FUTSAL FIFA

Zlín ve čtvrtfinále nedal šanci Top Dogs, do vedení jde rovněž FU Kopřivnice, USK  Ostravská univerzita a Beach Boys Odry.

Futsalisté Zlína nabrali v play-off výbornou formu a doma nedali žádnou šanci Top Dogs. Pětkrát se v zápase trefili Krajča se Slobodianem a futsalisté Zlína, tak vrátili Top Dogsu porážku ze základní části a v sobotu si pojednou do Nového Jičína pro postup-

Beach Boys Odry je jediný tým, který dokázal vyhrát venku a po velkém boji nakonec dokázal porazit Medvědy těsně 5:4 a ujímá se vedení v sérii. Druhý zápas navíc mohou využít výhodu domácího prostředí. Medvědům nezbývá nic jiného než vyhrát a vrátit sérii k rozhodujícímu třetímu duelu do Hoštic.

FU Kopřivnice doma dvakrát prohrávala s Baracudou, nicméně v klíčových okamžicích zápas zvládla. Nejprve se dostala po rohu do vedení 3:2 a následně přežila tři minuty předkoncem 10 m kop a následně ubránila i přesilovky 5-3. Baracuda, tak musím zabojovat doma a pokusit se sérii vrátit zpět do Kopřivnice.

Největší drama se nakonec odehrálo v Ostravě, kde vítěz základní části USK Ostravská univerzita, porazil G.T. Trojanovice až na penalty. Stav byl 2:2 po základní hrací době. V prodloužení se dostaly do vedení Trojanovice, ale USK dokázala minutu před koncem vyrovnat z power play a šlo se do penalt, kde nakonec měly pevnější nervy domácí.

FU Kopřivnice - Baracuda Jakubčovice   3:2 (2:2)

Branky: Socha Marek 2, Bartoš Roman - Petr Jakub, Kovařčík Patrik

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „První zápas v play off jsme přivítali Baracudu a podle očekávání to bylo velice vyrovnané a težké utkání, ikdyž si myslím, že jsme byli více aktivní, drželi více balón, ale bylo težké se prosadit proti velice dobre defenzivě soupeře. Baracuda nejvíce hrozila ze standardních situaci a díky nim se dvakrát dostala do vedení. My jsme ale vždy dokázali brzy vyrovnat a ve druhém poločase jsme šli zaslouženě do vedení, které jsme udrželi až do konce i přes desetimetrový kop a následnou přesilovku soupeře 5 na 3. Velký dík patří našim FU fans, kteří vytvořili skvělou atmosféru a už se těšíme na druhý zápas!“

Daniel Vavroš (Baracuda Jakubčovice): „Zápas probíhal, tak jak jsme očekávali. Začátek byl opatrný z obou dvou stran. V prvním poločase se nám povedlo jít dvakrát do vedení. Bohužel, ale ani v jednom případě jsme vedení dlouho neudrželi. Druhý poločas se hrál ve vysokém tempu a šanci bylo spoustu na obou stranách, ale gólmani se činili. Rozhodnutí přišlo pro nás dost nešťastně, kdy po rohovém kopu soupeře se odrazil míč od našeho hráče přímo na nohu domácího a ten uklidil do prázdné. V závěru jsme mohli vyrovnat. Bohužel jsem neproměnil 10 m kop 2 minuty před konce a pak jsme nevyužili ani vyloučení soupeře. Z výsledku jsme zklamání, ale musíme to hodit za hlavu a připravit se na domácí zápas.“

AFC Medvědi Malé Hoštice - Beach Boys Odry   4:5 (2:3)

Branky: Bořucký Denis 3, Brunclík Daniel - Maléř Lubomír 2, Vičánek Patrik 2, Zagol Pavel

Petr Hlaváček (Medvědi): „Vyrovnaný zápas s kvalitním soupeřem. Troufám si říct že jsme byli o chlup lepším týmem, ale potopily nás dva neproměněné 10 metrové kopy a taky spousta neproměněných šancí. Dostali jsme se do vedení 1-0 krásným gólem Denise Bořuckého. První poločas kdy jsme neproměnili spoustu gólovek jsme nakonec prohráli 3-2, když jsme dostali gól na 3-2 20 sekund před koncem prvního poločasu. Druhy poločas byl dost emotivní z obou stran, především kvůli chybným rozhodnutím rozhodčích na obě strany.“

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Byl to futsalový boj od začátku až do konce. Spousta šancí na obou stranách. Moc nás tentokrát podržel brankář, ale i na druhé straně se gólman musel mít na pozoru a vytáhnul nám tam také nějaké loženky. Po úvodním gólu domácích jsme se nasupili k obratu a po celý zápas se nám dařilo držet vedení, kdy až v emotivním závěru přišlo vyrovnání. Měli jsme ale ještě jednu příležitost v závěru, tu jsme využili a nakonec rozhodli. Deset sekund před koncem ještě mohl Lubka uklidnit na jistotu, ale pak jsme přežili horkých deset sekund a vítězství si vezeme do Oder. V zápase je těžké říct, jestli jsme byli horší nebo lepší, prostě jsme v důležitých okamžicích a momentech udělali přesně to, co jsme měli a udělali to správně. A to si myslím rozhodlo. Velké díky patří všem fanouškům, kteří za náma přijeli .Vytvořili skvělou atmosféru.

USK Ostravská univerzita - G.T. Trojanovice   4:3 (1:1)

Branky: Šindler Marek 2, Dostál Radim - Žák Matěj 2, Židek Karel

Marek Krumnikl (USK Ostravská univerzita): „Upřímně jsem od zápasu čekal více otevřený futsal s větším počtem branek. Nicméně ze zápasu byla nakonec taktická bitva a přetahovaná o výsledek až do úplného závěru. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, když se nám podařilo skórovat již v první minutě zápasu. Na další branku se však čekalo poměrně dlouho. Zhruba v polovině první půle jsme o vedení přišli velmi smolným gólem. Nakonec se do kabin šlo za stavu 1:1. Velmi taktická bitva, která patřila defenzívám a dobře chytajícím brankářům, pokračovala i v druhé půli. I v průběhu druhé půle jsme se dokázali dostat krásným gólem do vedení, soupeř však nakonec dokázal srovnat a tak se šlo do prodloužení. Do něj vstoupili lépe hosté, kteří se ujali vedení, ale nám se v poslední minutě při power-play podařilo vyrovnat. Rozhodovaly až penalty. Prvních pět střelců dalo gól na obou stranách. Rozhodnout tak museli hráči, se kterými se do penalt tolik nepočítalo. Podařilo se to mi, náhradnímu brankáři, a tak jsme mohli slavit první výhru v play-off.“

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „V neděli jsme nastoupili do prvního srovnání sil s USK Ostrava. Zápas měl solidní úroveň a přes taktický přístup bylo k vidění hodně pěkných akcí a šancí na obou stranách. Dá se říct, že to byl jeden z těch zápasů, kdy se nejednalo vyloženě o fotbal v hale. Zápas nakonec skončil 2:2, prodloužení 1:1 a za celkového stavu 3:3 tak rozhodovaly pokutové kopy. Domácí v této loterii byli úspěšnější, ujímají se v sérii vedení 1:0. Gratulujeme a těšíme se na páteční odvetné utkání.“

VŠSK Zlín  -  Top Dogs Nový Jičín    15:4 (5:2)

Branky: Slobodian Rostislav 5, Krajča Pavel 5, Tomaštík Miroslav 2, Žáček Ondřej, Hlobil Patrik, Foral Roman - Kocmich Lukáš, Hykel Tomáš, Uhlíř Lukáš, Bialek Daniel

Pavel Krajča (VŠSK Zlín): „První utkání se nám vydařilo, což jsme potřebovali. Až na drobné výpadky v prvním poločase, kdy nás soupeř dokázal zatlačit, jsme zápas kontrolovali a především druhý poločas byl v naší režii. Nyní nás čeká těžší utkání na půdě soupeře. Top Dogs nám v jejich hale nedá nic zadarmo a my se na to musíme připravit. Bude to jiné utkání než doma, ale věřím, že se připravíme lépe a proměníme postupový matchball.“

Milan Milošvič (Top Dogs Nový Jičín): "Těžko se mě to komentuje. Ale asi takto: Jak již jsem psal, před play off se nám i vinou zranění rozložila úspěšná a vítězná osa týmu. Do Zlína jsme dojeli v okleštené sestavě, přesto jsme chtěli uhrát lepší výsledek. Začátek utkání ovlivnil velmi laciný gól, který jsme inkasovali. Na ten jsme dokázali ještě odpovědět, ale Zlín dal další 2 slepené góly. Přesto, že jsme měli v prvním  poločase určité dobré pasáže, které jsme ještě dokázali přenést do poločasu druhého a snížit na 5:3 a chtěli ještě utkání zdramatizovat, opět Zlín odskakuje o 4 branky. Šli jsme do power play, která se nám hrubě nevydařila a výsledek raději nebudu komentovat. Nejhorší je, že se zranil i Kocmich a tak odveta bude zřejmě ještě více složitá. "