FUTSAL FIFA

Tlapičky stoupají vzhůru tabulkou naopak lídr poprvé padl!

První letošní derby, které se hrálo mezi Krmelínem a Tlapičkami vyznělo jednoznačně ve prospěch Tlapiček. Hattrickem se na demolici Krmelína podílel Adam Hubeňák.

První prohru v sezóně si připsali futsalisté Roubu kteří ztroskotali na výborném brankáři Jeseníku Tillovi, kterému nedokázali dát ani jeden gól. Šlágr kola mezi Tornádem a FU rozhodl hattrickem Petr Plešek. Orlovou k domácím třem bodům v zápase s Jokeritem dovedl opět výborný Michal Tomáš, který vstřelil 4 góly!

SK Krmelín – Růžové Tlapičky Hukvaldy 4:8 (2:7)

Branky: Provazník Lukáš 2, Ručka Antonín, Niemczyk Jiří - Hubeňák Adam 3, Štefek Radek 2, Fojtík Adam 2, Schmutz Jakub

Tak tohle derby bylo jednoznačnou záležitostí pro Růžové Tlapičky, které o svém vítězství rozhodly skvělým prvním poločasem. Hattrick si v tomto zápase připsal Adam Hubeňák. Tlapičky tak po nepovedeném začátku stoupají tabulkou vzhůru. Na druhé straně Krmelín je na tom přesně opačně. Po skvělém vstupu do sezóny si v domácím prostředí Krmelín připsal dvě vysoké porážky a už je tři zápasy bez vítězství.

G.T. Trojanovice – Beach Boys Odry 7:8 (1:3)

Branky: Malý Jakub 4, Špaček Radim 2, Klimpar Pavel - Chuděj Tadeáš 2, Veselý Filip 2, Rybařík David, Vidlák Jakub, Murin Ondřej, Zagol Martin

Futsalisté Trojanovic po loňské vydařené sezóně zažívají, asi nejhorší start do soutěže ve své historii. Jejich čekání na vítězství se opět protáhne do dalšího kola a jak už to bývá zvykem, tak se opět rozhodovalo 6 sekund před koncem, kdy Beach Boys vstřelil rozhodující gól na 8:7. Beach Boys si tak upevnil druhou příčku a už je dokonce v kontaktu s prvním Roubem. Skvěle se v tomto zápasu ovšem uvedla nová posila Trojanovic Jakub Malý, který vstřelil 4 góly svého týmu!

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Do zápasu s Beach Boys jsme šli s odhodláním získat první plný počet bodů v sezóně. Hned v první pětiminutovce jsme si vytvořili několik slibných příležitostí, ale úspěšní jsme nebyli. První branku vstřelili hosté po střele z úctyhodné vzdálenosti s trochou smůly pro GT. Nutno dodat že do dobrých příležitostí se jinak dostávali do konce poločasu jak Odry, tak domácí tým. Beach boys však byli lepší v koncovce a do šaten jsme odcházeli za stavu 1:3. Druhá půle byla zajímavější pro hráče i diváka. Nástup byl ve střeleckém tempu, když v 9 minutě jsme prohrávali 3:7 a Odry měli na kontě 5 faulů. Hned v zápětí, z proměněné desítky jsme snížili na 4:7, chvíli po té jsme neproměnili dokonce penaltu. 4 minuty před koncem jsme šli do power play. Ve hře pět na čtyři jsme byli úspěšní a vyrovnali dokonce na 7:7. Ve snaze získat všechny tři body jsme i po vyrovnání necelou minutu před koncem v pěti pokračovali. Borci z Oder si však počkali na chybu v rozehrávce a nelehkým zakončením téměř přes celé hřiště vstřelili vítěznou branku. Rádi bychom uznali soupeře za hru v duchu Fair Play, po celou dobu utkání a velmi dobrý výkon rozhodčích i při nepřehledných situacích v zápase.“

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Přijeli jsme do Čeladné se zvednout po domácím zápase a začalo se dařit od úvodních minut, když jsme se ujali zvláštním gólem vedení zápasu. Pak bych řekl po vyrovnání se zápas začal jakoby přelévat ze strany na stranu, my jsme tam měli nějaké tyčky břevna a domácí taky dokázali zahodit pár slibných šancí. Ale poločas jsme přetavili v naše vedení do kabin po pěkných akcích. Po půlce jsme se dokázali zvednout v efektivitě a postupně odskakovat ve skóre až do stavu 7-4. Pak domácí rozjeli power play, kterou zahráli velmi dobře a dotáhli se na 7-7. Při pokračování power-play, ale přišla bohužel pro domácí jediná chybička v rozehrávce a my dokonali zápas ranou přes hřiště do prázdné, která 6 s před koncem prakticky uzavřela zápas, který vypadal zvláštně. Byl to chvilkama boj o centimetr a chvilkama proběhly pohledné akce na obou stranách, stejně jako chvilkama tam byly nějaké minihádky. Myslím si, že tam bylo vše, i když to mohlo vypadat, že to nebyl bůh ví jak pohledný zápas, přesto jej hodnotím vysoko. Jde vidět, že tým žije, jsou zde emoce, což dokladuje i vypuštěná "atomová hlavice" našeho jednoho z nás, co přijeli fandit na tribunu, na oslavu našeho rozhodujícího gólu. Tři body jsou super po zápase, který se musel líbit všem, co v hale byli, s lepším koncem pro nás. Beach boys oléééé...!!!!

AC Gamaspol Jeseník B – KFV Roub Vítkovice 2:0 (1:0)

Branky: Furik Martin 2

První porážka přišla pro Roub nečekaně už na půdě Jeseníku. Domácí sice nenasadili, tak silnou sestavu jako v předchozích zápasech s FU a Tlapičkami, nicméně obětavá obrana nedovolila hráčům Roubu vstřelit ani jeden gól.

Bedřich Salva (AC Gamaspol Jeseník B): „Zápas měl určitý vývoj a řekněme, že jsme odehráli lepší i horší pasáže. Rezerva ve venkovních zápasech inkasovala na Gamaspol nevídané příděly a naším hlavním cílem nyní musí být něco podobného už neopakovat.“

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „Zápas začal z obou stran dost opatrně a vlažně. Dlouho se nic moc nedělo, až přišla ojedinělá akce domácích a prohrávali jsme. Potom jsme trochu zabrali a vytvořili si několik dobrých šancí, jenže jsme neproměnili ani ty největší a navíc jsme zahodili i penaltu. Po pauze už se hrálo vlastně jen na jednu bránu, dokázali jsme si vytvořit několik solidních příležitostí, ale naneštěstí jsme při jejich proměňování byli stejně neúspěšní jako v první půli. Nemůžu říct, že by jsme hráli špatně, ale pokud si v koncovce budeme počínat tak nedůrazně jako dnes, tak góly dávat nebudem a tudíž ani vyhrávat. Dnes o výsledku rozhodla naše bídná koncovka a skvělý výkon domácího brankáře. Sice jsme prohráli, ale není důvod mít hlavy dole. V týdnu zapracujeme na koncovce a věřím, že se nám podaří znovu dávat góly a vyhrávat.“

FC Oskarol Orlová – FC Jokerit Kopřivnice 7:5 (3:4)

Branky: Tomáš Michal 4, Stachel Petr, Gorovič Michal, Regec Lukáš - Kružliak Petr 2, Chromečka Ondřej 2, Prchal Karel;

Orlová dokázala otočit skóre z 0:4 ve svůj neprospěch až na konečných 7:5. Velkou zásluhu na tom měl opět nejlepší hráč domácích Michal Tomáš, který vstřelil 4 góly. Orlová se touto výhrou dostala už na 7 bodů a aktuálně je na 5. místě. Naopak Jokerit se zařadil po bok 6 bodových týmů.

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „Začátek utkání nám vyšel na výbornou, domácí se hnali dopředu, ale zcela zapomínali na obranu, daří se nám i v koncovce a po 10 minutách vedeme velmi nečekaně 4:0. Jenže pak se Orlová chytá prvním gólem a Jokerit už se do poločasu pouze brání a postupně dostává další dvě branky. Začátek druhého poločasu pokračuje naše letargie a probouzíme se až když „tečeme“ 5:4. Dostáváme se opět do pár šancí, kdy jedna končí vyrovnávacím gólem na 5:5. Oskarol však dále přidává na tempu, rychlosti a důrazu a po chybě inkasujeme na 6:5. V závěrečné powerplay se dostáváme do pár slibných situací, ale domácí hájí své vítězství a po chybné rozehrávce trestají na konečných 7:5. Je velká škoda, že si vedení 4:0 nedokážeme pohlídat a jednoznačně rozehraný zápas ztrácíme. Další výsledky kola opět potvrzují, že soutěž bude tento rok nesmírně vyrovnaná a každý bodík se bude počítat. Nezbývá, než zabojovat a bodovat v příštím kole na domácí palubovce.“

Amatér Komárovice – Top Dogs Nový Jičín 7:6 (3:3)

Branky: Hrdlička Adam 2, Bezděk David 2, Kuchař Michal 2, Křenek Pavel - Bajger Martin 3, Opatřil Josef 2, Horák Petr;

První výhra Amatéru a rovněž i první tři body do tabulky. Komárovicím se už určitě bude hrát lépe a to obzvláště po takovém zápase, ve kterém dokázali porazit velice silný Top Dogs Nový Jičín. V zápase skoro celou dobu prohrávali, přesto nakonec slavili vítězství!

David Bezděk (Amatér Komárovice): „Utkání byl vyrovnaný boj až do konce. Hosté byli o něco lepší první poločas, kdy nastřelili pár tyček, nebo jejich šance zlikvidoval gólman Tomečka s pomoci obránců. Druhou polovinu utkání jsme zase převzali otěže zápasu my a dovedli zápas do úspěšného konce. Chtěli bychom poděkovat lidem co nás chodí podporovat a doufáme, že budou chodit nadále.“

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Do krásné, útulné, ale rozměry trochu menší haly jsme nasoupili k utkání proti Amatéru Komárovice velmi aktivně a během chvíle se ujali vedení 1:0. Chtěli jsme soupeře ještě dále zatlačit, ale začalo naše střelecké prokletí a místo, abychom odskočili trefujeme tyčku a dostáváme z brejku vyrovnávací branku. Z futsalového utkání se stalo bohužel malé fotbalové utkání (to jsou přesně nevýhody hal s menšími rozměry), i přesto jsme měli tlak a převahu a soupeř čekal jen na rychlé brejky. Bohužel po několika neproměněných, doslova vyložených šancích a také trefených brankových konstrukcí zejména od ,,Roubíčka,, odcházíme do kabin za stavu 3:3. Ve druhém poločase jsme se opět ujali vedení a přidali pár rychlých akcí, které končily opět na tyčích soupeřovy brány nebo na brankáři Komárovic. Soupeř se začal výrazně osmělovat a napadat naši rozehrávku a podařilo se mu vyrovnat na 4:4. I přesto jsme se nevzdávali a Pepíkem Opatřilem zvýšili na 5:4. Okolo 13.minuty druhého poločasu soupeř nastřeluje našeho hráče a je z toho bohužel vlastní branka. Následně nám nevyšel rohový kop a z brejku se dostaly Komárovice do vedení 6:5 a následně 7:5. To už jsme pociťovali výraznou frustraci a sil ubývalo, navíc jsme přišli o rozehrávače rohových kopů Mariána Vojtka. Asi 3 minuty před koncem jsme zkusili hru bez brankáře, která nám vyšla tak napůl. Nejprve Bajger dokonal svůj hattrick a pokud bych přičetl i střely do tyček, mohl být dvojnásobný a potom místo vyrovnání přišel nešťastný okamžik pro Jirku Šimka, který si trochu spletl futsal s volejbalem a dostal okamžitě červenou kartu a bohužel v oslabení už se nám vyrovnat nepodařilo. Nutno podotnkout, že jsme neodehráli vůbec špatné utkání, možná daleko lepší než s Trojanovicemi, ale soupeř byl také velmi technicky zdatný a běhavý a pro nás bohužel měl také větší střelecké štěstí. Doufám, že se nám podaří dát hlavně psychicky do pohody k dalšímu těžkému utkání. Letošní ročník je opravdu hodně vyrovnaný a každý zápas je zcela odlišný a každý může porazit každého.“

Michael Vavřík (Top Dogs Nový Jičín): „Za sebe bych chtěl dodat, že takto po zápase jsme snad zklamáni ještě nebyli, snad se jen poučit a proměňovat šance. Bohužel, na šance se nehraje a tak i soupeř z toho mála co měl proměnil a poráží nás. Gratuluji!“

FU Kopřivnice – 1. FC Tornádo Nový Jičín 6:3 (4:1)

Branky: Plešek Petr 3, Repa Martin, Urbanovský Prokop, Staněk Marek - Závodný Jiří 2, Střelec Pavel

Šlágr kola nakonce vyzněl výsledkově jednoznačně pro domácí Tornádo i přes to, že se v Novém Jičíně hrál vyrovnaný futsal. Rozdíl byl ovšem v koncovce, kde hráči Tornádo prokázali svůj čich na góly a hattrick Pleška podtrhl jejich vítězství!

Jiří Bednář (FU Kopřivnice): „Zápasy s Tornádem jsou pro nás vždy těžké a sobotní utkání to opět potvrdilo. Přestože se snažíme hrát svůj futsal a diktovat hru, nedokážeme si poradit s individuálními schopnostmi soupeře a po poločase prohráváme už 4:1. Druhý poločas je ve znamení našeho tlaku a dobývání branky soupeře. Nakonec se nám podaří snížit relativně brzo na 5:3, věřili jsme, že jsme schopni zápas ještě zdramatizovat, bohužel se nám ale z mnoha šancí žádný gól vsítit nepodařilo. K tomu nám nepomohla ani pětiminutová hra v power play, která nám paradoxně přinesla méně šanci než ve hře čtyři na čtyři. Naopak pár vteřin do konce dostáváme přes celé hřiště na konečných 6-3. Jak málo stačí soupeři na to, aby nám dal gól, je v porovnání s naší neschopností v koncovce opravdu tristní. Určitě se na to musíme zaměřit v tréninku. Zápas však nemohu hodnotit zcela špatně, kluci bojovali, hráli futsalově, měli jsme krásné akce, bohužel jsme měli i trochu smůly. Jedeme však dále, čeká nás těžký zápas s GT, který většina z nás bere vždy prestižně. Těšíme se na kluky a na dobrý futsal, tímto zvu všechny v pátek v 18:45 do naší haly na učilišti v Kopřivnici.“

Lukáš Polónyi (1. FC Tornádo Nový Jičín): „ S FU jsme čekali vyrovnaný zápas a to se taky potvrdilo už od začátku. Tvořili se šance na obou stranách s rozdílem v koncovce. V první půli jsme se dostali do vedení 4:1 což bylo klíčové. Ve druhé půli se Fučko tlačilo za vrovnáním, když zvýšili svou aktivitu a snížili na 5:3 a bylo zaděláno na drama, i proto, že šli hned do power play. Od té doby jsme se bránili a čekali na chybu, která nakonec přišla a my jsme tak potvrdili naší výhrou tři body z Oder. Další kolo jedeme na Hukvaldy, které stoupají tabulkou a čeká nás opět těžký zápas. Připravíme se na něj a pokusíme se prodloužit sérii vítězství. Chválím celý tým za bojovnost a věřím, že budeme v našich výkonech pokračovat i nadále.“