Souboj o třetí místo. Derby Jokerit Kopřivnice vs. FU Kopřivnice!

12.01.2017 22:20

Divize F

Souboj o třetí místo. Derby Jokerit Kopřivnice vs. FU Kopřivnice!

Jak dopadne kopřivnické derby mezi Jokeritem a FU a který z těchto týmů se tak přiblíží třetímu místu po základní části? Poradí si Baracuda doma i se silným Krmelínem? Jak zvládnou boj o play off týmy Ferramu, Beach Boysu, Top Dogsu a Dragonu? A potvrdí doma Tlapičky výhru z Kopřivnice?

 

Jokerit Kopřivnice – FU Kopřivnice (SH E.Zátopka Kopřivnice)

sobota 14.1.2017 18:30

Je tady kopřivnické derby! V sobotu na sportovní hale E. Zátopka si to rozdají rivalové Jokerit a FU. Před sezónou změnil dres Roman Bartoš, který přestoupil z Jokeritu do FU a patří v jeho dresu k nejproduktivnějším hráčům soutěže. Jokerit ke konci základní části ztrácí dech. Varování přišlo v Orlové, kdy zápas otáčeli až v posledních dvou minutách a v minulém kole doma dokonce prohráli s Růžovýma Tlapičkama. Na druhou stranu FU nemá taky nijak oslnivé poslední tři zápasy, v nichž hned dva prohráli a to v Opavě a rovněž i s Tlapičkama stejně jako Jokerit. Letošní derby tak nemá favorita a v utkání rozhodnou maličkosti. Po zaváhání obou týmů s Tlapičkama teď Jokerit a FU reálně bojují o třetí místo a tedy o to kdo se ve čtvrtfinále play-off vyhne silnému Roubu.

Pavel Střelec (Jokerit Kopřivnice): „Myslím, že derby bude velmi vyrovnané. Tipuji spíš, že ze začátku bude hra opatrnější z obou stran, do doby než jeden z týmů vstřelí branku. Oba týmy se dobře znají, takže bude těžké něčím soupeře překvapit. Zápas bude velmi fyzicky náročný a bude se bojovat o každý metr na palubovce. Víme, že soupeř má kvalitní hráče, ale spíš se budeme soustředit na naši hru, bez zbytečných chyb. Jinak očekáváme plné tribuny fanoušků, kteří snad vytvoří super kulisu pro futsal. Budeme se snažit předvést ten nejlepší výkon.“

Radim Galia (FU Kopřivnice): „Od zápasu v první řadě očekávám opět velmi dobrou diváckou návštěvu a s tím spojenou parádní atmosféru, která vždy bývá součástí tohoto derby. Oba týmy čeká opravdu důležitý zápas, který hodně napoví o konečném umístění po základní části a následném nasazení pro play-off. Tým Jokeritu nad námi zatím drží mírný bodový náskok, o to větší však máme motivaci uspět a zamíchat tak ještě kartami na špici tabulky. Trochu jsme sice v posledních zápasech bojovali se zraněními a šířkou kádru, ale to by se s příchodem nového roku mělo postupně zlepšovat a již v sobotu nastoupíme ve velmi silném složení. Síla našeho soupeře spočívá ve vyrovnaném a sehraném kádru, který se navíc vždy prezentuje týmovým pojetím. Dá se očekávat vyrovnaný boj a já věřím, že jedním z detailů, které mohou pomoci rozhodnout zápas v náš prospěch, může být podpora našich výborných fanoušků.“

 

Další zápasy 9. kola:

pátek 13.1.2017, (SH Odry)

19:30 Tatran Baracuda Jakubčovice  - SK Krmelín

Jakubčovice pokračují v jízdě za prvním místem po základní části. Nicméně Krmelínu se podařilo v této sezóně už remizovat na půdě FU a nechybělo málo a v minulém kole mohli futsalisté Krmelína porazit Roub.  Jakubčovice určitě nečeká v tomto kole lehký zápas.

pátek 13.1.2017, (SH Brušperk)

19:00 Růžové Tlapičky Hukvaldy - Top Dogs Nový Jičín

Růžové Tlapičky by v domácím zápase měli potvrdit důležité body z Kopřivnice a příblížit se tak druhé příčce v tabulce. Naopak Top Dogs by nutně potřeboval v tomto kole překvapit a odvést si domů všechny body a dotáhnout se tak na týmy před sebou.

pátek 13.1.2017, (SH Orlová)

19:45 Oskarol Orlová - Beach Boys Odry

Velmi důležitý zápas v boji o play off pro Beach Boys na půdě Orlové. I když je Orlová jako jediný tým bez bodu, tak do tohoto utkání půjde v roli favorita, protože předváděná hra Orlové určitě neodpovídá jejímu letošnímu postavení v tabulce. Baech Boys čeká velmi těžký zápas.

neděle 15.1.2017, (SH Opava)

16:15 Ferram Opava - Dragons Nový Jičín

Dragoni mají v tomto zápase poslední možnost ještě promluvit do boje o play off. Nicméně na půdě Ferramu musí bezpodmínečně vyhrát. Naopak Ferram je v této sezóně doma 100 % a určitě bude chtít svou domácí sérii prodloužit.