FUTSAL FIFA

Mladí byli velmi rádi, když jsme založili U-15 a mezi ostatními trochu povyrostli, že budou hrát za Beach Boys!

Mladí byli velmi rádi, když jsme založili U-15 a mezi ostatními trochu povyrostli, že budou hrát za Beach Boys!

Beach Boys Odry letos založili mládež a premiérově se zúčastní jeho hráči kategorie U-15. Co je k tomuto kroku vedlo jak hodnotí poslední sezónu a jaké jsou cíle před tou nadcházející jsme se zeptali El presidénta A.Ch.! 

 

Kolik chybělo abyste se dostali do finále v rozhodujícím zápase s Medvědy?

Jako vždy u všeho, hrozně málo. Šlo jenom o to dotáhnout vedení ve druhém zápase v Opavě do konce. V prodloužení jsme měli prostě více chtít to jenom „ukopat“. Doma ve třetím zápase jsem chvilkama cítil jako by ten druhý zápas trochu na nás dolehnul.

 

Jak moc velké to pro vás bylo zklamání?

Zklamání bylo tak nějak rozložené, u někoho velké, někdo se s tím srovnal trošičku líp, Dacani i přes to vše stejně kluky pochválili za pěknou sezonu. Spíš jsme byli smutní, že to skončilo předčasně. Je to prostě zkušenost s něčím, co jsme neznali až tak úplně do detailu, takže bychom se z tohoto měli ponaučit a stejně to hodit za hlavu. Vezmeme si z toho to lepší a na tom, co se nepovedlo, na tom je třeba zapracovat.

 

V letošní sezóně jste založili nově žáky U-15. Jaké byli důvody a měli kluci radost, že budou nastupovat pod hlavičkou Beach Boys?

Tohle jsme měli v hlavě už delší dobu. Za celou dobu, co se ve futsale pohybujeme, jsme potkali strašně moc šikovných a kvalitních týmů, které prostě sportovně zestárli a buď ještě hrají v okresech nebo už prostě nejsou a já na ně vzpomínám rád a s respektem. Prostě když zmizí suprovní tým, je to škoda. My nechceme čekat na generační díru a loupit hráče v okolí, ale zkusíme se vydat vlastní cestou, tak jak si to v podstatě jedeme celou dobu. Ani jsme v začátcích nečekali, že z našeho „hecu“ hrát futsal, bude jednou takové Beach boys. Jednou se prostě stane, že už nebude žádný Chuděj Aleš ani Miroslav nebo František Murín, ale bylo by prostě fajn, aby bylo stále Beach boys. Tak to vnímáme jako jedinou možnou cestu pokračovat. Musí být někdo, kdo na tyto naše řádky naváže a bude pokračovat dále. Jinak oslovení kluci určitě byli velmi rádi a mezi ostatními trochu povyrostli, že hrají zrovna za BB. Mezi dalšími je to prostě „něco“. Jsme na malém městě a tady se to naštěstí bere zatím jako prestiž, tak proč to nezkusit.

 

Máte do budoucna v plánu i další mládežnické kategorie?

Důležité bude, jak zvládneme tento první krok. Víceméně budeme v tomhle získávat nové poznatky a zkušenosti. Zatím jsme oslovili z velké části kluky, co chodí pravidelně fandit na divizi, a vlastně všichni hrají velký fotbal. Z vedení nějak strach nemám, s mládeží pracujeme ve velkém fotbale jako trenéři přípravek dlouhodobě, takže až tak úplně do neznáma nešlapeme. Pokud si tedy vše patřičně sedne a bude prostor a taky finance, já osobně to nevylučuji. Vnímám sport ne jako honění statistik a titulů, ale jako všeobecnou službu lidem, abychom nedegenerovali a rozvíjeli se i po fyzické stránce. Všechny dobré mentální vlastnosti s tím spojené pak přicházejí postupně. Důležité je ale zůstat pevně nohama  na zemi a vše pečlivě promyslet. Určitá skromnost a pokora je základ pro všechny, kteří u nás chtějí hrát a takhle musíme uvažovat  i ve vedení klubu. Takhle to máme od začátku. Proto mě někdy zamrzí, když přijdou nové tváře s chutí za nás nastoupit a hrát, ale chtěli by všechno hned. Nechtějí zabojovat o fleky, nechtějí si projít tu těžší cestu, a pak odejdou jinde, protože je to jednodušší. Mám rád vše postupně, když se vytvoří zdravá konkurence a maká se na 200%. Nerad to říkám, ale kdo jednou z BB odejde právě kvůli tomu, už ten návrat je komplikovaný a možná i z části nemožný. Zavedením mládeže by to mohlo vše nasměrovat na tuto cestu. Uvidíme.

 

Jak moc se změnil váš kádr před novou sezónou?

Nezměnil, snažíme se pracovat s tím, co máme k dispozici a za poslední roky přišli kluci, kteří se etablovali velmi dobře, oblíbili si to u nás a já je rád po dlouhé době zase uvidím spolu. Ale to se bavíme o celém BB, včetně C-týmu.

 

Kdo by měl být největší oporou ve vašem týmu v letošní sezóně?

Každý, kdo nastoupí by měl být oporou. Největší oporu, ale očekávám od Dacanů a diváků, ti se už třepou až to začne. No a pak tu samozřejmě máme zapisovatele a časomíru :-D .....

 

Jaké si tedy dáváte cíle v následujícím ročníku? Co pro vás bude znamenat zklamání?

Play-off určitě, rovná se to udržení divizní příslušnosti pro další ročník. V nadstavbě se pak už musí jít kolo od kola a zápas od zápasu, to už víme z let minulých. Ale bude to těžké, míst na play-off je omezených a týmů se tam třepe 16. Zklamání bude, když budeme hrát tak špatně, že na nás přestanou chodit lidi. To by bylo zlé a špatné.

 

Kdyby sis musel vybrat dva týmy, kromě svého, tak které tipnete, že budou hrát finále?

Letos je to nacvakané jěště více než obvykle a já spíš čekám exdruholigysty v těch konečných bojích. Vychází mi tam VŠB a Baracuda. Ale měli by se všichni koukat na záda. Tento rok je tam 16 černých koňů. Snad to vše proběhne v duchu fair-play a nestane se to, že se někdy pojede za každou cenu, jak tomu v každém ročníku je. Ve finále po tom všem, co se teď dělo a bude dít kolem nás, si musíme říct, že to je jenom „FUTSAL“. Tak všem přejeme zdravý a pohodový ročník. Beach boys oléééé......

 

 

Diskuze

Tabulka

Najdete nás na Facebooku

Pro-idea - tvorba www stránek Fotbalexpress.cz

Počet návštěv: 159510
Posledních 30 dnů: 6785 | Posledních 7 dnů: 1920 | Poslední den: 10

© 2022 FUTSAL FIFA | Všechna práva vyhrazena | martin.kapsa@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne