FUTSAL FIFA

Fučko doma přejelo Medvědy a do sezóny vstoupilo vítězně!

První kolo futsalové divize přineslo divákům nezapomenutelné zážitky plné dramatických okamžiků, vyrovnaných soubojů a neskutečných gólových hladin. Podívejme se na výsledky a příběhy, které přineslo toto vzrušující kolo.

FU Kopřivnice vs. Medvědi Malé Hoštice 12:1 (5:0)

Branky: Mikuš Marek 2, Hajník Přemysl 2, Bednář Jiří 2, Střelec Pavel 2, Socha Marek 2, Socha Tomáš, Bartoň Martin - Bořucký Denis

FU Kopřivnice ukázala svou dominanci v zápase proti Medvědům Malé Hoštice, když zvítězila vysokým výsledkem 12:1. Tento zápas potvrdil, že Kopřivnice má silný tým a ambice na významné úspěchy v této sezóně.

Denis Bořucký (AFC Medvědi Malé Hoštice) „K úvodnímu zápasu jsme se sešli v okleštěné sestavě se dvěma dorostenci. Výsledek tomu odpovídá a je pro nás ještě milosrdný, kdy soupeř mohl dát gólů jednou tolik. Kopřivnice bude pro všechny těžký soupeř a tuto sezónu se podle mě umístí vysoko.“

VŠB-TUO vs. Beach Boys Odry 5:5 (4:4)

Branky: Rončka Adam 2, Tížek Lukáš, Nguyen Thanh Tung A, Bystřičan Josef - Vičánek Patrik 2, Chovanec Denis, Večeřa Lukáš, Veselý Ondřej

Zápas mezi týmem Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) a Beach Boys Odry byl hned na úvod náročný a vzrušující. Oba týmy si vzájemně nevěnovaly ani palec a zápas skončil remízou 5:5. Tento výsledek ukazuje, že oba týmy mají skvělé střelce a schopnost vyrovnat zápas i ve chvílích, kdy to vypadá nemožně.

Martin Kapsa (VŠB-TUO): „Zápas s Beach Boysem byl hodně vyrovnaný a na první kolo se hrálo opravdu v hodně vysokém tempu a nasazení. Nikdo nikomu nic nedal zadarmo. My jsme celý zápas dotahovali a bohužel ani jednou jsme se nedokázali dostat do vedení. Remíza asi spravedlivá i když v závěru jsme mohli rozhodnout my i soupeř. Do příštího zápasu musíme více zlepšit defenzivu.“

Ferram Opava vs. SK Krmelín 4:4 (1:2)

Branky: Pospěch Zbyněk 2, Celta Zbyněk, Hudeček Lukáš - Polášek Radek 3, Ručka Antonín

Ferram Opava a SK Krmelín sehráli další vyrovnaný duel, který rovněž skončil remízou 4:4. Oba týmy podávaly skvělý výkon a dokázaly si navzájem vzdorovat na hřišti. Tento zápas byl důkazem toho, jak futsal může být vysoce konkurenčním sportem, kde každý tým má šanci na vítězství.

KFV Roub Vítkovice vs. Real Top Frýdek-Místek 5:5 (3:0)

Branky: Telnar Mario 2, Blaške Matěj, Němec Michael, Holman Jakub - Mrkvička Adam 2, Zima David, Vyvial Patrik, Macíček Jakub

Jedním z nejpřekvapivějších zápasů tohoto kola byl souboj mezi KFV Roub Vítkovice a Real Top Frýdek-Místek. Roub si vytvořil brzké vedení 4:0, ale nakonec musel akceptovat remízu 5:5. Tento zápas ukázal, že ve futsalu může být všechno možné, a že nikdy nelze předpovědět výsledek.

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „Po velmi solidně odehraném 1. poločase vedeme 3:0. Ve druhé půli z penalty navyšujeme vedení dokonce na 4:0!!! Ovšem pak soupeř snižuje a my kupíme najednou nějak moc nepřesností a možná si svůj díl vybírá i nervozita. Soupeře je plná palubovka a díky neskutečnému zápalu do hry, otáčí výsledek ve svůj prospěch. V závěru zápasu jsme rádi alespoň za bod, když jsme vyrovnali v předposlední minutě.“

Matyáš Blahuta (Real Top Frýdek-Místek): „Včera se odehrál historicky první zápas Reálku ve futsalové DIVIZI F a myslím, že divákům se musel líbit. První poločas byl z naší strany velice nervózní. Kazili jsme jednoduché přihrávky a nešly nám nohy tak jak by měly a tím jsme nabídli našemu soupeři šance které proměnil a proto jsme šli do šaten s nepříjemným skóre 0:3. Do druhého poločasu jsme nastoupili tak, jak jsme chtěli hrát celý zápas, ale po drobném nedůrazu v obraně jsme opět nabídli soupeři gólovou šanci a ten proměnil, ale pak se dělo něco nevídaného. Za stavu 0:4 se ukázalo Frýdecké srdce a hra, kterou se budeme chtít prezentovat celou naší sezónu. Začali jsme hrát sebevědomě a to nám přineslo tížené ovoce, kdy se nám povedlo otočit zápas ze stavu 0:4 na stav 5:4 pro Reálek. Škoda že se nám tento stav nepovedlo udržet až do konce a dovololili jsme soupeři srovnat, ale vzhledem k vývoji zápasu je bod velice zasloužený.“

USK Ostravská univerzita vs. FC Jokerit Kopřivnice 5:4 (2:4)

Branky: Kozel Radim 2, Dostál Radim, Kavan Adam, Förster Boris - Kelnar Adam, Štefek Filip, Prchal Karel, Chromečka Ondřej

Zápas mezi USK Ostravskou univerzitou a FC Jokerit Kopřivnice byl velmi vyrovnaný a napínavý. USK dokázala zvrátit nepříznivý stav 2:4 a vyhrát 5:4. Tento zápas ukázal důležitost mentální síly a schopnosti týmu nevzdávat se.

Marek Krumnikl (USK Ostravská univerzita): „Začátku zápasu předcházely technické komplikace na nové hale a tak jsme více než rozcvičku řešili, jak zapnout světelnou tabuli. Kvůli tomu jsme také do zápasu vstoupili rozpačitě a po nedůsledném bránění jsme inkasovali hned z první střely na bránu. Od této chvíle průběh hry vypadal téměř celý zápas stejně. Jokerit bránil a my jsme jej dobývali, leč hosté nás dokázali trestat z brejků. Jejich taktika přinesla v prvním poločase úspěch a my jsme tak šli do kabin s dvou brankovým mankem. Po změně stran vypadal obraz hry dost podobně až na to, že soupeř se k naší bráně v podstatě nedostal. Za náš neustálý tlak jsme byli nakonec odměněni otočením skóre, které jsme dokonali zhruba dvě minuty před koncem hry. V závěrečné power play si soupeř žádnou vyloženou šanci nevytvořil a tak jsme se mohli radovat z prvních, ačkoliv hodně vydřených, bodů.“

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „Kompaktní a kvalitní obranou jsme v 1. půlce drželi střelce USK bez možnosti skórovat. Když už něco prošlo, podržel brankář Fajmon. Vycházely nám dobře brejky a bylo z toho naše poločasové vedení 4:2. V druhé půli jsme po zbytečné chybě inkasovali a začali se bát o výsledek. Z toho plynula špatná rozehrávka a tragická kombinace. Domácím se nakonec podařilo utkání zcela otočit a našich pár příležitostí jsme bohužel v branku nepřetavili. Z našeho pohledu nakonec smolný výsledek, kdy jsme po většinu utkání byli ve vedení.“

Amatér Komárovice vs. Baracuda Jakubčovice 3:7 (2:5)

Branky: Cacek Michal, Bezděk David, Kuchař Daniel - Michálek Aleš 3, Ďurica Petr, Richtárik Radovan, Murin Tomáš, Bátrla Tomáš

Tým Baracuda Jakubčovice, obhájce titulu, začal sezónu sebevědomě výhrou 7:3 proti Amatérům z Komárovic. Aleš Michálek z Jakubčovic byl hvězdou tohoto zápasu a vstřelil hattrick s celkovým počtem tří gólů.

Tomáš Foukal (Amatér Komárovice): „Díky zraněním z fotbalu se nám v neděli těsně před začátkem zápasu rozhodila sestava. Baracuda měla vyšší držení míče a my spoléhají na brejky. Po jednoduchých chybách jsme soupeři darovali 5 branek. V druhém poločase si Baracuda hlídala náskok a do vážnějších šancí nás nepustila.“

Jakub Petr (Baracuda Jakubčovice): „Do zápasu s Komárovicemi jsme vstoupili aktivně, většinu času jsme byli v držení míče, ale dlouho nám trvalo překonat soupeřova brankáře. Skóre otevřel z voleje Richtárik, ale za minutu po úvodní brance bylo srovnáno z brejku zásluhou Bezděka. Následně se nám podařilo jít opět do vedení a skóre navýšit na 1:5 kdy se postupně trefili Michálek, Murin, Bátrla a Ďurica. Minutu před poločasem soupeř po naši chybě snížil na 2:5. V úvodu druhého poločasu jsme měli možnost výsledkově odskočit, ale šance jsme neproměnili a proto soupeř trestal a snížil na 3:5. Konečnou podobu výsledku dal Michálek, který přidal dva góly a stanovil konečný výsledek 3:7. Výsledkově jsme spokojeni, ale bohužel jsme přišli o dva zraněné hráče Strempka a Richtárika. Je potřeba ještě pochválit náhradního brankáře Žilu, který nastoupil v průběhu utkání a udržel čisté konto.“

První kolo futsalové divize bylo plné vzrušujícího futsalového akce a ukázalo, že tento sport může přinést nesčetné překvapení. Těšíme se na pokračování sezóny, kde budeme sledovat další vzrušující zápasy a gólové hody.