Úvodní zápas finále ovládla jednoznačně Baracuda!

15.03.2017 18:54

Divize F

Petr Ďurica dvěma góly otočil vývoj prvního zápasu pro Baracudu. Aleš Michálek dokázal nastřílet hattrick. Finále sledovala zcela zaplněná hala v Odrách. Jakub Medek neměl svůj den a pustil 8 gólů!

První zápas finále se odehrál před beznadějně zaplněnou sportovní halou v Odrách, kde se domácí kotel staral po celý zápas o výbornou atmosféru.

Úvod zápasu byl opatrný z obou stran a dlouhou dobu nepřicházely žádné šance. Jokerit se nicméně dostal do vedení z překvapivé akce, kdy si Fendrich seběhl na dlouhý balón a střelou z voleje přeloboval vyběhnutého brankáře Pavelku. Na 2:0, mohl navýšit mladíček Bartoň, který se ocitl sám před brankářem Pavelkou, ale nedokázal zamířit přesně a branku minul. Hned z následného protiútoku Baracuda trestala a to zásluhou Petra Ďurici, který dokázal doklepnout do brány odrážený míč. Ten stejný hráč dostal vzápětí Baracudu do vedení 2:1 a na 3:1 v poslední minutě prvního poločasu po hrubé chybě Medka, který nedokázal pokrýt střelu od rohového praporku, doklepával do prázdné branky Rudolf Šaran a Baracuda vedla už 3:1.

Do druhého poločasu vletěla Baracuda už jako uragán a svým výborným pressingem Jokeritu nedala ani trošku prostoru při rozehrávce a tak futsalistům Jokeritu nezbývalo nic jiného než hrát často dlouhé balóny, které většinou nenacházely svého adresáta. Hráči Jakubčovic tak druhý poločas zcela ovládli a nenechali tak Jokeritu žádný prostor na zdramatizování zápasu. V závěru si ještě Aleš Michálek dovolil neproměnit penaltu, ale ta už neměla na výsledek prvního zápasu žádný vliv, jelikož v té době už Baracuda vedla vysoko 7:2. Jakubčovice nakonec vyhrály hladce 8:2 a vedou tak 1:0 na zápasy.

Josef Molnár (Baracuda Jakubčovice): „Zápas jsme odehráli před výbornou atmosférou a zaslouženě jsme ve druhém poločase rozhodli o našem vítězství, nicméně příští týden nás bude čekat velmi těžký zápas a to i z toho důvodu, že v Kopřivnici jsme zatím nikdy nedokázali vyhrát“

Jakub Medek (Jokerit Kopřivnice): „I přes komplikace v našich obraných řadách, kdy ještě tři dny před zápasem hlásilo zranění všech šest obránců, kteří do play-off v našich barvách naskočili, jsme prvních 18 minut zvládli nad očekávání. Ze začátku jsme byli dokonce aktivnější, vytvořili si více šancí a dokonce se dostali do vedení. Kdyby ale padly další šance, tak vedeme v 10 minutě 3:0. Bohužel v poslední minutě naopak proměňuje soupeř a otáčí na poločasových 1:3. V druhém poločase jsme opět zahodili několik šancí a místo abychom snížili, tak soupeř využije několik našich chyb a odskočí na 1:5. Navíc pak neuhlídáme dvakrát Michálka, který tak dovršil hattrick. A nakonec šestibrankový rozdíl je až moc krutý, ale v play-off skóre nehraje roli. Jakubčovice jasně ukázali svoji sílu a hlavně produktivitu. První bod je na jejich straně a my se budeme snažit v domácím prostředí stav finále vyrovnat.“