FUTSAL FIFA

Drama ve všech zápasech předkola, neskutečné obraty v Novém Jičíně a v Ostravě a nakonec postup týmů Beach Boys, Top Dogs, Trojanovic a Baracudy!

Začneme zápasem v Novém Jičíně, kde si Top Dogs po třičtvrtiny zápasu šel v klidu pro postup a vedl 3:0. Následně ovšem začal hrát Krmelín power play a minutu před koncem vyrovnal na 3:3. Domácí Kremzer ovšel odmítl 20 sekund před koncem prodloužení, když využil chyby v rozehrávce Krmelína. V poslední sekundě navíc ještě skvělým zákrokem na brankové čáře zamezil opětovnému vyrovnání domácí brankář!

Podobný zápas se hrál v Odrách, kdy Beach Boys opět vedl o tři góly 6:3, nicméně tři minuty před koncem na výsledkové tabuli svítilo skóre 7:7, když Amatér opět dokázal vyrovnat. Zápas ovšem rozhodl velmi smolný vlastenec do branky Komárovic, kdy se Beach Boys dostal opět do vedení, které už nepustil.

Jokerit šel v domácím zápase s Baracudou do vedení 1:0, nicméně po hloupé chybě, kdy si špatně brankář postavil zeď Baracuda zadarmo vyrovnala. Ve druhé půli se dostala do vedení 4:1, nicméně Jokerit v power play dokázal snížit na 4:3. Vyrovnávací gól už ale nepadl a naopak Baracuda přidala pojistku do prázdné brány.

V zápase VŠB s Trojanovicemi příliš šancí k vidění nebylo a v první půli se Torjanovice dostaly do vedení 1:0. Vše se ovšem rozhodovalo v závěru zápasu, kdy nejprve VŠB vrovnalo na 1:1 a čtyři minuty před koncem šli domácí do vedení. Torjanovice zareagovaly a ihned šly do power play, která jim vyšla a vyrovnaly v závěru na 2:2, aby pak minutu před koncem vstřelily rozhodující postupový gól na 3:2.

V zápasech play-out dokázaly oba dva týmy využít domácího prostředí a po důležitých třech bodech záskal Roub Vítkovice a Ferram Opava.

Play - off:

FC Jokerit Kopřivnice - Baracuda Jakubčovice    3:5 (1:1)

Branky: Březina Radek, Kružliak Petr, Chromečka Ondřej - Vavroš Daniel 2, Michálek Aleš, Molnár Kamil, Petr Jakub

Karel Prchal (FC Jokerit Kopřivnice): „V utkání o všechno jsem začali lépe. Po opatrném úvodu jsme se dostali do vedení, když po závaru dotlačil míč do sítě Březina. Bohužel po minutě a naší chybě ve zdi, srovnáno z přímého kopu 1:1. Po půlce se tak šlo do šatem po vyrovnaném výkonu na hřišti i ve skóre. Po přestávce bylo jasné, že budou rozhodovat maličkosti. Bohužel pro nás jsme udělala více chyb. Jak v rozehrávce, nebo obraně a soupeř odskočil na 4:1. V poslední pětiminutovce jsme ještě zdramatizovali zápas dvěma góly při naší power-play. To však bylo z naší strany vše a soupeř ještě v posledních vteřinách upravil do prázdné branky na konečných 3:5. Díky všem fanouškům za podporu a gratulace do Jakubčovic k postupu.“

Patrik Kovařčík (Baracuda): „Na zápas s Jokeritem jsme se těšili, jelikož jsme chtěli odčinit debakl, který jsme tam naposled dostali. Věřím, že to byl pro diváky atraktivní zápas. Futsal měl kvalitu, hrálo se ve vysokém tempu a šance byly na obou stranách. S naší hrou jsem spokojen, až na poslední pětiminutovku, která nebyla z naší strany dobrá, nicméně postup jsme si nenechali vzít. Další kolo nás čeká opět výlet do Kopřivnice - FU. Doufám, že navážeme na vítězství.“

Top Dogs Nový Jičín - SK Krmelín   4:3 (1:0)

Branky: Kremzer Petr, Kocmich Lukáš, Vavřík Michael, Bialek Daniel - Kroupa David, Ručka Antonín, Niemczyk Jiří;

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): "Před zápasem jsme měli trochu problémy poskládat sestavu, ale nakonec byla volba úspěšná. Do branky se postavil "Smrk", kat krmelínských futsalistů minulých let a byl opět hlavním hrdinou předkola play off. Skóre otevřel náš vítěz kanadského bodování Kocmich a celý první poločas byl jednoznačně v naší režii s řadou neproměněných šancí a výbornými zákroky hostujícího brankáře a také neproměněným desetimetrovým kopem Dogs.

