FUTSAL FIFA

Jokerit s Orlovou stoupají vzhůru v tabulce!

Jokerit si opět po roce poradil jednoznačným výsledkem s Tornádem, kterému nasázel 8 gólů a dostal se v tabulce opět do klidnějších vod.

To samé platí o Orlové, která položila základ ke své výhře  nad USK Ostravou už v prvním poločase, který vyhrála 4:0.

Beach Boys Odry a Medvědi Malé Hoštice se opět vrátili na vítěznou vlnu a svým pronásledovatelům na špici tabulky odskočili na 3 body. Na třetím místě je momentálně s devíti body KFV Roub Vítkovice, který dokázal vyhrát na hřišti Krmelína, který se naopak krčí na dně tabulky s pouhým jedním bodem a šlágr kola mezi Top Dogs a FU skončil remízovým výsledek 2:2.

Hattrick si v tomto kole připsal Jakub Malý, Nikolas Derík, Jakub Lisník, Jan Nehyba Daniel Brunclík a Martin Wedlich. Více gólů než tři v tomto kole nedokázal vstřelit poprvé žádný hráč!

Top Dogs Nový Jičín - FU Kopřivnice   2:2 (1:0)

Branky: Handrych Jaroslav, Hykel Tomáš - Tomášek Filip, Střelec Pavel

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Zápas jsme odehráli na domácí půdě FU a nedokáži úplně vyhodnotit jestli to pro nás byl přínos. Každopádně pro diváky určitě a také děkujeme klukům z FU za umožnění odehrání utkání na jejich domácí hale. Utkání mělo velmi vysokou úroveň, i když nepadlo mnoho branek. V první půli dominoval svými rychlými výpady a šancemi náš tým, který se také ujal vedení 1:0 a měl ještě mnoho příležitostí vedení navýšit a rozhodnout o vítězi zápasu, ale ve druhé půli byl výrazně lepší tým FU, který nás doslova chvílemi sevřel do kleští a dostal se dokonce do vedení 2:1, na které jsme dokázali odpovědět vyrovnáním a paradoxně opět při tlaku FU mohl 13 sekund do konce rozhodnout v náš prospěch Bialek, kterého vychytal výborný Mazoch. Jinak bych v tomto utkání rád vyzdvihl výkon brankáře Tomáše Beňa a hostujícího Mazocha, kteří předvedli nadstandartní výkon a bez nich by utkání mohlo mít daleko zajímavější průběh a skóre mohlo být dvouciferné. Jinak my jsme s bodem relativně spokojeni a musíme se snažit pomalými krůčky udržet ve velmi silné konkurenci.

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „Po úspěšném a významném utkaní většinou přichází zápas, který je těžší hlavně o nastavení v hlavách a to se potvrdilo i u nás, kdy do zapasu s Top Dogs jsme vstoupili a první poločas odehráli profesorský futsal bez většího zápalu a výsledek byl, že jsme poločas prohrávali 1:0. O přestávce jsme si to vyříkali a do druhé půle přišlo už odhodlané Fučko zápas zvrátit. A opravdu se i tak stalo, kdy po mnoha šancích jsme zapas otočili. Místo toho, aby jsme zápas dohráli do vítězného konce, tak vlastní nervozitou a strachem o výsledek darujeme v poslední minutě vyrovnání a zápas tak končí remízou 2:2. S výsledkem a hrou v prvním poločase spokojeni být nemůžeme, ale jsme mančaft, chyby si vyhodnotíme a příště budeme zase silnější.“

G.T. Trojanovice - Beach Boys Odry   4:6 (2:4)

Branky: Malý Jakub 3, Petrželka Dalibor - Maléř Lubomír 2, Repta Jaroslav, Hurta Lukáš, Chovanec Denis, Zagol Pavel

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „První vyloupení domácí palubovky a hned o všechny tři body přišlo s týmem Beach Boys z Oder. V první polovině utkání se nám přitom podařilo jít dvakrát do vedení, ale hosté dokázali vždy bleskově odpovědět. Nakonec nejen že strhli borci z Oder vedení na svou stranu, ale pár vteřin před koncem i skóre navýšit, vzhledem k předvedené hře Trojanovic, na docela krutých 2:4. V druhé dvacetiminutovce se nám po dvou brankách Jakuba Malého podařilo vyrovnat na nadějných 4:4. Hosté však byli důslední v napadání naší rozehrávky a přišel rychlý trest v podobě dvou rychlých branek. V následné Power-play již branka nepadla. Gratulujeme soupeři ke třem bodům, přesto-že jsme prohráli, bylo to také zásluhou ofenzivního pojetí hry Beach Boys, letos jednoznačně nejpohlednější utkání doma.“

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry):  „Zápas jsme nechtěli po zkušenosti s Top Dogs hned otevřít, což ale stejně úplně nešlo, jelikož Trojanky bránili velmi dobře a pozorně. I při tom nás stačili zaskočit bleskovkou ze zadní tyče na 1-0. Ale šance byli na obou stranách, i když GTéčko mělo vyloženější, jenže s tím si poradil brankář Šustek a co už nešlo zneškodnili tyčky. Důležitý okamžik přišel od Repty, kdy po lajně jakoby z ničeho vyčadil pod víko z úhlu na 1-1. Druhá kritická situace, kterou jsme přestáli, bylo netrefení naší prázdné branky hned 2 x za sebou do tyče. Tam jako by se zlomil zápas. Pak už navýšení na poločas proběhlo po pěkných individuálkách obzvláště od Chovance na 3-2 byla na pohled neuvěřitelná. Po půlce jsme se chtěli soustředit na brejky, ale GT srovnalo krok na 4-4 a začínalo se od znovu. Jenže pak si Zagi vzal balon a po oblouku si to naštrádoval z úhlu pro gólík, který do teď tak trochu ještě "nechápu". Následná power-play za stavu 4-6 pak gól už nedonesla. Vezeme si body z těžké půdy, kdy domácí hráli hodně zodpovědně zezadu a dopředu předváděli účelnou jednoduchost. Bylo opravdu složité se prosadit a co jsme nezachytili, to chytil náš gólman. Výkon týmu byl vcelku disciplinovaný a asi rozhodla ta individuální ofenzivní drzost a neustálá pozornost. Nikdy to tu nebylo jednoduché hrát a nebude pořád. My jsme rádi, že se nám to podařilo. Beach boys olééé....!!!

SK Krmelín - KFV Roub Vítkovice   2:6 (2:4)

Branky: Bláha Martin, Niemczyk Jiří - Křižák Jan 2, Rodek Marcel 2, Voldán Jiří 2

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „"V 5.kole divizní soutěže nás čekalo utkání v Brušperku, kde své domácí zápasy hraje tým Krmelína. Naši páteční hostitelé prozatím získali skromný bod, to my již 6, takže dá se říci, že jsme měli být mírnými favority. Po ne zcela vyvedeném úvodu, jsme přece jen postupně začali potvrzovat roli favorita a nakonec utkání přivedli do vítězného konce."

FC Oskarol Orlová - USK Ostrava   6:5 (4:0)

Branky: Derík Nikolas 3, Renta Dominik 2, Gorovič Michal - Lisník Jakub 3, Klejnot Jan, Krejčí Martin

Jakub Zigo (USK) : „V pátek jsme cestovali do Orlové po první vítězství na ihrisku soupeře. V šatně panovala dobrá nálada, nikdo nepochyboval o našem úspěchu. Avšak úvod stretnutia sme nezachytili. Soupeř nás vyškolil v efektivite, pričom byl o neco futsalovejší než my. Do druhého poločasu sme šli s čistími hlavami a podarilo se nám vstřelit “kontaktní” góly aj vďaka powerplay. Brankář nás v druhé půly podržal super zákrokmi vďaka ktorým jsme mohli pomýšlet na výhru. Nakonec jsme stíhací jízdu nedotáhli do konce... Remíza by bylo férová vůči oboum tímům, ale takový je futsal. Vzkutku jsme sledovali zápas rozličných poločasů, kdy první půle patřila domácím, a druhá zase nám. Zàpas se musel fanouškům líbit, hrálo se nahoru a dolu. V nedeli věríme v domáce víťezství, jsme od zápasu k zápasu silnejší.“

Jokerit Kopřivnice - 1. FC Tornádo Nový Jičín   8:2 (4:1)

Branky: Holub Jonáš 2, Hanzelka Ondřej 2, Hajník Přemysl, Kelnar Adam, Březina Radek, Jiříček Jan - Repa Martin, Heřmánek David

Radek Březina (Jokerit Kopřivnice): „O kvalitách Tornáda jsme věděli a hlavně 17-ti gólový střelec Repa budil respekt. Hosté však díky marodce přijeli pouze v 5 hráčích do pole, což zásadně ovlivnilo jejich výkon. Nicméně nezačali jsme vůbec dobře a hned v první minutě inkasujeme 0:1. Poměrně brzy se nám naštěstí daří prosadit a otáčíme výsledek na svou stranu. V druhé půlce chceme především kombinovat, držet balón, a ještě více rozběhat unavené Tornádo. Prvních 7 minut se však nic z toho nedaří a naopak sbíráme jen akumulované fauly. Hosté snižují na 4:2 z přímého kopu a mají velkou šanci dostat se na jednobrankový rozdíl, ale tutovku v poslední chvíli zahchraňuje zákrokem utkání Fajmy v bráně. Daří se nám navýšit na 5:2 a trochu se uklidňujeme. Hosté mají výhodu 3 desetimetrových kopů, ale naštěstí pro nás ani jednou neskórují. Konečný výsledek 8:2 vypadá sice jednoznačně, ale nebyl to z naší strany žádný extra přesvědčivý výkon. Každopádně se jedná o velmi důležité body, která nás udržely v kontaktu v boji o playoff.“

Lukáš Polónyi (1. FC Tornádo Nový Jičín): „Do Kopřivnice nepřijíždíme pro tuto sezónu s obvyklou sestavou 6+1, ale 5+1, tudíž o repríze finále z loňska nemůže být řeč. Do zápasu si tedy říkáme, že budeme hrát odzadu a šetřit síly, ale ani to v 5 lidech neumíme a lítáme na palubovce nahoru a dolů. V úvodu se dostáváme do vedení, které netrvá dlouho ale soupeř si pohybem a rychlou kombinační akcí tvoří šance ze kterých otáčí na 4:1. Ve druhé půli s úbytkem sil se nám konečně daří držet taktika a hrát zezadu a snižujeme na 4:2 Následně neproměňujeme žádnou ze tří desítek a naopak Jokerit přidává další góly. Jokerit vyhrává zaslouženě a nám nezbývá nic jiného než soutěž důstojně dohrát. Je nutno dodat, že těsně před sezónou jsme museli opustit ambici umístit se do první trojky. Z loňského kádru musíme postrádat tahouny Petra Pleška a Pavla Macíčka, které čeká operace a roční pauza a další 3 kluky, kteří jsou ve světě za prací.“

Medvědi Malé Hoštice - Amatér Komárovice   9:5 (2:0)

Branky: Brunclík Daniel 3, Wedlich Martin 3, Dřizgevič Patrik 2, Klinger Dominik - Nehyba Jan 3, Hrdlička Adam, Kuchař Michal

Tomáš Foukal (Amatér Komárovice): „V neděli jsme jeli do, pro nás neznámého prostředí, a to do Opavy. Od začátku zápasu jsme byli horším týmem, domácí lépe využívali čtvercové hřiště, na které jsou zvyklí. Když už jsme se dostali na polovinu soupeře, tak Medvědi dobře zavírali prostory a tím pádem byly střely blokované a nebo mimo branku. Po poločase nám Hoštice odskakují na rozdíl 4 branek. Tento zápas nám vyloženě nesedl. V závěru jsme pouze korigovali hrozivý výsledek.