FUTSAL FIFA

Úřadující mistr FU Kopřivnice končí ve čtvrtfinále, stejně tak jako vítěz základní části USK Ostravská univerzita!

Ze hry o titul jsou tak nejlepší tři celky po základní části a to USK Ostravská univerzita, FU Kopřivnice a AFC Medvědi Malé Hoštice, což se historicky ještě nikdy nestalo. Jediný tým, který dokázal uhájit nasazení je VŠSK Zlín a momentálně je nejvýše postaveným týmem a v případě, že postoupí do finále, tak jej bude hostit.

Baracuda Jakubčovice dokázala ve třetím zápase zaskočit FU Kopřivnici, která tak neobhájí titul a je jasné, že budeme mít letos nového mistra. Ani další favorit soutěže USK Ostravská univerzita nedokázala projít do dalšího kola a rovněž její soupeř, G.T. Trojanovice, dokázal otočit sérii z 0:1 na 2:1 a postoupit tak premiérově do semifinále.

V semifinále nás tak čeká derby mezi Beach Boys Odry a Baracudou Jakubčovice a druhou dvojici tvoří VŠSK Zlín a G.T. Trojanovice.

FU Kopřivnice - Baracuda Jakubčovice  2:3 (1:2),

Branky: Juřena Tomáš, Petráš Radek - Vavroš Daniel 2, Richtárik Radovan

Stav série 1:2, postupuje Baracuda Jakubčovice

Martin Bartoň (FU Kopřivnice): „V rozhodujícím zápase jsme nastoupili s výhodou domácího prostředí proti Baracudě. Věděli jsme, že soupeř hraje dobře z bloku a bude těžké se gólově prosadit. Po pár minutách se nám povedlo vsítit první branku a zápas jsme měli dobře rozehraný. Bohužel ke konci poločasu inkasujeme dva rychlé góly a do šaten jdeme za stavu 1:2. V druhém poločase jsme dokázali srovnat na 2:2, poté nám soupeř opět odskočil o jednu branku a my jsme šli do power play, kde jsme nastřelili břevno a po slibných situacích, které jsme nedokázali proměnit v sérii končíme. Nutno říct, že všechny tři zápasy byly 50 na 50 a rozhodovaly opravdu drobnosti. Baracudě děkujeme za férový souboj a my se můžeme připravovat na další sezónu.“

Jakub Petr (Baracuda Jakubčovice): „V pátek jsme odjeli na rozhodující zápas série do Kopřivnice. Po prvních dvou utkáních série jsme věděli, že bude rozhodovat kdo udělá méně chyb a nacvičené signály. V úvodu utkání na nás opět FU vletělo a šlo zaslouženě do vedení po našem nedůrazu u naší branky. Následně mělo FU šanci odskočit ve skóre, ale nás podržel Tichánek v bráně. Zpátky do zápasu nás dostal po nacvičeném autu sváteční střelec Richtárik a do poločasu překlopil skóre na naší stranu po krásném voleji Vavroš. Bohužel hned v úvodu druhého poločasu FU vyrovnalo po využitém brejku. Zpátky do vedení nás vrátil po střele Vavroš. V závěru nás FU zavřelo při powerplay, ale nepodařilo se jim vyrovnat. Nejblíže k vyrovnání bylo FU minutu před koncem, kdy skončila střela na břevně. Jsme rádi, že se nám podařilo sérii otočit a postoupit přes favorita soutěže do semifinále. Je potřeba ještě poděkovat naším fanouškům, že nás přijeli podpořit k rozhodujícímu zápasu.“

USK Ostravská univerzita - G.T. Trojanovice   2:4 (1:0)

Branky: Zbavitel Tomáš, Dostál Radim - Žák Matěj, Halda Patrik, Vaverka Roman, Štika Jan

Stav série 1:2, postupuje G.T. Trojanovice

Marek Krumnikl (USK Ostravská univerzita): „Bohužel jsme se v rozhodujících zápasech sezóny nedokázali sejít v plné sestavě a to nás stálo postup. Bohužel nás potkala zranění či kolize s velkým fotbalem. Každopádně poslední zápas byl velmi vyrovnaný a soupeř přijel takticky velmi dobře připravený. Jejich defenzíva nám dělala problém. Nakonec soupeř zápas otočil z brejků v druhém poločase. V závěru zápasu jsme již nedokázali ztrátu dotáhnout. Soupeři gratulujeme a přejeme mu hodně úspěchu v dalším kole.“

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „V neděli večer jsme sehráli rozhodující utkání s USK Ostrava. Šlo o zcela jiné utkání než když jsme hráli doma. Takticky dobře zvládnuté utkání z obou stran rozhodovaly zákroky brankářů a využívání možností brejkových situací. Zápas jsme dokázali zvrátit ve svůj prospěch obratem v druhém poločase, kdy brankami Patrika Haldy, Romana Vaverky a Matěje Žáka jsme zápas docela rychle otočili z 1:0 na 1:3 a soupeř v následné zhruba sedmi minutové powerplay již vyrovnat nedokázal. Čtvrtou branku vstřelil Honza Štika a konečných 2:4 znamená semifinále pro G.T. Trojanovice. USK patří velké uznání za skvělou hru a fair play ve všech vzájemných utkání. Děkujeme za takovou sérii.“