FUTSAL FIFA

Trojanovice vyhrály i druhý zápas a na čele mají v neúplné tabulce dvoubodový náskok!

Šlágr kola dopadl nakonec jednoznačně ve prospěch Trojanovic, který si poradily s Tornádem vysoko 7:2. Trojanovice, tak mají letos výborný vstup do sezóny a jsou v čele soutěže.

Úřadující mistr Baracuda Jakubčovice poprvé ztratila body, když v souboji s Ostravskou univerzitou remizovala 6:6. Pro vysokoškoláky to byl letos první zápas a rovněž si připisují první bod do tabulky. Svou premiéru zvládly na výbornou i Medvědi Malé Hoštice, které si zastřílely na palubovce Roubu a rovněž futsalisté VŠB, kteří doma nedali šanci Krmelínu.

Amatér Komárovice rovněž oproti loňské sezóny vstoupil dobře do soutěže, když doma porazil poprvé v historii FU Kopřivnici. Naopak FUčko zažívá nejhorší vstup do soutěže ve své historii, když ze dvou úvodních zápasů ještě nemá ani jeden bod.

KFV Roub Vítkovice - Medvědi Malé Hoštice  3:11 (1:4)

Branky: Šmíd Roman, Gula Martin, Rodek Marcel - Bořucký Denis 3, Hlaváček Petr 2, Těžký Vojta 2, Hartmann Patrik 2, Dřizgevič Patrik, Klinger Dominik

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „Páteční utkání proti Hošticím se nám vůbec nepovedlo. Soupeř byl ve všech směrech lepší. Na pondělním tréninku má dojít k nějaké důrazné debatě, aby se ze zápasu vzalo náležité poučení. A co bude dál? Sám nevím? Zatím to ještě nechávám na hráčích a trenérech, ať se rozhodnou, jakou cestou chtějí jít dál.“

Dominik Klinger (AFC Medvědi Malé Hoštice): „V prvním utkání letošní sezóny nás čekali Vítkovice. Bohužel nás odjelo jen 6 + gólman, který přiletěl ten den z měsíční dovolené na pláži. Měli jsme nějaké info, že Vítkovice omladili kádr + měli za sebou slušnou přípravu. Šli jsme do zápasu bez očekávání a s pokorou. Hráli jsme zodpovědně zezadu a jakmile jsme po pár minutách viděli, že Vítkovice jsou hratelné, šli jsme si za vítězstvím. První poločas dopadl pro nás solidně a obávali jsme se druhého... Naštěstí zbytečně. Druhý poločas Vítkovice kupily více a vice chyb a nám se dařilo směrem dopředu téměř vše. Konečný výsledek mohl být ještě krutější, ale na první zapas si není nač stěžovat. Na druhou stranu soupeř se snažil po celou dobu zápasu hrát otevřený futsal. Myslím si, že to byl ojedinělý zkrat a do dalších zápasů se zvednou. Raritou zápasu bylo i to, že náš gólman vsítil 2 góly.“

VSK VŠB-TUO - SK Krmelín  14:1 (6:0)

Branky: Holaň Dominik 3, Mikulenka Jakub 3, Uher Daniel 3, Cempírek Jakub 2, Stejskal Jan, Janita Patrik, Fendrich Tomáš - Blahut Jan

Martin Kapsa (VŠB-TUO): „Zápas s Krmelínem se nám i přes velký počet absencí v sestavě herně i výsledkově hodně povedl a musím svoje kluky pochválit, jelikož do ofenzívy i do defenzívy to bylo opravdu výborné a lepší vstup do soutěže jsme si nemohli přát. Jsem každopádně zvědavý jestli podobné výkony a s takovým nasazením jsme schopni předvádět i v dalších zápasech.“

Amatér Komárovice - FU Kopřivnice   8:5 (2:1)

Branky: Vedral Jakub 2, Kuchař Michal 2, Pitrun Ondřej, Foukal Tomáš, Hrdlička Adam, Bezděk David - Závodný Jiří 3, Bednář Jiří, Košárek Miroslav;

František Foukal (Amatér Komárovice): „Začali jsme opatrně, nikam jsme se nehrnuli, proměnili jsme jeden brejk kombinací do prázdné branky. První poločas byl vyrovnaný. Oba týmy se střídaly v aktivitě na míči. Výborně jsme bránili. Kromě našich dvou branek jsme nedali ještě dvě čisté gólovky. FU snížilo pět sekund před koncem poločasu na 2:1. Ve 24. minutě jsme vedli 5:1. V ten moment FU začalo hrát power - play, kterou mají zmáknutou. Měli vysoké procento držení míče, pořád kombinovali. Dlouho jsme to úspěšně bránili, až čtyři minuty před konce jsme dostali dvě slepené branky a pak to bylo rázem 6:5. Chyběly dvě minuty do konce - naštěstí jsme dali dvě branky do prázdné branky. Předtím jsme ji asi pětkrát minuli.“

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „Bohužel vinou zranění a jiných okolností jsme nepřijeli do haly v Hustopečích v úplně dobrém rozpoložení a na naší hře to bylo vidět. Na začátku zápasu, jsme se sice dostali do slibných šancí, které jsme ale neproměnili a inkasovali jsme jako první. Komárovice poté přidali druhou branku, na kterou jsme dokázali před koncem poločasu odpovědět a po 60 minutách letošní sezóny se nám konečně podařilo vstřelit gól. O přestávce jsme si řekli, že budeme hrát trpělivě a zkusíme zápas otočit v náš prospěch. Výsledkem ovšem byly dvě rychlé branky soupeře. Podobně jako v prvním kole jsme šli do power-play, kde jsme se dopracovali k výsledku 5:6. Soupeř začal být nervózní, nicméně i přesto jsme dostali branku na 5:7. Utkání nakonec skončilo 8:5 pro domácí. V zápase jsme udělali laciné chyby v obraně. Budeme se snažit těchto chyb v příštím zápase vyvarovat, zvítězit a připsat si první body do tabulky v novém ročníku. Začátek sezóny je pro nás zatím fiaskem a nezbývá věřit, že na domácí palubovce před domácími FU Fans budeme v pátek konečně bodovat.“

USK Ostravská univerzita - Baracuda Jakubčovice  6:6 (3:2)

Branky: Šindler Marek 2, Förster Boris 2, Klejnot Jan 2 - Murin Tomáš 2, Bátrla Tomáš 2, Voda Jaromír, Hrubý Marek

Marek Krumnikl (USK Ostravská univerzita): „Do zápasu jsme vstoupili poměrně dobře a postupně jsme se dostali do vedení. Srazily nás však zbytečné fauly a dostali jsme kvůli nim dva góly z desítky. Ve druhém poločase jsme o vedení přišli a nakonec jsme dokázali dotáhnout skóre při hře bez gólmana. Závěr zápasu nabídl ještě velkou zápletku, když jsme dostali červenou kartu, přečkali oslabení a nakonec ještě neproměnili desítku. V zápase bylo k vidění hodně soubojů, přinejmenším sporných momentů i pěkných gólů. Zápas určitě diváky pobavil, ale body nás stála hlavně naše nedisciplinovanost.“

Jakub Petr (Baracuda Jakubčovice): „Do zápasu jsme nevstoupili špatně, ale díky našemu nedůrazu jsme prohrávali 3:0. Do konce prvního poločasu se nám podařilo z dvou desítek snížit na 3:2. Vstup do druhého poločasu nám bohužel moc nevyšel a prohrávali jsme 4:2. Průběh utkání se nám podařilo otočit na 4:6, ale bohužel jsme výsledek nedokázali udržet, a soupeř vyrovnal na 6:6. V závěru měli možnost oba týmy strhnout výsledek na svojí stranu, ale brankáři své týmy podrželi. Celkově byl zápas důrazný s velkým množstvím šancí.“

G.T. Trojanovice - 1. FC Tornádo Nový Jičín  7:2 (3:0)

Branky: Špaček Radim 2, Malý Jakub 2, Žák Matěj, Halda Patrik, Klimpar Pavel - Macíček Pavel, Macíček Jakub;

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Do zápasu s Tornádem jsem šli s respektem, vždy má kvalitní hráče a ve vzájemných zápasech vždy padá hodně branek. V divizi drží jednu z těch top vizitek a to že jsou buď první nebo poslední, něco mezi, jen občas. My jsme měli velmi dobrý nástup, k tomu vstřelili první branku a když už jsme to v obraně úplně dobře nezvládli, tak nás podržel skvělý gólman. V tomto duchu se odehrával celý zápas, kde jsme využili formu v produktivitě a nakonec slavili vítězství 7:2. Posíláme uznání soupeři za „fér“ zápas a rozhodčím za přesnost v rozhodování.“

Lukáš Wojciuch (1. FC Tornádo Nový Jičín): „Nám zápas na Čeladné vůbec nevyšel.Od začátku utkání jsme byly všude pozdě a soupeř si s námi dělal co chtěl.Nás držel nad vodou skvělé chytající Labuť a jen díky němu jsme neodjeli z mnohem větším přídělem.Zasloužená výhra Trojanovic,nám nezbývá než se vrátit na zem a urvat body proti VŠB.“