FUTSAL FIFA

Druhé kolo futsalové divize F: Jakubčovice vládly, Real Top zaznamenal první vítězství!

Druhé kolo futsalové divize F přineslo další vzrušující zápasy a několik překvapení. Tým Baracuda Jakubčovice jasně dominoval proti FU Kopřivnici, zatímco nováček Real Top zaznamenal svou první výhru. Zde je přehled toho, co se událo v tomto kole:

Baracuda Jakubčovice vs. FU Kopřivnice 12:6

Branky: Vavroš Daniel 4, Ďurica Petr 2, Murin Tomáš 2, Bátrla Tomáš 2, Petr Jakub, Kovařčík Patrik - Střelec Pavel 3, Socha Marek 2, Socha Tomáš

Baracuda Jakubčovice, obhájce titulu, ukázal svou sílu a přesvědčivě porazila FU Kopřivnici 12:6. Tento zápas byl plný gólů a Jakubčovice ukázaly, proč jsou považovány za jednoho z favoritů této sezóny.

Dušan Michálek (Baracuda): „Utkání potvrdilo, to co bylo napsáno, že proti sobě nastoupí top mužstva, které mají řadu kvalitních futsalových hráčů. Nám se náramně povedl vstup do utkání, kdy po trefách Vavroše a Petra jsme vedli v 3. min. 2 : 0 . Poté z nás odpadla nervozita a do 9. min. jsme navýšili na 6 : 0 . Tento výsledek se ukázal jako rozhodující. Poté se začali prosazovat i hosté, kdy poločasové skóre bylo 8 : 4. Do druhé poloviny lépe vstoupilo F U když snížilo na 8 : 5. Poté se hra srovnala, a po krásných akcích jsme skórovali, jak my i soupeř. Na konci zápasu svítil výsledek 12 : 6. Bylo vidět, že oba týmy by mohli hrát vyšší soutěž a ostudou by neudělaly. Černou kaňkou na úvodních zápasech je zranění dvou hráčů v prvním kole, palec na noze a druhý rameno. Ve druhém zápase hráč koleno. Přeji jim brzké uzdravení a rychlý návrat do zápasu. Soupeři za férové utkání a hlavně fanouškům za počet a podporu.“

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „Po výborném vstupu do nového ročníku s velkými změnami jsme zajížděli k favoritovi soutěže do Oder. Do zápasu jsme sice nenastoupili v nejlepší kondici, ale i tak jsme chtěli a měli odehrát lepší zápas. Vůbec nám nevyšel začátek kdy snad všechno skončilo v naší síti a naopak naše šance jsme nedokázali proměnit. Domácím gratulujeme k zaslouženému vítězství. My se z toho poučíme a v play off jim to vrátíme!“

Beach Boys Odry vs. Real Top 3:4

Branky: Čavera Lukáš, Chovanec Denis, Vičánek Patrik - Vrzal Petr 2, Čulák Lukáš, Macíček Jakub;

Real Top, nováček v divizi, si připsal své první vítězství, když porazil Beach Boys Odry 4:3. Tento výsledek je důležitým milníkem pro Real Top a ukazuje, že je konkurenceschopný tým v této soutěži.

Aleš Chuděj (Beach Boys): "Zápas byl pouze o promarněných šancích a našich jednoduchých chybách, které soupeř na rozdíl od nás proměnil. Nutno podotknout, že bránu FM držel, po právu hráč utkání, brankář Realu F-M zavřenou. Šancí bylo na 2 zápasy a nutno říct, že se z tohoto ne, že musíme poučit,ale proměnit. Pak ten náš projev, který nebyl zlý,dostane i pro fanoušky ten pořádný a potřebný drajv, který si hala zaslouží. Beach boys oleee....jedeme dál.... příští zápas na Roub...."

Richard Srubek (Real Top Frýdek-Místek): „Nastoupili jsme na horkou půdu domácího týmu, Beach Boys Odry, kteří mají jedny z nejlepších fanoušků v celé divizi. Řeknu, že jejich fanoušci jsou na úrovni i v druhé futsalové lize. Celý zápas se tak nesl ve velice rušné a přeplněné hale, kde jsme s kluky měli velký problém komunikovat jen mezi sebou na palubovce. Občas jsme měli potíže s tím, že jsme se neslyšeli a nemohli si předat informace o tom, jak chceme hrát. Musím však velice pochválit kluky, kteří si i přes tuto situaci navzájem kryli záda a dokázali odolávat útokům domácího týmu. Zápas byl ve velmi velkém tempu a hodně rychlý už od prvních minut, kdy jsme vstřelili úvodní branku. Domácí tým poté využil chyby v naší rozbité obraně a vyrovnal stav na poločasové skóre 1:1. Během poločasové přestávky jsme si s kluky v klidu v šatně řekli, jak chceme hrát ve druhé polovině a snažili jsme se vyhýbat zbytečným chybám. Ve druhé polovině jsme si udržovali jednogólový náskok až do poslední minuty, kdy jsme úspěšně odolali i domácí powerplay. Za to musím kluky velice pochválit, že ji odjezdili na výbornou. Dnes jsme okradli domácí tým a zaslouženě jsme si odvezli první tři cenné body domů.“

Ferram Opava vs. VŠB-TUO 5:2

Branky: Šimeček Vojtěch, Tůma Jakub, Celta Zbyněk, Černohorský Adam, Muczka David - Rončka Adam, Kapsa Martin;

Ferram Opava se vrátila k výhře, když porazila Vysokou školu báňskou - Technickou univerzitu Ostrava 5:2. Opava ukázala svou kvalitu a schopnost bránit svoje domácí hřiště.

Jakub Tůma (SK Ferram Opava): „Ferram Opava: Do zápasu jsme nastupovali s vědomím, že se nám proti VŠB výsledkově nedaří, i když hra v těchto zápasech tomu neodpovídala. Soupeř nás vždy trestal s powerplay, proto jsme na to hráče upozorňovali, že tuto variantu hostující tým použije. V první poločase jsme si vytvořili více brankových příležitostí, které jsme nevyužili a proto rozdíl ve skóre byl pouze o gól. Soupeř na konci prvního poločasu sáhl ke hře bez brankáře a tuto variantu použil i ve druhém poločase. Celý druhý poločas hrálo VŠB powerplay. Poctivě jsme bránili, což přineslo svoje ovoce v podobě branek a konečného stavu 5:2.“

Martin Kapsa (VŠB-TUO: "Zápas s Ferramem se hrál pozorně zezadu a s minimem šancí na obou stranách. Bohužel jsme to byli opět my kdo dostal první gól a taky bohužel jsme si nic nedokázali za první poločas vytvořit, jelikož Ferram výborně bránil. I z toho důvodu jsme začali hrát bez brankáře už v první půli a celou druhou jsme pokračovali, ale góly jsme dát nedokázali, na druhé straně Ferram trestal naše ztráty, když se trefoval do prázdné brány.!“

KFV Roub Vítkovice vs. Amatér Komárovice 7:6

Branky: Vedral Jakub 2, Cacek Michal, Foukal Tomáš, Kuchař Michal, Lasovský Martin - Němec Michael 4, Pokorný Jonáš 2, Telnar Mario;

Zápas mezi KFV Roub Vítkovice a Amatéry z Komárovic byl plný akce a gólů. Roub Vítkovice nakonec vyhrály 7:6 v tomto vyrovnaném zápase.

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „V minulé soutěžní sezóně jsme s Komárovicemi prohráli 5:7, ovšem omlazená sestava od loňské sezóny mezitím nasbírala zkušenosti a dokázala v neděli vyhrát těsně 7:6. Musíme si ale přiznat, že zejména ve druhé půli jsme nasekali několik hrubých chyb, kterými jsme domácím usnadnili cestu k dotahování výsledku. Díky nesmírné bojovnosti všech našich hráčů jsme však konečné vítězství uhájili a připsali si tři body do tabulky.“

Druhé kolo futsalové divize F přineslo radost, překvapení a dramatické okamžiky. Sezóna pokračuje a bude zajímavé sledovat, jak se týmy budou vyvíjet a jaké překvapení nám ještě přinesou.