FUTSAL FIFA

Máme za sebou úvodní zápasy čtvrtfinále. Trojanovice přišly o vítezství v posledních vteřinách!

Máme za sebou úvodní zápasy čtvrtfinále. Trojanovice přišly o vítezství v posledních vteřinách!

Futsalisté FU Kopřivnice obdrželi před začátkem zápasu s Komárovicemi, z rukou místopředsedy okresního futsalového svazu pana Vlastimila Kočího, pohár za vítězství v základní části. Svou pohodu si přenesli i do samotného zápasu, ve kterém Amatéru nedovolilo ani jednou skórovat a po výsledku 5:0 se ujali vedení v sérii.

              Beach Boys Odry jakož to druhý tým po základní části si vyměnil pořadatelství na žádost soupeře a tak tato sérii začínala v Orlové. Beach Boys ovšem dal zapomenout na vzájemnou bilanci z posledních zápasů a Orlovou porazil vysokým rozdílem 12:3. Odveta i případný třetí zápas se už budou hrát v Odrách a Beach Boys tak může využít domácí prostředí k postupu do semifinále.

               Třetí skončili po základní části Medvědi Malé Hoštice, kteří ovšem v nedělním zápase po celou dobu prohrávali s Trojanovicemi a poprvé se do vedení v zápase dostali až 40 sekund před koncem a to na vítezství stačilo. Pro odvetu ovšem přišli Medvědi o svého nejlepšího hráče Patrika Dřízgeviče, který viděl červenou kartu.

               Jediným týmem, který dokázal porazit tým, který skončil výše po základní části je Top Dogs. Vyrovnanou a napínavou bitvu, která šla poprvé v historii divize F do prodloužení rozhodl v závěru druhé pětiminutovky Tomáš Hykel. Roubu tak nezbývá jiná možnost než vyhrát v pátek v Kopřivnici a vrátit sérii zpět ke třetímu zápasu do Ostravy.

 

FU Kopřivnice – Amatér Komárovice 5:0 (3:0)

Branky: Bednář Jiří 2, Závodný Jiří 2, Tomášek Filip

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „Začalo nám očekávané play-off, kde není slabého soupeře a tak jsme také k prvnímu zápasu s Komárovicemi přistupovali. Zápas potvrdil individuální kvalitu soupeře, ale i přesto si myslím, že jsme zaslouženě zápas zvládli a nedopustili větší drama. A když Martin Polášek zavřel bránu i při nájezdu dvou na nulu, tak byl i dárek za dobrou práci v podobě čistého konta na světě. První krok je tedy za námi a ten druhý bychom rádi udělali už teď v neděli v Hustopečích.“

Tomáš Foukal (Amatér Komárovice): „Čtvrtfinále hrajeme opět proti vítězi základní části, v letošním roce to je FU Kopřivnice. Nejprve jsme se zkoušeli domluvit na posunutí začátku utkání o 45 minut, avšak neúspěšně. Takže jsme odjížděli na úvodní čtvrtfinále v sestavě pouze 6+1. Hráli jsme převážně odzadu. FU nám ukázalo jak se ve futsale zakončuje. Ve druhém poločase, doslova darujeme FU dva góly. Nějaké příležitosti na skórování jsme měli, ale gólman soupeře byl proti. Výhra FU byla zasloužená. Nyní nás čeká odveta v domácím prostředí. Pokusíme se negativní bilanci alespoň trochu vylepšit.“

 

Oskarol Orlová – Beach Boys Odry 3:12 (2:4)

Branky: Gorovič Michal, Smetana David, Sobocik Roman - Maléř Lubomír 3, Veselý Filip 3, Zagol Pavel 2, Chovanec Denis, Konrád Jiří, Rybařík David, Zagol Martin

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Zápas s Orlovou jsme otevřeli dvěma rychlými brankami hned na začátku, ale pouštíme soupeře zbytečně zpět do kontaktu naší nedůsledností na 1-2. Tentokrát se však stalo, že jsme se snažili si zápas vzít do svých rukou, i když jsme museli přestát tlak domácích, tak jak to umí. Pořád ale odskakujeme stavem výš na 3-1,ale opět stejnou chybou zase připouštíme snížení na 2-3. Pak ale již kluci hodně přidali a začalo se lítat nahoru a dolů a pomalu se nám zápas začínal překlápět na naši stranu, což se potvrdilo ve druhém poločase. Tam jsme předvedli hodně trpělivosti i s vedením zápasu a pouze už navyšovali skóre. Orlová pak zkusila power-play, která se jí naštěstí moc nedařila, jelikož jí dokáží zahrát opravdu dobře jako jedni z mála v soutěži. My naopak navyšujeme na konečných 3-12 a odvážíme si vedení v sérii, které je teprve v poločase. Tým si myslím pracoval dobře a předvedl sympatický výkon. Ohledně přehození série prvního zápasu ,bych chtěl jen poznamenat pro informaci, proč jsme tak učinili, že jsme ustoupili požadavku Orlové odehrát tento zápas venku, protože by nepřijeli na náš zápas v plné sestavě a rozhodli jsme jako klub vyjít vstříc i přes štěstí volného termínu pro druhý zápas a nedegradovat play-off nějakými takovými kalkuly. Beach boys olééé!!!!“

 

KFV Roub Vítkovice – Top Dogs Nový Jičín 5:6 po prodloužení (2:2)

Branky: Rodek Marcel 2, Křižák Jan, Pyšno Jakub, Telnar Mário - Hykel Tomáš 2, Bajger Martin, Bátrla Tomáš, Kocmich Lukáš, Šimek Jiří

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „Úvodní čtvrtfinálové utkání bylo v základní části bojem jako hrom. Soupeř nám nejprve odskakoval do vedení, ale ve druhé půli jsme dokázali jít do dvoubrankového náskoku. Ovšem závěrečná powerplay hostů nám zase vše smazala a do prodloužení se tak šlo za stavu 5:5. V něm jsme však nic moc nevymysleli a naopak soupeř díky důrazu Hykela v naší šestce šel do vedení. Naše závěrečná powerplay už neměla patřičné grády a tak z úvodního vítězství se radoval soupeř.“

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „První historickou výhru pro náš klub v play off Divize F, přineslo až druhé prodloužení v utkání hraném na 2x5 minut.

Konečně se náš klub dočkal po dvou letech zaslouženého play off, který mu přiřadil klub Vítkovic, se kterým svádíme bitvy již od účinkování v krajském přeboru. Obraz utkání byl celkem podobný utkání v základní části, kdy náš klub smolně podlehl soupeři v závěru z 10 m kopu.

Utkání začínáme velmi "agilně" a již ve 4.minutě běží sám na brankáře Vítkovic náš nejlepší střelec, brankář vyběhl a střetnul se velmi nešťastně s Danem, který utrpěl úraz v oblasti zad a bohužel pro něj utkání skončilo i pro odvetu, ale také pro gólmana Vítkovic, který inkasoval bez váhání ČK. Utkání se na chvíli přerušilo a následovala hromadná diskuze a řada emocí. V následné přesilové hře jsme se ujali kapitánem Bajgim vedení 1:0,které jsme bohužel dlouho neudrželi a soupeř po přímém kopu blízko naší branky, vyrovnal na 1:1. Následně jsme se opět ujali vedení ranou Bátrly, které jsme neudrželi a po signálu soupeře bylo vyrovnáno na 2:2 a tak skončil i první poločas. Ve druhém poločase se soupeř ujal vedení 3:2, po šťastné tečované střele, ale velmi agilní Hykel srovnal na 3:3, poté se nám opět vrátil obrázek našich podzimních utkání, kde jsem spalovali jednu šanci za druhou a bohužel i v play off nás za to soupeř potrestal a ujal se vedení 5:3. Vlna zmaru na naši straně, ale zároveň obrovské odhodlání utkání zvrátit, také pro fanoušky, kteří obětovali páteční večer a přišli nás podpořit, sklidilo závěrečnou úrodu. 4 minuty před koncem jsme šli do hry bez brankáře s kapitánem Bajgerem a hned v 17.minutě navrátilec Jirka Šimek prostřeluje brankáře Musiola a minutu před koncem prostřeluje vítkovickou svatyni, z téměř nulového úhlu Kocur. V prvním prodloužení již gól nepadl a do druhého jsme dali všechny síly a hbitý a důrazný Hykel rozhodl o našem vítězství. Rád bych podotkl, že utkání se neslo v duchu vysoké futsalové úrovně a bojovnosti a oba týmy předvedly velmi kvalitní a obětavé výkony, které se jistě promítnou i v odvetě v Kopřivnici v pátek v 18:45.“

 

AFC Medvědi Malé Hoštice – G.T. Trojanovice 7:6 (3:4)

Branky: Dřízgevič Patrik 3, Vrečka Tomáš 2, Brunclík Daniel, Lavrovič Stanislav - Klimpar Pavel, Malý Jakub, Petrželka Dalibor, Štika Jan, Šuhajda Dalibor, Žídek Patrik

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Po úvodním zápase s Medvědy jsme odjížděli z Opavy hodně zklamaní. Na vcelku nevšední palubovce a s dobře hrajícím soupeřem jsme si nevedli vůbec špatně a po většinu utkání drželi jednobrankový náskok. Vše se však rozhodovalo na konci. Nepodařilo se nám z mnoha slibných šancí odskočit na větší rozdíl ve skóre a soupeř při powerplay vyrovnal. Navíc půl minuty před koncem po převeliké chybě nejmenovaného hráče, upravil na konečných 7:6. Přes ještě další dvě dobré příležitosti se nám vyrovnat nepodařilo a tak do vedení v sérii jdou Malé Hoštice.“

 

 

Diskuze

Tabulka

Najdete nás na Facebooku

Pro-idea - tvorba www stránek Fotbalexpress.cz

Počet návštěv: 130724
Posledních 30 dnů: 2602 | Posledních 7 dnů: 679 | Poslední den: 191

© 2021 FUTSAL FIFA | Všechna práva vyhrazena | martin.kapsa@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne