FUTSAL FIFA

G.T. Trojanovice rozdrtily Amatér Komárovice, Beach Boys Odry dramaticky vyhrál nad Ferramem Opavou

První kolo play-off futsalové divize F přineslo nejen vysoké výhry, ale také velké dávky dramatu, které zapůsobily na fanoušky i hráče. Zde je přehled klíčových událostí z prvního kola play-off:

G.T. Trojanovice rozdrtily Amatér Komárovice

Vítěz základní části, G.T. Trojanovice, vstoupil do play-off suverénně, když doma porazil Amatér Komárovice s přesvědčivým skóre 14:2. Tento výsledek ukazuje sílu a ambice týmu G.T. Trojanovice, který se tak ujal vedení v sérii hrané na dva vítězné zápasy.

Drama v sérii Ferram Opava vs. Beach Boys Odry

Dalším dramatem byl souboj mezi Ferramem Opava a Beach Boysem Odry. Ferram Opava vedl ještě v poslední minutě základní hrací doby 3:2, ale Beach Boys dokázal vyrovnat a následně vyhrát na pokutové kopy. Tímto vítězstvím si Beach Boys Odry zajistily vedení 1:0 v sérii a mají možnost v sobotu rozhodnout o svém postupu do semifinále.

G.T. Trojanovice – Amatér Komárovice 14:2

Stav série 1:0

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „První zápas Play Off, 14:2 před skvělou domácí kulisou. Navázali jsme na základní část, byl to výborný výkon od každého hráče. Odveta bude o něčem jiném, očekáváme menší palubovku s posílenou sestavou Komárovic. V neděli od 16:15 hod. v Hustopečích nad Bečvou.“

Tomáš Foukal (Amatér Komárovice): „Měli jsme spoustu zraněných, snad deset hráčů.Tempo zápasu nebylo nijak vysoké. Chtěli jsme co nejvíce kouskovat hru. Fyzicky jsme zápas zvládli. Více ze hry měl soupeř. Snad se někteří naši hráči doléčí a budou moct v odvetě nastoupit.“

SK Ferram Opava – Beach Boys Odry 3:4 po penaltách

Stav série 0:1

Jakub Tůma (SK Ferram Opava): „Vstup do zápasu se nám vydařil, když již v 1.minutě jsme se dostali do vedení 1:0 a to jsme ještě jednu gólovou šanci nevyužili. Tento skvělý začátek nám ublížil a v následujících minutách jsme začali prohrávat osobní souboje, špatně jsme se pohybovali a soupeř zaslouženě otočil výsledek. Na konci prvního poločasu jsme se herně zvedli a výsledkem toho bylo vyrovnání. Na tento zlepšený výkon z konce prvního poločasu jsme navázali i ve druhém poločase a znovu jsme šli do jednobrankového vedení. Toto vedení jsme mohli navýšit, ale neproměnili jsme dva desetimetrové kopy. Trest za špatnou produktivitu přišel v poslední minutě, kdy hosté vyrovnali v powerplay. Prodloužení rozuzlení nepřineslo, i když oba soupeři si vytvořili brankové příležitosti. Výsledek zápasu museli určit pokutové kopy, ve kterých byli hosté šťastnější.“

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Do zápasu jsme vystoupili se snahou hrát aktivně a Ferram se snažil kontrolovat vlastní půli pevným blokem. Jako první jsme inkasovali my,po chybce. Avšak kluky to nepoložilo a stačili otočit stav. Před koncem půle po sporném momentu opět Pospěch vyrovnává. Ve druhé půlce se obraz moc nezměnil. My jsme dobývali obranu a branku se skvěle chytajicím opavským gólmanem a když už to vypadalo za stavu 3-2 před koncem zle, tak v power-play jsme poslali zápas do prodloužení. V prodloužení byl obraz hry neměnný. Penalty jsme nakonec přetavili na naši stranu. Výhra v Opavě nebyla vůbec jednoduchá, kluci museli najít několik receptů k překonání soupeřů a já jsem šťastný, že fungoval týmový duch na tak vysoké úrovni. Takhle se bojuje,i když vše úplně nešlape podle notiček a nejen, že tam kluci nechali vše, ale navíc mohli opouštět palubovku morálně se vztyčenou hlavou.“