Ve druhém poločase odskakujeme postupně góly Vavři a Danyho na 3:0. Nic nenasvědčovalo, že by mohlo být utk:ání ještě dramatické, ale....Krmelín si vzal time a šel do power play, kterou měli velmi dobře nacvičenou a nesou sebou i zkušenosti z dob své slávy ve druhé lize a postupně začali zatápět. Ocitli jsem se pod těžkou palbou, ale Smrk nechtěl připustit drama. Přesto Krmelín snižíl na 3:2 a minutu před koncem na 3:3. Pro nás to byl tvrdý direkt, ale to je play off, vše je možné. Poslední minuta utkání, byla pro diváky asi top z celého utkání. Když už to vypadalo na prodloužení, tak 30 sekund před koncem "roubíček" Kremzy zalepil výborně tyč a dal na 4:3 a museli ho 5 minut vymotávat ze sítě. Obrovská euforie a hala ABC se otřásala. Ale to ještě nebyl konec... Dogs už slavili postup, Krmelín rychle rozehrál a vypálil tvrdou ránu do branky, ale Smrk na brankové čáře geniálně chytl. Utkání se muselo líbit naplněné hale ABC. Soupeři bych chtěl poděkovat za velmi dobrý zápas a určitě se nemají za co stydět.

Nyní nás čeká Zlín a to bude ta sladká odměna našeho úsilí. Na krásnou DATART arénu se moc těšíme. Cíl letošní sezóny máme už na 100% splněný a teď si to teprve můžeme užívat."

Milan Turčík (SK Krmelín): „V prvé řadě musím poblahopřát domácímu Novému Jičínu k postupu do čtvrtfinále play-off. Vítězství si za svůj výkon v celém zápase zasloužili více než my. V prvním poločase a větší část druhého poločasu jsme byli na hřišti horším mužstvem a po právu jsme prohrávali už 3:0. Ovšem ve 12 minutě druhého poločasu jsme po našem oddechovém čase začali hrát power-play a i s přispěním domácího brankáře jsme zápas srovnali. Nicméně dvacet vteřin před koncem zápasu jsme po naší chybě v rozehrávce nakonec inkasovali postupovou branku, na kterou jsme už nedokázali odpovědět.“

VŠB-TUO - G.T. Trojanovice   2:3 (0:1)

Branky: Hasala Dominik, Rončka Adam - Žák Matěj, Halda Patrik, Štika Jan

Martin Kapsa (VŠB-TUO): "Zápas byl hodně těžký a vrovnaný. Oba dva týmy dobře bránily a moc šancí v zápase k vidění nebylo. Trojanovice navíc byly kompletní a hrály opravdu výborně. Nám moc zápas nevyšel a dopředu jsme si toho moc nebyli schopni vytvořit. Přesto všechno jsme dokázali dát gól ze signálu a vyrovnat na 1:1. V závěru jsme se nakonec dostali i do vedení čtyři minuty před koncem, kdy nám opět vyšel signál z rohu. Trojanovice šly do power play a my jsme měli dvě možnosti rozhodnout zápas gólem do prázdné branky, což se bohužel nestalo a přišel trest, kdy jsme dostali dvě a půl minuty před koncem gól na 2:2. Následně si vybral slabší chvilku náš brankář, který nás jinak v celém zápase několikrát podržel, a pustil hodně smolný gól na 3:2. My už jsme pak v pěti nestihli zareagovat a tak postupují Trojanovice. Je vidět, že play off to je úplně jiná soutěž a zápasy jsou hodně kvalitní. My jsme měli hlavně uhrát více bodů v základní části a nejlépe vyhrát skupinu a jít rovnou do čtvrtfinále, takhle máme zaslouženě konec, a můžeme si za to sami. Každopádně gratulujeme Trojanovicím k postupu a přejeme hodně štěstí do další fáze."

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „V jednozápasovém rozstřelu jsme byli tím šťastnějším týmem. Hráči VŠB předváděli velice dobrý futsal a zejména standardní situace měli suverénně nejnebezpečnější ze všech týmů co jsme letos potkali. V poločase jsme po vydařené akci šli do vedení po brance Honzi Štiky a zároveň „přežili“ několik šancí soupeře. Druhý poločas byl ve znamení dvou obratů. Nejprve VŠB zápas otočili a dostali se čtyři minuty před koncem do vedení. Nám se podařilo vyrovnat při hře v Power play a chvíli na to šťastnou brankou strhnout vedení na svou stranu. Pro Báňskou už byla situace těžká, protože do konce utkání zbývalo jen něco přes minutu. My děkujeme VŠB za fair play a zápas v dobrém tempu. Přidávám se k Martinovi s tím, že opět platí, že play off je jinou soutěží než základní část a zápasy mají větší náboj.“

Beach Boys Odry - Amatér Komárovice   10:7 (6:3)

Branky: Chovanec Denis 3, Vičánek Patrik 3, Zagol Pavel 2, Rybařík David, Černín Jakub - Kuchař Michal 2, Křenek Pavel 2, Vedral Jakub, Bezděk David, Lasovský Martin

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „V utkání jsme velmi rychle vedli, a to hned z první vážnější akce. Pak jsme opět rychle navýšili skóre i díky dvěma dobře zahraným signálům. Stav 6-3 po poločase, vypadal, že bychom si mohli kontrolovat zápas, ale Komárovice dotáhli mač až na 7-7 a začínalo se odznova. Když jsem ale viděl lávku, působili kluci i při tomto stavu klidně a šlo vidět, že tomu věří, že si to zlomí na svoji stranu a ono opravdu po důrazu Chovance lámeme zápas pro nás až na konečný stav 10-7. Plná hala si tedy mohla ještě 3 x zahulákat gól a my jsme tedy pro diváky v zápase, kdy tam bylo opravdu všechno dokázali vytěžit z minima maximum. Komárovice hráli výborně a přispěli k tomuto svižnému zápasu velkou měrou. My však bereme vítězství a chystáme se pomalu na Medvědy. Fanouškům děkujeme za návštěvu, bo kulisa byla tentokrát opravdu hutná a výživná. Šlo vidět, že playoff začalo i na tribuně.... BB oléééé“

Play – out:

KFV Roub Vítkovice - FC Smíšené 2003 Fulnek   4:2 (1:2)

Branky: Rodek Marcel 3, Telnar Mario - Kořený Radim, Mráz David

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „Úvod do play out nám vyšel. Ovšem i přes mírnou převahu jsme nejprve v poločase prohrávali. Ve druhé půli jsme ale dokázali zápas otočit a připsali jsme si tak velmi důležité 3 body do tabulky play out. Snad nám záchrana v divizi vyjde, jsou tady totiž skvělé týmy, které by se neztratily ani ve 2. lize.“

Martin Šťastný (FC Smíšené 2003 Fulnek): „Zápas ve skupině play-out byl vysoké úrovně a musel se hodně líbit všem přítomným divákům. Oproti minulému našemu vzájemnému zápasu Vítkovice silně doplnily tým. Ač měli vítkovičtí v prvním poločase mírnou optickou převahu, na brankové šance to bylo vyrovnané. My šli do vedení v šesté minutě, kdy jsme byli důrazní před soupeřovou brankou, kdy dorážel do brány Radim Kořený. Za minutu a půl ale Vítkovice vyrovnaly, kdy jsme nepokryli hráče na šestce a ten sám skóroval. Poté byly šance na obou stranách, mockrát se vyznamenali oba brankáři. Nakonec jsme do vedení šli my, kdy po nádherné spolupráci s Daliborem Novým zakončil David Mráz.

Druhý poločas jsme začali až moc zalezlí v obraně. Tím jsme dovolili Roubu větší tlak. Když už jsme se z tohoto tlaku vymaňovali, přišel v 31 minutě trestný kop, který si náš bránicí hráč srazil do brány – vyrovnáno. Zase jsme měli několik šancí, bez gólu. A ve 34 minutě nás soupeř potrestal střelou z úhlu, která skončila v naší brance – 3:2. To už jsme zase museli hrát my, vytvořili jsme si silný tlak na bránu soupeře, několik dobrých šancí, ovšem bez výsledku. Navíc jsme zkusili krátkou power-play a z ní padl čtvrtý gól do naší prázdné branky.“

SK Ferram Opava  -  Baník Ostrava B   3:2 (2:1)

Branky: Pospěch Zbyněk 2, Skácel Tomáš - Rusnok Jakub, Derík Nikolas