FUTSAL FIFA

Krmelín má třetí výhru! Baracuda po dvojutkání v Kopřivnici se propadá dolů a Medvědi otočili duel na VŠB!

Krmelín má třetí výhru! Baracuda po dvojutkání v Kopřivnici se propadá dolů a Medvědi otočili duel na VŠB!

              Futsalisté Krmelína to je letos úplně jiná písnička po letech, kdy se pravidelně drželi u dna tabulky, tak letos nasbírali už 9 bodů a drží se ve středu tabulky a bojují o play off. Ostravská univerzita opět zvítězila a opět se prosadil nejlepší střelec soutěže Radim Dostál, který vstřelil 6 gólů! USK má na čele stále tříbodový náskok a jednoznačně nejlepší skóre, které letos bude hrát významnou roli při určování pořadí po základní části.

               Medvědi Malé Hoštice se dotáhli zpět na čelo, když otočili duel na VŠB, ve kterém skoro celou dobu prohrávali. FU Kopřivnice má další vítězství, když si doma poradila jednoznačně s Baracudou. A právě Baracuda po dvou ztrátách v rozmezí čtyř dnů se propadla z prvního místa až na osmé.

               Jokerit Kopřivnice to je další tým, který se po nepovedeném začátku dostává v tabulce výš a už je na šesté pozici.

               Naopak nadále se nedaří získávat body Smíšenému, Baníku B, Trojanovicím a Amatéru, kteří jsou na chvostu tabulky.

 

SK Krmelín - KFV Roub Vítkovice  4:2 (4:1)                        

Branky: Sýkora Vojtěch, Myška Pavel, Blahut Jan, Kroupa David - Šmíd Roman 2

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „První půle v zápase s Krmelínem se nám vůbec nevyvedla. Nedá se říci, že bychom si šance nevytvářeli, ale když už jsme měli příležitost zakončit, domácí gólman byl vždy proti. Nakonec nás krmelínští futsalisté trestali díky své produktivitě a také důrazu v zakončování a utekli nám na 4:0. Nejmladší náš hráč na palubovce Romča Šmíd v závěru poločasu pak dokázal snížit na 4:1. Druhou půli jsme začali jako vyměnění, útočili jsme, stříleli, ovšem je pravdou, že domácí si výsledek z obranných pozic precizně hlídali. Těch závarů před bránou Krmelína bylo docela dost, ovšem obrana byla k nepřekonání, navíc vše jistil výborný gólman a když už jsme byli blizoučko, proti byla tyč. S blížícím se koncem zápasu se nám přece jen podařilo skórovat a byl u toho opět nejmladší hráč Roman Šmíd, který snížil na 4:2. Zkusili jsme ještě powerplay, ale domácí se již ubránili. A tak máme stále na čem pracovat, aby jsme se v této jedné z nejkvalitnějších divizních soutěží v republice udrželi. Je tady skvělá parta suprových a hlavně kvalitních týmů a bylo by na škodu tady nezůstat!!! No, je to jen na nás, musíme zkrátka moc a moc přidat!!!“

 

VŠB TU Ostrava - Medvědi Malé Hoštice  7:9 (4:3)                       

Branky: Půda Kamil 2, Kodeš Jan, Rončka Adam, Janita Patrik, Pánek Dominik, Uher Daniel - Brunclík Daniel 4, Poštulka Matyáš 2, Bořucký Denis 2, Hlaváček Petr

Martin Kapsa (VŠB – TUO) : „Prvních deset minut prvního poločasu jsme odehráli výborně a vedli jsme 3:0. Druhá desetiminutovka byla katastrofa. Ve druhém poločase opět prvních deset minut super a naše vedení 6:3 a následně opět dalších deset minut ještě větší katastrofa než v prvním poločase. S takovým přístupem k bránění nemůžeme uspět v žádném zápase a místo toho, abychom se dotáhli na špici, tak se krčíme zaslouženě dole a díváme se skoro všem na záda.“

 

USK Ostrava  -  FC Smíšené 2003 Fulnek                9:4 (4:2)

Branky: Dostál Radim 6, Förster Boris 2, Klejnot Jan - Kotrla Matěj, Ceremuga Radomír, Pavlík Ondřej, Dybal Dominik

Marek Krumnikl (USK Ostrava): „Soupeř do zápasu vstoupil s jasnou defenzivní taktikou, kterou držel téměř po celý zápas. Naštěstí se nám podařilo dát rychlý gól po soupeřově ztrátě již v 1. minutě. Trochu nás to uklidnilo a mohli jsme hrát více v pohodě. Soupeř hrozil spíše z nahazovaných balónů, ale k větším šancím se nedostával. Po několika odrazech dáváme druhý gól, na který ale soupeř dokázal reagovat tečovanou střelou. Hra se pro nás však vyvíjela dobře a soupeř rychle nasbíral 4 fauly. Do kabin se šlo za stavu 4:2. po změně stran jsme opět rychle zvýšili na 5:2 a soupeř se už nedokázal dotáhnout. Postupně přidáváme další branky, zatímco soupeři již ubývaly síly. Sice nás také dvakrát potrestali, ale na našem vítězství už to nic nezměnilo. V závěru zápasu ještě oba týmy kopali trestný kop za fauly. Nám se podařilo protrhnout smůlu v této disciplíně, zatímco soupeř svou příležitost zahodil.“

Martin Šťastný (FC Smíšené 2003 Fulnek): „Do zápasu jsme opět nastoupili v nekompletní sestavě, doplněni třemi hráči B-týmu (kteří ale ukázali výborný výkon). Chtěli jsme hrát s obranou taktikou, ovšem vše se pokazilo hned ve 26 sekundě, kdy jsme při přechodu do útoku ztratili na polovině míč a soupeř nás hned potrestal – 1:0. Hodně jsme zase znervózněli a taky hned v šesté minutě jsme měli 4 fauly a museli hrát trochu opatrněji. V sedmé minutě jsme po závaru před naší brankou nechali ostravské dorážet odražené střely – 2:0. Za půl minuty na to zase ukázal Matěj Kotrla krásné sólo přes celé hřiště – 2:1. Snažili jsme se bránit, ale v 10 minutě nás krásně vyškolili narážečkami – 3:1. Náš tým se nevzdal a bojoval. Ale měli jsme i trochu smůly. V čase 18:20 nastřelil Ondra Pavlík dřevno a za půl minuty jdeme do útoku tři na jednoho, přesto ztratíme míč a z protiútoku ostravští zvyšují na 4:2.

Druhý poločas klasika. Chceme poctivě bránit, ale s přemíry snahy ztrácíme míč a už v druhé minutě dostáváme branku 5:2. V šesté minutě další naše chyba a hned to je 6:2. Chvíli na to vykřesal jiskřičku naděje Ondra Pavlík, kdy dorazil odraženou střelu – 6:3. Hru jsme potom trochu zlepšili, obrana se držela a pořád jsme hrozili protiútoky. V závěru už ale i docházely síly, po další obdržené brance v 17 minutě na 7:3 jsme ještě odpověděli brankou Matěje Nykše – 7:4, ale výborně hrající Ostravská Univerzita nás ještě dorazila dvěma brankami a uzavřela výsledek – 9:4. V tomto zápase nás ostravští přehráli kvalitou a hlavně výborným pohybem. My zbytečně hodně ztrácíme míče při našem útoku a z toho inkasujeme levné branky. Hodně nás brzdí nekompletnost týmu, za pět kol máme jen dva hráče s plným počtem startů, jinak se sestava pořád mění a doplňuje.“

 

Top Dogs Nový Jičín  -   VŠSK Zlín   9:6 (1:4)

Branky: Kocmich Lukáš 3, Sláma Pavel 2, Jachník Jiří, Bzirský Martin, Hurta Petr, Bátrla Tomáš - Spurný Daniel 2, Krajča Pavel 2, Hlobil Patrik, Lendler Patrik

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Na sobotní podvečer k nám zavítal bývalý top tým druhé ligy a i vzhledem k našim problémům se sestavou, hlavně díky současné situaci, jsme nakonec velmi nečekaně zvítězili. Velmi mě mrzí okleštěná divácká kulisa, ale jinak to nejde. Pro nás se vyvíjí soutěž velice dobře a nemůžeme jít do rizika zavření haly atd...

Začátek utkání jsme začali velmi sebevědomě, kdy jsme soupeře zatlačili a vytvořili si několik gólových šancí, po slalomu Bziri, dává "roubíček" jen břevno a tyč. Zlín se z protiútoku prosazuje a vedl 0:1 v náš neprospěch. V této fázi jsme okolo 10. minuty opět ukázali krásnou futsalovou akci, kde Kremzi nachází milimetrově Slámu a je vyrovnáno. Měli jsme malé problémy s časomírou a pan Krajča vedoucí Zlína, říkal dobrý bod z venku (m.j. děkuji za velmi pozitivní přístup). Následně se, ale začaly dít věci a Zlín sáhl ke své obávané PP, před kterou nás varovali a jejich velmi silné a rychlé přechody jsme vůbec nebyli schopni krýt a poločas šel do "milosrdných" 1:4.

V poločase nás upozornili naši hráči "v záloze" na tribuně, že ať to dohrajeme důstojně a nedají nám ligáči 10. Něco jsme si řekli v šatně a "naordinovali" opět téměř ďábelský plán.

A ten se naplnil, hned ze startu a Kocma snižíl na 2:4. Poté stále držíme taktiku, ale PP soupeře je vražedná a je to opět 3:5. Nicméně stále bylo do konce 12 minut a sázka na nemožné se vyplatila. Kapitán Vavřík svou agilitou snižuje na 4:5 a následně náš mladíček Bátrla na 5:5. Pro nás měl bod cenu zlata, vzhledem k vývoji a kvalitě soupeře a tak zatahujeme oponu a bráníme. Bohužel to my neumíme a opět jdeme ne útok, kde ztrácíme a soupeř nám dává direkt na 5:6 asi 6 minut pře koncem. To odmítl Kocmich a 6:6. A opět bod a spokojení vedoucí mužstev. Nicméně povstání " slezanů" začal Hurta, který soupeře zlomil na 7:6. Začíná velký tlak, jak jinak než v pp Zlína, ale obětavý Jachník a Beňo nedovolí už skórovat. A "šílený" Bzira dokonává svůj slalom na 8:6 a Kocmich završuje hattrick. Obrovská euforie a možná jen škoda, že v komorní atmosféře. Musím moc poděkovat týmu za dodržení strategie v poločasové přestávce a také brankáři Beňovi, který doslova lítal. Měli jsme velkou kliku a musím uznat, že asi nezvítězil lepší tým, ale "pejsci" mají vekou vůli. Děkujeme do Zlína za školu futsalu, ale my se nikdy nevzdáváme!!!“

Pavel Krajča (VŠSK Zlín): Zápas se mi hodnotí velmi těžce. Do Jičína jsme jeli bez brankáře, tudíž jsme mezi tři tyče byli nuceni postavit hráče z pole. I přes první inkasovaný gól jsme se dokázali zvednout a po hezkých brankách první poločas ovládnout 1:4 a soupeři téměř nic nedovolit. V druhém poločase jsme se však nechali strhnout jejich hurá hrou a po individuálních chybách jsme inkasovali velmi zbytečné branky a zápas si sami prohráli.

 

FC Jokerit Kopřivnice     Amatér Komárovice       8:3 (4:1)

Branky: Kružliak Petr 3, Prchal Karel 2, Jiříček Jan, Chromečka Ondřej, Macíček Jakub - Rak Matěj 2, Lasovský Martin

Jakub Macíček (FC Jokerit Kopřivnice): „V 5. kole jsme se střetli na domácí palubovce s Komárovicemi. Utkání bylo v úvodu vyrovnané, ale nám se podařilo dvěma rychlými útoky vstřelit 2 góly. Místo uklidnění hry jsme udělali chybu ve středu hřiště, kterou soupeř dokázal využít a snížil tak stav na rozdíl 1 branky. Naštěstí to bylo ze soupeřovi strany vše a nám se podařilo do přestávky zvýšit skóre na 4:1. V druhé půli jsme už zápas měli pod kontrolou, a vstřelili jsme krásných 8 gólů. Dokonce jsme zaznamenali první hattrick v této sezoně v podání Petra Kružliaka. I přestože soupeř přijel v ochuzené sestavě, tak utkání odbojovali do samotného závěru, kdy se jim povedlo v posledních 30 sekundách vstřelit ještě 2 branky. Příští týden nás čeká na domácí opět palubovce těžké utkání proti VŠSK Zlín.“

Tomáš Foukal (Amatér Komárovice): „V letošním roce bojujeme se složením sestavy na každý zápas, neustále máme 4-5 hráčů nemocných nebo zraněných. Do Kopřivnice jsme přijeli v sestavě 6+1, od 13. minuty jsme hráli v počtu 5+1. První dvě branky padly po diskutabilních autech, respektive z našeho pohledu neodpískaném autu a druhý aut otočený pro soupeře. Tento vývoj nás srazil, jelikož jsme chtěli bránit od půlky a čekat na brejky. Vzhledem k vývoji jsme museli upravit taktiku a postupem času nám docházely síly, čehož dokázal Jokerit využít.“

