FUTSAL FIFA

Máme za sebou úvodní kolo divize F. Čtyři hráči si připsali hattrick!!!

V zápase KFV Roub Vítkovice a Top Dogs Nový Jičín řádil Marcel Rodek, který si v zápase připsal tři branky a další dvě asistence. Úplně stejný počin se povedl Michalu Gorovičovi z Orlové, který tak byl u všech gólů svého týmu a především jeho zásluhou Orlová bere z domácího zápasu s Beach Boysem alespoň jeden bod. Třetím hráčem který zaznamenal hattrick je Petr Kružliak a rovněž i on k nim dokázal přidat ještě jednu asistence a byl tak rovněž u všech gólů svého týmu v zápase s Tlapičkama. Posledním hráčem, který zaznamenal hattrick v úvodním kole je kapitán ex-ligového Třince Jan Blahut, který tak dovedl svůj nový tým k vítězství nad velmi silným Tornádem. Jediným týmem, který dokázal zvítězit venku je FU Kopřivnice.

SK Krmelín – 1. FC Tornádo Nový Jičín 5:3 (1:1)

Branky: Blahut Jan 3, Ručka Antonín, Niemczyk Jiří - Plešek Petr 2, Repa Martin

Šlágr kola se odehrál v Krmelíně, kde oba dva týmy nastoupili k zápasu se svými posilami a v komletním složení. Hrál se velmi vyrovnaný futsal a Krmelín rozhodl o svém vítězství až minutu před koncem, kdy vstřelil důležitou branku na 4:3.

Lukáš Polónyi (1.FC Tornádo): „Úvodní zápas nové sezóny nám nevyšel podle našich představ. Dle mého názoru to byl vyrovnaný zápas s mnoha šancemi na obou stranách, které nebyly využity a to si myslím rozhodlo o výhře domácího týmu, který své velké šance na rozdíl od nás využil. Musíme se z toho poučit a v příštích zápasech zvýšit naši střeleckou produktivitu. Hrál se velice korektní zápas, za což domácím děkuji a blahopřeji k vítězství.“

KFV Roub Vítkovice – Top Dogs Nový Jičín 8:2 (5:1)

Branky: Rodek Marcel 3, Křižák Jan, Bláha Martin, Kováčik Lukáš, Voldán Jiří, Kopecký Patrik - Kremzer Petr, Vavřík Michael

Roub Vítkovice potvrdil předsezónní předpoklady a vypadá to, že bude patřit ke spolufavoritům celé soutěže. V zápase se ukázalo několik posil Roubu, ovšem zářila ta největší. Marcel Rodek vstřelil hattrick hned ve svém úvodním zápase za svůj nový klub a výrazně tak přispěl k úvodní výhře svého týmu.

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „Před zápasem jsme si připomněli, jakým způsobem jsme prohráli s Topdogs v minulé sezóně a zároveň si řekli jak hrát. Soupeř nám hned od začátku dával jen minimum prostoru a dost jsme kazili. Pak jsme šli se štěstím do vedení, na které ještě hosté odpověděli vyrovnáním, ale po našem dalším gólu už jsme se dostávali mnohem víc do kombinace a díky tomu dávali i další góly. Ve druhé půli jsme začali trochu pasivněji, ale po další brance už jsme měli zase více ze hry vlastně až do konce. Za dnešní výkon musím dnes pochválit Péťu Musiola, který nás hlavně na začátku hodně podržel no a v poli si, podle očekávání, vedl dobře Marcel Rodek a parádně mu sekundoval Jirka Voldán. Ale celkově jsme podali týmový výkon a zaslouženě vyhráli."

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Před utkáním s Vítkovicemi, jsme sice neměli téměř nic natrénováno, ale příslib účasti zkušených hráčů, nám dával jisté naděje v dobrý výsledek. Bohužel cca 30 minut před utkáním se dozvídám, že nedorazí Bajer ani Opatřil a plánovaná sestava na Roub se náhle celá zbortila. Takže zatímco ROUB nastoupil ve velmi silné a zkušené sestavě, my jsme museli dost improvizovat. Komentář Roubu i TV sestřih vystihuje velmi správně celé utkání. Bohužel jsme hned v úvodu dostali lacinou branku, na kterou jsme ještě dokázali odpovědět, ale po dalších brankách už jsme přestali dost vzdorovat a spíše se soustředili na vzájemná sehrávání do příštích utkání. Ze zápasu, ale máme i nějaké pozitiva, která sebou přinesli noví hráči, zejména Petr Kremzer se ukázal velmi dobře. Utkání probíhalo ve velmi férovém duchu obou mužstev. Bohužel před derby nám přibylo několik dalších hráčů na marodku, tak budeme muset povolat starou gardu. Doufám, že na další utkání již budeme připraveni daleko lépe.“

Oskarol Orlová – Beach Boys Odry 5:5 (1:3)

Branky: Gorovič Michal 3, Stachel Petr, Egri David - Zagol Pavel 2, Konrád Jiří, Murin Ondřej, Chuděj Tadeáš

Beach Boys Odry v Orlové vždy vedl, ovšem domácí nakonec ze zápasu dokázali vydolovat bod. Nejlepším hráčem celého zápasu byl jednoznačně domácí Michal Gorovič, který se podílel na všech gólech svého týmu. Beach Boys mohl v posledních vteřinách strhnout vedení zpět na svoji stranu, ovšem 10m kop jeho hráč nedokázal proměnit a tak se body dělily.

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Vezeme si z Orlové zřejmě asi dobrý bodík, i když jsme sahali po třech. Zápas jsme otevřeli po nahrávce na zadní a domácí si srazili míč do vlastní. Pak po naší chybě jsme se dostali zpět na 1-1. Do poločasu jsme se stačili zvednout na stav 3-1, kdy jsme přestáli několik závarů domácích včetně desítky. Po půlce jsme se vždy nechali dotáhnout, a když jsme odskočili, tak Orlová dokázala stále držet krok a vyrovnat. Padali nám tam nějaké tyčky, ale i domácí zatápěli docela zdatně. Desítka pro nás 5s před koncem nerozhodla o vítězi utkání, a tak si teda vezeme plichtu z palubovky, kde nakonec u mě vládne zdánlivá spokojenost. Bod bereme z hodně bojovného utkání, výhrou pro nás je, že se nikdo nezranil. Byl to drsný zápas z obou stran, na můj vkus možná až moc. Body se ale odsud nebudou vozit lehce nikomu, jestli vůbec.“

Amatér Komárovice – FU Kopřivnice 2:7 (0:2)

Branky: Bezděk David, Kuchař Michal - Galia Radim 2, Bartoš Roman, Košárek Miroslav, Závodný Jiří, Juřena Tomáš, Bartoň Martin

Amatér do zápasu nastoupil bez svého střelce Adama Hrdličky a jeho absence nakonec byla pro Komárovice asi klíčová. Favorit FU Kopřivnice si šel s přehledem za svou úvodní výhrou v soutěži a Komárovicím dokázal vstřelit 7 gólů a zaslouženě si připsal na své konto vítězství v zápase.

Michal Kuchař (Amatér Komárovice): „V zápase vyhrál zaslouženě tým Kopřivnice. Přehrál nás zkušenější tým. Ukázal, že má především silnou obranou fázi, pustil nás pouze do ojedinělých šancí a produktivně využíval šance, které jsme jim naskytli. Šlo vidět, že tým Amatéru ještě nebyl v plné formě a chyběli mu dva hráči, kteří stabilně hráli minulou sezónu.“

Jiří Bednář (FU Kopřivnice): „Naše největší slabina – zranění se projevila již před zápasem, museli jsme se obejít bez zraněného Petra Okřesíka, Pavla Střelce a především našeho brankáře Michala Mazocha. Povolali jsme tedy tři zkušené borce z naší rezervy a do brány nasadili hráče Radka Petráše. Utkání začalo opatrně z obou stran, ale postupem času se prosazoval náš futsal a díky kombinační hře se nám podařilo hráče Komárovic přehrávat. Nakonec se nám do poločasu podařilo vsítit dva góly a do šaten jsme mohli jít relativně klidní. V druhém poločase jsme chtěli být nadále na balóně a navýšit vedení, což se nám podařilo až do stavu 5-0. Následně padli ještě další dva góly na každé straně, kdy se soupeř dokázal prosadit svou největší zbraní v podobě individuálního prosazení jeden na jednoho a finálním přesným zakončením. Z mého pohledu bylo naše vítězství jednoznačné, snad i díky průběhu zápasu, kdy jsme velkou část utkání vedli, ale také díky týmovému pojetí hry. Hráčům Komárovic děkujeme za férový zápas, myslím si, že až se sehrají, určitě budou těžkým soupeřem všem týmům.“

FC Jokerit Kopřivnice – Růžové Tlapičky Hukvlady 4:1 (2:1)

Branky: Kružliak Petr 3, Holub Jonáš - Baran Tomáš

Jokerit přečkal úvodní tlak soupeře pouze s jedním inkasovaným gólem a to zřejmě rozhodlo. V bráně Jokeritu totiž čarovala nová posila, Petr Martinovský, Jokerit se v polovině prvního poločasu postupně dostal do hry a především zásluhou Petra Kružliaka dokázal zápas otočit a dovést do vítězného konce.

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „Začátek prvního zápasu nám hrubě nevyšel. Pokud bychom v desáté minutě „tekli“ 4:0, nikdo by se nemohl divit. Naštěstí pro nás podržel Peťa Martinovský v bráně a inkasoval z četných brejkových situací jenom jednou  Pomohla nám branka ze signálu, kdy se prosadil náš benjamínek – Jonáš Holub. Pak se hra konečně vyrovnala a my se trochu uklidnili. Hostům v 7 hráčích v poli pomalu začínali docházet síly a do přestávky se nám podařilo vedení strhnout na naši stranu po dalším signálu ze standartní situace. Druhý poločas jsme již kontrolovali hru a přidali další dvě branky. Pevně věřím, že v dalších zápasech půjde forma nahoru, sehrajeme se a bude to kombinačně a futsalově lepší.“

Zdeněk Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy): „Se dvěma novici v sestavě jsme nastoupili k premiérovému utkání nového ročníku divizní futsalové soutěže. Úvod zápasu byl oboustranně opatrný a bylo vidět zejména na našich hráčích, že bude určitou dobu trvat, než se v novém složení „najdou“. Po několika nepříliš významných šancích na obou stranách přišla v 10. minutě ta pravá chvíle pro nového hráče v barvách Tlapiček T. Barana, který nás po samostatné akci poslal do jednobrankového vedení. Bohužel, jak se později ukázalo, brankově to bylo z naší strany až do konce utkání vše. O osudu utkání zřejmě rozhodla chyba A. Fojtíka, a to když v úvodu druhé půle v obranné činnosti udělal chybu v rozehrávce a jeden z domácích hráčů prudkou střelou pod břevno nedal žádnou šanci gólmanu J. Otoupalíkovi.“