FUTSAL FIFA

USK Ostravská univerzita vyhrála i po čtvrté v řadě a osamostatnila se na čele tabulky!

Po čtvrtém kole už nám zbývá poslední tým, který ještě neztratil ani jeden bod a tím je ostravské USK. Futsalisté Ostravské univerzity, tak nadále vévodí tabulce se ziskem plného počtu 12 bodů. O body je v tomto kole nedokázali připravit ve svém domácím prostředí ani Medvědi, kteří v divoké přestřelce nakonec podlehli svému soupeři 11:9.

V úterní dohrávce poprvé v sezóně prohrála jakubčovická Baracuda, která nestačila na Jokerit a navíc si pokazila skóre, které bude hrát v závěrečném účtování v letošní sezóně obrovskou roli.

První bod v sezóně si připsal Baník Ostrava B, který v derby remizoval s Roubem. Krmelín si připsal další vítězství v soutěži a se ziskem 6 bodů je ve středu tabulky. Na čelo se po výhrách v tomto kole dotáhli Top Dogs Nový Jičín a FU Kopřivnice.

Baník Ostrava B  -  KFV Roub Vítkovice   3:3 (2:0)

Branky: Regec Lukáš 2, Hujo Tomáš - Luka Antonín, Kováčik Lukáš, Nitka Erik

Zdenek Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „Po ospalejší první půli, kdy nám soupeř odskočil o dvě branky, jsme se přece jen v té druhé o něco více rozjeli. Ovšem stačilo to dnes jen na remízu. Ač máme v naší hře stále značné rezervy, pozitivitu vidím v nasávání atmosféry mezi dospěláky dalšími našimi mladšími hráči, vč. gólmana dorostu, který si dnes odbyl premiéru v áčku. A dále také, že se naši hráči čím dál víc učí španělsky.“

SK Krmelín  -  FC Smíšené 2003 Fulnek   3:1 (3:1)

Branky: Myška Pavel, Holman Jakub, Hranický Vojtěch - Tomášek Jan

Martin Šťastný (FC Smíšené 2003 Fulnek): „Do brušperské haly jsme zajížděli v okleštěné sestavě. V úvodu se až do poloviny poločasu hrálo skoro bez šancí. Hra sice měla tempo, ovšem k brankářům se dostaly jen zřídka střely z dálky. Až v 10 minutě se domácím povedla dobrá kombinace, ovšem nastřelili jen tyč. Za dvě minuty na to jsme na polovině hrací plochy ztratili míč a hned jsme byli potrestání – 1:0. Chvíli na to zapískali rozhodčí velice spornou penaltu za souboj našeho brankáře v pokutovém území. Víc to nechci komentovat. Domácí hráč se nemýlil 2:0. Náš tým zabral, zatlačili jsme soupeře na jeho polovinu. Po dobře zahraném rohu jsme snížili brankou Honzy Tomáška na 2:1. Ovšem dvě minuty před koncem poločasu jsme vyrobili další chybu a Krmelín protiútok využil – 3:1. Druhý poločas už byl jen o našem tlaku a převaze. Hra byla z převážné většiny na polovině Krmelína. Soupeř se za druhý poločas dostal tak 4x k protiútoku, nic víc. Ovšem náš tlak byl velice neproduktivní. Vynikajícího domácího brankáře jsme ohrožovali převážně střelami z dálky a pokud nám vyšla nějaká kombinace, nedokázali jsme dostat míč do branky. Náš tlak jsme vystupňovali i více než pětiminutovou hrou bez brankáře, ovšem bezvýsledně.“

VŠB TU Ostrava   -  Ferram Opava    6:4 (2:2)

Branky: Půda Kamil 3, Rončka Adam 2, Janita Patrik - Tůma Jakub, Dušek Adam, Skácel Tomáš, Rubý Patrik

Martin Kapsa (VŠB TU Ostrava): „My jsme celý zápas prohrávali a v momentě, když jsme dostali na 4:2, tak už jsem začínal přemýšlet nad power play. Nicméně kluci to nakonec otočili a pět minut před koncem jsme se dostali poprvé v zápase do vedení, které jsme už nepustili. Nám výborně opět zachytal brankář a z hráčů byl nejlepší Kamil Půda, který rozhodl celý zápas.“

Miroslav Tůma (SK Ferram Opava): „Opět jsme ztratili v dalším zápase zbytečné body. V zápase jsme nebyli horším týmem, ale přesto jsme opět prohráli. Rozhodla naše střelecká nemohoucnost, kterou se nám zatím nedaří prolomit.“

Medvědi Malé Hoštice   -   USK Ostrava   9:11 (4:5)

Branky: Dřizgevič Patrik 3, Krčmařík Lukáš 2, Bořucký Denis 2, Hlaváček Petr, Wedlich Martin - Dostál Radim 6, Klejnot Jan 2, Šindler Marek, Duda Lukáš, Chlopek Patrik

Jan Klejnot (USK): „Vzájemná utkání s Medvědy končí často přestřelkou a tento zápas nebyl výjimkou. V úvodu utkání jsme byli aktivnější a brzy se ujali vedení, to nám však dlouho nevydrželo a první poločas se tak nesl v duchu přetahované o výsledek. Druhý poločas jsme začali nejlepším možným způsobem a brzo odskočili na rozdíl tři branek, tento náskok jsme ale během par minut zbytečně ztratili, takže jsme o své výhře museli rozhodnout až v docela vyhroceném závěru, kdy jsme dokázali potrestat soupeřovu powerplay. Do příštích zapasu se musíme zaměřit především na to abychom si dokázali udržet koncentraci po cely zapas a nepotkávali nás podobné herní výpadky. Každopádně celý zapas se hrál futsal nahoru dolů, takže to muselo všechny přítomné bavit.“

Top Dogs Nový Jičín   -   Beach Boys Odry   6:4 (3:1

Branky: Bátrla Tomáš 3, Šimek Jiří, Sláma Pavel, Kocmich Lukáš - Maléř Lubomír 3, Večeřa Lukáš

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Moc jsme se těšili na atraktivní zápas s BB, nešlo je v o body, ale i o to si "svobodně zahrát", protože nikdo neví, co bude dál. A právě tato dnešní doba nám znemožnila postavit do zápasu 3 hráče naší základní sestavy. Když jsem viděl soupisku Oder na TD, měl jsem obavy o dobrý výsledek. Nakonec jsem dal dohromady 7 statečných, kteří bojovali až do vítězného konce. Klukům jsem naordinoval systém náhlá "smrt" aneb hraj dokud to půjde. I v malé skupině se dějí zázraky a TD v čele s novým kapitánem Vavříkem dokázal Odry zaskočit až na skóre 3:0. Síla docházela a Odry byly velmi aktivní a do poločasu snížili. Druhý poločas jsme již "šlapali vodu", a Odry najednou vedli 4:3. Velká síla mužstva, geniální zahraný přímý kop Šimka a týmový duch, kdy Lukáš Kocmich i zvracel, nakonec přinesl tíženou výhru. Musím opět, jako matador futsalu ocenit i výkon našeho brankáře Beňa, který předvedl nadstartatní výkon. Futsal dělám mnoho let a zápas byl velmi kvalitní až do infarktových scén. Divácká kulisa byla skvělá akorát bych rád apeloval na vedení BB, že používání konfet je nebezpečné hlavně pro hráče. Nicméně pokud situace bude příznivá pro náš sport, jsme schopni bojovat až do konce. V tomto utkání by byla pro nás ztráta bodů velmi citelná a nezasloužená, protože útočil a vůli zvítězit měl jen 1 tým a to my. Jinak osobně mám velmi rád, hraji útočný futsal a zápas byl velmi korektní. Navíc jsme měli více aktivních trenérů Dorotíka, Hrachova a mne.“

