Začíná finále: Baracuda Jabučovice hostí v úvodním zápase Jokerit!

10.03.2017 14:09

Divize F

Začíná finále: Baracuda Jabučovice hostí v úvodním zápase Jokerit!

Sobota 19:30 SH Odry. Jedná se o souboj dvou nejlepších týmů po základní části! Kdo zazáří ve finále? Kdo bude svým týmům chybět, ale hlavně kdo vyhraje úvodní duel a ujme se tak ve finále vedení?  

 

 

     

Baracuda Jakubčovice

Finále bez Baracudy by si dokázal představit málo kdo. Baracuda vyhrála základní část se ziskem 27 bodů a zaznamenala pouze jednu prohru a to FU Kopřivnicí, které podlehla těsně 6:5. Baracuda bude mít i pro finále samozřejmě výhodu domácího prostředí, ve kterém ji k vítězství požene určitě zaplněná hala.

Pro Baracudu nicméně málem přišel šok hned v úvodním zápase play off, kdy zápas s Beach Boysem dokázala vyrovnat až v poslední minutě a první bod si připsala až po penaltovém rozstřelu. Nicméně v dalších zápasech i následném semifinále už to byl ten suverén ze základní části, který jasně vyhrával své zápasy a za postupem do finále už nepřipustil žádnou další komplikaci.

Nejlepší hráči Baracudy v play off:

Aleš Michálek: 17 (12+5)

Jakub Petr 8 (3+5)

Martin Zagol 7 (5+2)

Baracuda má nejvyrovnanější kádr ze všech týmů letošního ročníku Divize F. Dokázala vyhrát zápas i bez Perta Ďurici a dokáže nahradit i výpadek více hráčů. Nicméně celý kádr je spjat s osobou kapitána Aleše Michálka, který dokáže svým individuálním výkonem rozhodnou vyrovnané zápasy ve prospěch Baracudy.


Jokerit Kopřivnice

Jaká byla letošní cesta Jokeritu do finále? Jokerit prohrál v základní části pouze dvakrát, poprvé právě se svým finálovým soupeřem Baracudou Jakubčovice vysoko 11:5 a podruhé doma s Tlapičkama 3:5 a získal tak 24 bodů a obsadil druhou příčku v tabulce, která mu zatím ve všech duelech zaručovala výhodu domácího prostředí, nicméně právě začátkem finále mu tak končí výhoda a pokud bude chtít uspět a dosáhnout tak na titul, bude muset vyhrát minimálně jeden zápas v Odrách.

V play off byl Jokerit na pokraji vyřazení hned ve čtvrtfinále, kdy v rozhodujícím třetím duelu proti Krmelínu zachraňoval sezónu až v penaltovém rozstřelu. V následném semifinále si poradil s Tlapičkama už poměrem 2:0 na zápasy, i když ani tady jej nečekaly zrovna jednoduché zápasy.

Nejlepší hráči Jokeritu v play off:

Pavel Střelec: 11 (7+4)

Radek Březina 10 (4+6)

Michal Buček 7 (4+3)

Nevýhodou pro Jokerit ve finále je zdravotní stav opor. Michal Buček nedohrál první zápas semifinále a ke druhému už vůbec nenastoupil, stejně tak jako k rozhodujícímu utkání ve čtvrtfinále proti Krmelínu. Zda bude k dispozici pro finále je ve hvězdách. Podstatně hůř je na tom nejproduktivnější hráč Jokeritu Pavel Střelec, který si poranil vazy v koleně a sezóna pro něj s největší pravděpodobností úplně skončila. Na druhou stranu Jokerit má v brance Jakuba Medka, který v play off chytá v životní formě a právě brankář by mohl být rozhodujícím hráčem pro Jokerit i ve finále.

 

Rozpis zápasů finálové série:

1. zápas: Baracuda Jakubčovice - Jokerit Kopřivnice (SO 11.3. 19:30 SH Odry)

2. zápas: Jokerit Kopřivnice - Baracuda Jakubčovice (SO 18.3. 18:30 SH E. Z. Kopřivnice)

3. zápas: Baracuda Jakubčovice - Jokerit Kopřivnice (24.3. - 26.3. SH Odry)