale to bylo vše. Nám se podařilo dát druhou branku a zbytek utkání byl už v naší režii.“
SK FERRAM Opava – FU Kopřivnice 5 : 5
Další ofenzivní přestřelka kola. Ferram brzy vedl 2:0, Kopřivnice otočila na 2:5, aby domácí v závěru vyrovnali. Spravedlivá remíza, ale pro hosty velmi hořká.
Komentář Jakuba Tůmy (SK FERRAM Opava):
„Do utkání jsme vstoupili výborně a ve 2. minutě jsme vedli 2:0. Měli jsme i další šance, ale ty jsme nevyužili. Toto snadné vedení nás ukolébalo a soupeř nás za naši pasivní hru potrestal.
Ve druhém poločase jsme udělali hrubé chyby v defenzivě a soupeř šel do tříbrankového vedení. V závěrečných minutách se nám šťastně podařilo vyrovnat na konečných 5:5.“
Komentář Romana Bartoše (FU Kopřivnice):
„V pátek jsme zavítali do Ferramu, kde jsme chtěli naplno bodovat a nabádali jsme, ať jsme koncentrovaní hned od začátku, protože máme špatné vstupy do zápasů. Nebylo tomu jinak – z prvních dvou střel jsme inkasovali a prohrávali 2:0.
Nicméně jsme zápas zaslouženě otočili a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom si neměli odvézt tři body. Pak ale 18 vteřin před koncem Ferram dal kontaktní gól a my jsme nepochopitelně dovolili soupeři ještě vyrovnat. Výsledek 5:5 je pro nás hořký.“
Baracuda Jakubčovice – Beach Boys Odry 3 : 4
Derby kola před zaplněnou halou.
450 diváků vytvořilo neuvěřitelnou atmosféru, která hnala dopředu oba týmy a udělala z utkání skutečný futsalový zážitek.
Beach Boys byli o gól efektivnější, Baracuda doplatila na neproměněné příležitosti.
Komentář Jakuba Petra (Baracuda):
„Do zápasu jsme vstoupili aktivněji a v průběhu prvního poločasu jsme si vytvořili více gólových šancí. Bohužel se nám je nepodařilo proměnit a poločas skončil výsledkem 0:2.
Ve druhém poločase se nám podařilo vyrovnat na 2:2, ale už po necelé minutě jsme po naší chybě opět prohrávali 2:3. V závěrečné powerplay jsme si připravili několik dobrých gólových příležitostí, ale inkasovali jsme na 2:4. V samotném závěru se nám podařilo už jen korigovat výsledek na konečných 3:4.
V tomto zápase měli hlavní slovo brankáři, kteří předvedli skvělé výkony. Kromě ztráty bodů musíme bohužel počítat i se ztrátou v hráčském kádru – Mara Hrubý zápas nedohrál a utrpěl drobnou zlomeninu vnitřního kotníku.
Velké díky patří našim fanouškům i hostujícím příznivcům za výbornou atmosféru. Na závěr bych chtěl pogratulovat Beach Boys ke třem bodům.“
Komentář Lubomíra Maléře (Beach Boys):
„Zápas byl hodně vyrovnaný a rozdíl jedné branky tomu odpovídá. Všichni tři brankáři ( u nás 2, u soupeře 1 ) chytali skvěle, díky nim padlo jen sedm gólů. Díky i všem klukům v týmu. Mrzí mě zranění jednoho z protihráčů a přeju brzké uzdravení. A obrovské díky našim fanouškům, protože na tribuně byli jednoznační vítězové a vytvořili nám domácí atmosféru, jakou jsem v soutěži ještě nezažil. Všem moc děkuji.“
FC Baník Ostrava „B“ – Jokerit Kopřivnice 3 : 3
Jokerit předvedl obrovskou morální sílu. Prohrával 3:0, přesto v poslední minutě dokázal třemi zásahy vyrovnat.
Komentář Radka Březiny (Jokerit Kopřivnice):
„Do Ostravy jsme přijeli dobře naladěni, bohužel střeleckou formu jsme nechali doma. Z dvanácti pokusů za první poločas jsme se nedokázali prosadit ani jednou a soupeř nás ze dvou rychlých brejků potrestal.
V druhé půli jsme opět neproměnili tutovou šanci a soupeř z protiútoku vedl už 3:0. Trefovali jsme vše kolem branky nebo jsme si vylámali zuby na domácím gólmanovi.
Nakonec se čtyři minuty před koncem prosadil Kružliak – 3:1. Na poslední tři minuty jsme šli do powerplay a tlačili na soupeře. V poslední minutě se prosadili Kružliak a Panák a bylo srovnáno na 3:3.
Utkání bylo vyrovnané a jsme rádi, že si odvážíme bod. Špatnou zprávou je zranění našeho obránce Honzy Jiříčka.
Po polovině základní části jsme na krásném a nečekaném 3. místě, ale tabulka je extrémně vyrovnaná a každý bod rozhoduje.“
Jak vypadá tabulka po pěti kolech?
Trojanovice pokračují ve famózním startu – 5 zápasů, 5 výher a pevné první místo.
Za nimi se drží Beach Boys se čtyřmi vítězstvími. Obrovsky vyrovnaný je však střed tabulky: týmy na 3. až 7. místě dělí pouhé 2 body.
Na opačném pólu jsou Baracuda a Medvědi, kteří mají zatím jen jeden bod.
TOP 3 po 5 kolech:
Bitva o play-off tak slibuje mimořádně napínavé pokračování sezony.
| 1. | AS Bizon Studénka | 16 | 84:43 | 41 |
| 2. | FU Kopřivnice "B" | 16 | 78:30 | 40 |
| 3. | FC Vichury | 16 | 83:45 | 33 |
| 4. | Ozon Kunín | 16 | 62:48 | 26 |
| 5. | Růžové Tlapičky.. | 16 | 60:47 | 22 |
| 6. | 1. FT Libhošť | 16 | 44:71 | 18 |
| 7. | Lokomotiva Gangsters.. | 16 | 35:78 | 15 |
| 8. | RIFC Drivers Nový Jičín | 16 | 40:71 | 11 |
| 9. | Beach Boys Odry „B“ | 16 | 24:77 | 4 |
16 gólů
Jakub BalhárekFU Kopřivnice "B"
16 gólů
Filip DoležalFC Vichury
16 gólů
Josef HubOzon Kunín
13 gólů
Miroslav RonecAS Bizon Studénka
12 gólů
Lukáš UhlířLokomotiva Gangsters Kopřivnice
Počet návštěv: 553304
Posledních 30 dnů: 16485 | Posledních 7 dnů: 3721 | Poslední den: 292
© 2026 FUTSAL FIFA | Všechna práva vyhrazena | futsalfifa@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz
Diskuze