František Murín (Beach Boys Odry): „Vstup do utkání se nám nepovedl, brzo jsme prohrávali ,i když snahu a bojovnost nám nemůžu upřít. Na můj v kus jsme dělali až moc chyb .A když už se nám podařilo projít pevnou obranou tak domácí podržel brankář. Chyběl nám klid a přímočarost. Řesili jsme to moc složitě. Druhý gól padl po jasném autu domácích, následně jsme přestali hrát, ale rozhodčí to nepochopitelně neodpiskal. Do poločasu to byl boj o každý míč se spoustou osobních soubojů a přerušováním hry. Podařilo se nám snížit, ale také dostat a poločas skončil 3:1. Druhou půli jsme začli daleko aktivněji a přesněji. Diktovali jsme hru a domácí jsme přehrávali. Vyrovnali jsme a urputnou snahou se nám povedlo jít do vedení 3:4.V tu chvíli stačilo jen zvýšit vedení, ale to se nepovedlo. Inkasovali jsme z přímého kopu, po přesné střele. Potom se hrálo ve vysokém tempu s šancemi na obou stranách, dobrý rychlý futsal. Domácí měli více štěstí a dvěma brankami rozhodli utkání. Závěrečná hra bez brankáře už přišla příliš pozdě. Hráčům můžu jen poděkovat za poctivou práci hlavně v druhém poločase. Jsem ale zklamaný, ztratili jsme důležité body. Děkuju Dacanům za perfektní atmosféru, opět je bylo pořádně slyšet."

Amatér Komárovice  -  FU Kopřivnice    2:5 (2:2)

Branky: Vedral Jakub, Lasovský Lukáš - Střelec Pavel 3, Petráš Radek, Juřena Tomáš

Tomáš Foukal (Amatér Komárovice): „V neděli se nám úplně rozpadla sestava na zápas kvůli zraněním a nemocem. Řešili jsme i odložení zápasu, ale nakonec jsme sestavu pokládali, přestože někteří hráči hráli pod prášky. V utkání bylo FU lepším týmem. My jsme spoléhali na brejky. Musím souhlasit, že rozhodčí v tomto zápase byli výborní. Můžeme doufat, že se bude hrát dále, ale hlavně, že bychom se snad od pátého kola mohli sejít v plné sestavě.“

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „Dnes bude hodnocení skrze pozitivní. Ikdyž jsme v prvním poločase dvakrát prohrávali, tak jsme cely zápas diktovali hru a jen díky dobrému výkonu domácího brankáře a naší malé produktivitě neskončilo utkání větším rozdílem. Nedělám to často, ale velkou pochvalu zaslouží oba sudí, kteří předvedli výborný výkon! těšíme se na další kola, které snad budou.“

Baracuda Jakubčovice   -   FC Jokerit Kopřivnice   1:7 (0:2)

Branky: Murin Tomáš - Prchal Karel 2, Holub Jonáš, Bortel Petr, Jiříček Jan, Chromečka Ondřej, Turský Tadeáš

Aleš Michálek (Baracuda Jakubčovice): „Zápas s Jokeritem jsme neodehráli vůbec dobře. Už v první minutě po nástřelu na první tyč jsme si dali vlastní gól. Za stavu 2:0 jsme bohužel neproměnili desetimetrový kop. V druhém poločase za stavu 4:0 jsme začali hrát powerplay a dostali jsme další góly. V zápase jsme dělali strašné chyby a domácí je trestali. Kombinace z naší strany byla pomalá a proto jsme se dostali k malému počtu střel a šancí dát gól.“

Radek Březina ( FC Jokerit Kopřivnice): „Dohrávka 4. kola s Jakubčovicemi se nám povedla na výbornou. Celý zápas jsme všichni odmakali na 100%, podali velmi týmový výkon a výsledek se dostavil. Hned v první minutě se ujala střela Prchala, která k překvapení všech zapadla za zády brankáře Baracudy. Další zářez přidal po výhozu brankáře Holub, kdy se obtočil kolem obránce a zakončil. Celý první poločas jsme velmi dobře bránili a hosty pouštěli jen do ojedinělých šancí. Kritickým momentem byl 10m kop po našem šestém faulu, kdy naštěstí pro nás, střelec Jakubčovic přestřelil bránu. Druhý poločas se nám podařilo navázat na výkon z prvního a udržovali jsme solidní výkon v obraně a počet přesných zásahů na naší straně navýšili až na 4:0. Hosté šli následně do powerplay a snižují na 4:1. I když měli hráči Jakubčovic hru bez brankáře dobře nacvičenou, opět se nám poctivým a odmakaným výkonem podařilo dostat kombinující hráče Baracudy pod talk a donutit je chybovat. Postupně jsme se začali trefovat do prázdné kasy a docílit pro mnohé až těžce uvěřitelného výsledku 7:1. Fajmon v bráně opět mužstvo podržel a pochytal co měl. Teď bude důležité navázat na tento výkon v sobotním zápase s Komárovicemi a formu potvrdit.“