FUTSAL FIFA

G.T. Trojanovice v klíčovém zápase porazili Amatér a jsou opět ve hře o play off. Do sestupového pásma po další porážce klesl Roub Vítkovice.           

G.T. Trojanovice v klíčovém zápase porazili Amatér a jsou opět ve hře o play off. Do sestupového pásma po další porážce klesl Roub Vítkovice.           

        Šesté kolo je za námi a základní část se nám tak přehoupla do své druhé poloviny. Před námi je už pouze 5 zápasů ve kterých může každý tým získat maximálně už pouze 15 bodů. USK Ostravská univerzita zatím stále neztratila ani bod a je na prvním místě a po příštím kole už může mít jistou účast v play off a rovněž i vítězství ve skupině a tím pádem i nasazení rovnou do čtvrtfinále.

               Roubu Vítkovice se momentálně vůbec nedaří. Jedinou výhru mají z prvního kola, kdy porazili Beach Boys a po prohře v derby s VŠB klesl Roub Vítkovice do sestupového pásma. První bod v soutěži vybojovali futsalisté FC Smíšeného, kteří remizovali s Baníkem B 6:6, nicméně bod z tohoto duelu musí být pro oba týmy málo.

               Jeden z klíčových duelů se odehrál v neděli na Čeladné, kde domácí G.T. Trojanovice porazili Amatér Komárovice a se ziskem 6 bodů jsou aktuálně na 12. místě mimo sestupové vody. Naopak pro Amatér jde o další citelnou ztrátu a se třemi body jsou na 14. místě.

               Na čelo se stále drží FU Kopřivnice, VŠSK Zlín, Top Dogs Nový Jičín a Medvědi Malé Hoštice, kteří stíhají lídra Ostravskou univerzitu a rovněž už mají hodně blízko k zaručené účasti v play off, která by se letos mohla pohybovat okolo 13 bodů.

              

KFV Roub Vítkovice - VŠB TU Ostrava   2:5 (1:2)

Branky: Prieto Pedrosa Jesus, Kováčik Lukáš - Kodeš Jan 2, Tížek Lukáš, Hasala Dominik, Uher Daniel

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „Dnešní utkání s týmem VŠB jsme opět promarnili. Soupeř byl běhavější, působil daleko čipernějším dojmem, měl více ze hry, my se do šancí dostávali velmi těžko. Nejde nám to, leží na nás ne deka, ale rovnou kupa peřin!!! Čekají nás další těžké zápasy o záchranu v této velmi kvalitní soutěži a my se musíme sebekriticky zamyslet, co a jak změnit, zlepšit a kde všude musíme přidat. Gratulace soupeři k zaslouženému vítězství.“

Martin Kapsa (VŠB – TU Ostrava): „Asi náš nejlepší zápas, který jsme v letošní sezóně divize odehráli. Dozadu to bylo konečně dobré, všichni hráli naplno i plno šancí jsme si ze hry vypracovali a máme důležité tři body, takže super. Nutno ovšem dodat, že proti nám nastoupil doposud jeden z nejtěžších soupeřů a absolutně nechápu, proč má Roub pouze 4 body.“

 

FC Smíšené 2003 Fulnek  -  Baník Ostrava B   6:6 (2:2)  

Branky: Mráz David 2, Pavlík Ondřej 2, Tomášek Jan, Dybal Dominik - Nieslanik Denis 3, Stachel Petr, Brevčinský Dominik, Regec Lukáš

Martin Šťastný (FC Smíšené 2003 Fulnek): „V dnešním utkání jsme jako poslední celek soutěže přivítali předposlední tým Baník B. Kvalita utkání ale nakonec byla spíše jako utkání předních celků. Hra byla hodně dynamická, kvalitní a měla i až moc nervózní náboj. První poločas byl Baník o trochu lepším celkem a náš tým jen výsledek dotahoval. Druhý poločas byl pro diváky …. Vlastně pro dva naše diváky, velice atraktívní. Šance byly na obou stranách. Náš tým jako už tradičně zase několikrát inkasoval po zbytečných chybách a ztrátách. Přežili jsme i dvouminutovou přesilovku za vyloučení našeho hráče Hirše Tomáše, po zbytečných dvou žlutých. Soupeři jsme dovolili výsledkově odskočit až na 3:6. Ovšem dvě a půl minuty před koncem zápasu náš tým dokonale Baník přitlačil, za 90 sekund dal 3 branky a vyrovnal. Poté jsme dokonce měli i 50 sekund přesilovku, kdy byl konečně vyloučen baníkovský hráč Regec Lukáš, ale i přes dvě tutové šance jsme vítěznou branku nedali. I tak můžeme slavit svůj první premiérový bod v Divizi F.“

 

Baracuda Jakubčovice  -  Top Dogs Nový Jičín   7:7 (1:1)

Branky: Vavroš Daniel 3, Michálek Aleš 2, Ďurica Petr, Kovařčík Patrik - Bzirský Martin 2, Bialek Daniel 2, Kocmich Lukáš, Vavřík Michael, Hykel Tomáš;

Jakub Petr (Baracuda Jakubčovice): „Zápas s Top Dogs byl zápasem dvou poločasů. Očekávali jsme, že Top Dogs přijedou s jednoduchou taktikou hrát většinu na pivota ,ale na to jsme byli celkem dobře připraveni. I když jsme byli v prvním poločase více na míči, tak přesto jsme inkasovali jako první. Do poločasu jsme dokázali srovnat skóre díky Michálkovi. V poslední minutě prvního poločasu jsme mohli jít i do vedení, ale desetimetrový kop Vavroše skončil bohužel na břevně. Ve druhém poločase jsme odskočili do vedení 3:1, ale Top Dogs bohužel v zápětí snížil na 3:2. Následně se nám opět podařilo odskočit do dvoubrankového vedení, ale Top Dogs opět snížil na rozdíl jediné branky na 4:3. Po dvou rychlých gólech jsme se dostali do největšího vedení v zápase a to na 6:3. Do konce chyběly něco přes 3 minuty a Top Dogs sáhl po powerplay. Rychle byl odměněn a snížil na 6:5. Následně jsme mohli opět odskočit na rozdíl dvou branek, ale Ďurica jen orazítkoval tyč opuštěné branky (asi po čtvrté v utkání) a hned z protiútoku Top Dogs vyrovnal na 6:6. Tímto ale bláznivé utkání neskončilo. Necelou minutu před koncem jsme šli naposledy do vedení, díky šťastné střele Vavroše. Top Dogs sáhl opět po powerplay a vyrovnal na konečných 7:7. Bohužel jsme nezvládli poslední tři minuty a proto zápas skončil remízou. Celkově jsme v zápase byli futsalovější, ale to bohužel nestačilo, Top Dogs byl bojovnější a hlavně neomylný při powerplay. Poděkoval bych našim a hostujícím fanouškům za skvělou kulisu, kterou jsme jim snad oplatili kvalitním utkáním z obou dvou stran. Jedinou kaňkou na pěkném utkání bylo vulgární chování rozhodčího vůči hráčům. Teď už vyhlížíme sobotu, kde nás čeká těžké DERBY s Beach Boys Odry.“

 

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Zas ztracené body zbytečně.....V páteční večer a to doslova, protože, když utkání skončilo, stihli nám zavřít všechny restaurace, jsme zamířili do menší haly v Odrách k utkání proti Baracudě, se kterou jsme se párkrát již herně potkali a vždy jsme odcházeli s prohrou. Nečekali jsme jednoduchý zápas, protože Baracuda po dvou prohrách už musela bodovat a to jsme nakonec odnesli my no. V plné oderské hale se odehrálo utkání, jehož konečný výsledek, i vzhledem k průběhu by netipl ani bookmaker roku. První poločas začal velmi opatrně na obou stranách. Asi v polovině prostřelil brankáře Jakubčovic Bialek, na kterého záhy odpověděl Michálek. První poločas byl od té doby spíše v režii Baracudy, která využívala znalost prostředí a menší hala jim vyhovovala více. Pár sekund před koncem prvního poločasu, dostala Baracuda ještě výhodu 10m kopu, který napálil jejich hráč do břevna, i díky dobře postavenému Beňovi. Utkání bylo dost emočně vypjaté nejen mezi hráči, ale i na tribuně. V druhém poločase, jsme neměli moc dobrou pasáž, kdy jsme doslova zazdili několik tutovek a přišel trest asi v 10. minutě na 2:1 a potom na 3:1. Tento vývoj nás doslova poslal nezaslouženě do kolen. Hykel nám dal vzpruhu a snížil na 3:2, ale Baracuda zase odskakuje a zase snižujeme na 4:3. Jsme totálně na dně a Baracuda postupně navyšuje vedení ma 6:3. Do konce zbývaly 3 minuty, bereme time a zkoušíme hru s brankářem v poli, kterou jsme poctivě celý týden trénovali a něco odkoukali i od Zlína. A, když spojíte nacvičenou power play + hurá futsal a k šílenému Bzírovi se přidal i šíleny Hykel, tak máme minutu před koncem stav 6:6. A zase nepoučitelní pejsci, kterým bod nestačí, ztrácíme a Baracuda dává direkt na 7:6 a slaví v tomto dramatickém utkání. To rozčílilo do slova "do běla" Vavříka a srovnává na 7:7 a nejen to asi 2 sekundy před koncem míjí těsně levou tyč. Tento doslova bláznivý konec svědčil o tom, že ani jedno mužstvo nechtělo ztratit body a i bod byl pro něj málo. Nakonec zápas skončil smírně a nejvíc nadšení byli diváci, kterým se utkání muselo líbit. Díky hlavně těm našim, kteří nás podporovali a cítili jsme se skoro jako doma....Čeká nás nyní těžké utkání s Jokeritem, který hraje také velmi obětavě a urputně a máme společnou bilanci poměrně vyrovnanou.“

 

FU Kopřivnice  -  Beach Boys Odry   8:2 (3:0)

Branky: Bartoš Roman 2, Socha Marek 2, Bednář Jiří, Závodný Jiří, Tomášek Filip, Střelec Pavel - Chovanec Denis 2

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „V pátek jsme přivítali Beach Boys Odry na které jsme se velice těšili, protože se potkali nejen dva výborné týmy, ale hlavně nejlepší fanoušci v soutěži. Trochu nám to pokazila covidová situace, takže nemohl být plný dům, ale i přesto byla atmosféra vynikající a děkujeme všem!!!

Výborná kulisa se odrazila i na samotné hře a od záčatku se hralo ve vysokém tempu kde oba týmy hrali velice ofenzivně a první poločas mohl být daleko bohatší na góly než jen 3:0. Druhý poločas jsme nedopustili žádne drama a naopak jsme ještě golově odskočili. Je třeba pochvalit všechny hráče a zejmena našeho gólmana Marťu Poláška, který předvedl několik duležitých zákroků a nepřipustil žádné drama.“

 

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Od začátku jsme chtěli nastoupit koncentrovaně a pozorně, ale po našich chybách ať už v rozehrávce nebo nedůsledné obraně prohráváme 3-0. Pak jsme se zvedli začali ostřelovat branku Fučka, ale kopřivnický gólman byl rezolutně proti a vychytal všechny možné šance, které jsme měli. Ve druhé půli jsme nezachytili nástup a soupeř odskočil na 4-0 hned zkraje začátku. Poté nám ani nezafungovala power-play, kdy jsme obdrželi další góly. Kopřivnice byla celý zápas lepší v pohybu a my jsme velice špatně bránili. Jednoduchým a účinným pohybem soupeře jsme dostali takovou školu futsalu. Jasnou stopku nám vystavoval brankář soupeře, který pochytal opravdu nemožné. Ve finále je výsledek jednoznačný a pokud bychom dali šance zápas by probíhal asi jinak, ale FU bylo v pátek nad naše síly. Když bude mít Fučko zdravého gólmana, tak je velký předpoklad, že tuto sezónu budou hodně vysoko. Jinak atmosféra byla super, Dacanům děkujeme za výjezd a Guantanameru....“

 

FC Jokerit Kopřivnice  -  VŠSK Zlín   1:4 (0:1)

Branky: Kelnar Adam - Konečník Zdeněk, Spurný Daniel, Krajča Pavel, Vitásek Roman

Ondřej Chromečka (FC Jokerit Kopřivnice): „V sobotu večer jsme odehráli zápas s velice kvalitním soupeřem, který se nebál kombinovat, ale také individuálně prosazovat. Z naší strany si myslím, že jsme neodehráli špatné utkání, zodpovědně jsme bránili, jenže když z 10 šancí proměníme jednu, a soupeř z každé větší šance hrozí gólem, tak se vyhrává velmi těžko. Do příštího opět velmi těžkého utkání bychom si měli individuálně víc věřit a snad ruku v ruce s tím přijdou i nějaké šťastné branky.“

 

USK Ostrava  -  Ferram Opava   8:1 (1:0)

Branky: Klejnot Jan 3, Virec Mikuláš 2, Chlopek Patrik 2, Dostál Radim - Dušek Adam

Marek Krumnikl (USK Ostravská univerzita): „Soupeř přijel v nízkém počtu a bylo jasné, že nastoupí ve velmi defenzivní taktice. Tak se také stalo. Do poločasu jsme stihli dát pouze jednu branku a po startu druhé půle jsme dokonce inkasovali. Antifutsal opavskych odolává až do 8. minuty druhé půle. Pak už soupeř naštěstí pro nás fyzicky odpadl a nám se podařilo vstřelit 7 branek a vyhrát 8:1. Soupeři patří pochvala za to, jak velmi organizovaně drželi svůj blok a neopouštěli svou taktiku, což nám dělalo velké problémy dokud jim nedošly síly.“

Miroslav Tůma (SK Ferram Opava): „Do zápasu jsme nastoupili v hodně oslabené sestavě, pouze s 5 hráči v poli a tím byla určena naše taktika na zápas. Museli jsme hrát zezadu a využít každou příležitost k rychlým brejkům. Tato taktika nám vycházela až do poloviny druhého poločasu, kdy nám soupeř odskočil na rozdíl 2 branek a my již neměli dostatek jak fyzických tak morálních sil na zvrat ve výsledku.“

 

G.T. Trojanovice  -  Amatér Komárovice   7:2 (2:0)

Branky: Klimpar Pavel 3, Halda Patrik 2, Špaček Radim, Petrželka Dalibor - Hrdlička Adam, Lasovský Martin

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Šesté kolo pro nás vyšlo konečně vítězně. V první půli jsme se docela trápili v koncovce a dost slibných situací jsme nebyli schopni dotáhnout. Dlouho jsme vedli 1:0 po elegantním zakončení Radima Špačka a až pár vteřin před koncem poločasu se nám podařila proměnit ještě jedna akce a odskočit na rozdíl dvou branek. Rozhodující pasáž přišla pravděpodobně na začátku druhé půlky, kdy jsme šli sice rychle do vedení o tři branky, ale Komárovice velmi rychle snížily a hned na to, ve velké příležitosti, nepřekonaly gólmana domácích. Poté jsme naštěstí ožili a v následujících minutách pokaždé utekli na rozdíl alespoň tří gólů. Soupeři děkujeme za fér hru a rozhodčím za přesnost v rozhodování.“

 

 

Medvědi Malé Hoštice  -  SK Krmelín   4:2 (1:2)

Branky: Krčmařík Lukáš, Brunclík Daniel, Bořucký Denis, Těžký Vojta - Ručka Antonín, Niemczyk Jiří

Diskuze

Tabulka

Najdete nás na Facebooku

Pro-idea - tvorba www stránek Fotbalexpress.cz

Počet návštěv: 159510
Posledních 30 dnů: 6787 | Posledních 7 dnů: 1922 | Poslední den: 10

© 2022 FUTSAL FIFA | Všechna práva vyhrazena | martin.kapsa@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne