FUTSAL FIFA

Poslední kolo základní části je odehráno. Účast v play off si na poslední chvíli zajistila Baracuda!

Před jedenáctým kolem byly v tabulce tři hádanky a to kdo bude posledním postupujícím do play, kdo na koho narazí a kdo vyhraje základní část?

Na tu první jsme se dozvěděli odpověď hned v pátek, kdy Baracuda Jakubčovice nedala doma žádnou šanci Krmelínu a zajistila si účast v play off a před sobotním zápasem Ferramu, který hrál poslední kola na Jokeritu už o nic nešlo.

Základní část nakonec po velmi napínavé bitvě vyhrála USK Ostravská univerzita, která tři minuty před koncem v zápase s Amatérem, dokázala otočit skóre na svoji stranu a zajistila si tak nejlepší výchozí pozici pro play a rovněž obdrží pohár pro vítěze základní části.

VŠB-TUO nedokázalo vyhrát v Odrách a ztratilo tak důležitou čtvrtou příčku, která ještě znamenala případnou výhodu ve čtvrtfinále. Na tu se po výhře nad Baníkem B posunul VŠSK Zlín. VŠB půjde do play off nakonec až ze sedmé příčky a před posledním kolem to byl asi největší propad týmu v tabulce dolů.

G.T. Trojanovice nezvládly domácí souboj s Roubem a budou tak hrát play off venku, stejně tak jako Amatér Komárovice, SK Krmelín a Baracuda Jakubčoivce.

Výhodu domácího prostředí mají týmy Top Dogs Nový Jičín, Beach Boys Odry, VŠB-TUO a Jokerit Kopřivnice.

V play-out se utkají týmy SK Ferram Opava, KFV Roub Vítkovice, FC Smíšené 2003 Fulnek a Baník Ostrava B. Všichni začínají od nuly a utkají se jednokolově každý s každým. Výhodou dvou domácích zápasů mají týmy, které se umístily na 13. a 14. místě, což jsou SK Ferram Opava a KFV Roub Vítkovice.

Beach Boys Odry - VSK VŠB-TUO   5:0 (3:0)

Branky: Zagol Pavel 2, Konrád Jiří, Repta Jaroslav, Chovanec Denis

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Předně než začnu hodnotit celý zápas, se musím sklonit před tím, že VŠB nic nekontumovalo a přijeli se porvat v 6 lidech o výsledek, který zaručuje lepší pozici pro play-off. Nicméně na hřišti to ani moc nešlo poznat. Vysokoškoláci od úvodního hvizdu byli neustále na míči a dělali nám velké problémy. Po začátku jsme se dostali k míči až po dvou minutách a hned z tohoto brejku jsme otevřeli zápas vedením 1-0. Druhý gól opět brejkový po zisku nás měl uklidnit, ale VŠB přecházelo už v první půlce místy do power-play, kdy se nám to naštěstí mnohdy podařilo ubránit nastřelenou tyčí. Poté zvyšujeme na 3-0 brankou do prázdné. Po půlce se obraz hry moc nezměnil, my jsme bránili a čekali na příležitosti skórovat, ale soupeř neuvěřitelným fyzickým fondem a vůlí neustále točil a točil a chtěl se zápasem něco udělat. Měli k tomu velmi blízko velkými šancemi, ale buď jim chyběl půlkrok nebo to zavřeli oba gólmani nebo byli proti tyče. Těžko hodnotit tento zápas, ale za mne z celé základní části je VŠB soupeř, který byl po Zlínu asi nejfutsalovější a jakmile se pustí do play-off na dvě čtverky, pro mne jasní aspiranti na finále. Chtěl bych jim tímto vyjádřit obrovský respekt za to jaxe postavili k odehrání posledního kola, jelikož respekt je pro ty, kteří si jej zaslouží, ne vyžadují....A samozřejmě taky Dacanům v čele s diváky. Začíná to být v Odrách nejen bouřlivá kulisa, ale taky fandění ve slušné rovině,. Je to ten cíl, kam se chceme ubírat a dostat. BB oléééé....“

Martin Kapsa (VŠB): No pro nás zápas, který jsme si prohráli sami tím, že jsme nebyli schopni proměňovat svoje šance, kterých jsme měli hodně. Beach Boys celý zápas dobře bránil a v prvním poločase nás potrestal po dvou brejcích a udělil nám lekci z produktivity. Ve druhé půli jsem opět dobývali obranou hráz Beach Boysu a opět zahazovali naše šance. Zápas byl z naší strany o tom, kdy dáme první gól, ale ten bychom nedali asi ani kdyby se hrálo do půlnoci, o to i především díky dobré obraně Beach Boys a výkonu obou brankářů domácích. My jsme ztratili důležitou čtvrtou příčku, ale to musíme hodit za hlavu a připravit se dobře na předkolo, které naštěstí budeme hrát doma. Každopádně je potřeba pogratulovat soupeři k vítězství a za gesta fair play v zápase!“

G.T. Trojanovice  -  KFV Roub Vítkovice    3:4 (2:2)

Branky: Klimpar Pavel 2, Petrželka Dalibor - Rodek Marcel 2, Capinský Filip 2

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „V posledním utkání základní části nám přerušil vítěznou šňůru tým z Vítkovic. Hrál velice dobře v obraně a byl nebezpečný po našich nepřesnostech nebo chybách v rozehrávce. Poločas byl nakonec 2:2 po trefách našeho nejproduktivnějšího hráče Páji Klimparového. V druhé půlce jsme přidali a zejména za stavu 3:3 jsme si vytvořili spoustu dobrých příležitostí. Na druhou stranu, když už se soupeř dostal do šance, tak nás podržel svátečný brankář Radim Špaček. Zápas nakonec rozhodly Vítkovice povedenou akcí při přečíslení tři na dva zhruba 20 vteřin před koncem. Přejeme všem ty nejlepší zápasy v nadstavbové části a těšíme se na poslední zápas Báňské tuto neděli.“

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „I ve skromné sestavě jsme si alespoň na závěr základní části udělali radost a brankou pár vteřin před koncem nad Trojanovicemi zvítězili. Snad nás to do zápasů v play out alespoň malinko povzbudí a nakonec divizní soutěž pro klub udržíme.“

Baracuda Jakubčovice  -  SK Krmelín   9:3 (3:1)

Branky: Vavroš Daniel 4, Ďurica Petr 2, Pavelka Aleš, Molnár Kamil, Richtárik Radovan - Havránek Leoš, Blahut Jan, Kroupa David;

Radovan Richtárik (Baracuda Jakubčovice): „Domácí zápas s Krmelínem byl pro nás klíčový. Jelikož jsme v předchozích střetech nebodovali a postupně se sesouvali na hranici PLAY OFF, tak jsme přesně věděli, o co hrajeme. Do utkání jsme nastoupili sebevědomě v ofenzivě, ale s jasným úkolem zlepšit hru při bránění, což se nám také dařilo. Kluci z Krmelína naskočili do zápasu ve svižném tempu a nebezpečně kombinovali s brankářem na naší polovině z čehož plynulo několik jedovatých střel ze střední vzdálenosti. Po prvním zásahu Dana Vavroše z penalty se ještě podařilo soupeři vyrovnat na 1:1, ale poté už byl zápas v naší režii a do kabin jsme šli za příznivého stavu 3:1.

Po poločase jsme brankový náskok systematicky navyšovali na konečných 9:3. Celkově bych zhodnotil zápas kladně, a to hlavně díky týmovému výkonu, který jsme předvedli.“

FC Jokerit Kopřivnice - Ferram Opava   6:2 (2:0)

Branky: Kružliak Petr 2, Kubín Lukáš, Holub Jonáš, Březina Radek, Macíček Jakub - Dušek Adam, Hudeček Lukáš

Radek Beřzina (FC Jokerit Kopřivnice): „V sobotu jsme v našem posledním zápase základní části hostili Ferram Opava. Hosté přijeli netradičně ve vysokém počtu s mladými, běhavými a důraznými hráči. Ačkoli nám chybělo pár hráčů ze základní sestavy, nastoupivší kluci je parádně zastoupili a odehráli výborné utkání. Po prvních deseti minutách a pár našich spálených šancích jsme protrhli střeleckou nemohoucnost a do poločasu dvakrát skórovali. Ve druhé půli se nám v koncovce dařilo o něco více a navýšili jsme až na 6:0. Hosté však dále nic nevypouštěli, hráli bojovně a odměnou jim byly dva góly v naší svatyni. Kaňkou v zápase jsou další dvě zranění našich plejerů, kteří tak mají nejistý start v následujícím velmi důležitém zápase s Baracudou Jakubčovice.“

