FUTSAL FIFA

Kopřivnické derby ovládlo jednoznačně FU !!!

Městské derby mezi FU a Jokeritem přilákalo do hlediště necelých 200 diváků a viděli zápase, ve kterém FU vrátilo Jokeritu vyřazení z loňského čtvrtfinále i s úroky.

FU bylo jednoznačně lepší po celý průběh zápasu a výsledek 4:0 je ještě pro Jokerit milosrdný. Jokerit tak nenavázal na svou hru z předešlého týdne a naopak FU se rázně vrátilo do hry o vítěze základní části.

Top Dogs Nový Jičín chudým dává a bohatým bere! Nyní to pocítil Beach Boys Odry, který prohrál na své palubovce 8:7 a ztratil tak první letošní body. Top Dogs se naopak vrátil zpět a je v kontaktu s celým polem aspirantů na postup do play off. To samé platí o Roub Vítkovice, které dokázali poprvé v sezóně připravit o body Medvědy, když o vítězství Roubu rozhodl minutu před koncem Marcel Rodek.

Amatér Komárovice dokázal přerušit svou černou sérii s Trojanovicemi a ve druhé půli otočil zápas a připsal si druhou výhru v řadě. Tornádo opět v další přestřelce, porazilo Orlovou 12:10 a USK Ostrava porazila Krmelín 3:1.

Na čele soutěže tak zůstává stále Beach BoysMedvědy, ovšem díky jejich ztrátě se na ně dotáhl na rozdíl tří bodů celý peloton. Naopak na druhé straně tabulky je s jedním bodem Krmelín a dále Orlová s Jokeritem, které už mají dvou bodovou ztrátu na nejlepší osmičku.

Hattrick v tomto kole zaznamenali Denis Chovanec, Dominik Jankovič a Michal Kuchař. Čtyři góly vstřelil Lukáš Polónyi a šest gólů nastřílel opět Martin Repa!

V čele tabulky střelců je se 17 góly Martin Repa, který si na své konto opět připsal dalších 6 gólů a o nejlepším střelci sezóny je tak s velkou pravděpodobností rozhodnuto hned v začátku. Pokud Repovi vydrží střelecká forma, tak bude hodně zajímavé sledovat, na jakou metu to v této sezóně dotáhne.

FU Kopřivnice - Jokerit Kopřivnice   4:0 (3:0)

Branky: Závodný Jiří 2, Tomášek Filip, Střelec Pavel

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „V pátek nás čekalo kopřivnické derby na které jsme se připravovali hned po špatném výkonu v Odrách a věděli jsme ze s podobným výkonem a přístupem nemůžeme jen uspět, ale taky hazardujeme s přízni našich fans, které jsme nemohli v derby znovu zklamat a také jsme si chtěli vzít zpátky respekt, což si myslím podařilo. Velké odhodláni a lehce upravený herní styl měl za výsledek, že na palubovce bylo jen jedno mužstvo a našemu rivalovi jsme nedali šanci se čehokoliv chytit a zapas jsme jednoznačně ovládli za což jsme velice rádi a je to povzbuzení do dalších zápasů. Škoda jen, že jsme nedali více gólů.  Děkujeme všem kteří se přišli podívat a zaplnili naši halu. Velké díky FU fans ... Kopřivnice je naše!“

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „Na páteční derby jsme se samozřejmě těšili, nálada před zápasem byla dobrá, ale co následovalo na hřišti byla opravdová katastrofa. Nevím, jestli to bylo bouřlivou atmosférou v hledišti nebo aktivitou FUčka v napadání, ale byli jsme úplně marní v jakékoli kombinaci směrem dopředu a obrana samozřejmě taky hořela. Výsledkem byly 3 inkasované branky v naší síti a žádná střela na branku domácích z naší strany do desáté minuty. Ani po time-outu se naše hra výrazně nezlepšila a poločasový stav 3:0 mluvil za vše. Po poločasové pauze jsme sice přidali na aktivitě a důrazu, jak jsme chtěli, ale přineslo to pouze 5 akumulovaných faulů do sedmé minuty. Z šestého prohřešku a následné desítky inkasujeme na 4:0. Závěrečná powerplay z naší strany změnu výsledku nepřináší. Výkon z naší strany byl velmi špatný, musíme na něho zapomenout a soustředit se na další špíly, kde dokážeme sobě i našim fanouškům že futsal hrát umíme a jednalo se pouze o momentální zaváhání.“

KFV Roub Vítkovice - Medvědi Malé Hoštice   5:4 (2:3)

Branky: Křižák Jan 2, Luka Antonín, Rodek Marcel, Telnar Mario - Bořucký Denis 2, Brunclík Daniel, Dřizgevič Patrik

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „Start do letošní divizní sezóny našemu A týmu zatím moc přesvědčivě nevychází a to nás v pátek večer navíc čekal tým hoštických Medvědů, který všechny své tři úvodní zápasy letošní divizní sezóny vyhrál! A ani ve 4.kole to nejprve s námi nějak růžově nevypadalo, neboť soupeř nám již v 9.minutě odskočil na 0:3! Soupeř měl obrovskou kvalitu, ovšem naši hráči vstali doslova z mrtvých, zabojovali a nakonec brankou v poslední minutě otočili zápas a zvítězili 5:4!!!"

Beach Boys Odry - Top Dogs Nový Jičín   7:8 (2:5)

Branky: Chovanec Denis 3, Černín Jakub, Repta Jaroslav, Maléř Lubomír, Vičánek Patrik - Bajger Martin 2, Kocmich Lukáš 2, Bialek Daniel 2, Handrych Jaroslav, Bátrla Tomáš

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „O zápasu jsme vstoupili vlažně a než jsme se stačili rozkoukat bylo to 3-0. Docela nám trvalo než jsme se dostali do tempa, ale za tohoto stavu se TDNJ postavil do bloku a čekal, co vymyslíme. Tak se rozehrála hra, kdy "malá honí velkou". Podařilo se nám přitlačit soupeře před branku, avšak bez kýženého brankostroje. A když už jsme začali korigovat a přibližovat se,tak hosté dokázali odpovědět navýšením. V cestě nám tentokrát stáli tyče a dokonce i prázdné branky. Power-play, kterou jsme rozehráli se nám taky ne zcela povedla. Tentokrát jsme individuálně zachybovali, kde se dalo a výsledkem jsou 3 body fuč. Zápas samotný ukázal, co všechno se musí zvládnout, když se nedaří, ale nemyslím, že by tam všichni nechali všechno. Takové otupělé chvilky nám v podstatě prohráli zápas, na kterém mě nejvíc mrzí, že až tak úplně necitlivé pouštění na obě strany z toho udělalo zbytečně vyhrocenou žduchanou. My to musíme hodit za hlavu a stejně musíme jet dál nanovo. Děkujeme Fantomasovi, že to dochytal a fanouškům za podpor. .... Beach boys olééé!!!!!!!“

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Když jsem před zápasem dostal omluvenku od nej střelce Kremzera a informaci od Vojtka a Hurty, že ze zdravotních důvodů nenastoupí a příjemná zpráva od Petra Horáka o narození nového člena TD, byl jsem v pasti. Proti BB Odry bez plné "nálože" na jejich půdě byla skutečnost, po dvou promrhaných zápasech, doslova likvidující. Do jednoho z nejtěžších utkání sezóny byl povolán veterán M.Indrák a mladíček Bátrla a nakonec to byl asi zatím můj nejlepší tah této sezóny. Utkání jsme rozehráli ve velkém stylu "Top Dogs NJ", i když původní plán byl hrát "zanďoura" k respektu k soupeří a plné hale oderských příznivců. Vedení 3:0 jsme drželi zuby nehty a opět se nám vybavil minulý týden, kdy jsme doslova pro....zápas. Bitva až do konce a taktické pokyny i 2 penalty, které soupeř proměnil nás nezlomily a doslova jsme vydřeli vítězství na hale v Odrách. Bohužel jsme přišli asi do koce sezóny o Uhlíře, ale kolektivní výkon byl neskutečný a jsem rád, že se s námi neustále počítá do PO. Z mého pohledu se jednalo o velmi vyhrocené utkání, které velmi dobře zvládli rozhodčí. Velký respekt patří i oderským fanouškům, kdy i přes pár nepokojů s našimi hráči, respektovali úroveň téměř slezského derby. A navíc jsme konečně hráli na větší hale, která nám vyhovuje. Díky patří celému týmu za skvělou koordinaci.“

USK Ostrava - SK Krmelín   3:1 (1:1)

Branky: Jankovič Dominik 3 - Turčík Milan

Marek Krumnikl (USK Ostrava): „Vstup do utkání byl rozpačitý z obou stran, každopádně již od začátku šlo vidět, že my budeme chtít více tvořit hru a soupeř bude čekat na brejkové situace. V úvodu jsme soupeře několikrát zamkli, ale šance nepřicházely. Paradoxně to byl právě Krmelín, který si vytvořil první větší šance zápasu, ale nás podržel jistými zákroky brankář Kolenko. S obranným blokem soupeře jsme měli velké problémy, a když už jsme ho konečně překonali, tak nám vedení vydrželo možná 2 minuty. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1. Obraz hry byl v druhé půli stejný, my jsme tlačili a soupeř čekal na brejky. Obranný val se nám podařilo překonat dobře zahraným rohem, pak jsme přidali ještě jeden gól a soupeř už musel jít do hry bez brankáře. Následný tlak soupeře jsme přestali a tak bereme důležité tři body. Pro nás byl zápas celkem nezvyklý v tom, že nejsme zvyklí na takové taktické bitvy, tudíž jsem rád, že jsme ty tři body zvládli vydřít poctivým výkonem.“

Amatér Komárovice - G.T. Trojanovice   8:5 (2:4)

Branky: Kuchař Michal 3, Lasovský Martin 2, Křenek Pavel 2, Hrdlička Adam - Malý Jakub 2, Štika Jan, Košelík Roman, Klimpar Pavel

Tomáš Foukal (Amatér Komárovice): „Přestože nás čekal tým jehož herní styl nám nesedí, jak bylo avizované předem, reagovali jsme změnou naší hry. Trojanovice jsme se snažili napadat vysoko, ale po mé hrubé chybě inkasujeme zcela zbytečný gól. Následně prohráváme 0:2. Od 10. minuty prvního poločasu se dostáváme do hry a srovnáváme, ale ještě před poločasem nám opět Trojanovice odskakují na rozdíl dvou branek. Ve druhém poločase nás Trojanovice nechaly hrát, hráči Trojanovic se stáhli na svou polovinu a vyčkávali na rychlé protiútoky. My jsme se snažili zjednodušit hru oproti prvnímu poločasu i díky tomu jsme soupeři polovinu druhého poločasu nic nedovolili. Srovnáváme na 4:4, ale brzo inkasujeme pátý gól. V dalších fázích zápasu jsme proměnili své příležitosti. Trojanovice se dostaly do střelby z větší vzdálenosti, ovšem gól nepadl. Za stavu 7:5 ještě hráči Trojanovic orazítkovali obě tyče naší branky, při střelbě a následnou dorážkou. Poslední 3 minuty jsme bránili power-play, v závěru Michal Kuchař pečetil výhru 8:5.“

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „V Komárovicích jsme začali velice dobře, celkem třikrát jsme vedli o dvě branky a zhruba do 30. minuty zápasu to vypadalo na utkání, ze kterého si určitě nějaké body odvezeme. Posledních 10 minut jsme však vůbec nezvládli, šikovní hráči Komárovic ze začali prosazovat individuálně a několikrát nás potrestali z brejků z 4:5 bylo během pár minut 8:5 a to znamená stále 0 bodů z venkovních utkání v této sezóně. Gratulujeme soupeři.“

1. FC Tornádo Nový Jičín - FC Oskarol Orlová   12:10 (5:5)

Branky: Repa Martin 6, Polónyi Lukáš 4, Hanzelka Jakub, Staněk Marek - Gorovič Michal 4, Nowinski Jan 3, Regec Lukáš 2, Stachel Petr