FUTSAL FIFA

Superpohár získali letos futsalisté ASM Dolní Loučky B!

V sobotu proběhlo v tišnovské hale SSK již páté Superpohár. Tentokráte hostil vítěz Divize E - rezerva dolnoloučského ASM vítěze Divize F - FU Kopřivnici.

Asi 50 diváků mohlo po dlouhé futsalové pauze vidět velmi kvalitní utkání, ve kterém se hosté ujali v 9. minutě vedení brankou Střelce. Domácí dokázali do pauzy zápas otočit, když ve 14. minutě po tečovaném trestném kopu vyrovnal Marvan a v poslední minutě skóroval Krejčíř.

Kopřivnice hned v první minutě druhého dějství výstavní ranou vyrovnala opět Střelcem. Během 23. minuty však ASM odskočilo na rozdíl dvou branek. Stříleli Marvan a Seyfert. Kopřivnice ve 26. minutě opět snižovala Petrášem, aby minutu nato Panovský posunul výsledek opět na rozdíl dvou zásahů pro rezervu ASM. Ve 28. minutě po průniku zpečetil svůj dnešní hattrick Marvan a domácí již vedli - 6:3. Psala se 31. minuta a kapitán Kopřivnice Bartoň chytrou patičkou křesal naději. Od 33. minuty hrála Kopřivnice bez brankáře a dobývala domácí tvrz. Až 33 vteřin před koncem po chybě domácích dosáhla FU korekce na rozdíl jediné branky, na vyrovnání již ale neměla čas - hattrick zapečetil také hostující Střelec.

Domácí ASM Dolní Loučky B tedy zvítězilo těsně 6:5 a snižuje tak pomyslné vedení Severní Moravy na 2:3.

Martin Špicl (ASM Dolní Loučky B): „Zažili jsme parádní finále. Oba soupeři po dlouhé futsalové pauze předvedli velmi dobrý výkon a superpohár měl velmi dobré kvalitativní parametry. Hosté se ujali vedení, nám se v samotném záměru podařilo otočit skóre. Ve druhé polovině se nám postupně podařilo náskok navýšit a v podstatě jsme si již výsledek pohlídali. Kopřivnice však hodně zlobila a závěru sahala i po vyrovnání. Další velmi cenná trofej však zůstává doma.“

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „Do superpoháru jsme nastoupili po dlouhé futsalové pauze, což na prvních minutách bylo trochu znát a do toho se bohužel hned v prvním střídaní zranil Peťa Okřesík, takže jsme nemohli rotovat dvě čtverky. První poločas byl spíše v režii domácích, kteří dobře drželi balón a my jsme hráli z bloku. Do druhé půle jsme začali hrát aktivněji a domácí jsme dostupovali už na jejich polovině a myslím, že jsme v závěru byli lepším týmem, ale domácí ukázali velkou produktivitu a každé naše zaváhání potrestali. Závěr zápasu byl ještě zajímavý a hrálo se do poslední vteřiny, ale vyrovnat se nám už nepodařilo. Soupeři je třeba pogratulovat a uznat kvalitu. Škoda jen, že se nehrálo před početnější kulisou, kterou by si tento zápas zasloužil a hrál se dobrý futsal!“