FUTSAL FIFA

Takové šílenosti co po nás vyžadovali při přihlášení do 2. ligy to jsem ještě nezažil!

Takové šílenosti co po nás vyžadovali při přihlášení do 2. ligy to jsem ještě nezažil!

Tým Roubu Vítkovic začal s přípravou na novou sezónu jako vůbec první ze všech týmů. Má odehráno několik přípravných zápasů a v jeho kádru by mělo nastoupit i několik cizinců. Nicméně kádr došel výraznou přestavbou a Roub chce v této sezóně sázen na mladé hráče a své odchovance. O rozhovor jsme požadali předsedu klubu a rovněž člena VV MS Kraje, který má na startosti mládežnické soutěže, Zdeňka Tomčala.

Když se podíváme na poslední odehranou sezónu, tak v té jste skončili už ve čtvrtfinále s Top Dogs. Bylo to pro vás velké zklamání a čím si vysvětluješ to, že jste přes svého soupeře nedokázali postoupit?

V poslední odehrané sezóně 2019/2020 divize F jsme po základní části skončili 4., což bylo docela solidní umístění. Do play off jsme šli proti týmu Top Dogs Nový Jičín a začínali jsme doma. V úvodním zápase jsme však nezvládli prodloužení a prohráli 5:6. Ve druhém zápase na palubovce soupeře jsme se dokázali náležitě vyhecovat a vyhrát 5:2. Jenže v rozhodujícím třetím zápase na domácí palubovce po remízovém poločase 2:2, šel ve druhé půli soupeř do vedení a my pak sáhli ke hře s brankářem v poli, ale tato hra se nám vůbec nevydařila a my nakonec prohráli vysoko 3:9. Soupeř byl pozorný při bránění a uměl číhat a využít každou naši chybu. S přibývajícími góly v naší síti jsme působili při powerplay čím dál více bezradněji a tak jsme si postoupit nezasloužili. Zklamání to tedy jistě bylo, ale je to sport, takže k postupu jsme poblahopřáli soupeři a my měli spoustu důvodů k zamyšlení, co a jak do budoucna zlepšit.

Následně jste ovšem přihlásili 2. ligu, jaké jste pro to měli důvody?

Přišla jistá „prosba“ ze strany několika osob z vyšších pater futsalu o doplnění 2.ligy východ, ostatně i na mou osobu byl dán požadavek kontaktovat také další divizní týmy a oslovit je o doplnění 2.ligy.  Ovšem o vstup do 2.ligy já osobně za náš klub moc zájem neměl, ale většina výboru společně s novým trenérem a některými hráči zájem projevila. Z pozice předsedy jsem dal nějaké podmínky, za kterých jsem byl ochoten 2.ligu přihlásit a ty vcelku byly splněny. Tým se dokázal náležitě posílit, ovšem pak přišla velmi přísná covidová omezení a vše bylo v trapu. Ofic. soutěžní sezóna 2020/2021 se od 2.lig níže již neuskutečnila.

Co říkáš na administrativní povinnosti, které si musel absolvovat při podání přihlášky do 2. ligy?

Chtěli jsme nejprve zkusit vstoupit do tohoto soutěžního ročníku účastí ve 2.lize, ale museli jsme projít dalším licenčním řízením. Jenže toto licenční řízení bylo naprosto náročnější než to předešlé. Takové doslova šílenosti, co po nás bylo vyžadováno, to jsem však ještě nezažil. Jestli jsem to pochopil správně, tak licenční řízení řídil jistý pán, co má na starost i licence pro fotbalovou 1. a 2.ligu fotbalu a v podstatě bych řekl, že byl vyvíjen tlak na to, pokud možno srovnávat v rámci licence fotbal s futsalem, jenže to naprosto nelze. My jsme amatéři, chodíme do práce a futsalu se věnujeme ve svém volném čase a splnit tak náročné požadavky by sice s odřenýma ušima šlo, ale proč?

Nicméně nakonec jste neodehráli ve 2. lize ani jeden zápas, tak jste zpět v divizi, zase jaké jste měli pro to důvody?

Jak jsem odpovídal výše, licenční řízení před touto soutěžní sezónou, bylo pro amatérské kluby poněkud mimo mísu. Navíc po jistém covidovém rozvolnění jsme to s futsalem znovu zkusili, ale po dlouhé sportovní pauze to bylo z naší strany herně velmi kostrbaté, navíc ani trenér nebyl z výkonů nadšený a tak jsme od účasti ve 2.lize pro tuto sezónu vycouvali a vrátili se do divize.

Kdo by měl být největší oporou ve vašem týmu v letošní sezóně?

To si netroufám říci. Posily, které se k nám před rokem přidaly, odešly nebo se do tréninků nezapojují. Vracíme se tedy zpět k práci s vlastními odchovanci a s hráči, co si k našemu klubu vytvořili pozitivní vztah. Líbí se mi zápal mladší generace, líbí se mi nová atmosféra v celém klubu. Trenéři mohou kdykoliv sáhnout do U21 či dorostu, kde je plno začínajících talentů a navíc další nám dorůstají v týmech žáků. Takže budeme zřejmě týmem bez hvězd, ale snad s pozitivním kolektivním duchem.

Jaké si tedy dáváte cíle v následujícím ročníku? Co pro vás bude znamenat zklamání?

Pokud mám mluvit za sebe, tak spokojen bych byl určitě s udržením se v této velmi kvalitní soutěži. Věřím, že se i další mladí talenti chytnou nebo třeba jen začnou nasávat atmosféru v této suprové dospělácké soutěži. Zklamáním by byl určitě sestup, ale doufám, že i když budeme týmem bez hvězd, že to zvládneme a pro klub divizní soutěž udržíme i pro další soutěžní sezónu.

Kdyby sis musel vybrat dva týmy, kromě svého, tak které tipnete, že budou hrát finále?

Tak to je těžká otázka. Po tak dlouhé herní pauze se mnohé mohlo změnit, ale měli jsme možnost se poměřit v přípravě s týmem Opavy, která hrála naposledy 2.ligu a tento tým vypadá nejen mladě, ale i výkonnostně velmi zdatně. Dále Jakubčovice hrály dlouhé roky 2.ligu a pokud zůstanou v obdobném složení kádru, mohou pomýšlet na vyšší umístění. A to samé se dá řici i o týmu VŠB. Nesmím zapomenout taky na posledního vítěze kopřivnické „Fučko“ a docela mi něco říká, že hodně vysoko budou letos i Odry. Ale konec úvah. Hlavně ať si všichni v pohodě a bez problémů zahrají a zvítězí pak opravdu ten nejlepší. Už se na to těším. Sportu zdar a futsalu zvláště!!!

Diskuze

Tabulka

Najdete nás na Facebooku

Pro-idea - tvorba www stránek Fotbalexpress.cz

Počet návštěv: 159510
Posledních 30 dnů: 6785 | Posledních 7 dnů: 1921 | Poslední den: 10

© 2022 FUTSAL FIFA | Všechna práva vyhrazena | martin.kapsa@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne