FUTSAL FIFA

V semifinále je po dvou vítězstvích Beach Boys Odry a VŠSK Zlín!

Beach Boys Odry vrátil Medvědům vyřazení ze semifinále minulého ročníku a doma potvrdil matchball jednoznačným vítězstvím.

Druhým týmem v semifinále je VŠSK Zlín. Zápas ovšem v žádném případě nebyl tak jednoznačný jako ten úvodní ve Zlíně a Top Dogs udělal maximum pro vyrovnání v série, bohužel ovšem v prvním poločase neproměnil velké množství šancí a nakonec prohrál těsně 3:2.

FU Kopřivnice byla rovněž blízko semifinále, ale ve druhém poločase neudržela vedení 4:2, když Baracuda v poslední minutě základní hrací doby vyrovnala v power-play na 4:4 a v prodloužení už byla lepším týmem a zápas nakonec dovedla do vítězného konce a srovnala tak sérii na 1:1.

Stejně jako Baracuda dokázaly využít domácího prostředí i G.T. Trojanovice, které se sice trápily, nicméně nakonec dokázaly přetlačit USK Ostravskou univerzitu a srovnat tak sérii na 1:1.

Zlín a Beach Boys nyní mají o víkendu volno a můžou načerpat síly na semifinále naopak Baracuda, FU Kopřivnice, G.T. Trojanovice a USK Ostravská univerzita budou hrát o všechno. V pátek a v neděli nás čekají opravdu napínavé duely jak v Kopřivnici, tak i v Ostravě.

G.T. Trojanovice  -  USK Ostravská univerzita   6:3 (4:3)

Branky: Fojtík Adam 2, Žák Matěj, Halda Patrik, Petrželka Dalibor, Štika Jan - Zbavitel Tomáš 2, Grendysa Matyáš

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „V pátek jsme odehráli odvetné utkání s USK a před nejvyšší návštěvou diváků letošní sezóny jsme si vynutili třetí rozhodující utkání. Zápas patřil mezi ty spíše nepovedené zejména z pohledu očekávání po velmi dobrém prvním utkání v Ostravě a proto jsme rádi, že jsme tento match nakonec dotáhli do vítězného konce. Se soupeřem, který měl ve svým řadách řadu absencí, jsme se doslova protrápili k výhře 6:3. V neděli změříme síly celkem již po čtvrté a naposledy, na palubovce v Ostravské Sareze.“

Marek Krumnikl (USK Ostravská univerzita): „Páteční zápas jsme bohužel po urputném boji prohráli.

Je však třeba smeknout klobouk před statečným výkonem, který naše slepená sestava předvedla.

Příští neděli si to se soupeřem rozdáme o postup do semifinále.“

Baracuda Jakubčovice  -  FU Kopřivnice  8:5 (2:2)

Branky: Petr Jakub 3, Molnár David, Michálek Aleš, Molnár Kamil, Ďurica Petr, Vavroš Daniel - Bednář Jiří, Závodný Jiří, Tomášek Filip, Střelec Pavel, Socha Marek

Jakub Petr (Baracuda): „Domácí zápas s FU nezačal vůbec dobře. FU na nás vletělo a zaslouženě se dostali hned v úvodu do vedení. Následně se nám podařilo hru vyrovnat a po dvou gólech překlopit skóre na naší stranu. Potom my i FU mělo šanci skórovat z desítky, ale nikdo šanci nevyužil. FU v prvním poločase skóre vyrovnalo na 2:2 po invidualní akci Marka Sochy. Druhý poločas nezačal podle našich představ a hned v úvodu jsme inkasovali a následně jsme dostali i druhou branku na 2:4. Následně se FU zatáhlo a chodilo do brejků, při kterých nás podržel v bráně Jakub Tichánek. Zpátky do zápasu nás dostal šťastný nástřel Kamila Molnára a vlastní gól FU. Vyrovnání v zápase nastalo necelou minutu před koncem z powerplay a šlo se do prodloužení. V prodloužení jsme se dostali do vedení a následně jsme náskok zvyšovali. Po vyrovnaném utkání jsme sérii vyrovnali na 1:1 a vynutili si třetí zápas. Řekl bych, že po dvou vyrovnaných zápasech dospěla zaslouženě tato série do třetího zápasu. Chtěl bych ještě poděkovat jak domácím, tak i hostujícím fanouškům za skvělou atmosféru kterou připravili.“

Roman Bartoš (FU Kopřivnice):  „V druhém zápase play off jsme nestačili na domácí Baracudu. Zápas byl velice vyrovnaný z obou stran a rozhodovaly detaily. Poločasový stav byl 2:2. V druhém poločase jsme dokázali vsítit branku na 3:2 a následně na 4:2. Vše vypadalo pro nás velice nadějně, bohužel jsme inkasovali na 4:3 a z následné power play soupeře dostáváme 40 sekund před koncem na 4:4. To byl zlomový moment zápasu. Vinou zranění jsme celý zápas hráli se šesti hráči v poli a v prodloužení to šlo hodně poznat. Soupeř měl více sil a to rozhodlo. Nezbývá nám nic jiného než se soustředit na rozhodující domácí zápas. Děkujeme našim fantastickým FUfans, kteří nás celý zápas hnali.“

Beach Boys Odry  -  AFC Medvědi Malé Hoštice   9:3 (3:1)

Branky: Chovanec Denis 3, Konrád Jiří 2, Maléř Lubomír 2, Černín Jakub, Vičánek Patrik - Brunclík Daniel, Těžký Vojta, Kurka Radek

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Do utkání jsme chtěli vstoupit koncentrovaní, avšak po penaltovém gólu vzaly všechny původní plány za své. Brzy se nám však podařilo srovnat a navýšit na 3-1, což nás uklidnilo a vyhecovalo zároveň. Takto jsme také ukončili poločas. Po přestávce se obraz nezměnil a bojovalo se nadále, což šlo vidět zejména v 31. minutě, kdy padly 4 branky na obou stranách. Hala ale po celý zápas hnala kluky za vítězstvím a taky jsme nakonec dospěli k vytouženému proměněnému matchbalu. Důležitým okamžikem byla dle mého zdánlivě bezvýznamná "šmudla" na 3-1, kdy po nepodařeném nástřelu propadnul míč až na zadní tyč a tam jako by to kluky přesvědčilo, že když do každého souboje přistoupí důsledně a poctivě, tak si tu cestu k vítězství najdou. Konečný výsledek ale nevypovídá úplně až tak o zápase, jelikož i díky našemu brankáři jsme poločas udrželi tak jak byl. Medvědi měli opravdu dobré skryté šance, kdy jsme byli pozorní a buď to šlo do bloku nebo nás podržel Mališ. Hra měla spád a do 30. minuty to byl boj o to, kdo koho zlomí. Na branku jsme vždy odpověděli a naopak až do zmíněné 31. minuty. Pak už si kluci pěkným týmovým výkonem dokráčeli k vítězství. Zápas to byl velmi koukatelný a výživný, ale teprve teď si myslím, jak velmi důležitá byla výhra v Hošticích. Tam jsme dle mého jsme udělali 70% postupu. U nás druhou půlku už to Medvědi měli těžké a museli to otevřít, proto tolik branek a zdánlivě celkem jednoznačný výsledek. V první a poslední řadě bych chtěl ale za celý BB poděkovat lidem, že přišli fandit a pobavit se. Díky nim všichni dřeli na 120, možná víc. A Dacani? Big love forever...... Beach boys olééééé.“

Denis Bořucký (Medvědi): „Do zápasu v Odrách jsme přijeli bohužel v okleštěné sestavě, kdy nás skolil covid a různá zranění. I přes to, že jsme rychle vedli, tak nám vedení dlouho nevydrželo a pak už jsme jen dotahovali, ale bohužel jsme dostali gól na 6:3, tak jsme to otevřeli a soupeř toho využil. Sportovně musíme uznat, že Odry vyhráli zaslouženě.“

Top Dogs Nový Jičín - VŠSK Zlín   2:3 (1:2)

Branky: Hurta Petr, Bátrla Tomáš – Sklenář David, Foral Roman

Milan Miloševič (Top Dogs): "Po úvodním duelu, kde jsem schytali ve Zlíně výprask, jsme chtěli utkání odehrát důstojněji a pokusit se vynutit třetí zápas. Kdyby se nám podařilo využít šance z prvního poločasu asi by k tomu i došlo. První poločas jsme byli lepším mužstvem a vytvořili si dost brankových příležitosti, ale bohužel po šťastném odrazu se vedení ujal Zlín. Na to jsme dokázali odpovědět a opět soupeře zatlačit, ale Zlín trestal naše neproměněné příležitosti a ujal se poločasového vedení 1:3. První poločas byl futsalově velmi atraktivní a měl vysokou úroveň. Ve druhem poločase nám už docházela síla, ale i soupeř vypadal, že vysoké tempo hry se na nich projevuje. Druhy poločas jsme moc příležitosti neměli a Zlín hru vyrovnal a místy nás přehrával. Přesto jsme dokázali po krásné kombinaci Hurtou snížit na 2:3. Závěrečnou power play, kterou jsem asi měli vzít dříve, ale po zkušenosti ze Zlína, jsme měli trochu obavy, jsme odehráli skvěle a 17 sekund před koncem jsme si vynutili. 10 metrový kop. Specialista na tuto disciplínu Jachňa branku bohužel přestřelil a to byl konec naši snahy. Chtěl bych poděkovat svému týmu za krásnou sezónu a velmi důstojně odehraný zápas až za hranicí možností. Narazili jsme asi na nejsilnějšího soupeře a myslím, si že pokud Zlinu vydrží kompletní sestava nemá konkurenci. Gratuluji jim k postupu. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům tohoto utkání a hráčům konkurenčního Tornáda, kteří nás hnali dopředu a fandili v náš prospěch."

Pavel Krajča (VŠSK Zlín): „Věděli jsme, že odvetný duel na půdě Jičína bude o dost náročnější. Potvrdilo se to, s čímž jsme počítali, že Jičín na nás vletí a nedá nám ani kousek prostoru na palubovce, bude napadat naši rozehrávku a v osobních soubojích bude tvrdý. Každopádně i díky Romanu Vitáskovi v brance jsme v prvním poločase uhájili dvoubrankové vedení. Souhlasím s tvrzením, že zápas měl slušné parametry od individualit až po celkové týmové projevy. V závěru druhého poločasu šel Jičín do powerplay na kterou jsme vždy nachystaní dobře, nicméně trošku jsme zazmatkovali a po šťastných odrazech jsme obdrželi branku. Velmi mě mrzí výrok sudích 17 vteřin před koncem, kdy byl náš hráč faulován, spadl břichem na míč a následně zahrál na zemi rukou, aniž by chtěl vůbec cokoliv udělat. Rozhodčí nejen, že situaci otočil, ale také pískl ruku a tím pádem 6. faul. Naštěstí domácí hráč trestuhodně neproměnil a my mohli, i po tendenci časoměřičů, držet čas, slavit postup do semifinále. Děkuji Jičínu, za skvělou odvetu a slušnou podporu fans, kteří zápasu dodali ještě o malinko větší říz.“