FUTSAL FIFA

Derby vyhrálo FU Kopřivnice. Zlín poprvé ztratil body, Baracudu na čele stíhá Tornádo!

V pátém kole a nečekaně doma s Krmelínem, Zlín poprvé této sezóně ztratil první dva body za remízu 6:6. Pro Krmelín to je letos naopak první získaný bod. Druhým týmem, který nedokázal využít v tomto kole výhodu domácího prostředí je Beach Boys Odry, který i přes solidně rozehraný zápas nakonec prohrál doma přes opět zaplněným hledištěm 9:5 s VŠB. Futsalisté VŠB se, tak dostali z nelichotivých tří bodů do klidnějšího středu tabulky.

Ve zbývajících zápasech už vítězili pouze domácí. V derby mezi FU Kopřivnicí a Jokeritem se zápas rozhodoval v prvním poločase, která byla hodně vyrovnaná a jeden z klíčových momentů byla neproměněná penalta v podání hostujícího Prchala. Od té chvíle už domácí FU navyšovalo náskok a ve druhé půli byl na hřišti už jen jeden tým.

Druhé derby mezi Ostravskou univerzitou a Roubem dopadl lépe pro vysokoškoláky a futsalisté Roubu stále čekají na první body v letošním ročníku. Tornádo si doma zastřílelo v zápase s Komárovicemi a stíhá na čele Baracudu. Ta potvrdila roli favorita v zápase s Opavou až ve druhé půli, ve které dokázala otočit nepříznivý stav nakonec ve svůj prospěch.

1. FC Tornádo Nový Jičín - Amatér Komárovice  11:2 (3:1)

Branky: Polónyi Lukáš 4, Heřmánek David 3, Uhlíř Lukáš, Kelnar Daniel, Macíček Jakub, Dybal Dominik - Bezděk David, Lasovský Martin;

Lukáš Wojciuch (1.FC Tornádo Nový Jičín): „Do utkání jsme bohužel vstoupili špatně a nebýt opět našeho skvěle chytajícího Lukáše Pobořila který chytal jeden brejk za druhým tak by to s námi vypadalo hodně špatně. Soupeři se i přesto podařilo jeden brejk využít a zaslouženě šel do vedení. Na to se už nemohl dívat ten nejzkušenější z nejzkušenějších Lukáš Polónyi a Hattrickem do poločasu otočil skóre v náš prospěch. Ve 2.poločase už naše hra snesla měřítko a akce střídala akci. Střelecky se chytil benjamínek týmu David Heřmánek a na světě byl další Hattrick, postupně se ještě trefili Uhliř, Dybala, Macíček a Kelnar. Soupeř který přijel v 6 lidech nedal kůži zadarmo a hlavně v 1.poločase hodně zlobil. I tak jim děkujeme za fér utkání a můžeme se s klidnou hlavou připravit na nedělní utkání se Zlínem. Tímto bych chtěl pozvat diváky ať nás přijdou podpořit na toto utkání.“

FU Kopřivnice - FC Jokerit Kopřivnice  8:1 (3:1)

Branky: Hruška Daniel 2, Bartoň Martin 2, Bartoš Roman, Petráš Radek, Závodný Jiří, Střelec Pavel - Kružliak Petr;

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „V pátek nás čekalo kopřivnické derby a po nevydařeném startu sezóny jsme chtěli zápas zvládnout dobrým výkonem a třemi body. Od první do poslední minuty se hrálo ve vysokém tempu a nikdo nevypustil souboj, takže i když výsledek vypadá jednoznačně, tak to bylo náročné utkáni až do konce. Sice jsme brzy prohrávali, ale po vyrovnání a chycené penaltě jsme byli lepším týmem a aktivní hrou jsme Jokeritu nedali možnost pomýšlet na lepší výsledek a konečné skóre 8:1 je nejvyšší vyhrav v derby. Děkujeme naším FU fans za atmosféru a teď je třeba na dobrý výkon navázat v dalších kolech.“

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „Derby v našem podání byla jedna velká tragédie. Na začátku jsme využili ospalosti FUčka a Pepe zavěsil na 1:0. Domácí se pak probrali, otřepali a srovnali na 1:1. Pak nastal další důležitý okamžik, když jsme měli možnost kopat penaltu. Karlos však tentokrát nepotvrdil potenci z minulých špílů a trefil góloša. Do poločasu jsme naší špatnou obranou dovolili FUčku odskočit už na 3:1. Druhá půlka už z naší strany byla marnost a zmar. Když už jsme se dostali před bránu, ztroskotali jsme na dobře chytajícím brankáři nebo na naši nemohoucnosti. Za to domácí si užívali vedení, hráli v klidu a postupně navyšovali vedení. Jestli jsme proti Hošticím měli hodně štěstí tak proti FUčku jsme si vybrali i dost smůly. Nezbývá než zapomenout, zabojovat a urvat body jinde.“

Medvědi Malé Hoštice - G.T. Trojanovice  4:3 (4:3)

Branky: Bořucký Denis 3, Brunclík Daniel - Špaček Radim, Klimpar Pavel, Malý Jakub;

Dominik Klinger (AFC Medvědi Malé Hoštice): „Na zápas proti Trojanovicím jsme se konečně sešli v plné sestavě. Očekávali jsme kvalitního soupeře, což se hned po 5ti minutách zápasu potvrdilo, kdy šel do vedení 2:0 po našem špatném pokrytí. Naštěstí jsme na tyto začátky zvyklí a v průběhu poločasu jsme zvýšili obrátky a se soupeřem drželi krok. Řekl bych, že o tu jednu šanci jsme měli více, a proto končil poločas našim vedením 4:3. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že vedení navýšíme a dohrajeme na pohodu. Snad poprvé u nás poločas skončil 0:0... Šancí na obou stranách bylo více než v prvním poločase, ale ani jeden tým nedotlačil balón do branky. Trojanovice zkusili ke konci zápasu powerplay, kdy jsme je téměř k ničemu nepustili a sami zazdili asi 5 gólovek. Zápas měl velkou kvalitu a z obou stran se hrál taktický futsal. Konečně jsme po 3 zápasech doma naplno bodovali.“

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Nejhůře se píšou komentáře k prohraným zápasům a my jsme ten poslední zmastili dost. Po dobrém nástupu do utkání a po dvou vedení o dvě branky, jsme svou vlastí nedůsledností pustili soupeře z Malých Hoštic do spousty šancí, kterými nepohrdli a do konce poločasu zápas otočili na 3:4. Ve druhé půlce se většina z nás prala více s formou než se soupeřem o obrat a tak po 0:0 v druhém poločase se již skóre nezměnilo. Na druhou stranu byl zápas pro diváka určitě atraktivní, protože šancí bylo na obou stranách k vidění hodně. Gratulujeme Medvědům k zaslouženým 3 bodům.“

Baracuda Jakubčovice - Ferram Opava  8:5 (3:4)

Branky: Vavroš Daniel 4, Murin Tomáš 2, Bátrla Tomáš 2 - Žurek David 2, Kurka Kryštof, Pospěch Zbyněk, Hudeček Lukáš;

Jakub Petr (Baracuda Jakubčovice): „Páteční zápas s Ferramem byl náročný, soupeř přijel s taktikou bránit a čekat na brejky. V prvním poločase jsme jen dotahovali. V poslední minutě prvního poločasu jsme dali důležitý kontaktní gól. O poločasové pauze jsme si pár věcí vyříkali, že musíme zrychlit hru a lépe kombinovat. V 25. minutě se nám podařilo vyrovnat zásluhou Tomáše Bátrly, následně minutu na to jsme šli poprvé do vedení zásluhou Tomáše Murina. Do konce zápasu jsme přidali další tři branky, Ferram v závěru utkání jen snížil. Opět jsme dobře ubránili soupeřovou powerplay a zaslouženě vyhráli. Velké dík patří opět našim fanouškům za podporu.“

Beach Boys Odry - VSK VŠB-TUO  5:9 (3:2)

Branky: Chovanec Denis 2, Kocmich Lukáš 2, Veselý Ondřej - Mikulenka Jakub 3, Cempírek Jakub 2, Tížek Lukáš, Gorčica Adam, Zabystrzan Adam, Dluhoš Adam;

František Murín (Beach Boys Odry): „Zápas začal ve vysokém tempu,brzo jsme prohrávali,ale do poločasu se nám podařilo otočit na 3:2.V druhé půli jsme,ale úplně ztratili hru.My se prostě na gól hrozně nadřeme.Soupeř využil našich chyb.Zvládnout poločas je hrozně málo. Nejsem spokojený s výkony některých hráčů!!! Musíme jít,ale dál a nahrát potřebné body.Děkuji fanoušků za podporu.

Martin Kapsa (VŠB-TUO): „Do zápasu jsme vstoupili dobře a vedli rychle 2:0 a mohli jsme i vést větším rozdílem. Bohužel jsme šance neproměnili a potom byly lepší Odry, které vyhrály poločas 3:2, ale klidně mohly vést i větším rozdílem a to pro nás bylo štěstí, protože jsme zůstali v kontaktu se soupeřem. Ve druhé půli šly Odry ihned do vedení 4:2, ale naštěstí potom už jsme hráli dobře a využili chyb domácích a zápas jsme otočili v náš prospěch. Pro nás to byl hodně důležitý a klíčový zápas pro další průběh soutěže, protože jsme měli pouze 3 body a jelikož hodně týmů už je na 6 a více bodech, tak by se nám hrálo hodně těžko s takovou ztrátou na play-off.“

USK Ostravská univerzita - KFV Roub Vítkovice  8:4 (5:2)

Branky: Dostál Radim 2, Chlopek Patrik 2, Slezák Milan, Förster Boris, Klejnot Jan, Leibl Adam - Němec Michael 2, Hadaš Richard, Gula Martin;

Marek Krumnikl (USK Ostravská univerzita): „Do zápasu jsme vstupovali v roli favorita. Jenže hned na úvod nás soupeř zaskočil a dokázal se po našich chybách 2x dostat do vedení. Do poločasu jsme však skóre dokázali otočit a do kabin se šlo za stavu 4:2 pro nás. V dobývání soupeřovy branky jsme chtěli pokračovat i v druhém poločase. Vstup do druhé půle nám vyšel a rychle jsme odskočili na rozdíl tří branek. Jenže pak jsme po chybách v obraně nechali soupeře nadechnout, který se dotáhl na rozdíl jednoho gólu. Pak jsme ale dokázali vstřelit dvě branky a zápas jsme kontrolovali a soupeře moc nepouštěli k míči. V samotném závěru se ještě do prázdné brány trefil Slezák, ve kterém jsme letos našli nečekaného mladého střelce.“

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „V 5.kole divize F jsme hráli s Ostravskou univerzitou v hale SAREZA, kde jsme tentokráte byli hosty, ovšem ani dnes to na body nevyšlo. V zápase dvou mladších týmů jsme mohli mít dobrý pocit ze hry pouze v začátcích obou poločasů. V tom prvním jsme vedli 1:0, pak 2:1, jenže pak se nám herně nedařilo. Ve druhé půli jsme dokázali stáhnout výsledek z 2:5 na 4:5, jenže místo toho, abychom ještě něco přidali, zase jsme zápas nezvládli. Je to pech, ale musíme být sebekritičtí a stále si uvědomovat, v čem všem se ještě musíme herně zlepšovat. Každopádně makáme dál!!!“

VŠSK Zlín - SK Krmelín  6:6 (3:3)

Branky: Vitásek Roman 2, Foral Roman 2, Krajča Pavel, Miklík Michal - Vrzal Petr 2, Matějek Pavel, Blahut Jan, Hýl Martin, Niemczyk Jiří;