FUTSAL FIFA

Chtěli bychom se poprat o vítězství, ale to chce i dalších 15 týmů!

Chtěli bychom se poprat o vítězství, ale to chce i dalších 15 týmů!

Tým VŠB - TU Ostrava působil naposledy v divizi v sezóně 1998/1999, kde obsadil druhou příčku a následně působil 21 let v řadě v nejvyšších dvou soutěžích. Z toho bylo 16 let ve 2. lize a 5 let v nejvyšší soutěži. V letošní sezóně se však připravují na nový ročník divize F. 

Jaká byla vaše poslední sezóna ve 2. lize?

No asi jednoznačně nejslabší za poslední roky a musím říct, že ji hodně ovlivnili zranění. Po třech letech v řadě, kdy jsme výkonnostně rostli a šli každou sezónu nahoru, tak to bohužel v poslední sezóně bylo špatné. Když jsme byli zdraví, tak jsme dokázali porazit každého a v prosinci to bylo ve všech zápasech na výsledcích jednoznačně vidět, ale potom byla Vánoční pauza a opět přišla zranění a tři zápasy po Novém roce nás vrátili zpět do reality a sezónu už jsme potom jen dohrávali a čekali na konec.

 

Proč jste se rozhodli opustit po 21 letech 2. ligu?

Tak to já bych tady mohl popsat dvě celé stránky a stejně by to nestačilo. Plno věcí už napsal Zdeněk Tomčal a Mirek Tůma, se kterými musím souhlasit. Na Svazu 2. ligu posouvají pro mě nepochopitelným směrem, někam k profesionalizaci, a ty nároky ať už administrativní, finanční nebo ty organizační jsou úplně mimo. Jako neříkám, že bychom to nezvládli, ale potom se ptám proč? Proč to dělat, tak složitě a náročně, když to jde jednoduše. Jeden příklad za všechny, na Svazu mimo jiné rozhodli, že všichni hráči, kteří nastoupí do soutěže, tak předem musí podstoupit zdravotní prohlídky u lékaře. Nikdy to nebylo, nikdy s tím nebyl žádný problém a teď někoho na Svazu napadlo, že to bude. Na grémiu klubů jsme před každou sezónou řešili věci, co by se měly změnit včetně systému soutěže a nikdy se nic nestalo. Ve výsledku jsme se od vedení dočkali věty: "Když se vám to nelíbí tak to nehrajte, my tu soutěž raději zrušíme, než abychom vám v něčem ustupovali.", tak to se pak těžko cokoliv řeší. My jsme amatéři, kteří ten futsal hrají pro radost. Připadá mi, že na Svazu obecně dělají všechno pro to, aby se futsal nehrál vůbec nikde. 

 

Jak moc se změnil váš kádr od poslední sezóny?

On se asi zas až tak moc zatím nezměnil, když se fakt podívám na sestavu dva roky zpět někdy z půlky sezóny, tak skončil Ondra Kyselák, který dostudoval a nebyl z Ostravy a Kuba Petr, který se vrátil do Jakubčovic, což ovšem byli jedni z nejlepších hráčů u nás, takže ztráta to je veliká. Jinak pokračují všichni. Kádr ovšem budeme muset doplnit klukama co přišli do prváku, protože zatím máme moc úzký kádr.

 

Jaké si letos dáváte cíle do sezóny?

Samozřejmě bychom se chtěli porvat o vítězství, což se nám historicky ještě v divizi nikdy nepodařilo, ale tohle chce i dalších 15 týmů. Ale v takto nabité soutěži bude úspěch se dostat už mezi posledních 8 týmů do čtvrtfinále.

 

Na který zápas se těšíš v novém ročníku?

Tak určitě na derby s Ostravskou univerzitou, dále na obhájce FU Kopřivnici, kteří si myslím, že to budou mít letos hodně těžké, protože se na ně jako na mistra každý bude chtít vytáhnout a taky se těším do Oder na Beach Boys a na tu atmosféru.

 

Na koho budeš ze svého týmu v sezóně nejvíce spoléhat? Kdo by měl tým táhnout?

No já budu spoléhat hlavně na brankáře, které máme fakt špičkové a potom na kolektivní výkon všech hráčů.

 

Kdybyste si musel vybrat dva týmy, kromě svého, tak které tipnete, že budou hrát finále?

Já bych finále přál klukům z Beach Boys, ale pokud bych si měl tipnout tak Zlín, který měl hodně kvalitní kádr a na který jsme naposledy neměli ani v jednom zápase a potom Medvědi, že si zopakují finále.

Diskuze

Tabulka

Střelci ligy

26 gólů

Přemysl Hajník

 

Vegas Kopřivnice

22 gólů

Adam Fojtík

 

Růžové Tlapičky Hukvaldy

20 gólů

Tomáš Socha

 

Vegas Kopřivnice

19 gólů

Lukáš Kaulinec

 

Rapid / TJ Sviadnov

17 gólů

Marek Janša

 

Real Top Frýdek Místek

Najdete nás na Facebooku

Pro-idea - tvorba www stránek Fotbalexpress.cz

Počet návštěv: 187193
Posledních 30 dnů: 2988 | Posledních 7 dnů: 696 | Poslední den: 95

© 2022 FUTSAL FIFA | Všechna práva vyhrazena | martin.kapsa@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne