FUTSAL FIFA

V úvodních čtvrtfinálových zápasech uspěly všechny domácí týmy včetně Jokeritu!

Dva jednoznačné výsledky a dvě dramata až do posledních vteřin to byly úvodní zápasy play-off. Trojanovice doma zdemolovaly ostravské VŠB a výsledek 14:5 hovoří za vše. Hned devíti kanadskými body se na tomto výsledku podílel domácí bomber Pavel Klimpar, který tak vede produktivitu play-off. Rovněž i obhájce titulu Baracuda Jakubčovice doma jednoznačně vyhrála, když porazila Ostravskou univerzitu vysoko 10:1 a oba dva univerzitní týmy z Ostravy jsou tak na prahu vyřazení.

Vicemistr ze Zlína se doma trápil s Medvědy, které porazil pouze o gól, navíc se v tomto zápase i červenalo a zápas se mírně vyostřil. Odveta tak bude více než zajímavá. Jokerit si v prvním poločase vypracoval dvougólové vedení a to svou výbornou obranou ve druhé půli už nepustil a dokázala Tornádo porazit po druhé za poslední týden. Teď se ve všech sériích pořadatelství prohodí a výhodu domácího prostředí budou mít tedy všechny celky které neuspěly.

V play out si první tři body připisují Vítkovice a Opava naopak Beach Boys a Krmelín budou muset zabrat. Beach Boys navíc promarnil první výhodu domácího prostředí, naopak Roub jej dokázal využít naplno. Další zápasy jsou na programu o víkendu.

Baracuda Jakubčovice - USK Ostravská univerzita  10:1 (5:1)

Branky: Vavroš Daniel 2, Bátrla Tomáš 2, Michálek Aleš, Molnár Kamil, Ďurica Petr, Voda Jaromír, Petr Jakub, Murin Tomáš - Kozel Radim;

David Molnár (Baracuda Jakubčovice): „Náš výborný start ovlivnil celý obraz zápasu, kdy jsme výkon okořenili i góly a během 5minut to bylo 3:0 a mohlo to být i více. Proti tak kvalitnímu soupeři jsme celý zápas hráli koncentrovaně a díky tomu náskok v průběhu zápasu navyšovali. I když soupeř přijel v menším počtu tak se celý zapas hrál ve vysokém tempu. Odveta nebude nic jednoduchého.“

Marek Krumnikl (USK Ostravská univerzita): „Vzhledem k tomu, že jsme sestavu lepili, jak se dalo, jsme k soupeři nezajížděli s velkým očekáváním. Navzdory tomu, i tak jsme čekali vyrovnanější zápas. Soupeř do nás vletěl a rychle se po našich chybách dostal do vedení. V prvním poločase jsme se ještě jakž takž drželi a do kabin jsme šli pouze s tři brankovou ztrátou. Po poločase nám však došly síly a soupeř toho využil. Nakonec jsme si odvezli vysokou prohru.“

FC Jokerit Kopřivnice - 1. FC Tornádo Nový Jičín  2:1 (2:0)

Branky: Kubín Lukáš, Chromečka Ondřej - Bzirský Martin;

Jonáš Holub (FC Jokerit Kopřivnice): „ Favorit padl! Jokerit jde do vedení 1:0 na zápasy. Tento šokující výsledek byl z naší strany dosti vydřený. Příští týden sérii plánujeme ukončit, protože třetí zápas v 7 lidech nechceme hrát a raději bychom pošetřili síly a doléčil zranění. Náš brněnský žolík (L. Kubín/LK69), který se snažil očima odrazit na něj letící přihrávku, nakonec šancí nepohrdl a posílá nás výstavní střelou do vedení. Druhý gól přidává O. Chromečka a jde se do kabin. Ve druhé půli jsme měli několik gólových šancí, které jsme neproměnili, ale to samé se dá říct o soupeři, který jednou trestal na 2:1. Zbytek zápasu jsme Tornádu nedovolili nějaký extrémní tlak, a když tak v bráně stál skvělý P. Martinovský. Po zbytek zápasu nám pomohlo, že jsme byli tak vyčerpaní až jsme kvůli tomu nemohli debatovat s panem rozhodčím. Což se nedá říct o našem soupeři, který se tím častokrát nechával rozhodit- Ale to je playoff a ty emoce jsou oprávněné po zápase si podáme ruce a jsme dobří. Těšíme se na další zápas a s pokorou přijímáme, že v sérii je favoritem Tornádo a my tak nehraje pod velkým tlakem.“

David Zezulka (1. FC Tornádo Nový Jičín): „Do prvního zápasu s Jokeritem jsme nešli s dostatečnou pokorou z posledního zápasu sezóny. Ze začátku se hrál vyrovnaný futsal na obě strany, i přesto jsme si vytvořili šance, které jsme nevyužili. Jokerit šel do dvougólového vedení po našich chybách v rozehrávce. Druhý poločas jsme hráli velmi aktivně a po zásluze snížili na rozdíl jednoho gólu. Bohužel jsme nebyli schopni utkání vyrovnat, jelikož naše další šance vychytal brankář domácích. Do domácího utkání nastoupíme s větší pokorou a vírou vyhrát, abychom mohli jít do třetího zápasu a potvrdit pozici favorita čtvrtfinále play-off.

VŠSK Zlín - AFC Medvědi Malé Hoštice  9:8 (5:2)

Branky: Foral Roman 3, Kašík Jakub 2, Šiška Patrik, Žáček Ondřej, Krajča Pavel, Lendler Patrik - Bořucký Denis 4, Lavrovič Stanislav 2, Klinger Dominik, Kurka Radek;

Pavel Krajča (VŠSK Zlín): „Utkání jsme výsledkově zvládli, udělali jsme první krok k postupu, nicméně jsme si jej sami udělali těžší. Za stavu 9:4 začneme řešit nesmyslné auty, bavit se s protihráči, rozhodčím, vypadneme z koncentrace a soupeř nám skoro ve 20. vteřině vyrovná na 9:9. Vím, že soupeři chyběli nějací hráči, do příštího zápasu budou určitě kompletnější a nás čeká velmi těžké utkání. Každopádně, když se budeme koncentrovat na výkon, který byl, mimo určité pasáže, velmi slušný, pak můžeme zvítězit.“

Dominik Klinger (AFC Medvědi Malé Hoštice): „Na zápas do Zlína jsme přijeli v okleštěné sestavě, ale alespoň ze sedmi hráči. Úvod zápasu patřil Zlínu, kdy se poměrně rychle dostal do vedeni 2:0. Poté po chybách dotahujeme na remízový stav. Do poločasu byla na každé straně písknutá desítka a my ji bohužel neproměnili, tak bylo poločasové skoré 5:2. Druhý poločas opět nezačal dobře a Zlín odskakuje na větší rozdíl. Hra byla zbytečně moc vyhecovaná a na obou stranách padla červená karta. Následný powerplay nám ublížil a soupeř při přesilovce 5:3 skóruje. Poté se nám podařilo téměř vstát z mrtvých. Několik slepených gólů nám minutu před koncem nabídlo skoré pouze o jednu branku. V posledních 10 vteřinách jdeme do brejku 2 na 1, ale v nejdůležitější okamžik selháváme, a tak Zlín má důležité vítězství do odvety. Zlín byl určíte k poráženi a štěstí stálo při něm, když několik gólu bylo hodně šťastných. Zapas musel být nicméně velmi atraktivní pro diváky a máme vetší motivaci doma porážku vrátit.“

G.T. Trojanovice - VŠB-TU Ostrava  14:5 (6:1)

Branky: Klimpar Pavel 5, Malý Jakub 5, Žák Matěj 3, Petrželka Dalibor - Hasala Dominik 2, Cempírek Jakub 2, Zaremba Dušan;

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „První zápas v sérii s VŠB se nekomentuje lehce. Soupeř předvedl daleko horší výkon než před týdnem a my jsme toho neváhali využít. Hraje se však na dva vítězné zápasy a ne na skóre. Těšíme se na nedělní odvetu v Ostravě.“

Martin Kapsa (VŠB-TUO): „Trojanovice odehrály dokonalý zápas a po zásluze vyhrály. Gratulujeme jim k takovému výkonu bez jediné chybičky a rovněž i Pavlovi Klimparovi a Kubovi Malému, kteří předvedli neskutečné individuální výkony a na hřišti si chvílemi dělali co se jim zachtělo. Takhle nás už dlouho nikdo nepřehrál.“