FUTSAL FIFA

Nejvíce se v základní části těšíme na souboj s Beach Boys, které máme konečně doma!

Nejvíce se v základní části těšíme na souboj s Beach Boys, které máme konečně doma!

FU Kopřivnice vstupuje do své sedmé sezóny v divizi F. Letos opět jako jeden ze spolufavoritů na celkové vítězství a navíc v roli obhájce titulu. O předsezónní rozhovor jsme požádali předsedu klubu Jirku Bednáře.

V poslední sezóně jste vyhráli základní část a rovněž i celou soutěž. Měli jste v sezóně vůbec nějaké slabší místo nebo problém, který byste museli řešit, nebo to byla jízda start cíl bez jediného mráčku?

Slabší místo jsme určitě měli a nebyl to tedy zrovna mráček, spíš bych řekl bouřka. Po 9tce v Odrách v třetím kole (nejhorší výsledek FU, co si vybavuji) jsme si ale vyjasnili některé základní herní principy, semkli jsem se jako tým a zbylou část sezóny jsme zvládli bez prohry. V tomto směru jsme byli určitě v „laufu“ a sebevědomí bylo na naší straně.

Zvažovali jste 2. ligu, ale nakonec jste zůstali v divizi, proč jste nešli o soutěž výše?

Zvažovali jsme dlouho a myslím, že kdyby nevypadala druhá liga tak jak momentálně vypadá, 2. ligu bychom dneska hráli. Vedení soutěže nás dá se říci přemlouvalo, abychom to vzali, ale doslova neměli co nabídnout. Formát soutěže, počet účastníků (6), neuvěřitelné požadavky atd. byli překážkou k účasti v této soutěži. Opravdu nerozumím, proč tomu tak je, ale odchod poloviny účastníku ligy a absolutní nechuť postupujících (nejen nás) se takovéto soutěže účastnit je vizitkou lidí, kteří za futsal v druhé lize zodpovídají. V tomto směru je nám to velmi líto, protože pro mnoho z nás by to bylo splněným snem.

Jak moc velkou máte motivaci obhájit titul?

Motivace je pro nás vždy velká, do každého zápasu jdeme s myšlenkami na vítězství a věřím, že na tom se nic nemění. Budeme hrát náš futsal a na co to bude stačit, se uvidí. Na titul úplně nemyslíme, jsme si vědomi, že soutěž bude úplně jiná, soupeři se na nás budou lépe připravovat a čtyři mančafty z druhé ligy budou v boji o výsledky a umístění velkou výzvou.

Jak moc se změnil váš kádr od poslední sezóny?

Tým zůstane prakticky nezměněn, přišel k nám akorát talentovaný Marek Socha, který nahradí Petra Okřesíka, kterého zužovali pravidelná vleklá zranění a přesune se do našich rezervních týmů. Tím to bych mu rád poděkoval za skvělé výkony v dresu FU za náš A tým.

Jaké si letos dáváte cíle do sezóny a co by pro vás případně znamenalo neúspěch?

Neúspěch by bylo se nedostat mezi 8 nejlepších. S respektem k soupeřům si horší varianty (osud Tornáda NJ) snad ani nepřipouštím.  Play-off už je velmi nevyzpytatelné, ale zopakovat si finále by bylo skvělé. Zažít to ještě jednou by byla pohádka. Nižší cíle než finále si klást nemůžeme, nechceme se alibisticky za něco schovávat, soutěž jsme vyhráli a tuto roli ze sebe nesejmeme. Víme, že to bude těžké, ale když budeme bojovat za FU a dáme do toho všechno, není cíl, který by byl nesplnitelný.

Na který zápas se těšíte v novém ročníku?

BBO jednoznačně, konečně taky u nás! Těšíme se my hráči i fanoušci. V Odrách se futsal dělá taky srdcem a zakládají si na velké komunitě přátel a fanoušků, věřím, že to bude skvělým futsalovým večerem. Samozřejmě se jim budeme chtít revanšovat za poslední střetnutíJ

Na koho budete ze svého týmu v sezóně nejvíce spoléhat? Kdo by měl tým táhnout?

Spoléháme na výkony brankáře Martina Poláška, a především na týmový výkon. Máme skvělé hráče, ale důležité bude spojení dravého mládí, zkušeností starších hráčů a nastavení hlavy. V neposlední řadě věřím v podporu našich skvělých fanoušků, kteří nám dávají neskutečnou energii.  

 

Kdybyste si musel vybrat dva týmy, kromě svého, tak které tipnete, že budou hrát finále?

První, kdo mně napadne, je sice pro nás trochu neznámý tým VŠSK Zlín, ale slyšel jsem na ně velmi dobré reference a proti nim bych si ve finále dokázal představit někoho ze stávajících týmů soutěže. Je velmi těžké odhadnout stav jednotlivých klubů, ta pauza je extrémní, spoustu týmů prakticky více jak rok a půl nehráli futsal, to se jistě někde projeví. Očekávám tento soutěžní ročník plný překvapení.

Na závěr přeji všem pevné zdraví a úspěšnou futsalovou sezónu především pak bez přerušení.

Diskuze

Tabulka

Střelci ligy

26 gólů

Přemysl Hajník

 

Vegas Kopřivnice

22 gólů

Adam Fojtík

 

Růžové Tlapičky Hukvaldy

20 gólů

Tomáš Socha

 

Vegas Kopřivnice

19 gólů

Lukáš Kaulinec

 

Rapid / TJ Sviadnov

17 gólů

Marek Janša

 

Real Top Frýdek Místek

Najdete nás na Facebooku

Pro-idea - tvorba www stránek Fotbalexpress.cz

Počet návštěv: 187190
Posledních 30 dnů: 2990 | Posledních 7 dnů: 698 | Poslední den: 92

© 2022 FUTSAL FIFA | Všechna práva vyhrazena | martin.kapsa@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne