FUTSAL FIFA

Šlágr kola ovládl domácí Beach Boys Odry!

Byl to neskutečný zápas a to jak na palubovce, tak i v hledišti. Domácí Dacani si připravili nové choreo a své vlajkonoše si přivezlo i hostující Fučko. Beach Boys aréna zažila rekordní návštěvu, která se v této sezóně už bude těžko překonávat.

Zápas začali lépe domácí, kteří se ujali vedení 2:0, ale v první půli hrálo Fučko fantasticky a třemi góly dokázalo nakonec poločas vyhrát v poměru 3:2. V tom druhém už ovšem na hřišti byl pouze jeden tým, který navyšoval své vedení a domácí Beach Boys nakonec vyhráli vysoko 9:3, když v závěru trefili ještě 3 x prázdnou bránu a jsou tak stále na čele soutěže.

Medvědi Malé Hoštice předvedli v duelu s USK Ostrava rovněž obrat, když v poločase prohrávali 4:3, nicméně na konci zápasu slavili vysokou výhru 14:8, když už po třetí v řadě dokázali nasázet přes 10 branek.

První výhru v letošní sezóně slaví i Tornádo s Jokeritem, kteří dokázali vyhrát na hřištích soupeřů. Naopak kolaps ve druhé půli stál všechny body Top Dogs, kteří opět po týdnu ztratili v posledních minutách výborně rozehraný zápas a Komárovice si tak rovněž do tabulky připisují první tři body.

Souboj na Čeladné mezi domácími G.T. Trojanovicemi a Roubem Vítkovice rozhodla dvojice Jakub Malý a Roman Vaverka, která nasázela 5 gólů do branky hostí a Trojanovice, tak vyhrály v pohodě 8:4.

Hattrick si v tomto kole připsali na své konto Radek Kuděla, Milan Račanský, Ondřej Veselý, Jakub Malý, Daniel Bialek, David Bezděk a Jakub Jiříčný.

Čtyři góly vstřelil Denis Chovanec. Pět gólů dali Martin Repa s Dominikem Rentou a TOP šest gólů v tomto kole nastřílel Patrik Dřízgevič!

G.T. Trojanovice - KFV Roub Vítkovice   8:4 (2:1)

Branky: Malý Jakub 3, Vaverka Roman 2, Klimpar Pavel 2, Špaček Radim - Jiřičný Jakub 3, Telnar Mario

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Vítkovice se jako vždy, prezentovaly hodně futsalově ve hře dopředu a s velmi dobře zvládnutou obranou při standardních situacích. Jako první jsme se ujali vedení my, hosté však po pohledné akci dokázali brzy vyrovnat. Vítkovice poté měly několik slibně nachytaných příležitostí, ale nedařilo se jim v před-finální fázi. Do konce první půle se nám brankou Romana Vaverky podařilo jít znovu do vedení a připravit si tak výhodnější pozici do druhého poločasu. Druhá půle již patřila Trojanovicím, kdy jsme zúročili několik slibných brejkových situací a soupeři odskočili, až dokonce zápasu, vždy minimálně o dvě branky. Jsme rádi, že jsme tímto výkonem, alespoň trochu napravili zpackané utkání z minulého týdne.“

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „Proti Trojanovicím jsme podali velmi matný výkon, nějak se nám nedaří, oproti loňské sezóně je to propastný rozdíl. Navíc nemůžeme pořád spoléhat na Rodka, i bez něj v sestavě musí umět zarvat všichni ostatní. V zápase jsme měli první půli a začátek druhé ještě celkem obstojnou, pak jsme však již hořeli a zápas si vlastní nedůsledností pokazili. Příště nás doma čekají Medvědi z Hoštic a ti mají již tři výhry, takže je potřeba dost rázně zapracovat na zlepšení našeho výkonu!!!“

Beach Boys Odry - FU Kopřivnice   9:3 (2:3)

Branky: Chovanec Denis 4, Veselý Ondřej 3, Maléř Lubomír 2 - Bartoš Roman, Závodný Jiří, Střelec Pavel;

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Po dvou odehraných kolech s 6 body k nám zajíždělo nabité FUčko s cílem a fanoušky odvézt si všechno. Zápas jako takový, byla neskutečná přetahovaná, chvilkami o každý centimetr. Nám se v první půli podařilo utéct na 2-0,ale Fučko dokázalo otočit stav na 2-3, kdy na 2-2 parádně vyrovnal Bartoš. Od té doby jsme tak trochu šlapali vodu až do konce poločasu. Ve druhé půlce se ale stal zvláštní obrat, kdy kluci pozorným bráněním vyčíhali chyby v rozehrávce k otočení na 6-3. V tomto bodě Fučko šlo do power-play, ale tam jsme odběhali neskutečné "člunky" a podařilo se nasypat další branky do celkového klidu až do konečného hvizdu. Vychvalovat individuality opět nechceme, všichni kteří dostali důvěru, ji také dle výsledku splatili. Ukázala se i druhá čtverka,že to umí a ta první zase dokázala, že jí nedělá problém zamakat za tým společně s gólmanem. Ostatně něco vynechat v takové atmosféře snad ani nešlo. I ty chyby, které se objevili, každý pak odedřel zpět, což pak šlo vidět zejména ve druhém poločase a de facto rozhodlo zápas. I když se zdá, že výsledek byl teda kotel(jak se kdesi na webu objevilo),tak FU má stále svoji sílu a kvalitu a my si musíme najít z tohoto zápasu hlavně ty věci, které nás posunou dál, včetně těch špatných. K atmosféře jen tolik, že nikdy ještě v hale nebylo snad tolik lidí a atmosféra, ta byla hustá tak, že by se dala krájet. Tenhle zápas měl opravdu vysoké parametry z obou stran i s fans obou táborů, ale Dacani samozřejmě na výbornou

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): Než začnu komentovat zápas, tak v prvé řadě musím zmínit to, co se dělo v hledišti. Potkali se dva nejlepší fanouškovské tábory v soutěži, kteří zaplnili Oderskou halu do posledního místa a vytvořili neskutečnou atmosféru. Tímto bych chtěl poděkovat jak domácím Dacanům, tak hlavně FU fans, kteří vážili dlouhou cestu a vytvořili neskutečný kotel. O to víc nás mrzí, že jsme se jim neodvděčili výhrou nebo alespoň lepším výkonem. První poločas jsme sice zvládli a vedli 3:2, ale co se stalo druhý poločas je nepochopitelné a je třeba se našim fanouškům omluvit. I když jsme si o poločase řekli, že do toho dáme všechno a budeme chtít hrát stejně aktivně, tak po sérii individuálních chyb darujeme soupeři vedení 6:3. Zoufalý pokus o hru bez brankáře znamenal jen další góly do naší sítě a ostudný výsledek 9:3. Je třeba se ale z toho co nejrychleji oklepat a poučit, protože nás v pátek čeká kopřivnické derby s Jokeritem a to musíme zvládnout! FU“

Medvědi Malé Hoštice - USK Ostrava   14:8 (3:4)

Branky: Dřizgevič Patrik 6, Kuděla Radek 3, Wirth Robin, Vrečka Tomáš, Brunclík Daniel, Bořucký Denis, Klinger Dominik - Račanský Milan 3, Krejčí Martin 2, Zbavitel Tomáš, Kuzník Pavel, Chlopek Patrik;

Marek Krumnikl (USK Ostrava): „Zápasy na hřištích soupeřů jsou pro nás snad zapovězeny. Venku se nám nedaří a nedaří. Tento zápas jsme přitom měli rozehraný více než dobře. Úvod utkání sice neměl s kvalitním futsalem nic společného a nějaký koukatelný futsal se začal hrát až zhruba od 8. minuty. V první půli jsme těžili z chyb soupeře a na pauzu jsme šli s vedením v zádech. Po pauze jsme soupeři rychle, po pěkných akcích, odskočili na rozdíl tří branek. Jenže co se na hřišti dělo od nějaké 28. minuty je pro mě doteď nepochopitelné. Nazval bych to totálním kolapsem. Naše hra se prostě rozsypala a soupeř do čeho kopnul to mu spadlo do brány. Nakonec nám dali Medvědi lekci z produktivity a berou tři body. Příští týden musíme zabrat na domácí půdě, abychom nezůstali daleko za soupeři v boji o play-off.“

FC Oskarol Orlová - Jokerit Kopřivnice   6:7 (2:5)

Branky: Renta Dominik 5, Hujo Tomáš - Jiříček Jan 2, Macíček Jakub 2, Hanzelka Ondřej 2, Kružliak Petr

Radek Březina (Jokerit Kopřivnice): „Do Orlové jsme zajížděli s velkým respektem, jelikož jsme si uvědomovali sílu a kvalitu soupeře, který je rok od roku lepší a lepší. V první půli se nám podařilo jít do vedení, které se nám do poločasu podařilo zvýraznit až na 5:2. Každopádně jsme se s výsledkem neuspokojili a dál hráli naši hru. Za stavu 5:2 jsme netrefili téměř prázdnou bránu a vzápětí domácí korigují na 5:3, poté na 5:4 a už nám opět vyvstávaly nepříjemné vzpomínky z minulého roku, kdy to byl podobný scénář z katastrofálním koncem (z vedení 4:1 na prohru 6:4). Naštěstí se nám daří odskočit na rozdíl dvou branek a když domácí opět snižují po chybě v obraně, opět odpovídáme gólem na 7:5. Nicméně divoký závěr přinesl po nedůsledném bránění další gól domácích a pro naše 2 (slovy dva!) fanoušky to byl infarktový závěr, který už však hlídáme až do konce a vezeme do Kopru nesmírně cenné tři body! Zápas se tentokrát dobře odmakal a byly k vidění i pěkné futsalové akce. Pevně věřím, že zlepšená hra bude pokračovat i nadále. Nyní už se můžeme plně soustředit a těšit na derby, ve kterém je vždy o dobrou atmosféru, správné emoce a neuvěřitelnou porci adrenalinu postaráno!

Top Dogs Nový Jičín - Amatér Komárovice  6:9

Tomáš Foukal (Amatér Komárovice): „Třetí kolo jsme dle rozpisu odehráli v pátek v Příboře proti Top Dogs NJ. Díky školním a pracovním povinnostem a zranění jsme odjížděli v sestavě 6+1. Nečekali jsme nic lehkého a uvědomovali jsme si, že už musíme uhrát nějaké body. Vstup do zápasu nám nevyšel, asi v 8. minutě jsme prohrávali 3:0. Ihned po třetím obdrženém gólu si bereme Time out, vše si vysvětlujeme. Do poločasu se nám daří snížit na 3:2. V první minutě druhého poločasu srovnáváme na 3:3. Soupeř nám odskakuje vždy o jednu branku a my pořád dotahujeme až do stavu 6:6. Nakonec se nám daří proměnit další šance a zároveň hrát ze zajištěné obrany. TDNJ v závěru zkouší hrát bez brankáře, ale tohle jsme si dokázali pohlídat.“

SK Krmelín - 1. FC Tornádo Nový Jičín   5:7 (2:4)

Branky: Slota Lukáš 2, Havránek Leoš, Bláha Martin, Ručka Antonín - Repa Martin 5, Polónyi Lukáš, Staněk Marek