V Kopřivnici padl divácký rekord a derby opět ovládl Jokerit!

05.12.2017 18:10

Divize F

V Kopřivnici padl divácký rekord a derby opět ovládl Jokerit!

V šestém kole se odehrály dvě derby. Kopřivnické vyhrál Jokerit a v Brušperku se radoval tým Růžových Tlapiček, který v závěru dokázal otočit skóre na svoji stranu. Tornádo je letos prvním týmem, který si přivezl nějaký bod z Edisonu. Komárovice se opět vrátily na vítěznou vlnu a Beach Boys uspěl ve veledůležitém zápase na Roubu. Trojanovice ve druhé půli málem přišly o body v Jičíně s Dragony a Top Dogs nedokázal dotáhnou do vítězného konce výborně rozehraný zápas s Ferramem Opavou.

V sobotním futsalovém derby o Kopřivnici padl po roce opět divácký rekord. Bitvu dvou nejlepších kopřivnických týmů si nenechalo ujít 281 diváků a vytvořili, tak v hale výbornou kulisu pro oba dva týmy. FU Kopřivnice zkrátka na Jokerit neumí a i když to letos čekal málokdo, tak Jokerit opět svého městského rivala porazil. Jokerit, tak výrazně stáhl svoji ztrátu na vedoucí FU Kopřivnici, která má v čele náskok už pouhé 2 body a navíc má Jokerit k dobru ještě dohrávku druhého kola s Trojanovicemi. Jokerit tak zůstává v letošní sezóně posledním neporaženým týmem v soutěži.

FC Jokerit Kopřivnice – FU Kopřivnice 3:1

Branky: Březina Radek, Bartoň Pavel, Bartoň Martin - Závodný Jiří;

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „Na derby s FUčkem jsme se hodně těšili, ale zároveň jsme moc dobře věděli, jak těžký zápas to bude, když jsme jim tam téměř celou jednu čtyřku naučili hrát futsal! :) diváků přišlo díky dobré propagaci a rivalitě dle očekávání plno, takže o kvalitní atmosféru bylo postaráno. Zápas jsme začli trochu vlažněji a hosté se dostali do vedení po nechytatelné střele Jirky Závodného. Naštěstí pro Jokerit se podařilo brzo srovnat nastřeleným balónem z autu do nepřipravené obrany FU. Pikantní na tom bylo, že autorem vyrovnávací branky byl bývalý hráč týmu FU - Pavel Bartoň. Do poločasu se nám podařilo jít do vedení, když po dobré kombinační souhře míč uklidil do sítě Martin Bartoň. To nás do druhého poločasu povzbudilo a hned na začátku druhého dějství jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, když Petr Kružliak šel z mírného úhlu sám na gólmana. Hosty však zachránila dobře postavená branková konstrukce. Hraje se vyrovnaný futsal s důraznými zákroky. Ondrovi Chromečkovi se daří v rohu hřiště vybojovat míč, který posílá na zcela osamoceného Radka Březinu, který zvyšuje už na 3:1. Hosté berou ve 36. minutě timeout a zkouší hru bez brankáře. Ta jim však moc nevychází a utkání končí zaslouženou výhrou domácích borců. Hráči Jokeritu podali výborný výkon, kdy především do obrany všichni šlapali na 120%. Nyní zajíždíme na horkou půdu do Opavy, kde se minulou sezónu podařilo vyhrát pouze Jakubčovicím. Doufám, že navážeme na kvalitní výkon z domácí palubovky a Opavu porazíme.“

Jiří Bednář (FU Kopřivnice): „Kopřivnické derby opět přineslo skvělou kulisu, jde vidět, že futsal v Kopřivnici má tradici a zájem fanoušků to jen potvrdil. Bohužel se nám tento zápas nepovedl a naše mužstvo jej po roce opět prohrálo. Přitom jsme začali velmi dobře, kdy se v polovině prvního poločasu prosadil individuální akcí Jirka Závodný. Hrál se vyrovnaný futsal, soupeř hrál velmi organizovaně, pro oko fanouška asi ne úplně líbivá hra, ale to u tak vyrovnaného derby častokrát bývá. Poté přišel z naší strany okamžik nepozornosti, kdy Jokerit rozehrál nástřel z autu a do prázdné brány nám dával náš bývalý hráč Pavel Bartoň, který nutno podotknout odehrál dobrý zápas. Před přestávkou se Jokeritu podařila dát ještě šťastná branka a do šaten jsme šli za stavu 2-1 pro domácí. Druhý poločas se z naší strany nesl v podobě snahy o vyrovnání, ale jednalo se spíše o křeč. 5 minut před koncem jsme šli do power-play, ze které se nám ale nepodařilo výrazně ohrozit branku soupeře. Zápas celkově nemohu hodnotit kladně, snahu se nám upřít nedalo (nikdo nechce prohrát derby), ale od každého z nás, včetně mě, jsem čekal mnohem více. Soupeř hrál častokrát aktivněji a díky jejich pevné obraně zaslouženě vyhrál. Musíme se však z prohry oklepat a v dalším zápasu navázat na předchozí výkony. Tím zvu v pátek na halu na učilišti v 18:45 všechny fanoušky na zápas s Vítkovicemi.“

 

Velmi důležité tři body si připsali futsalisté Beach Boysu, kteří vyloupili Ostravu a dotáhli se tak na týmy bojující o play off. Naopak Roub prodloužil svoji sérii porážek na tři v řadě a v tabulce se dál propadá.

KFV Roub Vítkovice – Beach Boys Odry 2:7

Branky: Benko Matyáš, Itner Michael - Murin Ondřej 3, Konrád Jiří, Chuděj Tadeáš, Zagol Martin, Křenek Pavel

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „Dnes nás čekal další zápas, o kterém jsme věděli, že nebude až tak o futsale, ale spíše o důrazu a bojovnosti. Vyplnilo se to do puntíku. Hosté, neskutečně vyhecovaní svými skvělými fanoušky, vletěli do zápasu v obrovském tempu a než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme dva nula. I když se nám podařilo snížit a téměř i vyrovnat, hráli jsme celý první poločas jakoby se zataženou ruční brzdou. Všude jsme byli později, prohrávali většinu osobních soubojů a navíc se nechali rozhodit některými výroky rozhodčích. Tak nebylo divu, že jsme šli do kabin s tříbrankovým mankem. Po půlce jsme chtěli trochu zrychlit rozehrávku a vyvarovat se tak chyb, které jsme dělali v prvním poločase. Ale hosté bránili pozorně a když už se nám podařilo dostat soupeře pod tlak a vytvořit si šanci, tak jsme ji neproměnili. Zkusili jsme ještě dlouhou powerplay, ale ta vedla jen ke gólům soupeře. Dnes nás prostě soupeř přejel důrazem a rychlostí a zcela zaslouženě vyhrál.“

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Jeli jsme do Ostravy s odhodláním urvat body, ať to bude pěkná podívaná nebo ne, už doma s Jokeritem to viselo ve vzduchu. Ale věděli jsme, že to bude velmi těžký zápas. Že to bude hodně o soubojích, se potvrdilo, neboť je Roub velmi složitý soupeř, ale pokud chcete Roubu vzít míč nebo jej eliminovat, musíte hodně tvrdě pracovat od první až do poslední minuty. Nám konečně vyšlo téměř vše a poločas jsme mohli jít do kabiny s náskokem. Druhá půlka v podstatě kopírovala tu první, Roub hodně držel míč a snažil se kombinovat, ale kluci to odjezdili a když už bylo zle tak to tam zavřel výborně chytající Mališ. Celý zápas a konečnou power-play soupeře jsme přestáli hlavně díky týmové práci, kdy se kluci dokázali obětovat jeden pro druhého, ale přesto bych vyzdvihnul výkon Ondry Murína, který do týmu vnesl zdravou zarputilost a koneckonců jeho hattrick vypovídá o všem. Výhra nad tak těžkým soupeřem vrátila klukům jiskru do oka. No a fanoušci byli skvělí, výjezd za sportem se povedl i skrze vstřícný přístup Roubu, za což jim velmi děkujeme. Je to jeden z nej klubů v tomto regionu od kterého by se mohli ostatní učit.“

 

Po kolikáté už Orlová promarnila v této sezóně výborně rozehraný zápas? Je to velká škoda, jelikož futsalisté Orlové zbytečně přicházejí o důležité body. Komárovice tak po minulém kole opět zabraly a vrátily se na třetí příčku v tabulce.

Amatér Komárovice – FC Oskarol Orlová 8:7

Branky: Bezděk David 3, Škařupa Petr, Foukal Tomáš, Hrdlička Adam, Kuchař Michal, Lasovský Martin - Valový Jan 2, Regec Lukáš 2, Sobocik Roman, Matušík Filip, Schimke Robert

Michal Kuchař (Amatér Komárovice): „Zápas s Orlovou jsme začali od prvních minut špatně, jelikož jsme dostali gól hned v první minutě. Poté jsme ale dokázali ještě do desáté minuty prvního poločasu odpovědět a otočit výsledek v náš prospěch. Dále jsme zápas měli ve vlastních rukách, protože jsme vždy dokázali vést nad soupeřem a ten musel dohánět výsledkové manko. Orlová se nikam nehnala a bránila hluboko na své polovině. Všechno tohle fungovalo do doby, než nastala poslední čtvrtina zápasu a soupeř začal hrát agresivní hru s chutí zvrátit jejich výsledkovou nepřízeň. Týmu z Orlové se to i následně povedlo, když dokázali vyrovnat po velké chybě rozhodčího. Rozhodčí ukázal aut pro náš tým Komárovic, ale po dalších  třech sekundách si to rozmyslel a otočil aut pro hostujícího soupeře, v moment kdy naši hráči už byli dávno na útočné polovině. Hostům stačilo pouze rozehrát a dát gól na naší nebráněné polovině s osamoceným gólmanem v bráně. Rozhodčí si chybu uvědomil, ale bohužel s tím už nemohl nic dělat.  Nutno říct, že rozhodčí pískl na začátku druhého poločasu zřejmě nesprávně roh pro náš domácí celek a my jsme z toho taky následně skórovali. Takže v ten moment to bylo na gólové chyby rozhodčího 1:1. Zápas už se blížil ke svému konci a oba dva týmu už trochu počítali s remízovým koncem. Jenže my jsme nakonec měli větší štěstí a dokázali jsme urvat velmi cenné 3 body, kdy po krásné nechytatelné střele Davida Bezděka do šibenice v posledních vteřinách zápasu, jsme se mohli radovat ze zisku třech bodů.“

 

SK Krmelín – Růžové Tlapičky Hukvaldy 6:8

Zdeněk Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy): „Velice důležitého vítězství (hlavně po psychické stránce) dosáhli hráči RT Hukvaldy po novojičínském debaklu v derby utkání proti Krmelínu. Přitom začátek utkání patřil jednoznačně „domácím“ krmelínským borcům, kteří důsledným napadáním činili značné potíže už při rozehrávce našeho týmu na polovině hřiště a rychle se ujali vedení 2:0. Druhý poločas se ze začátku podobal tomu prvnímu, snad jen s tím rozdílem, že agresivní napadání krmelínských ubylo na intenzitě a hrál se zcela vyrovnaný futsal. Naštěstí poslední pětiminutovka pak přinesla střelecké hody s tentokrát šťastným koncem pro nás. Ve 35. minutě padly hned 3 góly, kdy nejprve J. Ermis při přečíslení dva na jednoho a pak R. Štefek srovnali na průběžných 5:5. Ve stejné minutě sice Krmelín  skóroval znovu, ale to bylo z jeho strany vše. Větší agresivita byla tentokrát vidět na straně hostů a v minutě 36. bylo zásluhou M. Václavíka opět srovnáno. Dokonalý obrat se udál v posledních 2 minutách pátečního gólově bohatého mače, kdy zásluhou M. Václavíka a střelou do prázdné krmelínské brány při power-play O. Dvořáka byl stanoven konečný stav zápasu 8:6 ve náš prospěch.“               

 

Dragons Nový Jičín – G.T. Trojanovice 3:5

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „První poločas jsme zvládli velice dobře, vytvořili jsme si spoustu dobrých příležitostí a do šaten šli s tří gólovým náskokem. V druhé půli se naše hra zhoršila, naopak Dragons přidali na obrátkách a než jsme se nadáli mohlo být i vyrovnáno nebýt selhání soupeře ve vyložené šanci za stavu 2:3. Potvrdilo se známé nedáš dostaneš a o chvíli později jsme šli do dvoubrankového vedení. Soupeři se ještě podařilo vstřelit krásný a ve futsale málo k vidění gól hlavou, ale to bylo vše a Trojanovice si tak odvezly letos své první tři body z venku.“

 

Edison Ostrava – 1. FC Tornádo Nový Jičín 7:7

Filip Talián (Edison Ostrava): „Soupeř se snažil hrát velmi jednoduše celý zápas. Nakopával na velmi kvalitní útočníky, kterým se míče podařilo uhrát. Zápas byl i v prvním poločase o šancích na obou stranách, ale gólmani byli pozorní a skončil výsledkem 1:1. Ve druhém poločase rychle inkasujeme a pak soupeře dotahujeme. Pět minut před koncem jdeme do powerplay, ale ihned ztrácíme míč a je to 4:6. Neskládáme zbraně a podaří se nám ihned stáhnout z protiútoku. Zkoušíme opět powerplay a Holaň dělovkou srovnává. Poté kope soupeř 10m kop, ale trefuje pouze břevno. Opět jdeme do protiútoku a Mučka završuje akci hattrickem, 7:6. Poté jde do power-play Jičín a daří se nám ji slušně bránit. Bohužel 12s před koncem neodkopneme míč a Jičín srovnává. Gólové hody tak končí remízou a my poprvé ztrácíme doma body.“

Lukáš Polónyi (1. FC Tornádo Nový Jičín): „Zápas na Edisonu nám ukázal naše nedostatky. Hlavně proměňování šancí nás stálo dva body, protože už v poločase jsme měli vést minimálně o pět branek. Další věc je naše včerejší nedůsledné bránění, kdy jsme soupeři umožnili vstřelit tři branky. Takhle vyhraný zápas si tímhle pokazit to tu dlouho nebylo. Každopádně děkuji hráčům za předvedený výkon, škoda jen že nebyl dotáhnutý do vítězného konce. Ted nás čeká první derby s Dragonsem, ve kterém musíme odčinit ostravskou ztrátu a pokud chceme do play-off, tak musíme vyhrát.“

 

Futsalisté Top Dogsu měli výborně rozehraný zápas s Ferramem Opavou nicméně ve druhé půli o svůj náskok přišli a domů si všechny tři body nakonec odváží Opava.

Top Dogs Nový Jičín – Ferram Opava 4:6

Branky: Jachník Jiří, Horák Petr, Šimek Jiří, Uhlíř Lukáš - Krčmařík Lukáš 3, Vašek Petr, Pospěch Zbyněk

 

Kdo překvapil v tomto kole? FC Jokerit Kopřivnice

Málokdo čekal, že by Jokerit mohl i letos přes tři odchody svých opor vyhrát derby s FU, nicméně opak byl pravdou a je vidět, že Jokerit má opravdu široký a výborný kádr a musí se s ním počítat i v letošní sezóně.  

 

Kdo se trápil? FU Kopřivnice

FU Kopřivnice, která nedokázala opět porazit svého městského rivala.

 

Kdo zklamal? KFV Roub Vítkovice

KFV Roub Vítkovice, který v domácím zápase nedokázal uhrát ani jeden bod s Beach Boysem Odry.