FUTSAL FIFA

Trojanovice a Baracuda jdou do vedení v semifinálových bojích futsalové divize F!

V prvním semifinálovém zápase play-off futsalové divize F předvedli hráči G.T. Trojanovic naprosto suverénní výkon, když doma porazili Beach Boys Odry v poměru 9:1. Tato výhra jim zajistila důležité vedení v sérii, která se hraje na dva vítězné zápasy. Po úvodním duelu tak vedou 1:0.

Ve druhém semifinále divize F si svou výhru připsala Baracuda Jakubčovice, avšak s odlišným scénářem. Baracuda se dokázala prosadit na hřišti soupeře, kde porazila tým FU Kopřivnice v poměru 8:5.

Zápas mezi Baracudou a Kopřivnicí nabídl nejen skvělou futsalovou akci, ale také vyhrocené a napínavé momenty. Obě mužstva se snažila ukázat svou nejlepší formu a bojovala o každý míč. Samotný zápas pak nabídl některé dramatické a sporné okamžiky, které u diváků nezůstaly bez odezvy.

Pro oba vítězné týmy, Trojanovice a Baracudu, jsou tyto výhry důležitými kroky směrem k postupu do finále. Avšak ještě je před nimi minimálně jedno rozhodující utkání, ve kterém se budou oba jejich soupeři snažit odvrátit vyřazení a vynutit si třetí rozhodující zápas.

G.T. Trojanovice – Beach Boys Odry 9:1 (3:0)

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „V zápase s Beach Boys šlo cítit, že se hraje semifinále. My jsme si byli dobře vědomi toho, že jet zrovna do Oder za stavu 0:1, by bylo kritické. Byli jsme proto pozorní od první do poslední minuty a nechtěli vůbec nic podcenit. Soupeř hrál dobře a výsledek 9:1 neodpovídá průběhu utkání. My jsme však po celý zápas hráli jedno velké „Power Play“ a to díky skvělé podpoře fanoušků. Teď si vyzkoušíme horkou půdu venku a těšíme se na pořádnou odvetu!!!“

Aleš Chuděj (Beach Bos Odry): „Zápas se dle výsledku bude hodnotit těžko. Každý ví, že GT mají fazónu, tak jsme jeli do Čeladné se snažit hrát koncentrovaně, ale po dvou nepozornostech nás dvakrát bleskově a nekompromisně potrestali. Zápas se ale nečekaně, aspoň pro mne, zlomil za stavu 2-0, kdy jsem neproměnili z obrovské šance na 2-1 a z následného protiútoku inkasujeme na 3-0. Trojanky hráli dobře v obraně a moc nás nepouštěli k bráně. Ve druhé půlce se vykřesala trošinku naděje, že zápas dostane šťávu i naší strany, ale bohužel tento večer jsme prostě byli bez snahy do útoku. Dokázali jsme se dostat k půlce a chybělo to zdravé a drzé vletět dopředu. Závěrečná power-play také moc nevyšla a dovedla zápas k takové raketě a konečnému výsledku jaký svítil. Jediné, co mohu je poděkovat klukům, kteří zaskočili nečekané absence v sestavě a snažili se to odedřít. Série se klopí k nám do Oder a není třeba se z toho výsledku hrozit, je to prostě 1-0. Tak nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko....“

FU Kopřivnice – Baracuda Jakubčovice 5:8 (2:6)

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „První semifinálové utkání proti Baracudě jsme bohužel nevyužili výhody domácího prostředí a musím uznat, že po zásluze prohráli. Začátek zápasu nám už tradičně proti Baracudě nevyšel a soupeř nás trestal, kde svou kvalitu prokázal hlavně v lepší produktivitě a odskočil ve skóre. V druhém poločase se naše hra zlepšila, ale už se nám to nepodařilo zdramatizovat. Zápas si myslím, že měl kvalitu, emoce a skvělou kulisu za kterou děkujeme hlavně našim FU fans. Odveta se hraje v neděli, uvědomujeme si sílu soupeře, ale jedeme tam vyhrát a dovézt do Kopřivnice rozhodující třetí match. FU!“

Aleš Michálek (Baracuda Jakubčovice): „K prvnímu semifinálovému utkání na FU jsme nejeli úplně v kompletní sestavě, ale všichni ostatní k zápasu přistoupili poctivě. Už v úvodu zápasu jsme měli velké šance a byli aktivní celý první poločas a proto skončil poločas 2-6. Druhý poločas jsme byli stálé aktivní, ale FU už mělo více šancí a to i tím, že v 10 minutě druhého poločasu začali hrát power play. Je pravda, že mělo FU kopat za ruku s největší pravděpodobností penaltu, ale zase měli dostat v prvním poločase červenou kartu za hrubý faul. Utkání bylo místy vyhrocené, ale to k tomu patří v téhle části soutěže. Druhý zápas budeme chtít sérii ukončit i když respektujeme sílu soupeře a kvalitu jejich hráčů.“