 

FU Kopřivnice -  Baracuda Jakubčovice 6:0 (2:0)

Branky: Socha Marek 3, Petráš Radek, Juřena Tomáš, Bartoň Martin

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „V pátek jsme přivítali těžkého soupeře z minulých let a to tým z Jakubčovic. I když konečný výsledek 6:0 může naznačovat snadné vítězství, tak na palubovce to tak určitě nevypadalo a porazili jsme silného soupeře. Zápas byl velice náročný, bojovalo se o každý balón a Baracuda nás příliš nepouštěla do naší kombinace. O to víc jsme si vážili průběžného vedení a ani na chvíli jsme nepolevili v koncentraci. Závěrečná power přinesla přinesla už jen větší gólový rozdíl a zisk cenných tří bodů. Zápas opět výborně odchytal Marťa Polášek a třemi góly se blýskl i náš benjamínek Mara Socha. Děkujeme našim věrným FU fans a už se těšíme na další kolo, kdy přivítáme Beach Boys family.“

Jakub Petr (Baracuda Jakubčovice): „V pátek jsme opět cestovali do Kopřivnice, kde jsme završili špatný týden v Kopřivnici. FU bylo na nás dobře připraveno, vysoko presovalo a to nám dělalo celý zápas velký problém. V celém utkání nám chyběl pohyb, bojovnost, kombinace a bez toho se nedá bodovat. O poločase jsme prohrávali 2:0, kde jeden gól dal soupeř po krásné kombinaci. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme co nejdříve snížit, ale místo toho jsme opět inkasovali po naší chybě. Když ne ze hry, tak jsme byli blízko gólu z nacvičeného signálu, ale i tam nám chybělo trochu štěstí. Celkově bylo FU po celý zápas lepším týmem a zaslouženě vyhrálo. My se musíme oklepat z dvou proher a doma bodovat, ale nebudeme to mít jednoduché, jelikož přijede Top Dogs Nový Jičín, který je ve střelecké a výsledkové formě.“

 

Beach Boys Odry  -  G.T. Trojanovice  9:7 (4:1)

Branky: Rybařík David 3, Repta Jaroslav 2, Maléř Lubomír 2, Chovanec Denis, Zagol Pavel - Klimpar Pavel 4, Halda Patrik, Špaček Radim, Štika Jan

Aleš Chduděj (Beach Boys Odry): „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, soupeři jsme nenechali prostor v podstatě na nic a mohlo to vypadat, že jsme se pohodlně dostali do vedení 4-0 a to ještě se můžeme bavit o dalších neproměněných šancích stylu nastřelených tyček nebo nedoběhnutých "finálek" na zadní tyči. Ovšem závěr poločasu zvednul prst, jelikož jsme malinko polevili a GéTéčko začalo hrozit, kdy Klimpar měl 3 dobré šance, avšak nedal. Po desítce jsme tedy šli do šaten za stavu 4-1. A dle druhého poločasu předčasně uspokojeni. Druhou půlku jsme prvních deset vyloženě "odšlapali vodu" a místo toho abychom pokračovali v trendu půle první, jsme soupeře nechali přebrat otěže zápasu. Naštěstí jsme se s tím jakžtakž dokázali vypořádat vždy odskočením o branku. Konec ale stejně smrděl infarktem, kdy soupeř neproměnil další desítku. Tam se zřejmě definitivně rozhodlo o tom, že body zůstanou doma a nezměnila to ani závěrečná power-play. Zápas byl aspoň pro mě strašný, protože přežít takovou klinickou smrt a ještě bodovat, po tak pěkné první půli, stálo asi nejen mne pár šedivých vlasů navíc.....“

 

Ferram Opava - Baník Ostrava B   4:1 (1:0)

Branky: Dušek Adam 3, Žurek David - Regec Lukáš

 

Diskuze

Tabulka

Najdete nás na Facebooku

Pro-idea - tvorba www stránek Fotbalexpress.cz

Počet návštěv: 159513
Posledních 30 dnů: 6786 | Posledních 7 dnů: 1920 | Poslední den: 13

© 2022 FUTSAL FIFA | Všechna práva vyhrazena | martin.kapsa@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne