FUTSAL FIFA

Hukvaldy i Trojanovice získali ve čtvrtém kole první letošní body!

Čtvrté kolo přineslo v prvé řadě opět výhru vedoucího Roubíčku, který si tak drží na čele soutěže stále tří bodový náskok a stále jako jediný tým v letošní sezóně ještě neztratil ani jeden bod.

Naopak Beach Boys Odry opět po roce podlehl na domácí palubovce Tornádo divokým výslekem 11:7 a tak na druhé místo přepustil FU Kopřivnici, která doma těsně porazila SK Krmelín. Růžové Tlapičky doma porazili Jeseník B a Trojanovice si po týdnu z Nového Jičína odvezli alespoň jeden bodík a Jokerit vrátil Komárovicím porážku z minulého roku. Hattrick si v tomto kole připsali v dresu Tornáda Petr Plešek s Marekem Staňkem a v dresu Tlapiček Jan Vrtný a Jakub Schmutz!

FC Jokerit Kopřivnice – Amatér Komárovice 4:2 (0:0)

Branky: Holub Jonáš, Buček Michal, Chromečka Ondřej, Macíček Jakub - Bezděk David, Kuchař Michal

Komárovice opět nedokázaly bodovat a jsou tak jediným týmem v letošním ročíku, který ještě nedokázal získat ani jeden bod. V Kopřivnici sice nebyli horším týmem, ale Jokerit si svou zkušeností ve druhé půli nakonec pro výhru došel a oplatil tak Amatéru velice překvapivou porážku ze závěru loňského ročníku.

Radek Březina (Jokerit):  Od úvodního hvizdu rozhodčích se hrál celoplošný svižný futsal na obou stranách. Ze začátku jsme měli trochu více ze hry a pár šancí opět zavánělo gólovou tečkou, která však nepřicházela. Obrany pracovaly spolehlivě a příležitostné šance vychytali oba výborní gólmani. Kritický moment přišel na závěr prvního poločasu, když šli hosté do brejku 2 na 1 a náš gólman Péťa Martinovský výborně kryje nástřel na zadní tyč. Do kabin se tedy šlo za nefutsalového stavu 0:0. Začátek druhého poločasu nám poměrně tradičně moc nevychází a náš gološ musí krýt 3 velmi nebezpečné střely soupeře. Hra se pak vyrovnává s tím, že se v bráně čaruje také na druhé straně a hostující brankář chytá ne příliš důraznou střelu do poloprázdné brány. Hned vzápětí však napravuje svoje selhání legenda futsalu (Michal Buček) a překvapivou střelou holení dává na veledůležitých 1:0.Hned minutu na to napodobuje Ondra Chromečka Patrika Schicka z repre a lobuje vysokého gólmana hostí na 2:0. Hostům se daří korigovat výsledek na rozdíl jediné branky po zdařilé otočce z hrušky. Nicméně drama nepřipouštíme a přidáváme další dvě branky kdy se trefuje nováček Kuba Macíček a následně na zadní výborně hrající mladíček Jonáš Holub. Hosté ještě snižují po individuální akci na 4:2 do šibenice.
Hosté hráli velmi aktivně a důrazně a věřím, že pokud by dali první branku oni, mohlo to skončit úplně opačně.“

FU Kopřivnice – SK Krmelín 3:2 (1:1)

Branky: Závodný Jiří, Hruška Daniel, Bartoň Martin - Mácha Pavel, Niemczyk Jiří

Krmelín přijel do Kopřivnice pro tři body a i když opticky bylo herně Fučko lepším týmem, tak přece jenom se nedokázalo dostat přes výbornou obranu Krmelína. Poločas tak skončil zaslouženou remízou a ve druhé půli udeřil Krmelín a dostal se do vedení. Fučko ovšem nakonec zaváhání před domácí diváckou kulisou nepřipustilo a zápas dvě góly otočila a dostalo se už na druhé místo se ztrátou 3 bodů na vedoucí Roub.

Jiří Bednář (FU Kopřivnice):  „Utkání dvou tabulkově sousedících týmů začalo opatrně, oba dva týmy si drželi pevnou obranu a další šance pochytali oba brankáři. Po přibližně polovině poločasu se dostáváme do vedení, pořád však převládá defenzivní taktika a bohužel na konci prvního poločasu dostáváme z nenápadné střely z rohu hřiště vyrovnávací gól do šatny. V druhém poločase jsme chtěli být aktivnější při napadaní soupeře a prosadit se nátlakovou hrou, ale naopak soupeř se z kraje druhé půle dostává po naší chybě v obraně do vedení 1-2. Nadále jsme chtěli být trpěliví a počkat si na naše šance, které postupně přicházeli. Krmelín s ubývajícím časem vyklidil hřiště a nám se dvěma góly podařilo zápas otočit. Soupeřovu power play jsme přečkali bez ohrožení naší branky, a tak jsme se mohli radovat z třetího vítězství, které bylo pro nás velmi důležité. Závěrem děkuji soupeři za férovou hru a oceňuji dobrý výkon rozhodčích.“

KFV Roub Vítkovice – Oskarol Orlová 4:3 (1:0)

Branky: Šmíd Roman, Kašpar Antonín, Bláha Martin, Soško Michal - Gorovič Michal 2, Mleziva Tomáš

Ani jeden tým nenastoupil v tom nejsilnějším složení, nicméně Roub potvrdil, že v letošní sezóně má opravdu kvalitní a široký kádr a dokázal vyhrát ve čtvrtém kola i bez Marcela Rodka. Orlové na druhé straně chyběl jejich nejlepší hráč Michal Tomáš. Roub tak natáhl svou vítěznou sérii už na čtyři zápasy a stále se vyhřívá ne čele tabulky.

Pavel Michura (Roub Vítkovice):  „Před zápasem jsme si řekli, že nemusíme za každou cenu držet míč, ale právě naopak, ať necháme hrát soupeře a zkusíme využít nějaký ten protiútok. V první půli jsme si, i přes celkem vyrovnaný průběh, dokázali vytvořit několik výborných šancí, ale podařilo se nám využít pouze jedinou. O pauze jsme kluky nabádali k větší aktivitě při bránění, protože jsme v první půli byli několikrát až příliš zalezlí a taky jsme několikrát včas nedostoupili hráče. Taky jsme chtěli trochu více držet míč, ale soupeř nás neustále napadal už na naší polovině a my jsme byli nuceni spoustu rozehrávek řešit nákopem nebo dlouhým výhozem od gólmana. I přesto se nám povedlo vstřelit dva góly. Hosté sice snížili na rozdíl jediného gólu, ale pak už se nám napotřetí povedlo trefit prázdnou bránu a bylo rozhodnuto. Myslím, že za první půli, kdy jsme soupeře nepustili do vážnější šance a za bojovnost v té druhé, kdy byl soupeř silnější na míči a my jsme šli hodně na morál, jsme si dneska ty tři body zasloužili. Kluky musím pochválit za týmový výkon, protože dneska věta "zamakat za druhého" nebyla pouhou frází.“

Top Dogs Nový Jičín – G.T. Trojanovice 4:4 (3:2)

Branky: Bátrla Tomáš 2, Handrych Jaroslav, Šimek Jiří - Žídek Patrik, Špaček Radim, Štika Jan, Klimpar Pavel

Hodně divoký zápas, který mohly vyhrát oba dva týmy nakonec skončil remízou 4:4. V první půli byli lepší domácí hráči, kteří si vypracovali náskok, nicméně Trojanovice dokázali zápas otočit a dostat se do vedení 4:3. V závěru však Top Dogs potrestal chybu Trojanovic a soub tak nenašel svého vítěze.

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín):  „K utkání jsme nastoupili v pozměněné sestavě proti minulému utkání s Bajerem, ale bez Opatřila, Bajgera a Horáka. Soupeř vypadal, že přijel v plné síle. Přesto jsme začali velmi aktivně a drželi se sloganem "Můj dům, můj hrad" a vedli 2:0. Soupeř je zatáhlý a útočil ojediněle z brejků. Potom ještě Jirka Šimek málem zakončil skvěle nůžkami, kdy se dočkal aplausu celé haly a nutno říci, že nechybělo moc a vyšlo to. Tento gól by jistě utkání rozhodl. Bohužel po 2 signálech byl stav během jedné minuty 2:2. Nutno podotknout, že jsme byli v prvním poločase byli daleko lepším týmem a zkušeně zasadili soupeři gól po našem polosignálu 10 sekund před koncem. Soupeř musel se musel pilně připravovat na druhou půli, protože nás začal přehrávat. Nejenže se jim podařilo vyrovnat, ale 10 minut před koncem dokonce vedl 4:3. To odmítl Jirka Šimek a vyrovnal na konečných 4:4. Měli jsme ještě pár šancí, které vyrazil hostující brankář, ale i soupeř byl střelecky aktivní a Beňo se také trochu zpotil. Bohužel jsme závěrečný tlak museli zmírnit, protože nad námi byla hrozba 5 AKO faulů. Utkání hodnotím jako velmi kvalitní. Rozhodčí utkání zvládli na 1. Jedinou černou kaňkou byly některé doslova teatrální výstupy, které odmítám komentovat. Každý, kdo byl přítomen si obrázek udělal sám. Každopádně je to pro nás jednoznačně ztráta 2 bodů, i když remíza je asi spravedlivá. Trojanovicím gratuluji k bodovému zisku.“

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): Znovu ven a znovu do Nového Jičína, kde nás čekalo opět těžké utkání tentokrát s týmem Top Dogs. Soupeř se prezentoval téměř po celý zápas předně silovým stylem hry a napadáním rozehrávky hostů. Po několika individuálních akcích soupeře, jsme velmi rychle a stejně jako před týdnem, museli dohánět dvoubrankové manko. Když už se nám podařilo srovnat krok a vše nasvědčovalo tomu, že do šaten půjdeme za vyrovnaného stavu, nebyli jsme důrazní v obraně a soupeř nás s přehledem potrestal gólem do šatny. Do druhé poloviny utkání jsme vstoupili o něco lépe. Soupeř se již tolik neprosazoval a nám se povedlo utkání otočit. Za stavu 4:3 jsme si vytvořili několik slibných příležitostí k navýšení skóre, branku se nám vstřelit nepodařilo. Zhruba 8 minut před koncem, jsme nabídli soupeři tutovku po nešťastné chybě v rozehrávce Trojanovic. Domácí hráč se v zakončení opět nemýlil a vyrovnal na konečných 4:4. Zbytek utkání se nesl ve smyslu „kdo dá gól vyhrál“, ale ani jeden z týmů se již neprosadil. Utkání skončilo, řekl bych, spravedlivou remízou.

Beach Boys Odry – 1.FC Tornádo Nový Jičín 7:11 (3:7)

Branky: Vidlák Jakub 2, Konrád Jiří 2, Zagol Pavel 2, Zagol Martin - Plešek Petr 3, Staněk Marek 3, Repa Martin 2, Macíček Pavel 2, Horák Patrik

Nakonec asi přijatelný výsledek pro Odry vzhledem k průběhu, kdy v desáté minutě vedlo Tornádo vysoko 6:0 a vypadalo to na pořádný debakl. Nicméně Odry ještě zabraly a dokonce se jim podařilo snížit na rozdíl dvou gólů, nicméně více už nestihly a tak má tento duel opět po roce stejného vítěze a tím je Tornádo, která tak stoupá vzhůru tabulkou.

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry):  „Od úvodních minut jsme nedokázali chytit tempo a celkem pohodlně jsme nechali soupeře navýšit skóre na 6-0. Těch 10 minut bylo celkem hororových a nechali jsme hrát soupeře svoji hru. Pak jsme už po time-outu trochu srovnali tempo gólem a lehce jsme se vrátili do zápasu. Předtím jsme byli pomalejší u míče, v pohybu a v předvídavosti. Druhou půlku jsme si řekli, že to nepustíme tak zadarmo a začali jsme být důslednější v herních činnostech a situacích. Ale desetiminutovka bez branky tomu nepomáhala. Pak jsme se dotáhli na 2 branky a naděje tu byla, ale vlastní chyby a neproměněné trestňáky určily konečný výsledek zápasu. Celkově se to hodnotí těžko. Tornádo si vytvořilo zaslouženě náskok, který jsme tento večer nedokázali dohnat. Prostě takový zápas blbec, kdy nám ukázal, že musíme být koncentrováni od začátku. Svým způsobem jsme neměli štěstí,ale proti výborně hrajícímu soupeři. Celkem bych vyzdvihnul Repu, který vysloveně řádil a asi to byl nejlepší hráč utkání. Beru ale pozitiva ze zápasu: zlepšený druhý poločas, že jsme to nevzdali (což ani v Odrách nejde) a věci, které nesmíme podcenit do dalších utkání. Mohu jen popřát soupeři k zasloužené výhře a já to beru, že po tom všem je dobré, že jsme si mohli zažít takový zápas, abychom si to uvědomili, co jsme udělali špatně. Hážeme to za hlavu a jedeme dál. Fans děkujeme za atmosféru a snad jsme se je tak nezklamali, jak to vypadalo. I tak ale po zápase jsme si poděkovali za pozitivní věci a makáme dopředul. Beach boys oléééé.....!!!!“

Lukáš Polónyi (Tornádo Nový Jičín): „Další zápas nás čekal na horké půdě v Odrách, před početnou diváckou kulisou! Už Začátek zápasu ukázal pro co jsme si jeli a v 10 minutě to bylo 6:0 v náš prospěch. Poté se začala hra víc vyrovnávat a v poločase se šlo do šaten za stavu 7:3 v náš prospěch. Druhý poločas byl více o bojovnosti. Domácí zvýšili aktivitu a začali se nám dotahovat. Pro nás bylo důležité, že po inkasovaném gólu jsme vždy opět navýšili skóre, takže jsme náskok drželi až do koce. Skvěle nám zachybtal brankář, který chytil i tři desítky + penaltu. Skvěle se dále prosazovali naši snajpři v útoku, takže konečný výsledek 11:7 pro nás si myslím, že je zasloužený. Další kolo máme doma vicemistry z FU, na které se připravíme a budeme chtít potvrdit vítězství z Oder.“

Růžové Tlapičky Hukvaldy – AC Gamaspol Jeseník B 10:4 (2:1)

Branky: Vrtný Jan 3, Schmutz Jakub 3, Fojtík Adam 2, Hubeňák Daniel, Hubeňák Adam - Gnida Adam 2, Marcinov David, Bajza Karel

Jeseník na venkovní zápas přijel v plné palbě a rezervu opět posílil o maximální počet hráčů A týmu v čele s vynikajícím Jirkou Mrázem. O to překvapivěji vypadá vysoká výhra Růžových Tlapiček, které porazily Jeseník vysoko 10:4.

Zdeněk Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy):  I ke třetímu utkání sezóny 2018/2019 jsme nastoupili pouze se dvěma střídajícími hráči, přesto odhodlání pokusit se získat první body do tabulky divizní soutěže. Ovšem hostující "béčko" Gamaspolu Jeseník od začátku zápasu dalo jasně najevo, že nevážilo dlouhou cestu do brušperské haly nadarmo a bylo v úvodu rozhodně lepším mužstvem. Paradoxně však první branka padla do jejich sítě zásluhou v neděli asi nejlepšího našeho hráče J. Schmutze. I poté měli hosté více ze hry, jenže jejich stereotypní kombinace narážela na naši dobře organizovanou obranu v čele se spolehlivým J. Otoupalíke v bráně. Ve druhé půli kdy jsme opět zvýšili své vedení na 6:3 vsadil Jeseník vše na jednu kartu a při hře bez brankáře jsme Jeseníku přidali další tři góly, do opuštěné brány. Závěrem je nutno objektivně konstatovat, že v nedělním utkání nevyhrálo lepší, ale šťastnější mužstvo.