FUTSAL FIFA

Zrušení letošního ročníku futsalových soutěží

Zrušení letošního ročníku futsalových soutěží

Vzhledem k epidemiologické situaci, která se letos opravdu nedá předvídat a ke všem vládním opatřením, které nedovolují amatérský halový sport, letošní sezónu divize F i okresní soutěže NJ/FM bohužel oficiálně rušíme.

 

Pro restart divize jsme se všemi vedoucími udělali myslím si maximum. Od 23.11. kdy počty nakažených klesaly a blížil se stupeň PES 3, kdy měly být povoleny i amatérské soutěže byť bez diváků, tak jsme opravdu každý den intenzivně řešili rozjezd sezóny i termínovou listinu, rezervace hal a chtěli jsme začít hrát tento víkend 11.12.

 

V okresních soutěžích bylo rovněž jasně dané, že první listopadový turnaj není problém odložit a začít jsme chtěli druhým turnajem v prosinci.

 

Nicméně v momentě, kdy se PES opravdu překlopil do stupně 3, tak přišly výklady ministerstva zdravotnictví, což byly povinné roušky, omezení počtu hráčů - max 10 lidí uvnitř a následně testování, což překvapilo jak nás, tak i ostatní halové sporty.

 

Nyní po třech týdnech je situace ovšem zcela opačná - počty nakažených rostou a situace se blíží opět do stupně 5.

 

Na to vše bylo třeba reagovat a nenechávat nikoho v nejistotě co bude a nebude. Jak bylo sděleno všem vedoucím, v současné situaci nevidím ani reálně, kdy by se situace měla zlepšit a teoreticky začít hrát a proto zde dávám souhrn proč bylo rozhodnuto o zrušení letošní sezóny:

 

Rozhodli jsme se, že nemá ani smysl čekat, co se bude dít po novém roce, protože reálná šance, že by se začalo hrát už zkraje ledna je mizivá. Nouzový stav byl prodloužen do 23. 12. a PES se s největší pravděpodobností vrátí zpět do 4 stupně.

 

Hrát s rouškama a pravidelně testovat všechny hráče a realizační tým před každým zápasem či turnajem určitě nepřichází v úvahu a navíc i toto by muselo povolit na výjimku ministerstvo zdravotnictví.

 

Nechceme nutit žádný tým ani hráče, aby v této situaci, pokud by bylo povoleno rozjet soutěže, třeba na základě zrušení nouzového stavu, aby nastupovali k zápasům, byť byli všichni přihlášeni do soutěže. Je pravda, že Covid s námi sice je už od března, nicméně epidemiologická situace je nyní diametrálně odlišná než tomu bylo na konci léta, kdy se týmy do soutěže přihlašovaly.

 

To samé je třeba zmínit o rozhodčích, které rovněž nechceme nutit do pískání zápasů v této situaci, ve kterých by přicházeli do kontaktu s opravdu velkým počtem hráčů.

 

I kdyby šlo po novém roce soutěže odehrát, tak už by určitě musely být všechny soutěže upraveny a zkráceny.

 

Do všeho se určitě může vložit i fotbal, který údajně plánuje dohrávat podzimní část sezóny přes zimu na umělých trávách, což by opět nejspíše kolidovalo se zápasy a řada týmů by mohla mít problémy poskládat sestavu.

 

Pokud by byl nějaký hráč nakažený a odehrál zápas či turnaj a následně by jej trasovala hygiena, tak by s největší pravděpodobností museli do karantény všichni hráči a týmy proti kterým hrál a rovněž i všichni rozhodčí.

 

Pokud by ovšem po Novém roce byly povoleny halové soutěže, tak bychom operativně připravili neoficiální soutěž pouze pro týmy a hráče, kteří by si i přes vše zmíněné chtěli zahrát.

 

Za organizátory divize F a okresních soutěží NJ a FM

Martin Kapsa

Diskuze

Tabulka

Najdete nás na Facebooku

Pro-idea - tvorba www stránek Fotbalexpress.cz

Počet návštěv: 126633
Posledních 30 dnů: 2113 | Posledních 7 dnů: 488 | Poslední den: 22

© 2021 FUTSAL FIFA | Všechna práva vyhrazena | martin.kapsa@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne