FUTSAL FIFA

Prvním finalistou je opět po roce Baracuda Jakubčovice, Zlín se utká znovu s Trojanovicemi v neděli!

Futsalisté Jakubčovic zvládli i semifinálovou sérii ve dvou zápasech a tento víkend tak mají volno a můžou se připravovat na finále, které mají právo jako vítězové základní části, pořádat doma! Odveta v Novém Jičíně se vyvíjela daleko lépe pro Tornádo, které opanovalo první poločas a vyhrálo jej 3:2. Domácí ovšem nezachytili nástup Jakubčovic do druhé půle a ihned bylo srovnáno. V momentě, kde se Baracuda dostala do vedení a navíc přidala gól na 5:3, tak už Tornádo nemělo sílu se zápasem nic udělat.

Ve druhém semifinále to byli opět domácí, kteří se rychle dostali do vedení, nicméně Zlín i když prohrával vyšším brankovým rozdílem, tak dokázal zápas zdramatizovat a dostat se na dostřel jednoho gólu. V ten moment už o osudu zápasu rozhodovaly maličkosti a v momentě, kdy Zlín nedokázal proměnit ani jednu svoji gólovou příležitost, tak trestaly Trojanovice, které si v závěru vypracovaly opět vyšší náskok a zápas dotáhly do vítězného konce. Třetí rozhodující zápas se hraje tuto neděli ve Zlíně.

1. FC Tornádo Nový Jičín - Baracuda Jakubčovice  4:9 (3:2)

Branky: Zezulka David 2, Bzirský Martin, Macíček Jakub - Ďurica Petr 3, Bátrla Tomáš 3, Vavroš Daniel 2, Petr Jakub

David Zezulka (1. FC Tornádo Nový Jičín): „Co říct k druhému semifinále? Prvně je nejdůležitější zmínit fanouškovskou podporu. Přijít na palubovku a všude kde jsme se podívali, bylo plno lidi, za což moc děkujeme, jelikož hrát v takové atmosféře je naprostá nádhera. Z prvního zápasu, kde jsme cítili, že jsme měli zápas ve svých rukou a byla škoda v Odrách prohrát, tak jsme chtěli na domácím publiku vyhrát a rozhodlo by se opět ve třetím zápase. Úvod k tomu nasvědčoval. Brzy jsme se dostali do vedení, byli jsme lepší a futsal na obě strany se musel líbit. Opět bylo plno emocí mezi stříkačky, což k play off patří. Všechno šlo podle plánu, vedli jsme 3:1 a je obrovská škoda, že jsme takový stav nevydržel do poločasu, ale soupeř 4 sekundy před poločasem snížil šťastným gólem na 3:2 a dostal se zpět do zápasu. Druhý poločas jsme nezvládli v hlavách, o rozhodčích se není třeba zmiňovat, jelikož kdybych psali toto hodnocení po zápase, tak by bylo plné nadávek směrem k mužům v černém, kteří zejména gól na 6:3, kdy byl evidentní faul na naše hráče, nezvládli. Ještě jsme snížili na 6:4 a chtěli zápas zdramatizovat, jenže Barakuda hned reagovala, dali gól na 7:4 a bylo po zápase. Soupeři gratulujeme k postupu do finále a my se budeme těšit na příští rok, kdy se vrátíme silnější a s jasným cílem se zase rvát o čelo tabulky a o titul!“

Aleš Michálek (Baracuda Jakubčovice): „Druhé semifinále v Novém Jičíně jsem nezačali dobře a celý první poločas jsme dotahovali. Byli jsme líní na krok a tím pádem všude pozdě. Tornado ucítilo šanci a  proto jsme poločas prohrávali 3-2.O poločase jsme si řekli co musíme změnit a podle toho vypadal i druhý poločas který jsme otočili a odskočili na větší rozdíl. Osobně jsem rád že jsme potkali tornádo protože i takový soupeř nás může posunout dále mentálně ale také to byl kvalitní soupeř. Dojít 2 roky po sobě do finále je skvělé, ale vyhrát opět finále by bylo něco neuvěřitelného při kvalitě všech týmů. Může se stát cokoliv, ale budeme opět chtít být úspěšní a zvednout nad hlavy pohár.“

G.T. Trojanovice - VŠSK Zlín  8:4 (4:2)

Branky: Klimpar Pavel 4, Žák Matěj 2, Petrželka Dalibor, Malý Jakub - Konečník Zdeněk 2, Juhás Lukáš, Votava Petr

Dalibor Perželka (G.T. Trojanovice): „Odvetu na Čeladné jsme zvládli a o postupujícím se bude rozhodovat ve Zlíně. Přesto-že jsme velmi rychle vedli 2:0, a nakonec i zvítězili 8:4, nutno dodat, že zápas byl zcela vyrovnaný. Je to hodně o produktivitě. Zápas měl výborné parametry, těžko se blíže rozepisovat…Hráči Zlína hrají velmi dobře, pokud trochu polevíme, dají nám to hned pocítit. I tento zápas byl z kategorie - zvítězil šťastnější tým a nečekáme nic jiného ani ve třetím utkání v neděli v 17:30 ve Zlíně.“

Pavel Krajča (VŠSK Zlín): „Zápas jsme si prohráli sami v prvním poločase. Nezachytili jsme začátek utkání a celý poločas jsme byli bez šťávy, potřebné agresivity a pohybu. Velkou míru na tom měla i fotbalová utkání dopoledne před futsalem. O poločase jsme si jasně řekli, co je potřeba zlepšit a obraz hry se trochu změnil, soupeře jsme zatlačili a dostali se na rozdíl jedné branky. Bohužel tady se to zlomilo, nevyužili jsme jasné šance a dostali jsme branky na 6:4 a 7:4 a bylo hotovo. Do rozhodujícího utkání musíme jít úplně jinak připraveni a hrát od první minuty, tak jako v prvním utkání.“