Top Dogs vyhrál derby a letos opět vládne Novému Jičínu!

23.01.2018 16:35

Divize F

Novojičínské derby sledovala zcela zaplněná hala, kam našlo v sobotu odpoledne cestu zhruba 150 lidí a futsalem se nenudili. Oba dva týmy předváděly útočný a atraktivní futsal se spoustou šancí, krásných kliček a tvrdých soubojů. Gólů padlo rovněž plno a z výhry se nakonec radoval Top Dogs, který dokázal vyhrát 7:4.

FU Kopřivnice a G.T. Trojanovice jsou prvními týmy, které mají letos jisté play off. Letos velmi překvapivě až dvě kola před koncem se podařilo prvním týmům zajistit si účast v play off. FU to zvládlo ve velikém stylu, když doma porazilo nováčka Amatér Komárovice 10:0. Komárovice, tak nenapravily domácí zaváhání s Beach Boysem a klesly až na jedenáctou příčku. Druhým týmem, který ovšem sehrál podstatně těžší utkání a který si zajistil účas v play off jsou G.T. Trojanovice. Trojanovice odehrály vyrovnaný duel v Krmelíně, nad kterým nakonec vyhrály těsně 5:4 a se ziskem 23 bodů jsou na druhém místě.

Mírný odskok před svými soupeři má Ferram Opava a Beach Boys Odry, nicméně stále byť jen teoretická šance existuje, že dalších pět týmů získá 21 bodů a tak nyní ještě nelze napsat, že mají účast v play off jistou. Ferram si doma zastřílel proti Dragonům, které nakonec porazil vysoko 18:1. Beach Boys odehrál výborně první poločas doma s Orlovou, nicméně ve druhé půli svůj náskok málem prohospodařil, když Orlová dokázala snížit na rozdíl jediné branky. Definitivní tyčku tak přidal Maléř v poslední minutě do prázdné brány.

Jokerit to zvládl a doma dokázal porazit Edison a vrátil se tak zpět do hry o play-off. Edison šel sice v závěru do dlouhé power-play, nicméně vyrovnat se mu nepodařilo. Jokerit se tak v tabulce bodově dotáhl právě na Edison a těmto dvěma týmům aktuálně patří se 16 body poslední dvě příčky zaručující místa v play-off.

Růžové Tlapičky opět dokázali vyhrát a opět to bylo v přímém souboji o play-off. Do vítkovic dorazili pouze v šesti lidech ovšem svým zodpovědným a taktickým výkonem svého soupeře dokázaly porazit a opět se tak výrazně přiblížily účasti v play-off. Roub bude muset naopak zabrat a uhrát minimálně jeden bod v derby s Edisonem.

FU Kopřivnice - Amatér Komárovice 10:0 (6:0)

Branky: Bartoš Roman 2, Závodný Jiří 2, Střelec Pavel 2, Galia Radim, Petráš Radek, Juřena Tomáš, Hruška Daniel

Tomáš Foukal (Amatér Komárovice): FU jsme považovali na favorita soutěže, což potvrzuje svými výkony. Za poslední tři roky jsme se nesetkali s takovýmto soupeřem. FU nám nedovolilo absolutně nic, nevypracovali jsme si snad ani jednu vyloženou šanci. Chtěli jsme hrát aktivně, ale to se nám vůbec nedařilo. Napadali jsme vysoko, ovšem soupeř dokázal rychle přecházet z vlastní poloviny až ke střele na naší bránu. Jde vidět, že jsou sehraní. Pro nás je teď nutné se z tohohle zápasu rychle oklepat, zbývají nám už jen dva zápasy základní části a bude potřeba urvat nějaké body.“

SK Krmelín - G.T. Trojanovice 4:5 (3:4)

Branky: Havránek Leoš 3, Niemczyk Jiří - Košelík Radim 2, Petrželka Dalibor, Kovář Jiří, Klimpar Pavel

Dalibor Petrželka: „Zápas jsme odehráli dobře, nicméně Krmelín hrál opravdu výborně a ve hře měl plno futsalových věcí. Krmelín byl jedním z nejkvalitnějších týmů, proti kterým jsme letos nastoupili a vůbec nerozumím tomu, proč je tak dole v tabulce.“

FC Jokerit Kopřivnice - Edison Ostrava 4:3 (3:2)

Branky: Kružliak Petr 2, Prchal Karel, Bartoň Pavel - Polášek Jakub, Babušík Adam, Mooc Aleš

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice):Po dlouhé době konečně zápas, kdy jsme hráli solidně "dozadu". Hosté nám sice dělali problém svým důrazem a dopředu byli dost nebezpeční, ale dařilo se nám zase chodit do nebezpečných protiútoků. Při našem vedení 4:2 šli hosté do dlouhé skoro 10-ti minutové powerplay, ze které hned v počátku inkasujeme smolný gól. Nejtěsnější vedení se nám daří uhájit až do závěrečného hvizdu a z týmu doufám padá deka, která na nás posledních pár zápasů ležela. Doufám, že nám tato výhra hlavně psychicky pomůže v posledních dvou špílech základní části a vybojujeme si účast v playoff.“

Filip Talián (Edison Ostrava): „Klasicky vstupujeme do utkání, když inkasujeme ihned v první minutě. Soupeř hraje zatažený vzadu a pouze čeká na brejky. Ty ale kryje gólman Kozelský. Držíme míč a tlačíme se dopředu. Z toho pramení naše dvě branky a vedení v zápase. Bohužel do konce poločasu opět z brejkových situací dvakrát inkasujeme. Ve druhém poločase se obraz hry nemění a jsme to opět my kdo po sporné situaci inkasuje. Od 10. minuty jdeme do power-play a daří se nám snížit. V power-play pokračujeme, ale nedaří se nám proti dobře bránícímu Jokeritu dostat do šancí. Za zmínku stojí jen hlavička Babušíka, a tak v důležitém zápase zbytečně ztrácíme body.“

1.FC Tornádo Nový Jičín - Top Dogs Nový Jičín  4:7 (2:2)

Branky: Polónyi Lukáš 2, Repa Martin, Staněk Marek - Bajger Martin 3, Uhlíř Lukáš 2, Hrachovec František, Šimek Jiří

Lukáš Polónyi (1. FC Tornádo Nový Jičín): „Novojičinské derby přineslo asi pro někoho překvapivého vítěze, ale musím uznat, že zaslouženě. Vletěli jsme na ně, a kdybychom dali veškeré šance, asi by utkání probíhalo jinak. Nechali jsme Top Dogs se vrátit do zápasu a nechali si dát zbytečné dva góly. Poločas skončil remízou 2:2. Druhou půlku jsme opět začali náporem, ale góly dával soupeř z brejků a my museli už jen dotahovat. Zkusili jsme hru bez brankáře, kterou jsme zahráli strašně. Přišlo hodně lidí a je vidět že je o tento sport velký zájem. Rozhodčí pískali na obě strany stejně, a i když si hodně diváků myslí, že mělo být více desítek. Bylo to z obou stran stejně důrazné a nechali hrát futsal než to kouskovat! Boj o play-off bude až do posledního zápasu a do poslední minuty, ale věřím, že oba tyto týmy se tam dostanou, protože si to určitě zaslouží. Klukům z Top Dogsu gratulujeme k výhře. V patek nás čeká velmi důležitý zapas s Krmelínem, ve kterém musíme vyhrát, pokud chceme pomýšlet na play off. Určitě se na to připravíme a věřím v naši výhru.“

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): K utkání nastupujeme opět v nekompletní sestavě bez zraněných Slámy, Toboly, Jachníka a také Pepíka Opatřila a Bátrly, který musel na halové mistrovství v maratonu. Přesto borci naši starší gardy společně s Bajgerem, Šimkem a Uhlířem dokázali silného soupeře porazit a přeskočit jej v tabulce. Utkání začínáme, podobně jako s Vítkovicemi a možná i při pohledu na "nabitou" soupisku soupeře, kterému chyběl jen Plešek, velmi zakřiknutě, kde nás soupeř k ničemu nepouští a ujímá se vedení 1:0. Chvíli po tomto okamžiku začínáme zařazovat vyšší rychlost a náhle je to 2:1 pro nás. Zápas je "pekelně ostrý", ale férový. Šance jsou vidět na obou stranách, hraje se ve vysokém tempu. Bohužel máme 5 minut do konce 5 AKU faulů a musíme se více zatáhnout. Toho využívá Polonyi, který nádherným gólem do šibenice srovnává stav na poločasových 2:2. Druhý poločas začínáme velkým náporem a je to opět zápas Martina Bajgera, který dává 3 branky a ještě nahrává našemu místopředsedovi Františku Hrachovcovi, který jak slíbil, před zápasem dává gól. Za zmínku ještě určitě stojí sólo Lukáše Bajera, který dělá z Tornáda "kuželky" a také nekompromisně dává branku. Bohužel již v 10. minutě mají obě mužstva na svém kontě 5 AKO faulů a Tornádo desítku proměňuje a je to rázem 3:6 a následně po hezké akci dává Repa na 4:6. Poté nás soupeř velmi zatlačuje, ale dopouští se také faulu a Šimkovi 10m. kop vyráží Macháč na tyč. Poté následuje, další 10m kop pro Tornádo, který vyráží Polónyimu, velmi dobře chytající Beňo a také klíčový muž tohoto utkání. Nakonec se nám daří dostat z utažené smyčky a odskočit na 7:4 a tím i vyhrát celý zápas. V utkání byl také velmi znát návrat Uhlíře do naší sestavy a velká bojovnost a obětavost našich hráčů. Utkání zvládli dobře také rozhodčí, kde i přes několik sporných okamžiků na obou stranách, drželi utkání pod kontrolu. Není jednoduché řídit každá derby a navíc v tempu v jakém se hrálo. Musím také konstatovat, že je velká škoda, že nemáme tribunu, protože si myslím, že by se do haly ABC ještě vešlo minimálně 100 diváků, kterým děkujeme za skvělou kulisu. Čeká nás v pátek utkání v Hukvaldech, kde bychom mohli potvrdit naši účast v play-off a nespoléhat se na poslední utkání.“

KFV Roub Vítkovice - Růžové Tlapičky Hukvaldy 2:7 (1:2)

Branky: Holman Jakub, Gaži Matěj - Hubeňák Adam 3, Ermis Jan 2, Chamrad Jan, Dvořák Ondřej

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „To co jsme dnes předvedli za výkon se nedá nazvat jinak než ostudou. Je úplně fuk, jak mladé mužstvo máme, ale prohrát se soupeřem, který měl pouze pět hráčů do pole prostě nesmíme. Prvních deset minut bylo naprosto hrozivých. I když nám soupeř nechával dost prostoru, kazili jsme i ty nejjednodušší přihrávky, což přineslo ještě více nervozity. Navíc jsme si nechali dát dva góly. Když se nám podařilo snížit, tak se naše hra trochu zlepšila, ale do šaten jsme šli s jednogólovým mankem. Tam jsme kluky nabádali, ať jsou trpěliví, že soupeři už docházejí síly a naše šance určitě přijde. Jenže místo trpělivosti přišla zbrklost a z brejku jsme dostali třetí gól. I přesto, že na hostech už byl vidět velký úbytek sil a musel si pomáhat fauly, nebyli jsme, až na pár výjimek, schopni vymyslet akci, která by vedla k nějaké šanci. A když jsme nedali ani desítku a power-play hráli stejně nervózně, jako prvních deset minut, vzešel z toho ostudný debakl. Takže nezbývá, než pogratulovat soupeři. Hráli velmi zkušeně, týmově a hlavně na hřišti nechali vše, což se o nás, jako týmu, říci nedá."

Zdeněk Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy) „Ne sedm, ale pouze šest statečných (raději pomineme proč a z jakých důvodů) dorazilo k dalšímu diviznímu utkání v boji o play-off do ostravské sportovní haly. Při pohledu na  prostory ke střídání (na domácí straně 5 střídajících hráčů + realizační tým počet 4, naproti tomu na lavičce hostů jeden! osamocený bojovník) se hostujícím Tlapičkám asi moc šancí k nějakému úspěchu moc nedávalo. Jenže hned úvod utkání naznačil, že to možná až tak zlé nebude, když jsme se dostali do vedení. Zápas jsme i přes značný úbytek sil zvládli a získali jsme tři důležité body v boji o play-off. Závěrem je nutno ocenit přístup k utkání všech hráčů, kteří v pátek oblékli dres RT Hukvaldy. Bez rozdílu podali všichni nadstandardní výkon.“

Beach Boys Odry - Oskarol Orlová 7:5 (6:2)

Branky: Maléř Lubomír 3, Vidlák Jakub 2, Konrád Jiří, Veselý Filip - Nekoranec David 2, Kuzník Jiří, Mleziva Tomáš, Hujo Tomáš

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): Do utkání se nám podařilo bleskově vstoupit, kdy jsme rychle za sebou nasolili 3 branky v rozmezí 3 minut. soupeř sice dotáhnul v 11.minutě na 3-2,ale první poločas kluci opanovali o další 3 minuty to bylo 6-2. Soupeř ale taky docela kousal a šance, které neproměnil, ho mohli v závěru mrzet. Jenomže nám to zase zavřel Mališ, který tam předvedl zákrok zápasu v pozici plazícího se a ještě pak vytáhnul nějaké ty zásahy. nutno ale říct, že i naše některé nevyužité šance ztroskotali na hostujícím gólmanovi. Z tohoto pohledu beru poločasový výsledek za jasný a zasloužený, hodně jsme byli na míči, snažili se vymýšlet a být aktivní. Ovšem druhá půlka to tak trochu pokazila. Orlová ukázala, že sem nepřijeli prohrát a zařadili pomyslnou dvojku. Je možné, že jsme to trochu podcenili, ale každopádně 5 nasbíraných aku záhy posunulo zápas do jiného levelu. Hosté si začali víc věřit a my museli tak hrát opatrněji. Power-play, kterou zahráli, tak ta se jim dařila a naopak my nepochopitelně do prázdných branek při zisku nebo dva na jednoho nedokážeme výsledek pojistit. Definitivní tečka přichází pološajtličkou od našeho kapitána a mohli si tím pádem všichni oddechnout, že to takhle dopadlo. Nebylo úmyslem to takto hodit na drámo a my se z toho musíme tak trochu poučit. Zbytečně jsme málem ztratili zápas, jež jsme měli ve svých rukou, ovšem s dobře hrajícím soupeřem. Stále je co zlepšovat a snad nám tyhle kritické momenty, které dokážeme ustát, pomohou být lepšími a vyzrálejšími. Je důležité se nenechat zlomit a to se nám v posledních zápasech daří.“

SK Ferram Opava – Dragons Nový Jičín 18:1 (13:1)

Branky: Krčmařík Lukáš 7, Pospěch Zbyněk 6, Binar Tomáš 4, Tůma Jakub - Handrych Jaroslav

Miroslav Tůma (SK Ferram Opava): „Chybělo nám opět pět lidí ze základu. Věděli jsme, že Dragons před nedávnem potrápili jednoho z favoritů soutěže FU Kopřivnice. Naštěstí jsme to měli pevně v rukách a náš tým neponechal vůbec nic náhodě,“ komentoval už zmíněný Miroslav Tůma. Nový Jičín se snažil, ale otěže zápasu jsme drželi my. Samozřejmě už se nešlo na sto procent, ale hráli jsme zodpovědně. Na devětadevadesát procent jsme si zajistili účast v play-off. Čekají nás ještě dvě kola základní části“