Všechny domácí týmy vyhráli své úvodní zápasy!

07.02.2017 18:06

Divize F

Všechny domácí týmy vyhrály své úvodní zápasy!

Senzace se rodila v Odrách, kde Beach Boys ještě sedm minut před koncem vedl 8:4, nicméně Baracuda v záverečné power play dokázala nastřílet čtyři góly a zápas vyhrát na penalty. Drama se odehrálo i v Brušperku, kde těsně zvítězily Tlapičky 3:2. Jokerit si jednoznačně poradil s Krmelínem a FU i se štěstím porazilo doma Opavu.

Play off:

Růžové Tlapičky Hukvaldy – KFV Roub Vítkovice 3:2 (2:1)

Branky: Hubeňák Adam, Václavík Martin, Janša Marek - Kováčik Lukáš, Kroupa David

Tlapičky předvedly zlepšený výkon a daly tak zapomenout na poslední zápasy v základní části. Roub sice přijel s ofenzivní taktikou a v úvodu svého soupeře zaskočil, nicméně do vedení se dostaly Tlapičky a Roubu už dovolily pouze snížit. V Brušperku se hrál velmi vyrovnaný zápas a odveta bude jistě zajímavá.

Adam Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy): „V prvním zápase play off jsme před slušně zaplněnou halou po delší době nastoupili téměř v kompletní sestavě, když nám chyběli pouze Štefek se Soškem. Úvod zápasu se bohužel lépe vyvíjel pro hosty, kteří byli aktivnější a měli balón více na své straně. Nicméně naše obrana jim toho moc nedovolila. V sedmé minutě jsme se dostali do vedení, kdy se trefil k tyči Václavík a v 10. minutě navýšil skóre Hubeňák. Hosté výsledkový průběh zápasu velice těžce nesli a bylo z jejich strany k vidění několik zbytečně vyhrocených situací. Do druhého poločasu se šlo za stavu 2:1 a na emocích z obou stran podstatně ubylo. My dokázali zvýšit na 3:1. Vítkovice ke konci začali hrát power-play, ve které snížili, ale to bylo z jejich strany vše a po prvním zápase tak vedeme 1:0.“

Pavel Michura (Roub Vítkovice): „Před zápasem jsme si řekli, jak budeme hrát a čeho je třeba se vyvarovat, ale bylo to jako házet hrách na stěnu. Špatně jsme zachytávali protiútoky domácích, špatně kombinovali a dostali se do dvougólového manka. Ke konci poločasu jsme hru zlepšili, zpřesnili kombinaci a vytvořili si několik šancí, ale proměnit se nám podařilo pouze jedinou. Tak jak jsme končili první půli, tak jsme chtěli hrát i v té druhé. Bohužel jsme ale hned na začátku ztratili míč na polovině hřiště a dostali třetí gól. A tak jsme zase zkusili power-play. V té jsme si vytvořili několik velice slušných šancí, ale proměnili jsme jen jedinou. Vyrovnanému zápasu by asi více slušela remíza, ale k tomu nám chybělo trochu více klidu ve finální fázi a v zakončení. Prohráváme teda 1:0 na zápasy, ale rozhodně nic nevzdáváme.“

FU Kopřivnice – Ferram Opava 4:0 (2:0)

Branky: Bartoš Roman, Galia Radim, Burýšek Lukáš, Košárek Miroslav

První poločas byl vyrovnaný, ale i přesto si FU vybudovalo náskok 2:0, když se hned v první minutě trefil Košárek. Druhý poločas Ferram mačkal svého soupeře, zvonily tyčky, ale hostům se gól nepodařilo dát a tak FU vede 1:0 na zápasy.

Milan Štěpán (FU Kopřivnice): „Určitě je pozitivní, že jsme udrželi doma čisté konto. Dodržovali jsme taktické pokyny a hráli zodpovědně v obraně. Mazda zavřel kasu a to co prošlo skončilo na tyči nebo vedle, takže jsme měli i celkem štěstí. Nicméně jsme byli trpěliví a nenechali se unést. To nakonec přineslo i své ovoce.“

Adam Černohorský (Ferram Opava): „Zápas se hodnotí těžko, v základní části nás Kopřivnice jednoznačně v naší hale přehrála, ale neproměnili plno šancí, my měli štěstí a vyhráli. Teď to první zápas v play-off bylo zase naopak. Hned ze startu nás srazil vlastní gól a pak velké individuální chyby. Když ale nedáme gól, nemůžeme nikdy vyhrát a v pátek, i kdyby jsme snad hráli další hodinu, tak tu branku nedáme. Z pohledu herního to ale bylo v pořádku, hráli jsme hodně aktivně, agresivně a vytvořili si plno šancí. Snad jsme si tu smůlu vybrali hned první zápas. Je před námi domácí zápas, kde se nám daří, chceme se rychle oklepat, znovu střelecký naladit, připravit se pořádně a vyrovnat sérii, aby se pak rozhodlo v Kopřivnici.“

Baracuda Jakubčovice – Beach Boys Odry 9:8 p. (2:6)

Branky: Molnár Kamil 2, Petr Jakub 2, Zagol Martin 2, Molnár David, Michálek Aleš - Maléř Lubomír 4, Paszko Martin 3, Chuděj Tadeáš

Chybělo opravdu málo, aby Beach Boys před zaplněnou Oderskou halou zaskočil Baracudu a postaral se tak o překvapení v úvodním kole čtvrtfinále. Beach Boys hrál v organizované obraně, kterou jistil v bráně výborný Mališ, a z brejků dával Baracudě góly. Druhý poločas vypadal podobně jako ten první. Baracuda dobývala bránu soupeře a Beach Boys čekal na brejky. Za stavu 4:8 a sedm minut před koncem začali hrát Jakubčovice power play. A zde úřadoval výborný Martin Zagol, který hned snížil na 5:8 a 25 s před koncem výstavní ranou z první do horního růžku Mališovy branky vyrovnal na 8:8. V následujícím penaltové rozstřelu bylo vidět na hráčích Baracudy, jak jsou v pohodě a naopak Beach Boys byl psychicky dole a neproměnil ani jednu penaltu.

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): Myslím se, že jsme Jakuby zaskočili bojovným a běhavým výkonem. I když jsme měli štěstí při počátečních šancích Baracudy, kdy tam Michálek trefil tyčku, tak šlo vidět, že kluci už z Jakub ztratili zbytečný respekt. V první půlce se nám dařilo vytvářet hezké akce, které byli z větší části gólové a naopak v naší značně zlepšené defenzivě se dařilo útoky zavírat a blokovat. Co tam prošlo navíc pochytal výtečný Mališ. Druhá půlka nabídnula obdobný obrázek a je velká škoda, že se nám vedení 8-4 nepodařilo udržet. Baracuda využila absolutně svou power-play. My jsme se nechali zatlačit až zbytečně moc hluboko. I přesto chybělo málo, kdy jsme mohli dát rozdílový gól do odkryté branky. Penalty byly špatné, jelikož jsme nedali ani branku, takže tu není co komentovat. Ke konci nám trochu docházeli síly a udělali jsme tam pár chybiček v postavení. Při takovém výsledku už se to musí prostě ukopat. Byl to hezký zápas s hořkým koncem pro nás. Máme další zkušenost, ze které se můžeme jenom poučit.“

Jokerit Kopřivnice – SK Krmelín 8:2 (4:1)

Branky: Buček Michal 2, Prchal Karel 2, Březina Radek, Bortel Petr, Kružliak Petr, Střelec Pavel - Provazník Lukáš, Pchálek Matouš

Asi nejjednoznačnější zápas z úvodních čtvrtfinále. Krmelín přijel do Kopřivnice ve značně oslabené sestavě a Jokeritu tak zápas do značné míry usnadnil.

Jakub Medek (Jokerit Kopřivnice):  „V zápase jsme jasně dominovali od začátku do konce. Krmelín se sice snažil hrát ze zabezpečené obrany, ale neměl pak sílu na nebezpečnější útočné výpady. Hned v prvních minutách jsme šli do dvougólového vedení, které jsme ještě do konce poločasu navýšili na 4:0, teprve pak soupeř zahrozil a po několika neproměněných šancí ze standartek, pak z jednoho přímáku snížil na poločasových 4:1. Hned z rozehrávky v druhé půli jsme znovu zvýšili a pak jsme spíš už drželi balón a snažili se soupeře nepustit k ničemu závažnému. Když jsme devět minut před koncem zvýšili na 6:1, tak se zápas už jen dohrával a například Bučkovi se pak povedlo i rozveselit naše diváky svými neproměněnými šancemi, či nepřesnými přihrávkami nebo dokonce střelou na vlastní bránu. Ke konci soupeř ještě dokázal proměnit jednu ze svých šancí, ale pak jsme dvěma góly zakončili skóre na 8:2. V odvetě budeme chtít už rozhodnout o postupu a nepřipustit rozhodující třetí zápas a uvidíme, jestli díky ostatním výsledkům tím získáme jeden volný víkend.“

Play out:

Top Dogs Nový Jičín – Dragons Nový Jičín 6:1

Branky: Bajger 2, Jachník, Dorotík, Vavřík, vlastní

V prvním zápase play out navázal Top Dogs na formu z konce základní části a nedal Dragonům žádnou šanci. Novojičínské derby se odehrálo opět před slušně zaplněnou halou.

Jan Koval (Dragons Nový Jičín): „Do utkání proti Top Dogs, jsme nastoupili opět s oslabenou sestavou, pouze s dvěma náhradníky, které po poločase doplnil ještě třetí a Zetocha musel hrát s ortézou na ruce. Utkání odchytal obránce Hejkal, který výborně zachytal. V prvních 10. minutách jsme měli vést min. 2:0 ale bohužel naše prokletí v první sezoně v divizi je neproměňování šancí!!! Zápas byl vyrovnaný a určitě divácky pohledný s šancemi na obou stranách. Nyní se musíme soustředit na zápas s Orlovou, který se odehraje 19.2 v 17:00h.“

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „K zápasu nastupujeme v téměř kompletním složení v čele s naší legendou Mírou Poláškem v bráně. Soupeř nastupuje "mírně" oslaben o několik hráčů, ale to se nakonec projevuje jako pozitivum pro Dragons, zejména brankář Hejkal předváděl vynikající zákroky, a zbývající 2 mladé čtverky si počínali po celý zápas velmi dobře a a bojovně. Zápas jsme začali dost "vlážně" a hráči Dragons několikrát zahrozili z brejkových situací, kdy unikali sami na Míru Poláška, na kterém si, ale vylámali zuby. Nakonec jsme se prosadili, kdy si soupeř dal po velkém náporu ze strany Dogs vlastní gól. Soupeř skvěle bránil a my nemohli přidat další branky, i díky jejich brankáři, který byl všude. Nakonec jsme smůlu prolomili a po pohledných akcích a nechytatelném 10m kopu od Jachníka jsme zápas dovedli do vítězného konce. Utkání přihlížela početná divácká kulisa a i přesto, že se jednalo o play out mělo utkání i díky rivalitě jičínských týmu patřičný náboj. V pátek zajíždíme do Orlové, Dragons má tento týden volno.“