FUTSAL FIFA

Do finále jako první postoupil VŠSK Zlín o druhém finalistovi se rozhodne v sobotu v Odrách!

Futsalisté Zlína mají v play-off bilanci čtyři zápasy a čtyři výhry a v nejkratším možném termínu, tak vždy ukončily obě dvě série. Ve druhém semifinále ve sportovní hale na Čeladné dokázal Zlín opět vyhrát. Ze záčátku byly ovšem aktivnější domácí Trojanovice, které si vypracovaly několik gólových příležitostí, ale proti byla buď branková konstrukce nebo hostující brankář Vitásek. Zlín byl daleko produktivnější a ze svých gólových příležitostí se nemýlil a vypracoval si poločasové vedení 3:0.

Hned z kraje druhé půle měly Trojanovice šance na snížení, ale opět gól nedaly a následně Zlín přidal čtvrtou branku a bylo prakticky rozzhodnutu. Zlín ve zbytku zápasu výborně bránil a Trojanovice si už nic velkého nedokázaly nachystat a ani v závěrečné power play nedokázaly vstřelit gól a to i díky famóznímu výkonu brankáře Vitáska, který zavřel bránu a nic do ní nepustil!

V Odrách si šla Baracuda pro vítězství od úvodních minut, kdy byla aktivnější, měla více ze hry i více gólových příležitostí. Beach Boys se sice snažil se zápasem něco udělat, ale Baracuda opravdu dobře bránila pro futsalisty Beach Boysu to bylo velice těžké si vypracovat nějakou gólovou příležitost. Nicméně v závěrečné power-play vykřesal naději pro Beach Boys, Filip Veselý, který snížil na 2:1 a následně měl obrovskou šanci na zadní tyčce Chovanec, který ovšem žádnou částí svého těla nedokázal míč usměrnit do prázdné brány. Následně Baarcuda přidala dva góly a bylo jasné že o finalistovy rozhodne třetí zápas!

Baracuda Jakubčovice  Beach Boys Odry            4:1 (2:0)              400

Branky: Michálek Aleš, Richtárik Radovan, Vavroš Daniel, Kovařčík Patrik - Veselý Filip

Jakub Petr (Baracuda Jakubčovice): „Druhý semifinálový zápas byl o dost opatrnější než ten první. Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale opět nám dlouho trvalo než jsme dokázali proměnit nějakou ze svých šancí, jelikož v bráně soupeře čaroval Mališ. Do poločasové pauzy jsme šli nakonec s náskokem 2:0. V druhém poločase to dlouho vypadalo, že nepadne žádná další branka, jelikož brankáři své branky zamkli. Snížení přišlo až v powerplay a mohlo být i hůř, ale zakončení Chovance po nástřelu na zadní tyč skončilo na tyči. Následně se do prázdné brány trefil Vavroš a tečku za zápasem udělal z desítky Richtárik. Trochu nás mrzí, že se nám nepodařilo ubránit soupeřovu powerplay, jelikož by si Pavelka zasloužil čisté konto, protože nás v důležitých momentech podržel. Jedno velké dík patří i našim fanouškům, kteří vytvořili skvělou atmosféru.“

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Zápas jako takový od začátku probíhal opatrně na obou stranách. Nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu. Jakuby ale udeřily ze signálu, který jsme nezachytili a bylo to 1-0. Pak jsme ještě zachytili několik střel a i skryté pochytal Mališ, včetně jedné 1000%, kterou zlikvidoval. Druhý úder přišel z brejku a pak si Baracuda začala hlídat bránu koncentrovanou obranou. My jsme tam něco málo měli ke zkorigování, ale chyběla tomu razance v zakončení. Druhá půle byla obdobná jako první. Snažili jsme se to rozhýbat a nakonec jsme sáhli po power-play 5 min ke konci, kterou jsme přetavili ke snížení. Ještě se tam pak na vyrovnání objevil na zadní tyči Chovanec, ale nepodařilo se mu pupkem dovalit míč do branky. Pak ale Jakuby vše odbránili a přidali další dvě branky. My jsme ale vázli v pohybu, nedařilo se nám to rozhýbat úplně přesně jak bylo potřeba. Trochu nám chyběl ten potřebný "drajv". Jdeme tedy do třetího mače, kdy se definitivně uzavře tato víceméně předčasně finálová série. Beach boys oléééé....“

G.T. Trojanovice - VŠSK Zlín   0:5 (0:3)

Branky: Žáček Ondřej 2, Kašík Jakub 2, Krajča Pavel

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „V neděli odpoledne jsme přivítali k odvetnému utkání semifinále tým ze Zlína. Zápas se hrál znovu ve velice dobrém tempu. Zlín hrál opět výborně a po úvodních dvaceti minutách vedl 0:3, nám se podařilo zahodit několik dobrých šancí, ze kterých jsme nastřelili třikrát tyč a zhruba ve dvou velkých šancích nás vychytal hostující gólman. V druhé půli jsme ještě chtěli zápas zdramatizovat. Hned po úvodu druhého poločasu vybojoval skvěle míč Patrik Halda, obešel i hostujícího gólmana, ale prázdnou branku k naši smůle minul. Hráči Zlína již po té další šance nepřipustili, výborně bránili, přidávali další branky a zápas dotáhli s přehledem do vítězného konce. Rádi bychom vyzdvihli velmi dobrý výkon obou rozhodčích a ještě jednou i touto cestou gratulujeme Zlínu k zaslouženému vítězství a postupu do finále. Závěrem bych rád poděkoval všem hráčům GT Trojanovic a všem co nás podporovali a pomáhali nám za vynikající partu a vynikající futsalovou sezónu.“

Pavel Krajča (VŠSK Zlín): „Splnili jsme další cíl a to je postup do finále. Na Čeladné jsme předvedli velmi dobrý a především disciplinovaný výkon. Soupeř sice na začátku utkání nastřelil dvě tyče, nicméně po zbytek utkání jsme jej buď nepustili do větší šance, nebo si vylámal zuby na skvěle chytajícím Vitáskovi. Jsem rád, že se nám podařilo udržet čisté konto. Nyní si můžeme lehce odpočinout, doléčit nějaké šrámy, v sobotu si zanalyzovat našeho soupeře a budeme se těšit na velké finále, které věřím, že zvládneme.“