Top Dogs Nový Jičín - Medvědi Malé Hoštice   7:7 (5:2)

Branky: Bajger Martin 2, Vojtko Marián, Sláma Pavel, Kocmich Lukáš, Vavřík Michael, Hykel Tomáš - Wedlich Martin 3, Brunclík Daniel 2, Šafarčík Ondřej, Klinger Dominik

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Na utkání s Medvědy jsem se velmi těšil a byla to taková třešnička na dortu základní části "PEJSCI x MEDVÍDCI", kterou jsme celou absolvovali nakonec se smíšenými pocity, ale s úspěchem. K utkání jsme nastoupili v pozměněné sestavě, hlavně vinou zranění ze zápasu v Bílovci, kde se na můj vkus hrál spíše velký fotbal s řadou tvrdých soubojů. Rovněž Medvědi dorazili bez několika opor, ale myslím si, že početná divácká kulisa se určitě nenudila.

Utkání jsme začali obrovským náporem a Vojtko otevřel při své premiéře v této sezóně nádherným gólem skóre. V prvním poločase byl vidět na palubovce velmi dobrý a svižný futsal, ve kterém jsme jasně dominovali a po gólech Bajgiho, Slámy, Vavři a Hyklose jsme postupně odskočili na 5:2 a to bylo v první půli vše. Za první poločas smekám, protože výkon neměl žádnou chybu a medvídci už docela i šlapali vodu. Druhý poločas jsme odehráli stejně nezodpovědně jako v Bílovci a také párkrát i v této sezóně. Kocmich ještě navýšil vedení na 6:2, ale potom už dávali góly hlavně medvědi a naše hra připomínala chaos a úroveň okresního přeboru. Medvědi jsou velmi vyzrálé a zkušené mužstvo a dotáhli se až na výsledek minutu před koncem 7:7. Bod byl pro nás nakonec ok, ale ještě děláme šestý faul a medvědi mohli rozhodnout. Jejich hráč trefuje naštěstí tyč a bod jsme teda uhájili. Každopádně je to varování, že jsme již po druhé za sebou ztratili lehkomyslně vyhraný zápas, i když Medvídci jsou těžký kalibr. V předkole Play off hrajeme s Krmelínem, který nás již letos porazil, tak nezbývá než se zamyslet nad zbytečně ztracenými body a málo jich nebylo a pokusit se postoupit. Vítěz narazí na Zlín a to je podle mě nejlepší mužstvo soutěže, takže vše je už teď těžké. Všem přeji úspěch v play off, ve zdraví a bez zranění.“

Amatér Komárovice - USK Ostravská univerzita   11:14 (7:7)

Branky: Křenek Pavel 5, Foukal Tomáš 2, Bezděk David 2, Pančochář Jan, Žingor Radim - Dostál Radim 6, Klejnot Jan 3, Chlopek Patrik 3, Šindler Marek, Krejčí Martin

Marek Krumnikl (USK Ostravská univerzita): „V neděli jsme zajížděli na hřiště Komárovic s jasným cílem, a to zvítězit a zajistit si první místo po základní části. Tento úkol se ovšem nakonec stal těžším než se zdálo. Soupeř dával branky, se kterými těžko mohli naší gólmani něco dělat. Téměř vše do prázdné branky, zatímco my jsme se na góly dost natrápili. V první půli jsme sice v jednu chvíli vedli až o 3 branky, ale soupeř se na nás vždy dotáhl. Do kabin se tak šlo za stavu 7:7. Ofenzivní futsal se hrál i po pauze, kdy se do vedení rychle dostal náš soupeř. Nepomohla nám ani výměna brankářů a dlouho to vypadalo, že Komárovice budou brát tři body. Nicméně 3 minuty před koncem se nám podařilo vyrovnat a následně přidat do konce utkání další 3 góly, což nám pomohlo sklidit úspěch a vyhrát základní část. Do play-off ovšem musíme zapracovat na obranné fázi. Laciné obdržené branky by se nám mohly vymstít. Závěrem bych chtěl soupeři poděkovat za gesta fair play a pěkný zápas.“

FU Kopřivnice - FC Smíšené 2003 Fulnek   5:0 kontumačně

VŠSK Zlín - Baník Ostrava B   5:0 kontumačně