FUTSAL FIFA

Osmé kolo fusalové divize F: Baracuda Jakubčovice, FU Kopřivnice a G.T. Trojanovice si udržují vedení

V osmém kole fusalové divize F nedošlo k překvapením, jak favorité své zápasy zvládli bez zaváhání. Baracuda Jakubčovice, FU Kopřivnice a G.T. Trojanovice potvrdily svou silnou formu a udržují si vedení v tabulce s náskokem před ostatními týmy.

Nejvíce emocí vzbudilo derby mezi Ostravskou univerzitou a VŠB-TUO. Ostravská univerzita nakonec dokázala otočit nepříznivý vývoj zápasu a vyhrát 7:6. Tato výhra jí zajistila důležité body do tabulky a potvrdila její konkurenceschopnost v divizi.

Jokerit Kopřivnice si připsal další výhru, když porazil tým Ferram Opava. Tato výhra posunula Jokerit v tabulce výše a ukázala, že se jedná o tým, který má ambice bojovat o přední příčky.

Naopak Real Top Frýdek-Místek prožívá obtížnější období, když prohrál další zápas v řadě. Tentokrát nestačil doma na silný tým Baracuda Jakubčovice. Real Top se bude muset zamyslet nad svou hrou a najít cesty, jak se vrátit na vítěznou vlnu.

AFC Medvědi Malé Hoštice - Beach Boys Odry  6:11 (2:6)

Branky: Bořucký Denis 4, Latoň Sebastian, Poštulka Matyáš - Korytář Daniel 3, Kocmich Lukáš 3, Večeřa Lukáš 2, Čavera Lukáš, Černín Jakub, Bialek Daniel;

Denis Bořucký (AFC Medvědi Malé Hoštice): „Nevyšel nám začátek zápasu a pak jsme to těžko dohaneli. K tomu nás vychytal jejich gólman, ale souper vyhrál zaslouženě i tak. Doufam, že se snad už konečně sejdeme v normálním složení a začneme zas vyhrávat...“

Lubomír Maléř (Beach Boys Odry): ,,Vyšel nám vstup do zápasu, vedli jsme celkem brzy 4:0. Do poločasové pauzy jsme šli za stavu 6:2 pro nás. Po přestávce to byla přestřelka, krerou jsme naštěstí zvládli a po našem festivalu zahozených šancí máme 3 body. Všechny hráče včetně golmana bych chtěl pochválit, na hřišti nechali opravdu vše. Teď nás čeká derby a hala bude narvaná k prasknutí. Ať to dopadne jakkoliv, tak díky atmosféře to bude příjemný předvánoční večer. Chci všechny fanoušky pozvat ať nás přijdou podpořit. Díky.“

Baracuda Jakubčovice - KFV Roub Vítkovice  10:2 (4:1)

Branky: Bátrla Tomáš 4, Dybal Dominik 2, Petr Patrik, Vavroš Daniel, Hrubý Marek, Murin Tomáš - Gula Martin, Holman Jakub;

David Molnár (Baracuda Jakubčovice): „Nastoupili jsme v početné sestavě a dostali příležitost všichni kluci, mladí a starší. Začátek byl vlažnější jak u nás bývá zvykem a první gól jsme dostali my, ale celkově jsme v zápase dominovali a výsledek odpovídá průběhu zápasu. Soupeře podržel golman a celou dobu se snažil hrát a nerezignoval. Teď se těšíme na třaskavé derby před parádní atmosférou.“

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „Daší problémy se sestavou lepíme dorostenci a hráčem staré gardy. Na Jakubčovice to samozřejmě nestačí, je to špičkový tým a po zásluze jednoznačně vítězí. Zkusíme se dát zdravotně do kupy na poslední zápas roku s Fučkem, ale zatím to s námi moc vesele nevypadá. Každopádně musíme zapracovat na rozšíření kádru dalšími kvalitnějšími hráči a vytvořit podstatně více konkurenčnější prostředí v našem A týmu.“

FU Kopřivnice - Real Top Frýdek-Místek  7:3 (5:2)

Branky: Socha Marek 3, Mikuš Marek, Hajník Přemysl, Bednář Jiří, Střelec Pavel - Šnyta Marek 2, Zima David;

Matyáš Blahuta (Real Top FM):Dnes jsme zavítali na palubovku FU Kopřivnice, což je velice kvalitní tým Divize F a podle toho vypadal i průběh zápasu. Tým FU Kopřivnice vstoupil do zapasu důrazně a aktivně a rychle se ujal vedení. My jsme často chybovali, nelepily nám přihrávky a nešly nám nohy jak by měly a FUčko nás za to tvrdě trestalo. Přistoupili jsme proto k tomu, kde jsme si promluvili do duše a řekli si co chceme hrát. Naše hra se zvedla, dostávali jsme se do tlaku, ze kterého pramenily i jisté šance a vstřelili jsme gol. Bohužel opět po naši chybě jsme inkasovali a to nás definitivně zlomilo. Na konci zápasu jsme zkoušeli hru bez gólmana, ale ani ta nám bohužel nepomohla a proto odjíždíme ze zápasu bez bodu.“

FC Jokerit Kopřivnice - Ferram Opava  5:3 (1:2)

Branky: Kružliak Petr 2, Kelnar Adam, Chromečka Ondřej, Hanzelka Ondřej - Celta Zbyněk, Žurek David, Holuša Adam;

Karel Prchal (Jokerit Kopřivnice): „Sobotní výhra se nerodila vůbec lehce. Soupeř dojel v malé počtu, ale i přesto odehrál výborné utkání. Svou obranou hrou se nám nedařilo překonat opavský obranný val. Z několika brejků jsme nechali hosty odskočit do vedení a nás se chytala nervozita. Zápas se podařilo zlomit v druhé půlce druhého poločasu na 5:2. Opava pak ještě korigovala při závěrečné powerplay na 5:3. Z tohoto utkání se však počítají pouze vybojované tři body a do příště musíme pořádně zlepšit hlavně koncovku. Ve středu v 19:30h přivítáme v dohrávce 4. kola ostravské VŠB. Jste všichni zváni na poslední zápas tohoto roku. Budeme se těšit.“

Jakub Tůma (SK FERRAM Opava): „Před zápasem s Kopřivnicí se nám totálně rozpadla sestava, kdy jsme na zápas přijeli bez gólmana. Museli nastoupit hráči, kteří pravidelně nehrajou a dokonce jeden nastoupil poprvé. Toto se projevilo hned na začátku zápasu, když jsme hned v první minutě prohrávali 1:0. Naštěstí jsme se uklidnili a výsledek se nám podařilo otočit. Škoda, že jsme nevyužili některou z našich gólových šancí a nešli do většího vedení. Věděli jsme, že druhý poločas bude o tom, jak dlouho nám vydrží fyzické síly, protože jsme měli jednoho hráče na střídání. Domácí toho nakonec využili a výsledek obrátili ve svůj prospěch. Za předvedený výkon jsme si minimálně bod zasloužili.“

USK Ostravská univerzita - VSK VŠB-TUO  7:6 (2:4)

Branky: Chlopek Patrik 3, Šindler Marek 2, Sasko Milan, Kubík Ondřej - Tížek Lukáš, Praus Matěj, Hřivnáč Jan, Vykopal Štěpán, Kundrátek Lukáš, Kundrátek Patrik;

Martin Kapsa (VŠB-TUO): „Těžko se k zápasu něco píše první poločas hrajeme výborně a dokonce i dáváme góly a potom přijde druhá půle a je všechno špatně a opět je z toho další porážka.“

G.T. Trojanovice - SK Krmelín  7:1 (4:1)

Branky: Klimpar Pavel 3, Malý Jakub 2, Vaverka Roman, Halda Patrik, - Bednář Jaroslav