FUTSAL FIFA

Postup do divize byl náš sen několik roků!

Postup do divize byl náš sen několik roků!

FC Smíšené 2003 Fulnek to je v posledních letech mimo jiné vítěz krajského přeboru 2019/2020 a vítěz 1. okresní třídy 2016/2017. Letos je čeká premiéra v divizi F. FC Smíšené 2003 Fulnek se pravidelně každý rok účastní i poháru, takže do neznáma rozhodně nejdou. Jaké jsou cíle v letošním ročníku pro FC Smíšené jsme ze zeptali předsedy Martina Šťastného.

 

Jak moc bylo těžké vyhrát krajský přebor a zajistit si tak postup do divize?

V naší poslední sezóně byl postup cíl, který jsem vyhlásil před začátkem sezóny. Po předcházejících sezónách jsme se pokaždé zlepšovali a postup do divize byl náš sen již několik roků. Vždy jsme chtěli odehrávat zápasy před svými fanoušky a to v turnajovém způsobu nižších soutěží moc nejde. Postup ale zase tak moc jednoduchý nebyl. Díky několika kolizím z velkým fotbalem, jsme neměli na dva turnaje 99% hráčů A-týmu, hráli jsme to s hráči B týmu a ač to kluci neodehráli vůbec špatně, body jsme ztratili a do play-off jsme šli až z třetího místa. Ale v play-off už jsme si na postup věřili.

 

Když srovnáš kádr se kterým jste postoupili a letošní tým jsou v něm nějaké změny?

Kádr zůstal od poslední sezóny stejný. Jen budou hrát i kluci, kteří měli futsalovou pauzu a věřím, že to budou posily.  I díky covidové pauze jsme posilování z cizích zdrojů moc neřešili. Myslím si, že máme dostatek kvalitních hráčů a nebylo třeba doplňovat. I když to ukážou až následující zápasy.

 

Máte v týmu nějakou výraznou individualitu, na kterou se budete v letošní sezóně spoléhat?

U nás jsou všichni hráči individuality… ???? Ne vážně. Náš tým je v posledních sezónách dobře poskládaný jako TÝM. O střílení branek se kluci celkem slušně dělili a je to dobře. Nejsme pak závislí na výkonu jednoho hráče. Takže do hry máme dobré hráče a brankáři u nás patřili vždy mezi ty nejlepší v soutěžích.

 

Jaké si dáváte před sezónou cíle?

Nechci být jako předseda moc skromný a povídat ty stejné řeči jako ostatní, že se chceme v první sezóně udržet a podobně. My jdeme do Divize s tím, že se chceme zase herně posunout a stát se stabilním účastníkem divizní soutěže a vždy patřit mezi nejlepší. Vzhledem odehraným zápasům s divizními a druholigovými týmy v poháru nějaké ty zkušenosti už máme. Takže cíl je dostat se do play-off.

 

Je nějaký soupeř na kterého se těšíte?

Těšíme se na všechny soupeře. ???? Trochu nás mrzí, že nemáme v základní části derby zápasy s Beach Boys Odry a s Jakubčovicemi. A snad na ně narazíme v Play-off….

 

Jelikož pravidelně hrajete pohár, tak předpokládám, že soupeři pro vás určitě nebudou neznámou. Kdo bude podle vás patřit k favoritům soutěže?

Favorita žádného nemám. Ve futsale byla hodně dlouhá pauza, takže nevím co se v týmech změnilo a už vůbec nevím jak jsou na sezónu připraveni. Určitě ale budou hrát prim bývalé druholigové týmy.

 

Budete mít podporu od fanoušků, když budete hrát své zápasy v Bílovci, přesto že jste z Fulneku?

Myslím si, že podpora fanoušku pro náš tým bude. Na poslední pohárové zápasy vždy přišlo více než 100 lidí. A venkovní turnaje Krajského přeboru taky vždy dorazilo kolem 20 věrných fanoušků. Jsme sice klub s názvem Fulnek, ale spousta hráčů je ze širokého okolí…. Vlastně se držíme tradice, protože název našeho týmu FC Smíšené vznikl hlavně proto, že u nás byli vždy kluci pomalu z celé republiky ????

 

V úvodním kole se představíte ve Zlíně, co od tohoto zápasu očekáváš?

No tak to bude pro nás velká neznámá. První zápas v divizi, poprvé taky pocestujeme tak daleko. Ale kluci se na zápas hodně těší, budeme hrát v krásné hale, tak si to snad hlavně pořádně užijeme.

 

 

Diskuze

Tabulka

Najdete nás na Facebooku

Pro-idea - tvorba www stránek Fotbalexpress.cz

Počet návštěv: 135195
Posledních 30 dnů: 4396 | Posledních 7 dnů: 1683 | Poslední den: 50

© 2021 FUTSAL FIFA | Všechna práva vyhrazena | martin.kapsa@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne