FUTSAL FIFA

Tabulku po druhém kole divize vede trojlístek týmů USK, FU a Baracuda!

Tabulku po druhém kole divize vede trojlístek týmů USK, FU a Baracuda!

               Po odehraném druhém kole už máme pouze tři týmy, které ještě neztratily ani jeden bod. USK Ostravská univerzita si dovezla další tři body z Čeladné, kde porazila v přestřelce Trojanovice 11:8. Baracuda Jakubčovice si doma poradila s Roubem, který porazila 5:3 a Fučko doma rovněž porazilo VŠB 4:2.

               Medvědi Malé Hoštice se poprvé představili doma v nové sportovní hale, kde uhráli remízu 7:7 s VŠSK Zlín. První výhru v soutěži si připsaly týmy FC Jokerit Kopřivnice, SK Krmelín, Amatér Komárovice a Beach Boys Odry a naopak bez bodu zůstává čtveřice týmů VŠB TU Ostrava, Baník Ostrava B, FC Smíšené Fulnek a Ferram Opava.

               Nejvíce gólů dokázal dát Martin Wedlich, který se trefil do sítě Zlína hned pětkrát. Čtyři góly dokázal vstřelit Patrik Halda z Trojanovic a hattrick zaznamenali Daniel Vavroš, Boris Forster a Patrik Chlopek.

 

FC Smíšené 2003 Fulnek - Amatér Komárovice   5:6 (3:1)

Branky: Mráz David 2, Dybal Dominik 2, Tomášek Jan - Vedral Jakub 2, Lasovský Martin 2, Křenek Pavel 2

Martin Šťastný (FC Smíšené 2003 Fulnek): „V dnešním zápase se u našeho týmu projevila taktická nezkušenost. Začali jsme aktivně a velice dobře. Jen nám tato úvodní kvalitní hra vydržela jen úvodních pět minut. Sice jsme šli po šesti minutách do vedení 1:0 a po vyrovnání soupeře jsme do konce poločasu odskočili na 3:1, ale naše hra postrádala souhru a přesnost. Ve druhém poločase na nás Amatér doslova vlítl, během prvních pěti minut měli snad 4 tutovky a dvě tyčky, nás podržel brankář Filip Sokol. Myslím si, že rozhodující chvíle nastala za stavu 3:2 pro nás. Na soupeřovu šli samostatně dva naši hráči a trefili jen tyč. Z následujícího protiútoku Amatér vyrovnal a za dvě minuty na to otočili skóre na 3:4. My jsme to dokázali dvakrát dotáhnou na 4:4 a 5:5. Utkání ale rozhodly naše zbytečné fauly, tím jsme umožnili v závěru soupeři 3 krát kopat devítku. Dvakrát jsme přežili, ovšem třetí devítimetrový minutu před koncem kop znamenal vítězství Amatéru 5 :6. Pro nás veliké ponaučení, jak hrát po celou dobu zápasu.“

Tomáš Foukal (Amatér Komárovice): „Zápas jsme začali opatrně, jelikož jsme soupeře neznali. Fulnek měl dobrý vstup do utkání, když v 6. minutě vedl 1:0 a poločasový výsledek byl 3:1 ve prospěch domácích. O poločase jsme si řekli, že musíme zvýšit aktivitu. Začátek druhého poločasu jsme aktivnější, ale bez změny skóre. Nicméně po 30. minutě se nám daří vývoj utkání otočit. Fulnek dvakrát dotahuje. Nakonec vítězíme 6:5. Z naší strany tohle nebyl vydařený zápas, ale jsme rádi za 3 vybojované body.“

 

FU Kopřivnice - VŠB TU Ostrava   4:2 (2:2)         

Branky: Bednář Jiří, Petráš Radek, Závodný Jiří, Socha Marek - Tížek Lukáš, Půda Kamil

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „V prvním domácím kole jsme přivítali nováčka s ligovými zkušenostmi a možná i proto jsme do zápasu vstoupili s velkým respektem. Chtěli jsme si na soupeře počkat z bloku, ale to spíše vyhovoval VŠB, které bylo dobré v kombinaci a zaslouženě vedlo 2:0. Cca od 13minuty jsme změnili způsob hry, který přinesl poločasový výsledek 2:2 za což jsme museli být rádi. Druhou půli jsme chtěli odehrát daleko více aktivněji a bojovněji což se nám myslím docela povedlo, ale je třeba si přiznat, že při nás stalo i v některých momentech štěstí a skvěle zachytal Marťa Polášek. Zápas byl velice vyrovnaný a třech bodů si vážime!“

