FUTSAL FIFA

Orlová vstupuje do soutěže nově pod hlavičkou Baníku Ostrava!

Orlová vstupuje do soutěže nově pod hlavičkou Baníku Ostrava!

Tým Oskarolu Orlové už v soutěži neuvidíme, nově budu nastupovat pod hlavičkou Baníku Ostrava "B". Nicméně kádr zůstal v Orlové stejný a navíc hlásí výraznou posilu a to Jana Janovského, který hrál ještě v loňském roce profesionálně v polské nejvyšší soutěže a reprezentaci pomohl v baráži dostat se na mistrovství světa. Dále by tým měli doplňovat mladí hráči, kteří s futsalem začínají. Jaké byli hlavní důvody pro tutu změnu jsme se zeptali Reného Witáska.

 

Orlová se v poslední sezóně dostala do play off nicméně tam vypadlo 2:0 na zápasy s Beach Boysem, byla sezóna pro vás zklamáním?

Abych pravdu řekl, tak po loňské překvapivě úspěšné sezóně po letech paběrkování, jsem si myslel, že i ta poslední bude alespoň tak úspěšná jako ta minulá. Proto mě překvapil tak rychlý konec v play off. Kluci si věřili a i přes některé problémy kádr byl celkem komplet, prostě soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál.

 

Následně jste se spojili s Baníkem a budete nyní hrát pod hlavičkou Baník Ostrava „B“, jaké byly hlavní důvodu pro tuto změnu?

Ke sloučení došlo hlavně z důvodu problému, který nás trápí již spousty let. Máme na soupisce spousty hráčů, mladých a šikovných. Ale jak víme a je to problém vícero mužstev v divizi, hrají také velký fotbal a s tím přichází zranění, únava a to hlavně v play off. A pak není dostatek kvality pro hru. Dalším aspektem je, že někteří naši hráči měli ambice hrát vyšší soutěž a spojením klubů se vyřešili oba problémy.

 

Jak se tedy změnil váš kádr oproti poslední sezóně?

Změnit by se moc neměl, vrátil se zpět do klubu Michal Tomáš, který strávil sezónu v Roubu a měl by nastupovat skvělý futsalista Jan Janovský. Čekáme od nich velké ofenzívní zlepšení a organizaci hry. Jinak by měli vždy být i někteří mladí hráči z Baníku „A“ kteří se potřebují rozehrát po zranění nebo se nevlezli do sestavy. Myslím si, že kvalita tam bude u všech.

 

Bylo pro vás překvapením, že FU Kopřivnice vyhrála soutěž?

Překvapení to určitě nebylo.  FU Kopřivnice má dlouhodobě dobré výsledky a stabilizovaný hráčský kádr. Soutěž je velmi kvalitní a je velmi vyrovnaná. A k tomu ještě playoff, které jak víme je nevyzpytatelné.

 

Jaké si dáváte cíle v následujícím ročníku?

Přál bych si, aby se zlepšila organizace hry a defenzivy. V minulých zápasech jsme často dostávali velmi mnoho laciných branek a hra byla velmi neurovnaná.

 

Kdybyste si musel vybrat dva týmy, kromě svého, tak které tipnete, že budou hrát finále?

Tak to je velmi složitá otázka. Soutěž je velmi kvalitní a vyrovnaná, někdy rozhodují i maličkosti. Jak víme do našeho sportu velmi silně nemoc COVID. Která znemožnila uskutečnit loňskou sezónu a nikdo nemohl velmi dlouho ani trénovat v hale. A futsal je halový sport, při ztrátě tréninkových návyků a částečně i kondice to může vše zamíchat soutěží. Ale tak ja si tipnu. Myslím si, že tam bude Baracuda Jakubčovice a VŠB TU Ostrava.

 

"Na závěr bych chtěl všem popřát dobrou a úspěšnou sezónu. Hráčům hlavně zdravím a fanouškům velmi dobré a kvalitní zápasy, které je budou bavit a oni všechny hlasitě povzbuzovat. Konečně můžeme zase hrát, tak si to všichni dobře užijme.  S pozdravem „Sportu zdar a futsalu zvlášť“

Diskuze

Tabulka

Střelci ligy

26 gólů

Přemysl Hajník

 

Vegas Kopřivnice

22 gólů

Adam Fojtík

 

Růžové Tlapičky Hukvaldy

20 gólů

Tomáš Socha

 

Vegas Kopřivnice

19 gólů

Lukáš Kaulinec

 

Rapid / TJ Sviadnov

17 gólů

Marek Janša

 

Real Top Frýdek Místek

Najdete nás na Facebooku

Pro-idea - tvorba www stránek Fotbalexpress.cz

Počet návštěv: 187190
Posledních 30 dnů: 2990 | Posledních 7 dnů: 698 | Poslední den: 92

© 2022 FUTSAL FIFA | Všechna práva vyhrazena | martin.kapsa@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne