FUTSAL FIFA

Zlín i Beach Boys využili výhodu domácího prostředí a jdou do vedení! Hala v Odrách zatím drží!

Poslední čtyři týmy bojují v semifinále o postup do finálového zápasu. Obě dvě semifinále byly vyrovnané, ale v obou nakonec byli šťastnější domácí. Beach Boys Odry před neskutečnou návštěvou a luxusní atmosférou nakonec udolal v prodloužení Baracudu Jakubčovice 7:6!

Ve druhém semifinálovém utkání opět nezaváhal VŠSK Zlín, který po základní části, ve které skončil až na 4. místě, nabral v play-off formu a má třetí vítězství ze tří zápasů po základní hrací době! Odvety pro oba dva týmy nicméně budou hodně těžké a Trojanovice i Baracuda se budou snažit odvrátit vyřazení a vrátit sérii zpět ke svým soupeřům na třetí rozhodující zápas.

Před odvetami má nicméně Baracuda v karetním ohrožení hned trojici hráčů a to Michálka, Petra a Richtárika a G.T. Trojanovice Žáka. Všichni jmenovaní obdrželi v play-off už dvě žluté karty a případné další žluté napomenutí by znamenalo stopku pro rozhodující třetí zápas.

VŠSK Zlín - G.T. Trojanovice   8:2 (3:1)

Branky: Sklenář David 2, Foral Roman 2, Tomaštík Miroslav, Juhás Lukáš, Krajča Pavel, Hlobil Patrik - Žák Matěj, Petrželka Dalibor

Pavel Krajča (VŠSK Zlín): „Opět se nám podařilo zvítězit v prvním duelu série a opět nás čeká velmi těžká odveta na půdě soupeře. Trojanovice jsou jedním z nejlepších týmů, se kterými jsme se doposud v divizi střetnuli a musím uznat, že výsledek 8:2 neodpovídá jejich výkonu. Zápas to byl dlouho vyrovnaný, navíc velmi futsalový a nechyběly tomu emoce. Jsem rád, že, až na jedno zaváhání, jsme zvládnuli obrannou power play. Nyní se musíme připravit na odvetu, která bude velmi náročná, nicméně věřím, že ji zvládneme a proměníme postupový matchball.“

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „První semifinálový zápas ve Zlíně měl velice dobrou úroveň. Sice jsme rychle prohrávali 1:0, ale brzy se nám podařilo odpovědět hrou v Power play a vyrovnat. Zhruba do třicáté minuty jsme hráli vyrovnanou partii. Soupeř zvládal velice dobře obrannou hru, navíc po zisku míče byl hned nebezpečný a tak jsme se do šancí nedostávali vůbec lehce. Zhruba ve 30 minutě se zápas zlomil, kdy Zlín šikovně zahrál standardní situaci a z dorážky zvýšil na 4:2. Z následné Power play jsme již nezahráli nic a naopak Zlín naše chyby trestal a navyšoval skóre. Těšíme se na odvetu v neděli na Čeladné, kdy také odehrajeme poslední zápas sezóny v domácím prostředí.“

Beach Boys Odry - Baracuda Jakubčovice   7:6 (4:2)  po prodloužení

Branky: Chovanec Denis 4, Rybařík David, Konrád Jiří, Sedláček Petr - Vavroš Daniel 3, Michálek Aleš, Molnár Kamil, Petr Jakub

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Do utkání jsme nevstoupili špatně a po dvou promrhaných gólovkách do prázdné, jsme museli velice rychle zpozornět a koncentrovat se zpět na hru. Jakuby si začali chtít hrát tu svoji hru, takže na nic jiného nebyl čas. Nám se ale podařilo vsítit branku na 1-0 a tím jakoby teprve začal zápas. Řádná přetahovaná o každičký kousek palubovky nakonec vyústila v poločasových 4-2 pro nás. Znamení druhé půle, kdy Baracuda hned bleskově udeřila na 4-3, předznamenalo sobotní drámo do dokonalosti. Když už jsme si mysleli po vyrovnání 4-4, že se půjde do prodloužení v tomto stavu, šoupli jsme tam branečku a snažili se prostě ukopat zápas na vítězství. To ale odmítnul Michálek, který dělovkou nasměroval zápas do PP. Tam se nám podařilo ubránit několik náporů i pomocí tyček a vsítit důležité dvě branky do vítězného konce. Zápas jako takový měl ale opravdu neskutečný náboj a po výhře se musíme soustředit na další, jelikož druhý bude ještě těžší a složitější. A to doslova pro oba týmy. Hala byla plná a diváci toho viděli opravdu hodně. Nebyl jsem asi sám, kdo měl ještě 2 hodiny po zápase tlak 300 na 800. Když jsem říkal, že tato série bude o hlavě, tak teď to bude platit dvojnásob. Beach boys olééé.....“

Radovan Richtárik (Baracuda Jakubčovice): „Máme za sebou první utkání ze série, a pro nás bohužel ve znamení prohry. Celé utkání se neslo v duchu fair play, a to i přes velice vyhecovanou a emotivní atmosféru v hale, díky fanouškům obou celků, kteří byli neskuteční. Po sérii vítězných zápasů, kdy prohra znamenala vyřazení, jsme nebyli pod tlakem, což se mohlo také podepsat na naší disciplíně na hřišti. V zápase jsme si dokázali vytvořit opravdu velké množství vyložených šancí, ale brankář domácích to měl „dobře postavené“. Po uplynutí standardní hrací doby byl stav 5:5 a šlo se do prodloužení, kde se nám podařilo soupeře zatlačit na jeho polovinu v power play. Dlouhé obléhání brány a snížení náskoku soupeře nakonec na vyrovnání nestačilo a k výsledku 7:6 soupeři gratuluji. Do dalšího utkání musíme zvolit jiný styl komunikace na hřišti, jelikož se místy zdálo, že hala pod náporem hlasivek fanoušků prostě spadne.“