Začínají vyřazovací boje! FU Kopřivnice obdrží pohár pro vítěze základní části!

09.02.2018 12:17

Divize F

Začínají vyřazovací boje! FU Kopřivnice obdrží pohár pro vítěze základní části!

V úvodních zápasech mají výhodu domácího prostředí lépe postavené týmy po základní části. Jak si s touto výhodou poradí a dočkáme se nějakého překvapení hned na úvod? Dnes jsou na programu dva zápasy. Futsalisté FU Kopřivnice obdrží dnes před začátkem svého domácího zápasu z rukou místopředsedy okresní futsalové komise NJ/FM Vlastimila Kočího pohár, pro vítěze základní části. O zbylé poháry se podělí dvojice hráčů Ferramu Opavy a to Lukáš Krčmařík a Zbyněk Pospěch, kteří obdrží sošky za vítězství v individuálních soutěžích.

FU Kopřivnice přivítá ve své hale svého městského rivala Jokerit a určitě se nedá předpokládat, že by mezi těmito dvěma týmy panovaly tak vřelé vztahy, jako mezi Top Dogsem a Tornádem, kteří si přejí vzájemný úspěch. O derby se vždycky říká, že nemá favorita a že to je specifický zápas pro oba dva týmy, nicméně FU je vítěz základní části a bylo by velkým překvapením, kdyby si s Jokeritem v prvním zápase neporadilo. Každopádně šance na postup FU do semifinále jsou 60 -40.

G.T. Trojanovice sice skončilo na druhém místě v základní části, ale sílu Tornádo každý moc dobře zná a tak v úvodním duelu nelze hovořit ani o jednom z těchto týmů, že by mělo být favoritem. Postupové šance jsou zde 45-55 pro Tornádo a určitě by se mělo b jednat o velmi vyrovnané zápasy.

Ferram Opava přivítá ve své hale Top Dogs Nový Jičín a nic jiného než vítězství Opavy nejspíš v úvodním duelu nikdo neočekává. Top Dogs ovšem ne třeba podceňovat, ale všechny trumfu v této sérii drží ve svých rukou futsalisté Ferramu. Šance na postup Ferramu do dalšího kola jsou 80 – 20.

Beach Boys Odry ve svém čtvrtfinále přivítá Růžové Tlapičky a do duelu jdou v úplně jiné roli než loni, když šli z osmého místa v roli outsidera na favorizovanou Baracudu. I v tomto duelu jsou šance na postup Beach Boysu a Tlapiček 50-50 a rozhodovat bude momentální forma a každý gól.

Začíná rovněž i první kolo play out, kdy týmy budou bojovat o udržení se v soutěži. V souboji Amatéru Komárovic a Dragonů je favorit jasný. Druhý duel mezi Krmelínem a Orlovou by nicméně měl být velmi vyrovnanou záležitostí.

 

Play – off: čtvrtfinále

FU Kopřivnice – FC Jokerit Kopřivnice

(pátek 9.2. 2018 SH SOUS Kopřivnice 18:45)

Beach Boys Odry – Růžové Tlapičky Hukvaldy

(sobota 10.2. 2018 SH Odry 18:30)

SK Ferram Opava – Top Dogs Nový Jičín

(neděle 11.2. 2018 SH Opava 16:15)

G.T. Trojanovice – 1. FC Tornádo Nový Jičín

(neděle 11.2. 2018 SH Čeladná 18:00)

 

Play-out: 1.kolo

Amatér Komárovice – Dragons Nový Jičín

(neděle 11.2.2018 SH Rožnov p.R.  18:15)

SK Krmelín – Oskarol Orlová

(pátek 9.2.2018 SH Brušperk  20:30)