FUTSAL FIFA

Zklamala mě propagace 2. ligy a zbytečné administrativní povinnosti, které negativně ovlivňují rozpočet klubu!

Zklamala mě propagace 2. ligy a zbytečné administrativní povinnosti, které negativně ovlivňují rozpočet klubu!

Ferram Opava jde po dvou sezónách strávených ve 2. lize opět do divize, ve které je ale bude nově čekat derby s Medvědy. Jak se speciálně na tento duel těší futsalisté Ferramu, jak probíhá příprava na novou sezóna a s jakým kádrem půjde Ferram do soutěže? O předsezónní rozhovor jsme požádali předsedu klubu Mirka Tůmu. 

Po dvou sezónách strávených ve 2. lize jdete hrát letos opět divizi. Jaké byli ty dvě sezóny ve druhé lize?

Naše účast ve druhé lize byla pro naše mladé mužstvo dobrou školou do budoucna. Druhá liga oproti divizi je více o taktice, zodpovědnějšímu bránění všech hráčů a nacvičených signálů. Hrají zde i hráči z vyšších soutěží fotbalu. V mužstvu jsme měli sice také zkušené hráče z kvalitních českých a rakouských soutěží , ale z důvodu plnění svých povinností ve fotbale, tak hlavní tíha byla na klucích v této době ještě dorosteneckého věku a z těch nejzkušenějších hráčů Z.Pospěchovi. Na druhou stranu mě zklamala propagace druhé ligy a hodně zbytečných administrativních povinností v této soutěži, kdy některé z nich mají i vliv na rozpočet klubu.

 

Když porovnáš systém 2. ligy, kde se hraje pouze dvoukolově a začíná se už na konci září a divize, která má základní část + play off. Který systém soutěže upřednostňuješ ty?

Určitě divizi, pokud se druhá liga hraje v tomto termínu, kdy se hraje ještě fotbal, tak potřebuješ mít mužstvo složené z hráčů, kteří upřednostňují futsal nebo musíš vytvořit pro hráče lepší finanční podmínky než mají ve fotbale. Divize navíc ještě vygraduje v play off, které má své kouzlo.

 

Jak moc se změnil váš kádr od mistrovské sezóny v divizi ze sezóny 2017/2018?

Ve VŠB jsme nechali ještě pro letošní sezonu A.Černohorského a na přestup k Medvědům jsme pustili nejlepšího střelce divize v sezoně, kdy jsme postupovali do druhé ligy L.Krčmaříka. Mužstvo jsme doplnili o Samuela M. z Ghany, který je momentálně zraněný a zkoušíme dva nové nadějné hráče.

 

Jaké si letos dáváte cíle do sezóny?

Určitě chceme do play off, i když tušíme, že to nebude vůbec jednoduché.

 

Jste rádi, že jsou v soutěži opět Medvědi Malé Hoštice a bude tak hrát spolu derby? Bude to pro vás jiný zápas než ostatní a jak se na něj těšíte?

Zápas s Medvědy je vždycky o něco víc než ostatní protože se hráči, funkcionáři i fanoušci znají a někteří prošli oběma kluby. Letošní bude ještě o něco zajímavější, protože trénujeme a hrajeme domácí zápasy v nové hale v M.Hošticích.

 

Na koho budeš ze svého týmu v sezóně nejvíce spoléhat? Kdo by měl tým táhnout?

Myslím, že mužstvo máme dobře poskládáno, kdy máme dva kvalitní brankáře, základ mužstva tvoří kluci okolo dvaceti let doplněni o zkušené kluky do třiceti let. V zápasech by měli nastoupit i Z.Pospěch a T.Mičola. V minulosti jsme se přesvědčili, že každý hráč je pro tým důležitý, a proto sázíme na týmového ducha.

 

Kdybyste si musel vybrat dva týmy, kromě svého, tak které tipnete, že budou hrát finále?

Opravdu nevím a budu se opakovat, když už dříve zástupci týmů divize napsali, že soutěž nemá favorita a navíc play off je specifická soutěž, která má svoje zákonitosti, kdy nerozhoduje jenom futsalové umění, ale i štěstí.

 

Diskuze

Tabulka

Střelci ligy

19 gólů

Lukáš Kaulinec

 

Rapid / TJ Sviadnov

19 gólů

Patrik Vrba

 

Růžové Tlapičky Hukvaldy

17 gólů

Lukáš Bajer

 

Lavina Kopřivnice

16 gólů

Lukáš Lichnovský

 

Orel Štramberk

13 gólů

Martin Plesník

 

Forza Rožnov p. R.

Najdete nás na Facebooku

Pro-idea - tvorba www stránek Fotbalexpress.cz

Počet návštěv: 243808
Posledních 30 dnů: 4535 | Posledních 7 dnů: 874 | Poslední den: 56

© 2023 FUTSAL FIFA | Všechna práva vyhrazena | martin.kapsa@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne