FUTSAL FIFA

Pro nás je cílem dostat se do play off!

Pro nás je cílem dostat se do play off!

USK Ostravská univerzta se v poslední sezóně zachránila v úpně posledním zápase, kdy porazila Tornádo Nový Jičín. Že bude sezóna až tak špatná nikdo z hráčů neočekával. Nicméně před novou sezónou kádr USK doplnilo 10 nových hráčů a cílem pro letošní sezónu je dostat se do play off. A předsezóní rozhovor jsme požádali jednoho z vedoucích týmu Marka Krumnikla.

V poslední odehrané sezóně jste získali po základní části 9 bodů a čekal vás boj o záchranu. Čekali jste, že budete až takhle dole v tabulce, nebo jste měli větší ambice?

Čekali jsme určitě lepší sezónu a minimálně postup do play-off. Nakonec se nám podařilo aspoň udržet v kontroverzním posledním utkání. V sezóně nás potkalo několik zranění klíčových hráčů, sestava se téměř každý zápas měnila, a tak se nám sezóna nepovedla podle našich představ. Věřím, že letos budeme úspěšní.

 

Jak se změnil váš kádr po roční přestávce?

Kádr se změnil obrovským způsobem. Přibylo na 10 nových hráčů. Jelikož jsme univerzitní tým, tak se s tímto potýkáme každou sezónu. Máme osu asi osmi hráčů, kteří zde hrají již delší dobu a kolem nich se stále staví nový tým. Spousta hráčů dostuduje a pak už nemají na futsal čas nebo po bakalářském studiu odejdou studovat do jiného města a s tímto problémem se musíme každý rok vypořádat znova.

 

Tohle bude asi vaše poslední sezóna ve vyhnanství na Sareze. Od té další byste již měli hrát ve své vlastní hale, která se staví na Černé louce. Tam budete mít určitě daleko lepší podmínky k trénování a přípravě. Jak moc se už těšíte?

Já osobně jsem na Sareze spokojený. Určit tam máme lepší podmínky než na Varenské, kde byla hrací plocha v opravdu špatném stavu. Nicméně se hodně těšíme na novou halu a na to, až si budeme moct vybrat lepší časy pro tréninky a věřím, že nám v tomhle ohledu vyjde univerzita vstříc. Navíc budeme moct mít uložené věci na hale a odpadnou nám tím dalším starosti.

 

Kdo by měl letos patřit mezi opory ve vašem týmu?

Určitě se bude jednat o Jana Klejnota s Patrikem Chlopkem, kteří v týmu působí již velmi dlouho a dobře se znají. Dalším důležitým hráčem je Radim Dostál, což je mladý kluk, který dokáže sám rozhodnout některé zápasy. No a věřím, že je zbytek týmu doplní.

 

Jaké si dáváte cíle v následujícím ročníku?

Cílem je zde nejspíš pro každý tým play-off. Očekávám vyrovnanou soutěž, kde každý může obrat každého. Naším malým cílem je konečně vyhrát první venkovní utkání v historii klubu. Nicméně uvidíme, jak na tom náš tým bude. Cílem je play-off, záchrana je pak nutností.

 

Je nějaký zápas, na který se v novém ročníku těšíte?

Asi na zápas s VŠB, kde by mohlo dorazit i více než 10 diváků. Derby o Sarezu bude mít určitě taky svůj náboj.

 

Koho považujete za favorita soutěže?

Netroufnu si vůbec odhadovat, kdo bude opanovat nejvyšší příčky. Covidová pauza určitě zamíchala kartami, takže se nechám překvapit.

 

Diskuze

Tabulka

Najdete nás na Facebooku

Pro-idea - tvorba www stránek Fotbalexpress.cz

Počet návštěv: 135195
Posledních 30 dnů: 4398 | Posledních 7 dnů: 1687 | Poslední den: 50

© 2021 FUTSAL FIFA | Všechna práva vyhrazena | martin.kapsa@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne