FUTSAL FIFA

Tornádo otočilo sérii s Jokeritem a je posledním semifinalistou!

Jak měl Jokerit před týdnem blízko k postupu do semifinále, tak v posledním třetím rozhodujícím zápase k tomu měl naopak od začátku hodně daleko. Tornádo odehrálo svůj nejlepší zápas v letošním ročníku divize a naopak Jokeritu se moc nedařilo. Když se k tomu navíc přičetly dva smolné vlastní góly, tak po závěrečném hvizdu slavilo postup Tornádo! Jokerit byl každopádně nejlepším týmem ze všech čtvrtfinalistů, jako jediný potrápil nejvíce svého soupeře a vypadl až po třech zápasech.

Jonáš Holub (FC Jokerit Kopřivnice): „Dnes ne! Dnešní zápas byl pro nás jako z hororu S. Kinga. Ze startu jsme si dali smolný vlastenec a k tomu přidali další dvě chyby a díky tomu šlo Tornádo o poločasu do vedení 3:0. V kabině jsme si vyměnili názory, ale nepomohlo to. Soupeř byl aktivní, a i když jsme chtěli hrát a vytvářet šance, tak nás soupeř potrestal a konečným výsledkem byl stav 1:6. Mohli bychom se chvástat 5 místem v konečné tabulce, ale proč? V této sezóně se nám povedlo omladit tým s získat týmový duch, který nám scházel. Někdo se nám může smát, ale já jsem na tým pyšný, vidím razantní posun oproti minulým sezónám. A jsem rád, že hrajeme za žluto-modrý dres a neměníme stranu! Klobouček samozřejmě patří i soupeři, dneska zaslouženě. Držíme halovky a snad se dostanete co nejdál.“

Jakub Macíček (1.FC Tornádo Nový Jičín): „Třetí a rozhodující zápas jsme odehráli nejlepší zápas dosavadní sezóny. Celé mužstvo hrálo naprosto fantasticky, velkou motivaci byly komentáře ze strany soupeře na náš tým, což znamenalo o motivaci navíc dotáhnout čtvrtfinálovou bitvu do vítězného konce, což se nám podařilo. První poločas jsme vedli o 3 branky, které padly po nádherných futsalových či individuálních akcích. Jokerit vůbec nevěděl co měl hrát a nenašel na nás za celý zápas recept jak nás porazit. Druhý poločas jsme si pohlídali, hráli naši hru a přidali další nádherné branky. Domácí snížili na 1:5 z power play, kdy už všichni, kteří dorazili podpořit naše mužstvo (za což jim velmi děkujeme, jelikož přišli ve velkém počtu), že je o výsledku rozhodnuto. Po zbytek zápasu jsme ještě nevyužili nádherné akce, které snesli potlesk u celého publika a přidali jsme ještě po nádherné akci gól na konečných 1:6. Do další kola jdeme proti Baracudě, které chceme oplatit porážku a postoupit do finále. Doufejme, že tentokrát své utkání zvládnou i rozhodčí a všichni diváci si užijí nádherný semifinálový duel plný kvalitního futsalu.“