Martin Kapsa (VŠB – TUO): „Do zápasu jsme vstoupili dobře a prvních osm minut jsme soupeře nepustili na naši polovinu a dostali se do vedení 2:0. Bohužel pro nás jsme další vyložené šance neproměňovali a po dvou našich chybách domácí srovnali na 2:2. Druhý poločas už byl herně vyrovnaný, ale na gólové šance bylo daleko lepší domácí Fučko. Nás podržel výbornými zákroky náš brankář, ale nakonec to byli domácí, kteří dali ten rozhodující třetí gól a šli do vedení. My jsme zápas měli rozhodnout v první půli a vypracovat si výrazně vyšší vedení, za druhý poločas už ovšem domácí brali výhru zaslouženě. Oba dva brankáři zachytali výborný zápas.“

 

Beach Boys Odry -  Ferram Opava   5:2 (2:1)

Branky: Maléř Lubomír 2, Repta Jaroslav, Chovanec Denis, Večeřa Lukáš - Dušek Adam, Žurek David

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Soupeř přijel k zápasu do Oder ve značně osekané sestavě v 5 lidech odedřít zápas. Zvolil tudíž jedinou možnou taktiku a tu držel celý zápas a nutno říct, že musíme před nimi smeknout za předvedený výkon. My jsme se hodně nadřeli a natrápili a naštěstí jsme díky naší nepozornosti přežili 3 vyložené šance soupeře za stavu 2-2. Jinak celý zápas byl z naší strany takový bezkrevný, téměř pořád jsme naráželi na dobře organizovaný blok soupeře. Nutno říct, že jsme ještě nebyli úplně kompletní,a díky tomu se mohli ukázat i kluci z rezervy. Snad nám to již pošlape, kdy by měla najet kompletní sestava. Po dvou kolech tyto 3 body i s respektem k Ferramu prostě bereme.“

Miroslav Tůma (SK Ferram Opava): „Do zápasu jsme nastoupili se značně zdecimovanou sestavou, s 5 hráči do pole a někteří měli 90-ti minutový zápas v nohách. Zápas se pro nás nezačal vyvíjet dobře a již ve 2.minutě jsme prohrávali. Postupně jsme hru vyrovnali a s domácími jsme odehráli vyrovnanou partii. Rozhodující moment zápasu nastal ve druhém poločase za stavu 2:2, kdy jsme nevyužili 3 gólové šance a v zápětí jsme obdrželi zbytečné branky. Výsledek je pro nás krutý, ale musím klukům poděkovat za odvedený výkon v zápase.“

 

FC Jokerit Kopřivnice - Baník Ostrava B   5:1 (2:1)

Branky: Holub Jonáš, Bortel Petr, Jiříček Jan, Kružliak Petr, Macíček Jakub - Brevčinský Dominik

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „V první půli jsme začali aktivněji a z několika slibných šanci jsme se dostali do vedení 1:0. Hosté srovnali v 16. minutě z nástřelu na branku. Hned po minutě hry, se nám však podařilo strhnout vedení na naši stranu, a tak se šlo do kabin za stavu 2:1. Po změně stran byli nejprve nebezpečnější ostravští, kteří však neproměnili pár svých šancí a poté Jokeriťáci odskočili dvěma slepenými brankami na 4:1. Hosté měli ten večer střeleckou smůlu a ani některé vyložené šance se jim nepodařilo zužitkovat. Navíc výborně chytající Fajmon branku prostě zavřel a v kritických situacích podržel. My přidali pátou pojistku a v poklidu tak dohráli poslední minuty zápasu.“

 

Baracuda Jakubčovice - KFV Roub Vítkovice   5:3 (3:2)

Branky: Vavroš Daniel 3, Michálek Aleš, Petr Jakub - Blaške Matěj, Rodek Marcel, Galus Martin

Matěj Blaške (hráč KFV Roub Vítkovice U21): „Hned při prvním střídání jsem prvním dotykem dal svůj první gól za naše áčko! Po chvíli jsme přidali druhou branku a měli obrovskou radost. Jenže přišla penalta, domácí snížili a my se zatáhli. Soupeř pak zápas otočil ve svůj prospěch. Zkusili jsme powerplay, ovšem domácí nás dobře bránili a navíc brankář Jakubčovic chytal skvěle. Chtěli jsme dnes vyhrát, ovšem nepodařilo se. Musíme zamakat na trénincích a hlavně poučit se z dnešního zápasu. Děkuji našim fanouškům za podporu, byli perfektní!“

Jakub Petr (Baracuda Jakubčovice): „Vstup do zápasu nám vůbec nevyšel, kde jsme hned v úvodu prohrávali 0:2. Jsem rád, že nás špatný začátek nepoložil a díky aktivní hře se nám podařilo ještě do poločasu výsledek otočit na 3:2. V druhém poločase jsme odskočili na rozdíl dvou branek. Soupeř, ale snížil díky zbytečnému šestému faulu a proměněné desítce na 3:4. Poslední gólovou střelu si připsal Vavroš, při které zaznamenal hattrick a stanovil konečný výsledek 5:3. Oproti zápasu v Opavě jsme zvládli ubránit i dlouhou soupeřovu powerplay. Celkově jsme zápas zvládli díky týmovému výkonu, který podtrhl Denis Strempek skvělými zákroky. Poděkoval bych domácím a hostujícím fanouškům za skvělou atmosféru.“

 

G.T. Trojanovice - USK Ostrava   8:11 (2:5)        

Branky: Halda Patrik 4, Štika Jan 2, Žák Matěj, Klimpar Pavel - Förster Boris 3, Chlopek Patrik 3, Dostál Radim 2, Klejnot Jan 2, Papadopulos Nikolas

Marek Krumnikl (USK Ostravská univerzita): „Bláznivý zápas se šťastným koncem pro nás. Po prospaných úvodních minutách, kdy jsme na kontě měli 2 obdržené branky a 3 fauly, jsme se zvedli. Postupně jsme zápas do poločasu otočili na 5:2. Pak už ve druhém poločasu docházelo jen k nekonečnému dotahování domácích, což se jim naštěstí nepovedlo. A tak vezeme historicky první body z venku v naší krátké historii. Klukům patří dík za odvedený výkon a soupeři poděkování za férově odehraný zápas.“

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Druhé kolo pro nás znamenalo historicky největší přestřelku v hale na Čeladné a vůbec obecně v hale, kde to není od jedné branky ke druhé třicet metrů. Celkově shrnuto jsme krom první pětiminutovky po celý zápas dotahovali náskok hostů, kteří předváděli velice dobrou hru a individuálně se dokázali velmi dobře prosadit. Můžeme jen litovat okamžiků, kdy jsme se dostali na jednobrankový rozdíl, ale do vyrovnání se nám to již dotáhnout nepodařilo. Gratulujeme k výhře soupeři USK.“

 

Top Dogs Nový Jičín -  SK Krmelín   2:3 (1:0)

Branky: Vavřík Michael, Bialek Daniel - Ručka Antonín, Niemczyk Jiří, Hranický Vojtěch

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Utkání jsme odehráli v pozměněné sestavě než v Ostravě, ale to na konečný výsledek nemělo žádný vliv. Zápas byl velmi korektní a kvalitní. Vedli jsme 1:0, několikrát trefili brankovou konstrukci a potvrdilo se známé pravidlo "nedáš dostaneš". Krmelín udeřil z brejků po našich chybách a trestal. V závěru jsem snížili v power play, kde jsme mohli i vyrovnat a remíza by byla asi zasloužená, ale Myška měl svůj den a nedal nám šanci. Děkuji soupeři za velmi "čisté" utkání. Chtěl bych pochválit i výkon obou rozhodčích.“

 

 

Medvědi Malé Hoštice - VŠSK Zlín   7:7 (2:3)     

Branky: Wedlich Martin 5, Bořucký Denis 2 - Lendler Patrik 2, Juhás Lukáš, Krajča Pavel, Kašík Jakub, Vitásek Roman, Foral Roman

Diskuze

Tabulka

Střelci ligy

26 gólů

Přemysl Hajník

 

Vegas Kopřivnice

22 gólů

Adam Fojtík

 

Růžové Tlapičky Hukvaldy

20 gólů

Tomáš Socha

 

Vegas Kopřivnice

19 gólů

Lukáš Kaulinec

 

Rapid / TJ Sviadnov

17 gólů

Marek Janša

 

Real Top Frýdek Místek

Najdete nás na Facebooku

Pro-idea - tvorba www stránek Fotbalexpress.cz

Počet návštěv: 187192
Posledních 30 dnů: 2988 | Posledních 7 dnů: 699 | Poslední den: 94

© 2022 FUTSAL FIFA | Všechna práva vyhrazena | martin.kapsa@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne