FUTSAL FIFA

Divize se hraje velmi zajímavým systémem a je to pro nás pozitivní změna oproti 2. lize!

Divize se hraje velmi zajímavým systémem a je to pro nás pozitivní změna oproti 2. lize!

VŠSK Zlín čeká po pěti letech strávených ve 2. lize letos premiérová sezóna v divize F. Pro Zlín byla v jeho pětileté historii nejúspěšnější poslední sezóna, když futsalisté Zlína skončili o bod na čtvrtém místě 2. ligy. Výsledek mohl být lepší, ale poslední kolo se vinou Covidu už nedohrálo. Jak Zlín nahlíží na novou sezónu a s jakým kádrem do ní půjde nám přiblíží Pavel Krajča. 

V poslední sezóně ve 2. lize jste hráli velmi dobře a skončili jste čtvrtí, když jste ztratili pouhý bod na třetí místo a to se ani kvůli Covidu neodehrálo poslední kolo. Jak jste byli se sezónou spokojeni?

Sezóna byla tehdy velmi vyrovnaná, nicméně nezvládli jsme některá důležitá utkání, proto nám bronzová příčka utekla. Futsal hrajeme pro zábavu, spokojeni jsme byli, ale určitě tam bylo cítit i určité zklamání.

 

Nyní teda jdete hrát divizi, kterou jste nikdy nehráli, jelikož jste se přihlásili v roce 2015 rovnou do 2. ligy. Máte alespoň trochu představu do čeho jdete a jaké týmy proti vám budou nastupovat?

V roce 2015 jsme dostali tzv. divokou kartu i na základě vítězství na evropských univerzitních hrách v Římě. Představu trošku máme, již dvakrát jsme se utkali v krajském pohárovém finále s týmem Amatér Komárovice. Určitě tato soutěž nabídne atraktivní utkání a kvalitní týmy, takže se velmi těšíme.

 

Jak se tedy změnil váš kádr oproti poslední sezóně?

Náš kádr se téměř nezměnil, z týmu nikdo neodešel, naopak hlásíme jeden příchod.

 

Teď otázka na tělo. Považujete se na jednoho ze spolufavoritů celé soutěže?

Tohle bych nerad takhle napřímo tvrdil, jelikož jsme si touto soutěží ještě neprošli. Vzhledem k tomu, že přicházíme z druhé nejvyšší soutěže, určitě na nás bude nahlíženo jako na jednoho z adeptů na celkové vítězství, nicméně to ještě nic neznamená. Kvalitu musíme předvést na hřišti a tu budou mít určitě i naši soupeři. Adeptů na vítěze soutěže tam bude určitě více.

 

Divize se hraje jiným systémem než 2. liga, kde po základní části následuje play off, tak jak to má nejvyšší soutěž. Berete to jako pozitivní změnu?

Je to velmi zajímavý systém a určitě se na to těšíme. Je to pozitivní změna.

 

Jaké si dáváte cíle v následujícím ročníku?

S klukama jsme se ještě o konkrétních cílech nebavili. Nicméně naším obecným cílem, který máme každou sezónu je to, aby nás futsal bavil a užívali jsme si to s dobrou partou. Pak můžou teprve přijít výsledky. Myslím si, že každý rád vítězí a chce tu soutěž vyhrát. Já osobně určitě.

 

Kdybyste si musel vybrat dva týmy, kromě svého, tak které tipnete, že budou hrát finále?

Jelikož ty týmy zatím tolik neznám, budu vybírat týmy, které znám z druhé ligy. Jednoznačně VŠB Ostrava, jako dlouholetého tradičního účastníka nejvyšších soutěží a Jakubčovice, které mají kvalitní tým a musím říct, že se u nich v jejich malé hale hraje velmi nepříjemně.

Diskuze

Tabulka

Střelci ligy

26 gólů

Přemysl Hajník

 

Vegas Kopřivnice

22 gólů

Adam Fojtík

 

Růžové Tlapičky Hukvaldy

20 gólů

Tomáš Socha

 

Vegas Kopřivnice

19 gólů

Lukáš Kaulinec

 

Rapid / TJ Sviadnov

17 gólů

Marek Janša

 

Real Top Frýdek Místek

Najdete nás na Facebooku

Pro-idea - tvorba www stránek Fotbalexpress.cz

Počet návštěv: 187190
Posledních 30 dnů: 2992 | Posledních 7 dnů: 698 | Poslední den: 92

© 2022 FUTSAL FIFA | Všechna práva vyhrazena | martin.kapsa@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne